نگاه ویژه یوونتوس به نبرد 6 امتیازی سری آ؛ سریع ترین قهرمانی ایتالیا؟

نگاه ویژه یوونتوس به نبرد 6 امتیازی سری آ؛ سریع ترین قهرمانی ایتالیا؟

2136
19:16
08 اسفند 1397
یوونتوس با پیروزی مقابل ناپولی، اختلاف خود را با این تیم به 16 امتیاز خواهد رساند.

به گزارش وبسایت نود، یوونتوس برای انجام حساس ترین بازی هفته بیست و ششم سری آ، روز یکشنبه به ناپل سفر خواهد کرد تا در برابر شاگردان کارلو آنچلوتی قرار گیرد. 3 امتیاز این مسابقه، عملا می‌تواند منجر به خاتمه یافتن کورس قهرمانی در اواسط ماه مارچ شود. 

امیدهای اندک ناپولی برای کسب نخستین اسکودتو از سال 1990 به این سو، این نبرد را به یک بازی 6 امتیازی تبدیل کرده است. پیروزی خانگی شاگردان کارلتو، اختلاف را در صدر جدول به 10 امتیاز خواهد رساند اما یک شکست مقابل بیانکونری، اختلاف کنونی را در فاصله 12 هفته به پایان رقابت ها 16 امتیازی خواهد کرد؛ اختلافی که کم و بیش به معنای پایان این تعقیب و گریز خواهد بود. 

اگر یوونتوس اختلاف را در سن پائولو به 16 امتیاز برساند، آن گاه با رکورد بیشترین اختلاف صدرنشین با تیم دوم در مقطع مشابه (که در سال 2007 توسط اینتر به ثبت رسید) برابری خواهد کرد. 

در عصر 3 امتیازی شدن برد مسابقات فوتبال، فصل 07-2006 سری آ به دنبال جنجال های ناشی از کالچوپولی یکی از آم فصل های نامتوازن فوتبال ایتالیا بود. یوونتوس به سری بی تبعید شده بود و اینتر با جذب بازیکنان کلیدی بیانکونری، زلاتان ابراهیموویچ و پاتریک ویرا، راه را بر تمام مدعیان قهرمانی بسته بود. 

در روز 3 مارچ 2007 شاگردان روبرتو مانچینی با نتیجه 2-1 در خانه لیورنو به پیروزی رسیدند تا اختلاف خود را با تیم دوم جدول، آاس رم به 16 امتیاز برسانند. 

قهرمانی اینتر سرانجام در روز 22 آپریل 2007 رسمی شد؛ زمانی که در فاصله 5 هفته مانده به پایان رقابت ها اینتر سیه‌نا را شکست داد و رم با شکست مقابل آتالانتا، اختلاف خود با اینتر را دوباره 16 امتیازی دید. البته افت رم در هفته های پایانی فصل منجر به ایجاد اختلافی 22 امتیازی بین تیم قهرمان و تیم دوم در پایان فصل شد.

3 مارچ 2019 و دقیقا 12 سال بعد از برتری اینتر مانچینی مقابل رم، یوونتوس می‌تواند به نخستین تیمی تبدیل شود که با رکورد نراتزوری برابری کرده و اختلاف در صدر جدول را به عدد 16 می‌رساند. البته شاگردان مکس آلگری به خوبی از دشواری این ماموریت آگاهند.

مردان آنچلوتی در ناپولی در 7 بازی گذشته خود در سری آ بدون شکست بوده اند و با تمام توان برابر یوونتوس ظاهر خواهد شد. یوونتوس نیز بعد از حذف از کوپا ایتالیا و شکست مقابل اتلتیکومادرید در لیگ قهرمانان، اعتماد به نفس خود را در پایین ترین حد ممکن می‌بیند. با این حال، پیروزی در این مسابقه که هشتمین قهرمانی متوالی را تا حدود زیادی قطعی خواهد کرد، به یووه فرصت می‌دهد با تمرکز بیشتری به دنبال جبران شکست اروپایی خود برود. این مهم، در کنار برابری با رکورد تاریخی اینتر، انگیزه زیادی به رونالدو و یاران خواهد داد.

7712

نظرات کاربران
حامد نیستلروی
چه فایده این هم یه قهرمانی دیگه مثل قهرمانیهای قبلی که از قدیم با مافیا بازی و خریدن داورا و بازیکنها همه اش رو بدست آوردند. یونتوسیا مافیای ایتالیا هستند بدون شک.
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۷:۵۱
پاسخ
20
8
محمود
من به گذشته لیگ ایتالیا واقعا احترام میزارم کجا بود زمانیکه تمام تیمهای ایتالیایی عالی بودن ولی الان واقعا باید قبول کرد لیگ ایتالیا تیمهاش شاید در حد لیگ فرانسه و المان هم نباشن وقتی تیم چهارم جدولش که اث میلان باشه میاد رفت و برگشت به رئال بتیس باخت میده خوب باید درک کرد کجا هستن تیمهای ایتالیایی و الان تیم دوم ایتالیا ناپولی است که خدایش تو تمام این ۵لیگ معتبر بنظر من ضعیف ترین تیم دوم این ۵لیگ است همچنین تیم سوم و چهارم به نسبت اگه بخوایم بگیریم
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۴:۵۰
پاسخ
5
11
فقط آرژانتین وایتالیا.
باسابقه ترین لیگ دنیاایتالیابوده وهست زمانی که کل بزرگان فوتبال نهایت ارزشون بودبیان کالچو
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۷:۲۸
پاسخ
1
17
یوونتوس
یوونتوس باید ب فکر بازی اتلتیک باشه
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۰:۰۷
پاسخ
1
18
حمید مسی
جالش میخواهید این چالش بهترین چالش تاریخ!!!!!دیگه چه چالشی بهتر از این؟!خخخخخ #Lorde Azam Valverde Out
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۹:۳۹
پاسخ
18
8
حامد نیستلروی
چه ربطی به چالش داره؟!
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۸:۲۶
4
4
حسین
لیگ ایتالیا و فرانسه مزخرف ترین لیگای اروپان
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۱:۲۳
پاسخ
39
10