نگاهی به 10 نمایش استثنایی مسی در مستطیل سبز

نگاهی به 10 نمایش استثنایی مسی در مستطیل سبز

8441
15:08
09 آبان 1398
لیونل مسی در دیدار برابر وایادولید نشانه ای دیگر از نبوغ خود را بروز داد.

به گزارش وبسایت نود، پیروزی 5-1 بارسلونا برابر وایادولید شب فوق العاده ای برای لیونل مسی بود.

بارسلونا سه شنبه شب نه تنها به بردی پرگل در لالیگا دست یافت بلکه، مسی نیز شبی استثنایی را پشت سر گذاشت. او در این مسابقه یک بار دیگر نبوغ فردی خود را به رخ کشید. مسی در این بازی دو گل زد و دو پاس گل ارسال کرد. او همچنین از روی ضربه آزاد موفق به گلزنی شد تا پنجاهمین گلش از روی ضربات آزاد را به ثمر رسانده باشد. ضمن اینکه با زدن این دو گل، به رکورد 608 گل در ردۀ باشگاهی رسید تا بالاتر از رونالدو قرار گیرد.

به همین بهانه نگاهی داریم به برترین نمایش های مسی در مستطیل سبز؛

بارسلونا - رئال مادرید؛ مارس 2007

احتمالاً این مسابقه را باید دیداری نامید که دیگر هیچ چون و چرایی در نبوغ و استعداد مسی باقی نگذاشت. ال کلاسیکو سال 2007 با درخشش تمام و کمال مسی همراه شد. او در دیدار با رئال مادرید، هتریک کرد آن هم در 19 سالگی! گل سوم او در دقیقه 91 زده شد تا رئال مادرید از کسب برد در نیوکمپ بازماند.

بارسلونا - ختافه؛ آوریل 2007

گل زیبای او در آن دیدار مقابل ختافه را بهترین گل دوران حرفه ای مسی می دانند. بهترین گل در میان بیش از 650 گل زده! لیونل مسی در ان مسابقه در میانه های زمین توپ را گرفت و با عبور از چند بازیکن حریف و البته دروازه بان ختافه، به زیبایی هرچه تمامتر توانست دروازۀ رقیب را باز کند. گلی که همگان را به یاد گل مارادونا مقابل انگلیس انداخت.

بارسلونا - آرسنال آوریل 2010

دیدار رفت دو تیم در لندن با تساوی 2-2 پایان یافت. در بازی برگشت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آرسنال به گل نخست رسید ولی این مسی بود که خودنمایی کرد. ستارۀ آرژانتینی به تنهایی در ان مسابقه 4 گل زد تا در مجموع بارسا 6-3 پیروز شود. از این مسابقه به عنوان یکی از بهترین نمایش های فردی در کل تاریخ فوتبال اروپا یاد می شود. او به تنهایی بلیت صعود بارسلونا را برای دور بعد گرفت. اکیپ به نمایش مسی در آن مسابقه نمرۀ 10 داد. دیگر هیچوقت پیش نیامد اکیپ چنین نمره ای به یک بازیکن بدهد.

بارسلونا - رئال مادرید؛ آوریل 2011

این مسابقه هم یکی از آن نمایش های خاص مسی بود. ستاره آرژانتینی در بازی رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل رئال مادرید، زننده دو گل پیروزی بخش تیمش در برنابئو بود. دقیقه 76 او قفل دروازه رئال را باز کرد و سپس چند دقیقه بعد با یک حرکت انفرادی دیدنی از 30 یاردی دروازه جلو رفت و یک به یک بازیکنان رئال مادرید را پشت سر گذاشت و تیمش را به گل دوم رساند. دست آخر به مدد همین دو گل ارزشمند بود که بارسا به فینال رسید.

بارسلونا - منچستریونایتد؛ مه 2011

مسی نه تنها بارسلونا را به فینال 2011 رساند که در فینال هم نقشی پررنگ در قهرمانی تیمش ایفا کرد. گل دوم او در دیدار فینال 2011، منچستریونایتد را از نفس انداخت و بارسلونا 3-1 برد و قهرمان شد. عملکرد مسی در آن شب، یکی از نقاط برجسته دیدار فینال بود که تفاوت را میان دو تیم رقم زد. ضمن اینکه مسی برای نخستین بار در خاک انگلیس گلزنی کرد و چه گل مهمی هم زد!

