نگاه آماری به هفته نهم لیگ: رکوردهای جدید برای لک، نیازمند و دیاباته

نگاه آماری به هفته نهم لیگ: رکوردهای جدید برای لک، نیازمند و دیاباته

9176
13:10
12 آبان 1398
هفته نهم لیگ، با از بین رفتن چند خط تیره جدول همراه بود.

به گزارش وب سایت نود، در این هفته کم گل، تنها 2 تیم موفق به پیروزی شدند و بقیه دیدارها با نتیجه تساوی پایان یافت ولی مهم‌ترین اتفاق از بین رفتن چند خط تیره جدول بود. سپاهان برای نخستین بار در این فصل دروازه‌اش باز شد، ذوب‌آهن به اولین پیروزی فصلش دست یافت و بازی پرسپولیس برای اولین بار با نتیجه مساوی به پایان رسید. با این نتایج تنها خط تیره‌های جدول برای دو تیم بدون برد و بدون باخت باقی ماند
سایپا 0 - 0 شهر خودرو: دویستمین بازی بدون گل زده سایپا
سایپا پس از آنکه هفته گذشته برابر سپاهان به تساوی بدون گل دست یافت این هفته این نتیجه را برابر یکی دیگر از مدعیان قهرمانی یعنی شهرخودرو تکرار کرد. این پنجمین بازی بدون گل زده سایپا در این فصل محسوب می‌شود که بدترین آمار بین تیمهای لیگ نوزدهم و ضعیف‌ترین عملکرد نارنجی‌پوشان در 15 فصل اخیر است. با این نتیجه تعداد بازیهای که سایپا در گلزنی ناکام بوده در تاریخ لیگ برتر به عدد 200 رسید که بدترین تیم در ادوار لیگ برتر است. شهرخودرو هم با این نتیجه برای سومین بازی پیاپی دروازه‌اش را بسته نگه داشت.


پرسپولیس 0 – 0 ماشین سازی: ماشین‌سازی سلطان پنالتی
پرسپولیس تنها تیم بدون تساوی لیگ در این بازی به نتیجه تساوی دست یافت. ماشین‌سازی برای نخستین بار در لیگ برتر موفق به کلین‌شیت برابر پرسپولیس شد که در این راه مهار پنالتی علیپور توسط حامد لک نقش به سزایی داشت. ماشین‌سازی بهترین تیم این فصل در ضربات پنالتی است. این تیم هر 4 پنالتی که کسب کرده را به گل تبدیل کرده و هر 3 پنالتی که علیه این تیم گرفته شده را حامد لک مهار کرده است.

نساجی 0 - 0 صنعت نفت: نساجی روی نوار گل نزدن
نساجی پس از آنکه در 5 هفته ابتدایی در خط حمله بسیار آتشین ظاهر شد و در هر بازی به طور متوسط 2.4 گل زد در 4 هفته اخیر در گلزنی ناکام بوده است. صنعت نفت بهترین تیم نیمه اول لیگ است و تنها تیمی است که در 45 دقیقه نخست گلی دریافت نکرده است.

نفت مسجد سلیمان 0 – 0 فولاد : نفت مسجدسلیمان رکورددار تساوی
نفت مسجدسلیمان با کسب تساوی مقابل فولاد خوزستان یکی از دو تیم بدون شکست لیگ باقی ماند. این تیم تا پایان هفته نهم، 7 بار مساوی کرده که این بیشترین تعداد تساوی است که تیمی تا پایان هفته نهم در تاریخ لیگ برتر داشته است. با این نتیجه دو تیم روند گل نخوردن خود را ادامه دادند. نفت مسجدسلیمان 3 مسابقه است که گل نخورده و فولاد هم در 7 مسابقه قبلی، 6 کلین‌شیت داشته است.


