هدف بعدی آقای رکورد؛ افسانه پنجم

هدف بعدی آقای رکورد؛ افسانه پنجم

19523
19:27
03 شهریور 1398
جلال حسینی دیشب برای هفتمین بار، بهترین مدافع فصل فوتبال ایران شد. اما او، رکورد باورنکردنی‌تری هم دارد.

به گزارش وبسایت نود، تعداد کم گل‌های رد و بدل شده در لیگ برتر، هر ایرادی که داشته باشد باعث ثبت رکوردهای جالبی در فوتبال ایران شده است. در یک دهه اخیر، هیچ تیمی در لیگ‌های بزرگ آسیا مثل کره جنوبی، ژاپن، چین، عربستان و قطر نتوانسته فصل را با میانگین کمتر از نیم گل خورده در هر بازی به پایان برساند. یعنی تیم در هر دو بازی، یک بار دروازه‌اش باز شود. اتفاقی که در لیگ ایران، توسط سه تیم مختلف افتاده. با این حال، رکوردی که پرسپولیس ثبت کرده و این فصل نشان داده قصد ادامه‌اش را دارد، با استانداردهای لیگ برتر ایران هم شگفت انگیز است.

در تاریخ 18 دوره قبلی لیگ برتر، 3 تیم توانسته‌اند فصل را با میانگین حداکثر 0.5 گل خورده در هر بازی به پایان برسانند. استقلال خوزستان، لیگ پانزدهم با 14 گل خورده در 30 بازی به این رکورد رسید. فصل پیش، استقلال هم در 30 بازی 13 گل خورد. پرسپولیس اما، در 4 فصل مختلف توانسته به این رکورد برسد! لیگ سیزدهم، آن‌ها برای اولین بار با 15 گل خورده در 30 بازی چنین رکوردی بدست آوردند. لیگ شانزدهم 14 گل خوردند و لیگ هفدهم و هجدهم را هم با 15 گل خورده به پایان رساندند.

پرسپولیس 4 بار، در 6 فصل اخیر توانسته چنین آمار دفاعی داشته باشد. آن‌ها این فصل هم هفته اول لیگ را، بدون حتی یک شوت داخل چارچوب از حریف آغاز کردند و قدم اول را برای ادامه این روند خوب برداشتند. جالب اینکه آمار قبلی پرسپولیس، توسط دو مربی مختلف یعنی دایی و برانکو به ثبت رسیده و این فصل، پرسپولیس مربی جدیدی به نام کالدرون دارد. نیلسون و بیرانوند، دروازه‌بان‌های این دو مقطع بودند و مدافعین متفاوتی مثل بنگر، انصاری و شجاع خلیل‌زاده در پست مدافع میانی به میدان رفتند. تنها نقطه مشترک هر 4 فصل پرسپولیس یک نام است. جلال حسینی، که هم در تیم دایی بازی می‌کرد و هم 3 فصل اخیر، کاپیتان پرسپولیس در دوران هت‌تریک قهرمانی بود.

حسینی دیشب برای هفتمین بار، بهترین مدافع فوتبال ایران شد. البته حدود 4 سال، برترین‌های فوتبال ایران انتخاب نشدند وگرنه سیدجلال، می‌توانست عنوان‌هایش را دو رقمی کند. با این حال، او در فکر ثبت رکوردی عجیب در فوتبال است. اینکه برای پنجمین بار، فصل را با میانگین یک گل در هر دو مسابقه به پایان برساند. آقای رکوردها، هنوز آمارهای جدیدی برای خلق کردن دارد.

22330

نظرات کاربران
hasan
سید دقیقا`` کاریزمایی که یک کاپیتان قدرتمند نیاز داره رو در خودش جمع کرده ای کاش بهترین مدافع دو تا جایزه داشت که به عشقم شجاع هم یکی داده مشید
۰۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۲:۴۶
پاسخ
12
193
میثم
سید جلال تبدیل به یک برند در فوتبال ایران و حتی آسیا شده و میشه گفت مشابه خارجی نداره بلکه خودش برنده... برند و معیاری برای افزایش شانس قهر مانی در هر تیمی و واقعا خوشحالم که عضو تیم محبوب ماست
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۳:۱۰
پاسخ
11
196
مصطفی69
واقعا وقتی یاد نایب قهرمانی لیگ پونزدهم اونم به خاطر تفاضل گل و اشتباهات زیاد بنگر و نورمحمدی میفتم بیشتر افسوس میخورم که با بودن سیدجلال دوس داشتنی تو اون فصل قطعا و با اختلاف امتیاز بالا قهرمان میشدیم
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۶:۵۴
پاسخ
9
173
کوهمره.جروق
صخره سرخ ارزشش برای پرسپولیس مانند ارزش فن دایک برای لیورپول هست.واقعا حیفه سید جلال تو فوتبال نباشه.بیرانوند هم ارزشش مثل آلیسون هست.
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۳:۵۲
پاسخ
11
139
ولی4=ً6
بعدش برای جام ملت ها باید بشینه خونه که ما‌ 3 تا از ژاپن بخوریم به طرفدارهای کیروش بر نخوره؟!!!
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۵:۳۶
پاسخ
11
166
حاج حسیین
ایشون مقابل تیم ژاپنی نبود بازی باختی توفینال عمو جان
۰۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۰:۱۳
130
10
بارسلونا، آرسنال و آزاکس نماد بازی زیبا
بین سالهای 82تا 85 و 87 تا 91 مراسم انتخاب بهترینهای فوتبال ایران برگزار نشد. توی این سالها یه تیم همیشه مدعی اصلی قهرمانی نیمه بالای جدول بود و یه تیم هم مدعی اصلی قهرمانی نیمه پایین جدول.
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۷:۵۰
پاسخ
178
25
آنتی آبی
کار درست ستون سیم خاردار لیاقتش بیشتر از ایناست دشمناشم پماد بزنن الخصوص مثلث ژاپنی
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۰:۴۵
پاسخ
18
234
امیر
صخره،اقای رکورد،بهترین دفاع وسط تاریخ ایران کاپیتان متعصب هرچی بگیم کم گفتیم
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۷:۲۲
پاسخ
11
228
پرسپولیس یوونتوس ایتالیا
حلالت صخره پرسپولیس
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۴:۳۳
پاسخ
12
217
شگفتا
بعد میان به بیراوند جایزه میدن که هرچی بیاد تو چهارچوب میخوره. رو چه حسابی بهترین بازیکن لیگ شد نمیدونم
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۹:۳۳
پاسخ
191
19
rasool
سایت ترانسفر مارکت هم پرسپولیسیه؟از نظر اون سایت هم با ارزش ترین بازیکن لیگ بیرانونده
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۹:۵۷
6
107
عشقم پرسپولیس
ما شاا....بر سید وتیم پرسپولیس حلالت سید
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۹:۵۴
پاسخ
14
260
محسن جان انصاری
صخره! عاشقتیم پسر..
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۷:۵۴
پاسخ
12
230
ستارگان سرخ ایران
عشقی سید صخره
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۵:۱۳
پاسخ
9
218
سعید حبشی نژاد
اقایون هیات مدیره قدر این جواهر و بدونید و تا سید کنار تیمه و بازی میکنه براش جایگزین پیدا کنید تا ازش یاد بگیره وگرنه این گوهر نایاب از دست میره و این همه تجربه و اعتبار و غیرت بعدها افسوسشو میخوریم
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۰:۳۳
پاسخ
9
198
نورالله مشتاق
واقعا اقای رکورد برازنده سید جلاله
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۳:۵۳
پاسخ
12
211