بارسلونا - رئال مادرید؛ آگوست 2011

باز هم مادرید، باز هم ال کلاسیکو؛ این بار در چارچوب سوپرجام اسپانیا. در بازی رفت در برنابئو مسی یک گل زد و بازی در خانۀ رئال مادرید 2-2 تمام شد. اما در بازی برگشت باز هم درخشش مسی بود که تفاوت میان دو غول اسپانیا را رقم زد. مسی در این دیدار ابتدا دقیقه 45 گل زد ولی این گل و گل اینیستا پاسخ داده شد و همه چیز مساوی شده بود که باز او وارد عمل شد و در دقیقه 88 گل دوم خودش و سوم تیمش را به ثمر رساند و بارسلونا با گل او به جام دیگری رسید.

بارسلونا - بایرلورکوزن؛ مارس 2012

در جریان بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان، مسی یک تنه لورکوزن را شکست داد و مقابل حریف آلمانی موفق به زدن 5 گل شد. به این ترتیب او نخستین بازیکنی شد که در تاریخ لیگ قهرمانان در یک بازی پنج گل می زند. در ان مسابقه بارسا 7-1 پیروز شد و در آخر با برتری قاطع 10-2 راهی مرحله بعد شد. زدن 5 گل در یک بازی اروپایی کاری است که فقط مسی از عهده اش بر می آید! مسی در آن فصل آمار عجیب و غریبی در ثبت گل داشت. 73 گل در 60 بازی.

بارسلونا - بایرن مونیخ؛ مه 2015

یکی دیگر از آن نیمه نهایی های به یاد ماندنی در اورپا برای مسی و بارسا. بارسلونا در خانه پذیرای بایرن مونیخ پپ گواردیولا بود و تا دقیقه 75 به در بسته خورده بود که ناگهان جرقۀ مسی همه چیز را عوض کرد. او در طی سه دقیقه به تنهایی دفاع بایرن را به هم ریخت و با زدن دو گل رقیب را از پای در آورد. در ادامه نیمار هم یک گل زد تا بارسلونا با برتری قاطع 3-0 راهی آلمان شود و حتی با وجود شکست 3-2 در مونیخ، راهی فینال شود و در نهایت هم قهرمان اروپا لقب گیرد.

بارسلونا - رئال مادرید؛ آوریل 2017

مسابقۀ حساس دیگری در لالیگا و باز هم درخشش به موقع مسی. در هفته های پایانی لیگ اسپانیا و در اوج رقابت برای قهرمانی، بارسلونا در خانۀ رئال میهمان این تیم بود. مسی در این دیدار دقیقه 33 یک گل زد ولی بارسلونا از داشته هایش خود مراقبت نکرد و بازی تا دقایق پایانی 2-2 دنبال می شد که باز هم مسی تفاوت را رقم زد. دقیقه 93 و تنها ثانیه هایی مانده به پایان، او با یک ضربه بغل پای دیدنی گلزنی کرد تا با نشان دادن پیراهنش به هواداران رئال مادرید نشان دهد با چه بازیکنی روبرو هستند.

بارسلونا - وایادولید؛ اکتبر 2019

والورده در پایان این مسابقه و در تمجید از عملکرد او گفت؛ برای تعریف از مسی، واژه کم آورده است. مسی در این بازی دو گل زد، دو پاس گل ارسال کرد. پنجاهمین گلش از روی ضربه آزاد را زد. از رکورد رونالدو عبور کرد و عملاً کاری نبود که در زمین انجام ندهد. این مسابقه هم یکی از آن دیدارهای به یادماندنی برای مسی و هودارانش بود.