پارس جنوبی 1 – 1 سپاهان: دروازه سپاهان باز شد
پیام نیازمند که هفته گذشته موفق شد رکورد تاریخ لیگ برتر را به نام خود کند در دقیقه 45 دروازه‌اش باز شد تا پس از 940 دقیقه گل دریافت کند. 3 گل آخری که سپاهان دریافت کرده از نقطه پنالتی بوده است. پیام نیازمند که دروازه‌بانی آینده‌دار است در مهار ضربات پنالتی ناکام بوده و از 11 پنالتی که به سمت دروازه او شلیک شده 10 پنالتی به گل تبدیل شده است. سپاهان همان قدر که در برابر ضربات پنالتی حریفان ضعیف است در گل کردن پنالتی هم ناموفق نشان داده و در این بازی هم پنالتی از دست داد تا از 4 پنالتی اخیر این تیم 3 پنالتی تبدیل به گل نشده است. با این نتیجه فراز کمالوند بدون برد مقابل قلعه‌نویی باقی ماند. هرچند که قلعه‌نویی در 2 بازی اخیر تنها 2 امتیاز برای سپاهان بدست آورده ولی با 210 امتیاز، امتیازآورترین مربی تاریخ سپاهان در لیگ برتر شد.
پیکان 0 – 0 گل گهر: گل گهر ضعیف‌ترین خط حمله لیگ
گل‌گهر پس از روی کار آمدن مجید جلالی هم در گلزنی و کسب پیروزی ناموفق بوده است. این تیم با 3 گل زده بدترین خط حمله لیگ است. جلالی که قبلاً مربی پیکان بوده، 12 سال است که مقابل این تیم شکستی نداشته است. حسین فرکی سرمربی پیکان در 4 تقابل اخیر مقابل تیم‎های جلالی موفق به گلزنی نشده است.
تراکتور 2 – 4  استقلال: 1000 امتیازی شدن استقلال
شب 1000 امتیازی شدن استقلال، شب فراموش نشدنی برای این تیم بود و چند رکورد جابه‌جا شد.  استقلال پس از ۸ فصل در تبریز به پیروزی رسید و بعد از ۵ سال در تبریز گل زد. شیخ دیاباته مرد اول بازی تبریز که با هت‌تریک خود استقلال را با 8 هت‌تریک رکورددار تاریخ لیگ برتر کرد. دیاباته برای نخستین بار در این فصل گلزنی کرد تا استقلال با ده گلزن رکورددار این فصل و با 118 گلزن رکورددار تاریخ مسابقات شود. آبی‌پوشان با این برد پر گل بهترین خط حمله لیگ را از آن خود ساختند. تیمهای تحت هدایت مصطفی دنیزلی سابقه شکستهای پرگل داشتند و این نهمین باری بود که در 101 بازی مربیگری دنیزلی در لیگ برتر تیم تحت هدایتش 4 گل دریافت می‌کند. استقلال در این بازی به ششمین برد پیاپی در لیگ و حذفی دست یافت.


ذوب آهن 2 – 0 شاهین بوشهر: ذوب‌آهن بالاخره برد
ذوب‌آهن در هفته نهم موفق شد بالاخره طعم پیروزی را بچشد و شاهین بوشهر برای ششمین هفته متوالی باخت. شاهین بوشهر هیچ وقت موفق به پیروزی برابر ذوب‌آهن در لیگ برتر نشده است و علاوه بر اینکه ضعیف‌ترین عملکرد تا پایان هفته نهم را در ادوار مسابقات به نام خود ثبت کرده چندین رکورد بد هم دارد. این تیم تنها تیم بدون کلین‌شیت این فصل است و با ارتکاب 4 پنالتی، پنالتی ده‌ترین تیم لیگ است که هر 4 پنالتی تبدیل به گل شده است.

