نگاه آماری به کارنامه چهار ساله برانکو/ آن‌هایی که برای "پروفسور" بهترین بودند

نگاه آماری به کارنامه چهار ساله برانکو/ آن‌هایی که برای "پروفسور" بهترین بودند

24803
15:44
17 فروردین 1398
4 سال با خاطرات خوب از حضور برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس گذشت.

به گزارش وبسایت نود، بعد از پایان جام جهانی 2006 آلمان برانکو ایوانکوویچ که سرمربی تیم ملی در جام جهانی بود، از فوتبال ایران رفت و حضور دوباره‌ی او در ایران حدود 9 سال به طول انجامید. برانکو اواخر لیگ چهاردهم به ایران آمد و هدایت پرسپولیس بحران‌زده را بر عهده گرفت. با گذشت 4 سال از حضور برانکو در پرسپولیس حالا این سرمربی بهترین سرمربی خارجی تاریخ لیگ برتر است و توانسته روزهای خوبی را همراه با سرخپوشان پایتخت سپری کند. هواداران پرسپولیس در این 4 سال روزهایی را همراه با برانکو تجربه کرده‌‌اند که قبل از آن هیچ وقت نتوانسته بودند طعم آن را بچشند؛ برانکو با حضور در پرسپولیس توانست در 2 دوره‌ی پیاپی این تیم را به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برساند و برای اولین بار همراه با این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد. فینالی که در نهایت نایب قهرمانی برای پرسپولیس را به همراه داشت.

 

بهترین بازیکن‌ها

در طول دوران حضور برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس 68 بازیکن برای این تیم در لیگ برتر بازی کرده‌اند. در بین این 68 بازیکن، علی علیپور با 113 بازی برای سرخپوشان در لیگ برتر بیشترین تعداد بازی در پرسپولیس برانکو را داشته است. بعد از علیپور به ترتیب کمال کامیابی‌نیا با 98 بازی، محمد انصاری با 87 بازی، محسن مسلمان با 73 بازی و سید جلال حسینی و علیرضا بیرانوند با 70 بازی در دوران برانکو در لیگ برتر حضور داشته‌اند.

علی علیپور با 41 گل زده در لیگ برتر در کنار مهدی طارمی که او هم 41 گل برای پرسپولیس زده، بهترین گلزنان برانکو در لیگ هستند. علیپور این شانس را دارد که در هفته‌های آینده خود را تبدیل به بهترین گلزن پرسپولیس برانکو در لیگ برتر کند. 

محسن مسلمان با 19 پاس گل، بهترین پاسور پرسپولیس در 4 سال حضور برانکو در لیگ برتر است. خشن‌ترین بازیکن دوران حضور برانکو در پرسپولیس هم کمال کامیابی‌نیا است. او در 4 سال حضور برانکو در لیگ برتر، 16 کارت زرد و یک کارت قرمز گرفته است.

 

تلخ و شیرین

بهترین برد برانکو ایوانکوویچ همراه با پرسپولیس به هفته‌ی بیست و هشتم لیگ شانزدهم برمی‌گردد. سرخپوشان پایتخت که در آن فصل اولین قهرمانی خود همراه با برانکو را در لیگ برتر بدست آوردند، موفق شدند در آن بازی با 4 گل پدیده را شکست دهند.

بدترین باخت پرسپولیسی‌ها در عصر برانکو هم به بازی رفت مرحله‌ نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا فصل 2017 برمی‌گردد. در آن بازی پرسپولیسی‌ها با 4 گل مقابل الهلال عربستان تن به شکست دادند تا شبی تلخ برای هواداران آن‌ها رقم بخورد.

 

بهترین سرمربی

برانکو ایوانکوویچ در 4 سال حضور خود در پرسپولیس، 120 بازی هدایت سرخپوشان پایتخت را در لیگ برتر بر عهده داشت. پرسپولیسی‌ها در این 120 بازی تحت هدایت برانکو، 71 پیروزی بدست آوردند. در 33 بازی متوقف شدند و 16 بار هم طعم شکست را چشیدند. برانکو با میانگین 2.05 امتیاز در هر بازی بهترین سرمربی تاریخ لیگ برتر از نظر میانگین امتیازی است. پرسپولیس برانکو در لیگ برتر 181 بار دروازه‌ی حریفان را باز کرده و 80 بار هم از حریفان خود گل خورده است. 

