نیمکت‌های لیگ هجدهم، متزلزل‌ترین نیمکت‌های تاریخ

نیمکت‌های لیگ هجدهم، متزلزل‌ترین نیمکت‌های تاریخ

6892
14:40
14 شهریور 1397
سرمربیان دو تیم نفت مسجد سلیمان و فولادخوزستان روز گذشته تغییر کردند تا آمار نوسانات کادرفنی تیم‌های لیگ برتری در تاریخ این مسابقات بینظیر باشد.

وبسایت رسمی برنامه نود - روز گذشته سرمربیان دو تیم نفت مسجد سلیمان و فولادخوزستان تغییر کردند تا آمار نوسانات کادرفنی تیم‌های لیگ برتری در تاریخ این مسابقات بینظیر باشد.

به گزارش وب سایت نود، در شرایطی که هفته ششم لیگ برتر هنوز به پایان نرسیده، 5 مربی در 4 تیم لیگ عوض شده اند که این آمار تاکنون بی‌سابقه بوده است. اصولا تغییر مربی در 5 ،6 هفته ابتدایی بیشتر از آنکه منوط به مسایل فنی باشد ناشی از بی‌ثباتی و اختلافات مدیریتی است و این حجم از تحولات در شرایطی که حدود 20 درصد از بازیها سپری شده است نشانه نگران کننده‌ای برای فوتبال ایران محسوب می‌شود.

از همان شروع لیگ امسال، با توجه به واکنش هواداران، مشخص بود که نیمکت سپیدرود رشت چندان با دوام نیست و در هفته سوم خداداد عزیزی از سرمربیگری این تیم کنار رفت و پس از یک هفته بازی زیر نظر مربی موقت ،محسن نصر سرمربی این تیم شد ولی تغییر در مالکیت سپیدرود زمینه‌بازگشت علی کریمی را فراهم کرد و از هفته ششم این مربی هدایت نماینده گیلان را بر عهده گرفت.

ماشین‌‌سازی تبریز نیز در پایان هفته پنجم با فیروز کریمی تنها با یک شکست قطع همکاری کرد و رضا مهاجری سرمربی این تیم شد و همانطور که اشاره شد در روز گذشته، عبدالله ویسی و سیروس پورموسوی از دو تیم نفت مسجدسلیمان و فولاد خوزستان جدا شدند تا در پایان هفته ششم، تعداد مربیان تغییر یافته به عدد بی‌نظیر 5 و تعداد تیمهایی که سرمربیشان عوض شده به 4 تیم رسیده است.

ویسی جای خود را به علیرضا مرزبان داد، و  جانشین پورموسوی مشخص نشده است.

این آمار با اختلاف بدترین آمار تاریخ لیگ برتر است و در 6 هفته ابتدایی حداکثر 2 تغییر مربی در تاریخ این مسابقات اتفاق افتاده است.در طول ادوار برگزاری لیگ برتر، رکورد متزلزل‌ترین دوره به لیگ هفتم بر می‌گردد که 17 جابه‌جایی در نیمکتها صورت گرفت.در آن دوره از لیگ که با 18 تیم برگزار شد در پایان هفته ششم هیچ رفت و آمدی در نیمکت مربیان اتفاق نیافتاده بود.

60610

نظرات کاربران