60610
 

نظرات کاربران
م.ح.س.ن
پرسپولیسیم ولی از سبک بازی دیاباته خوشم میاد
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۱:۴۰
پاسخ
6
18
جووونم سپاهان
استقلالیا زیاد جوگیر نشن توبازی باسپاهان معلوم میشه کت تن کیه
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۳:۰۷
پاسخ
35
4
شهاب
اس اس عشقه
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۸:۴۸
پاسخ
3
20
زانیار
دیاباته که باید دقیقه 4 اخراج میشد با پا رفت تو صورت مظاهری. بازیکن ارسنال بود که محروم شد ولی بازیکن تیم سوگولی حتی خطاش هم گرفته نشد !
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۳:۵۶
پاسخ
91
31
طـوفـان زرد آســیا
هر چند سپــاهان در این بازی به خاطر یک پنالتی مشکوک - به اتفاق اکثر کارشناسان - گل دریافت کرد امــــــــــــــا پنالتی خودش رو هم از دست داد و باید در ادامه برای این معضل یک فکر اساسی بکنه.. چقدر جای کاپیتان هـــادی عقیلی با اون خونسردی و مهارتش در زدن ضربات پنالتی خالیه..
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۷:۳۴
پاسخ
21
48
thegame
سایپایی که ما 4 تا بهش زدیم جلو سپاهان و پدیده مساوی گرفت... این قدرت استقلالو نشون میده تازه با یه تیم ناقص و بی بازیکن
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۴:۳۴
پاسخ
31
126
زانیار
بازی استقلال و سایپا که یک پنالتی داور برای سایپا نگرفت . یک گل استقلال هم تبریزیی با پا رفت تو دروازه بان سایپا و ... چقدر از داوری بازی استقلال و سایپا بگم ؟
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۱:۰۴
58
19
محمد پرسپولیسی
قدرت استقلال رو بازی باسپاهان نشون میده
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۸:۱۷
70
32
غــرش طــوفــان زرد
جو گیر نشو عزیزم.. انشاء ا... رو در رو و داخل زمین با هم صحبت می کنیم..
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۵:۱۷
65
27
چهار دربی پشت سرهم
اینو به کی میگی؟چون میگن سایپا که از استقلال ۴تاخورد با سایپا که با سپاهان و پدیده مساوی کرد فرق داشته......
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۲:۲۰
9
62
استراشاه«جونی»آمد،فرانکو الفرار
چیپعلی هم به اولین بازیکنی تبدیل شدکه بعد از خراب کردن پنالتی شعارحیا کن هشتپولیسو رها کن شنید
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵:۴۰
پاسخ
9
104
شازده آبی
فقط، اونایی که دارن از چیــــپ کاپتان علیپور با گوشی فیلم میگیرن :)))))))))))))))))
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷:۱۷
پاسخ
11
144
زانیار
بدتر از چیپ تو دربی که نیست :)
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۲:۰۴
47
9
جاوید تاج
دمت گرم ، خخخخخخخ
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۰:۵۴
9
65
حسن خون آبی
این هزار امتیازی شدن گواه همه چیز هست که بهترین تیم ایران کیه، تنها رقیب ما برای قهرمانی سپاهانه دیگه کاری از دست وزارت برنمیاد که برای جام آوردن پرسپولیس انجام بده و باید با تراکتور برای سهمیه بجنگن،،، استقلال غول فوتبال ایران و آسیاست لطفا زانو بزنین
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲:۴۸
پاسخ
21
133
درحسرت جام
خون ابی امار داری که ۱۰۰۰امتیاز گرفتید ولی چندفصل جام ندید عزیزم
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۳:۲۵
10
2
شـاهـیـن بـزرگــ..
به نظرم خیلی خواب می بینی..
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰:۲۹
50
11
فرهاد
فیلم بازی با پارس جنوبی و گلگهر را دلیت می کند
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۴:۰۳
57
14
لر
رکورد بیشترین گلزن با 118 گلزن ... اولین تیمی که از 1000 امتیاز گذشت ... ماشاءالله ... بر چشم بد لعنت
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۸:۲۱
11
87
استقلال ایران
هوادارا به گوش باشن انشاءالله به یاری خدا وحمایت هوادارا از مربی عزیزمون استراماچونی وبازیکنا میریم واسه بردهای بیشتر.فقط خواهش میکنم ازپیشکوست های عزیز استقلال اینقد تو کارسرمربی و بازیکنا دخالت نکنن .بزارید راحت باتمرکز کارشونو انجام بدن وارامش به تیم برگرده . منافع شخصی خودتان رو برمنافع باشگاه بزرگ استقلال قاطی نکید. یاعلی
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹:۰۳
پاسخ
8
98
سامان
بازیکنا باید بدونن دیر یا زود زمانی میرسه ک فوتبالشون تموم میشه این که قشنگ بازی کنی باعث میشه تو یاد مردم بمونی اخه حامد لک چی پیش خودش فکر میکنن ۹۰ دقیقه فوتبال ۸۰ دقیقه خودشو ب تمارض زده
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵:۰۵
پاسخ
52
30
سامان
خود استقلالیا هم از دستش عصبی بودن با تمارضاش من کاری ب پنالتی ندارم پنالتی اشتباه فاحش علیپور بود اما طرفدار فوتبال پاکم برامم فرقی نمیکنه چه رنگی باشن
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۲:۰۷
7
12
AZADI
جلو اون پنالتی چی بازم تمارض بود؟؟؟
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۷:۳۹
2
50