برانکو همراه با پرسپولیس با 2 قهرمانی و یک نایب قهرمانی که در لیگ برتر بدست آورده، تبدیل به پرافتخارترین سرمربی خارجی تاریخ لیگ برتر شده است. برانکو بعد از امیر قلعه‌نویی که 5 بار قهرمان لیگ برتر شده است، دومین مربی پرافتخار تاریخ لیگ برتر هم است.  

 

تنها قعرنشینی

تنها قعرنشینی باشگاه پرسپولیس در تاریخ فوتبال ایران همراه با برانکو ایوانکوویچ بدست آمده است. پرسپولیسی‌ها در هفته‌ی سوم لیگ پانزدهم در اصفهان با نتیجه 4 بر 2 بازی را به میزبان خود سپاهان واگذار کردند. با آن شکست پرسپولیس برانکو به قعر جدول رده بندی سقوط کرد. شکست 4 بر 2 پرسپولیس مقابل سپاهان، بدترین باخت این تیم همراه با برانکو ایوانکوویچ در لیگ برتر هم است. سرخپوشان پایتخت بعد از باخت به سپاهان، در هفته بعدی هم مقابل دیگر نماینده اصفهان ذوب‌آهن در ورزشگاه آزادی قرار گرفتند و با شکست 2 بر یک در آن بازی، برای دومین هفته‌ی متوالی قعرنشین جدول رده بندی باقی ماندند. شاگردان برانکو بعد از دو شکست متوالی مقابل تیم‌های اصفهانی و قعرنشینی، موفق شدند فولاد خوزستان را در اهواز شکست دهند و از قعر جدول رده بندی جدا شوند. در نهایت پرسپولیس که آن فصل برای اولین بار طعم قعرنشینی در فوتبال ایران را چشیده بود، همراه با برانکو ایوانکوویچ و با تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال خوزستان نایب قهرمانی لیگ برتر شد.

1870


 