1878

نظرات کاربران
مستر
چه باحال اکثر درخشاش تو آوریل بوده.کلا از اسفند تا اردیبهشت اوج امادگیشه ظاهرا
۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۵:۴۸
پاسخ
1
24
اریک
لعنتی پیر نشو ما با خاطرات تو زندگیمون رو ساختیم راستی بنظرم بازی بارسا لیورپول هم خیلی خوب بود یه کاشته بی نظیر دو گل کلی دریبل موفق رو میلنر و رابرتسون و البته مثه یه بار همنام الکتریکی به فندایک نزدیک میشد و باعث دور شدن فندایک میشد
۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۱:۰۱
پاسخ
1
34
فردین
بدون تردید فوتبال بدون مسی و رونالدو بسیار بی معنی است،من هر دو را بینهایت قبول دارم،ولی خدایی مسی یه چیز دیگه هست،یه سرو گردن از همه فوتبالیستهای دنیا بالاتره...
۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴:۱۷
پاسخ
1
61
بارسلونا❤
مسی ۲۰۱۱ بهترین ورژنی بود که ازش دیدم
۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۵:۴۵
پاسخ
2
64
hamed gh
اره عزیزم همه مختص لالیگا و جهانه او تنها کسی بود که توانست در یک بازی در لیگ قهرمانان پنج گل بزند میدونم قبولش سخته واست و داری آتیش میگیری و ذوب میشی ولی اتفاقیه که افتاده توسط بهترینه تاریخ
۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۴:۳۷
پاسخ
2
70
سعید خان
تاپ تِن خیلی خوب بود ممنون. نگاهی به تاریخ بازیها نشون میده که اوج درخشش و آمادگی مسی فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ بوده چرا که ۴ بازی از این ۱۰ بازی در این فصل بوده, همچنین ۴ بازی از این ۱۰ بازی در مقابل رئال مادرید بوده که نشون میده مسی بهترین عملکردشو در مقابل رئال داشته.
۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۲:۴۲
پاسخ
2
68
فقط گوشواره و آمپول بدنسازی
و غیر از یکی از این چهار تا، تمامش هم پنالدو بدنساز جلوش توی زمین بود و بدون اینکه گریه کنه عین مرد نشسته بود و از نمایش مسی لذت میبرد خخخههخ
۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۷:۰۲
3
46
حسن
من کاری به این امار و ارقام ندارم ولی خداییش اون هوادارای کریس چطور میتونن کریس رو با این اعجوبه مقایسه کنن...اه توی اون بازی رفت بین بارسا رئال در سال 2011 وای یادمه روز بعد پنج ششتا از همکلاسیام که رئالی بودن نیومدن مدرسه اون موقع سوم راهنمایی بودم...هتریک در 19 سالگی برابر رئال بعد میان میگن فقط برابر تیمای ضعیف خوب بازی میکنه خدایا بازم شکرت ادمین بچاپ
۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۷:۱۱
پاسخ
4
101
لیورپولی دو آتیشه‌ی دهه هفتادی
مسی و رونالدو حرف ندارن. تاریخ تا ابد درگیر این خواهد بود که کدام یک بهتر بود؟ واقعا سخته بگیم کدومش بهتره. چیزی که مسی از رونالدو کم داره اینه که مسی اصن سرزن نیست. بخاطر همینه که گلش به منچستر یونایتد در فینال MCL ۲۰۰۹ به یاد ماندنی شد چون با سر زد. بازی رفت نیمه نهایی با لیورپول هم مسی فوق العاده به تنهایی واقعا نابود کرد. بازیی که برگشتش بی رحمانه برای مسی تمام شد.
۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۴:۲۹
پاسخ
60
23
فقط یوونتوس
ههههههها همه مختص لالیگا ( وایادولید))
۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱:۰۳
پاسخ
112
5
محسن
تخصص فقط گل زدن به جبل الطارق
۱۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۰:۲۷
3
17
F U Mafiadrid
بچه جان سوای اینکه خوب خودتو به نابینایی زدی برای ندیدن نصف لیست که مال لیگ قهرمانانه، درباره لالیگا بنظرت نابودگر کدوم تیم بود وایادولید یا Mafiadrid ؟؟ خخخخخ
۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰:۵۸
2
62