نیوکاسل 2-1 چلسی / اولین شکست فصل رقم خورد

نیوکاسل 2-1 چلسی / اولین شکست فصل رقم خورد

2123
18:09
15 آذر 1393
نیوکاسل سرانجام توانست اولین شکست فصل را به چلسی تحمیل کند.

وبسایت رسمی برنامه نود - نیوکاسل سرانجام توانست اولین شکست فصل را به چلسی تحمیل کند.

به گزارش وبسایت نود، تیم خوزه مورینیو بالاخره در لیگ برتر شکست خورد، یاران آقای خاص در اولین بازی از هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس میهمان نیوکاسل در سنت جیمز پارک بودند که در نهایت با نتیجه 2-1 شکست خوردند.

هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس امروز شنبه با دیدار چلسی و نیوکاسل آغاز شد، چلسی که تا به اینجای لیگ برتر بعد از گذشت 14 هفته، هنوز باختی را در کارنامه نداشت، بالاخره مغلوب شد. یاران مورینیو در مقابل بازی خوب نیوکاسل و جنگندگی بازیکنان پاردو نتوانستند بازی همیشگی خود را ارائه کنند تا بعد از تساوی هفته گذشته برابر ساندرلند، بار دیگر در سفر به شمال شرق انگلیس ، ناکام به خانه بازگردند.

چلسی در این دیدار بازی را در نیمه اول خوب شروع کرد، نیوکاسل در 20 دقیقه ابتدایی به عقب نشست و چلسی در چند نوبت میتوانست به گل برسد که تلاش وینگرهای آبی پوشان به نتیجه نرسید، ویلیان و آزار از فرصت های چلسی بهره نبردند. بعد از گذشت دقایق ابتدایی، نیوکاسل توانست با در اختیار گرفتن مالکیت بیشتر توپ و میدان از فشار چلسی بکاهد و بازی قدری پایاپای شد. شرایط در نیمه اول به همین گونه پیش رفت و تساوی بدون گل حاصل کار دو تیم بود.

اما در نیمه دوم خیلی زود اوضاع تغییر کرد، مهمترین اتفاق ده دقیقه ابتدایی بازی در نیمه دوم، تعویض خوب پاردو بود، در دقیقه 53، سیسه مهاجم گلزن نیوکاسل به جای کابیا به بازی آمد و خود او نیز 4 دقیقه بعد موفق به گلزنی شد، حرکت سیسوکو به دفاع چلسی، با سانتر از جناح چپ همراه شد، دفع ناقص کیهیل توپ را در چند قدمی دروازه مقابل سیسه قرار داد تا این بازیکن چند دقیقه پس از ورود به زمین گلی حساس را به ثمر رسانده باشد.

چلسی بعد از این گل دست به تعویض هایی زد، شورله و سپس دروگبا و لوئیز وارد زمین شدند. آنها در این بین تغییراتی را در چینش بازیکنان در زمین نیز ایجاد کردند و اکثراً به توپ های بلند روی آوردند یا منتظر توپ های سوم دفع شده از سوی حریف ماندند.بهترین فرصت چلسی نیز روی یک پاس کات بک، و ضربه آزار همراه شد که شوت زمینی او به تیر دروازه برخورد کرد.

اما در عین تعجب، جلو کشیدن اکثر بازیکنان چلسی برای جبران نتیجه، باعث شد گل دوم را نیز دریافت کنند، باز هم سیسوکو به عمق دفاع چلسی زد، و این بار با یک پاس در عرض سیسه را صاحب توپ کرد و او هم باز دروازه خالی چلسی را باز کرد.

دو دقیقه بعد از این گل، جریان بازی باز دچار تغییرات مهمی شد، تیلور با دریافت کارت زرد دوم در دقیقه 81، تیمش را ده نفره کرد و روی ضربه آزاد حاصل شده از خطای وی، فابرگاس ساخت و دروگبا با ضربه سر اختلاف را کم کرد.

تلاش های چلسی برای گلزنی و به تساوی کشیدن بازی بی نتیجه بود و یاران مورینیو اولین شکست فصل را تحمل کردند. جالب است که مورینیو تاکنون در لیگ برتر موفق به پیروزی در سنت جیمز پارک نشده است و این بار هم این ورزشگاه کابوسی دیگر برای او شد.

2021

نظرات کاربران