نظرات کاربران
یونس
برانکو در کل تا بدین جا در ۱۶۰ بازی پرسپولیس همراهی کرده که ۹۲ برد‌ ۴۳ مساوی ۲۶ باخت داشته با ۲۳۰ گل زده ۱۱۷ گل خورده
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۷:۱۱
پاسخ
8
145
پرسپولیس من
این برانکوی ماعه دوسش داریم خیلی زیاد.... بهترین سرمربی خارجی لیگ خیلی بهش میاد❤️
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۹:۴۴
پاسخ
14
339
قرمز عاشق..۶×۶
مرسی برانکو .که هستی ...کاش سال اول در حق پرسپولیس .ناداوری نمیشید ...وگرنه امسال دنبال ((پوکر قهرمانی ))بودیم .....
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۳:۴۶
پاسخ
12
409
علی عسکری/ حامی سرخ
برانکو و فروردین.شگفت انگیزان سرخ! 17 فروردین 1394-سرمربی #پرسپولیس شد. 27 فروردین 1395-شکست دادن استقلال با چهارگل در لیگ پانزدهم. 26 فروردین1396-قهرمانی زودهنگام در لیگ شانزدهم. 18 فروردین 1397-قهرمانی زودهنگام در لیگ هفدهم 10 فروردین 1398-شکست دادن استقلال در لیگ هجدهم. پاینده باد و جاوید آنکه با دست خالی،نه غُر زد و نه نالید.
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۹:۱۳
4
277
پرسپولیس ایران
عشق جان.بهترین.بهترین اتفاق تاریخ فوتبال ایران.مرسی که هستی.ممنون ادمین
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۶:۴۰
پاسخ
6
273
حامد
من صنعت ابادانی هستم ولی انصافا پرسپولیس ها این چند ساله برانکویی کمتر از بقیه تیم ها اعصابشون بهم ریخته
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۳:۳۶
پاسخ
4
282
۶...زیباترین عدد...
با افتخار میگم ....هوادار تیمی هستم .که جناب برانکو .سرمربی ان تیم !!!!!!مرسی برانکو...❤❤
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۹:۲۲
پاسخ
6
256
سعید معظمی
انرژی مثبت سکوها و نبض این روزهای نیمکت پرسپولیس ورودت خجسته باد خوش امدی محبوب ما پرسپولیسیها...بمونی برامون
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۸:۳۵
پاسخ
3
216
سعید
اون موقع که پرسپولیس اخر جدول بود سرباز بودم یادمه به همخدمتی هام گفتم پرسپولیس انقدر خوب بازی میکنه مطمئنم اخر فصل قهرمان میشه یادمه حتی پرسپولیسی ها هم بهم خندیدن اخر فصل با تفاضل گل دوم شدیم یادش بخیر
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۸:۲۴
پاسخ
2
247
سعید یکتا
تنها برانکو میتونه تیم آخر جدول رو قهرمان کنه.یادمون نمیره سالی که با تفاضل دوم شدیم چقدر داوری به ضرر پرسپولیس بود و چندین امتیاز از تیم گرفته شد.ما باید الان برا 4امین قهرمانی متوالی میجنگیدیم ولی حیف از اشتباهات زیاد داوری علیه پرسپولیس.امسال با قهرمانی تو اسیا نشون میدیم که پرسپولیس برانکو قسمتی از تاریخ رو مال خود کرد که هیچ تیمی از زیر دستش در نرفت و همه قلع و قمع میشدند.زنده باد برانکو.
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۲:۱۹
پاسخ
2
223
Hedye
فقط برانکو را عشق است
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۷:۳۷
پاسخ
1
385
مجید
اسم برانکو که میاد ناخودآگاه دشمنی با تیم‌ملی کشورمون تو ذهن هر ایرانی وطن‌پرستی تداعی میشه.
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱:۴۰
پاسخ
839
12
بهرام دایی
پماد سوختگی بدم خدمتت !!!!
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۱:۱۱
0
150
شیشفر 6در4
دیسلایکات ببین الاهه ی دیسلایک
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۷:۳۸
0
135
پرنسس قرمز
اسم استقلالم که میاد نا خودآگاه چیپ فرشید اسماعیلی تو ذهن همه حتی مسی تداعی میشه خخخخ
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱:۳۱
3
243
محمد
منظورت ازوطن پرستی ژاپنه دیگه نه؟چون پرچم ژاپن دستدمیگرفتی
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۹:۱۲
2
227
جی اچ
همین برانکوازکیروش بیشتربرای تیم ملی مقام آورده،اماکیروش بابهترین نسل فوتبال ایران جزحاشیه وفرهنگ تدافعی برای تیم چیزدیگه ای نداشت
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۷:۱۳
4
204
کوپا امجدیه ۵۰ سال پیش
خدا شفات بده شیشتقلالی
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸:۵۴
2
259
۶در۴تقلال
نه داداچ اسم برانکویادآورخاطرات شیرینش باعشقپولیس تداعی میشه اینکه توهوادارتیم دیگه ای هستی بحثش جداست
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۸:۰۵
2
214
@Rez
همین الان از شما بپرسن آخرین افتخارات آسیایی ایران در رده ملی رو نام ببر مجبوری دو بار اسم برانکو رو به زبون بیاری: قهرمان بازیهای آسیایی بوسان سوم جام ملتهای آسیا
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۰:۳۸
3
221
6در4 دسته 3 ای
نه فقط سوزش واستون تداعی میشه تو این ۴سال یه آب خوش نزاشت از گلوتون پایین بره
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۲:۵۸
0
212
ابراهیم
مجید از تیم ملی ایران حرف میزنی یا ژاپن دیگه وطن پرستان حال اوردن پرچم ژاپن به ورزشگاه را ندارن
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۲:۲۵
1
207
دوچرخه سواران
اون سال ما با ناداوری نائب قهرمان شدیم
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۹:۲۷
پاسخ
0
466
کامران
این که آمار نیست ماشالا همش رکورد شکنیه
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۰:۲۸
پاسخ
0
412
عشقممم نیمار
ب نظرم ک محترمه .. فقط سه چیز برای برانکو‌..در این دوسال مهم بودن ...۱- کمک های داوران ۲- هوچیگری ب سبک برانکو ۳- داشتن حامیای خاص :-) هر مربی ..این ۳ اصله داشته باشه ..ب راحتی اب خوردن .. میتونه موفق بشه و جام بگیره :-P
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۰:۱۵
پاسخ
711
6
سرخ پوش ابدی
همون مگر اینکه نظرت واسه خودت محترم باشه هههه ادمین جان دمت گرم :))
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۳:۳۴
2
159
یه دخی عشقپولیسی
می اونستی خیلی سوزش داری عاشق برانکوام که یه کاری باهاتون کرده که از سوزش زیاد نمی دونید چی کار کنید
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۲:۴۷
2
151
دانیال
کی گفته نظرت محترمه؟؟؟
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۳:۵۶
4
137
بیطرف
اون شخصی که شما میگید برانکو نیست،سرگروهبانتون اونطوری قهرمانی به دست می آوردند.
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۹:۳۷
2
183
۶...زیباترین عدد...
با امدن برانکو ۳ چیز فراوان شد..۱..سوزش..۲..پماد..۳..غار....
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۳:۴۵
2
197
امید دلها
اگه یه ذره انصاف داشته باشی که صد در صد نداری توی همون سال اول که نایب قهرمان شدیم ۱۲امتیاز رو داوران از پرسپولیس گرفتن این از شماره یکت دوم هوچی گری کلا مختص به روحیات برانکو نیست اون فقط کار کردن ولذت بردن از کارشو دوست داره وحامیان خاصش هم فقط هواداران بیشمارن پس تعصب کورکورانه رو کنار بذارو قبول کن برانکو بهرترین مربی خارجی که به ایران اومده
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۹:۱۵
2
186
دو ستاره ای که فقط لگو لباستان است
به نظر جمع کثیری از پرسپولیسی ها حالا که بعد چند روز از غار در اومدین و میخواین ماله بکشین رو باخت مسخرتون و چیپ مسخره ترتون بهتره به فکر درس و مشقت باشی چون تعطیلات تموم شده و بهتره بری همون سر درس و مشقت
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۴:۲۸
2
172
kamran
همون جمله اولت کاملا مشخصه که چقدر انسان فرهیخته ای هستی و مردم(حتی اطرافیانت) قبولت دارن
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۳:۰۹
2
149
شازده آبی
این مقاله، نامحسوس داره میگه که، تیم پیروزی تا قبل از «برانکو» در حد محلات بوده . . . . . . . . . اندک افتخارات نه‌چندان مهم تاریخ تیم پیروزی، با برانکو ساخته شده . . . . . . . دیگه خودتون تا ته‌شو بخونین . . . . . . خیلی خوشحالم «استقلالی‌ام» . . . . . پرافتخارترین و باریشه‌ترین و مردمی‌ترین تیم ایران . . . . . . مچکرم
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸:۳۸
پاسخ
601
4
مجید
دوبار
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۶:۴۲
0
83
ایران پرسپولیس
این چیزایی که میگی همش حاصل سوختنته.خخخخ تا برانکو هست سوختن شما استقلالیها ادامه داره
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۴:۴۶
2
130
مجید
چند سالته عمو جون.......پرسپولیس با یازده قهرمانی تو لیگ و اون سالهایی که لیگ نبود تو باسگاهای تهران پشت سر هم قهرمان میشد بغیر از جام حذفی و جام در جام آسیا بعتر قبل از کامنت گذاشتن اگه سنت نمیرسه لااقل تاریخ فوتبال ایرانو بخونی
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۲:۴۵
0
176
شهاب
خدایی تو و عشقش نمیاد فقط موجبات خنده هستین،به نظرم دوستان فوتبالی نباید حتی دیسلایک کنن شما دو تا رو که یه وقت آزرده خاطر نشین و همیشه بیاین پیام بذارین بخندیم
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۱:۵۳
1
144
پرسپولیسی واقعی
متولدی چندی عمو؟ راست میگی دهه 60 و 70 پرسپولیس رو ندیدی
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۱:۲۴
1
141
no name
بازم خوبه میگی قبل از برانکو شما هم اکنونم در حد محلات هستید
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۳:۲۰
1
146
مسترطوفان
خیلی نگرانت بودم شازده جون. بالاخره از غار اومدی بیرون
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۰:۴۷
1
143
سهراب
نمیدونم چندسال داری ولی لطفا تاریخ باشگاه خودت رو از سال 1350 هر 10سال خوب نگاه کن ببین بیشترین قهرمانی در لیگ برای چه تیمی بوده.بماند که جام جهانی98 پرسپولیس11 ملی پوش داشت و اگر برای همین پرسپولیس رو از لیگ کنار نزاشته بودند ما همون سال هتریک کرده بودیم.
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۰:۰۲
2
137
هوادار
آخی ریشه و مردمی ترین رو هم میشه معنی کنید برامون دوست عزیز که تو لیگ سه که همون لیگ محلات حساب میشه سابقه قهرمانی دارید
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۹:۴۳
0
125
پرسپولیسی ازپایتخت شوروشعورحسینی
شازده توعشق نیمار"دوزپمادتون"ببریدبالابوی سوختنتون تااینجامیادافتخاردسته سوم خخخ
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۰:۴۴
1
130
@Rez
بد نیست بدونی پرسپولیس با ۱۱ قهرمانی پر افتخارترین تیم ادوار لیگ ایرانه. یه کم سطح آگاهیتون رو بالا ببرید بعد مطلب بزارید
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۳:۴۹
1
122