هدف مربیان جدید لیگ برتر انگلیس در هفته اول؛ رسیدن به دستاورد "بیگ سم"

هدف مربیان جدید لیگ برتر انگلیس در هفته اول؛ رسیدن به دستاورد "بیگ سم"

2617
16:39
23 خرداد 1398
سم آلردایس و مایکل لادروپ، قاطعانه ترین پیروزی های هفته اول برای یک مربی تازه وارد را رقم زده اند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، رقابت های فصل 20-2019 قرعه کشی شد و تیم های حاضر در این رقابت ها، رقبای خود تا پایان فصل را شناختند. در این بین، این قرعه کشی برای 4 مربی از اهمیت بیشتری برخوردار بود. 

دنیل فارک (نوریچ سیتی)، کریس وایلدر (شفیلد یونایتد)، دین اسمیت (آستون ویلا) و گراهام پاتر (برایتون) 4 فردی هستند که در نخستین هفته از فصل 20-2019 برای اولین بار طعم حضور در لیگ برتر را خواهند چشید. 

نوریچ با هدایت فارک در بازی افتتاحیه فصل در آنفیلد به مصاف لیورپول، قهرمان اروپا و نایب قهرمان فصل گذشته لیگ برتر خواهد رفت. وایلدر با شفیلد مهمان بورنموث خواهد بود، برایتون با پاتر در ویکرج رود مهمان واتفورد، نایب قهرمان جام حذفی خواهد بود و در نهایت آستون ویلا در ورزشگاه اختصاصی تاتنهام به مصاف اسپرز خواهد رفت.

در شرایطی که هر 4 مربی در هفته اول مهمان رقبای خود خواهند بود، آن ها نیم نگاهی هم به ثبت یک رکورد تاریخ دارند؛ کسب قاطعانه ترین برد یک مربی تازه وارد در هفته اول؛ رکوردی که مشترکا در اختیار سم آلردایس و مایکل لادروپ است. 

سم آلردایس که در هفته اول فصل 02-2001 و با بولتون برای اولین بار تیمی را در لیگ برتر هدایت می‌کرد، موفق شد لسترسیتی را 5-0 شکست دهد. همین اتفاق دقیقا برای مایکل لادروپ هم افتاد. مرد دانمارکی که در هفته اول 13-2012 نخستین حضور خود را در لیگ برتر و روی نیمکت سوانسی سیتی تجربه می‌کرد، موفق به کسب پیروزی 5-0 مقابل کویینز پارک رنجرز شد. 

در ادامه نگاهی به قاطعانه ترین پیروزی های مربیان تازه وارد لیگ برتری در هفته های اول خواهیم داشت:

سم آلردایس: بولتون 5-0 لسترسیتی (02-2001)

مایکل لادروپ: سوانسی سیتی 5-0 کویینز پارک رنجرز (13-2012)

لوئیز فلیپه اسکولاری: چلسی 4-0 پورتسموث (09-2008)

یان هالووی: بلکپول 4-0 ویگان (11-2010)

مانوئل پیگرینی: منچسترسیتی 4-0 نیوکاسل یونایتد (14-2013)

در هفته اول فصل 19-2018، اونای امری، مائوریتسیو ساری، نونو اسپیریتو سانتو و اسلاویشا یوکانوویچ 4 فردی بودند که برای نخستین بار حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کردند. در این بین مائوریتسیو ساری تنها مربی بود که موفق به پیروزی شد و با چلسی موفق به کسب برتری 3-0 مقابل هادرزفیلد شد. 

وولوز با هدایت نونو مقابل اورتون به تساوی 2-2 رسید و امری و یوکانوویچ هم با آرسنال و فولام با نتایج مشابه 2-0 به ترتیب مغلوب منچسترسیتی و کریستال پالاس شدند.

البته به غیر از 4 مربی یاد شده در ابتدای این متن، 2 مربی دیگر نیز در هفته نخست فصل 20-2019 برای اولین بار، یک دیدار هفته اول را تجربه خواهند کرد و بنابراین می‌توانند امیدوار به برابری با دستاورد آلردایس و لادروپ باشند. این دو نفر، رالف هازن‌هوتل (ساوتهمپتون) و اوله گونار سولسشائر (منچستریونایتد) هستند.

هازن‌هوتل در دسامبر گذشته برای اولین بار ساوتهمپتون را هدایت کرد و اکنون در هفته نخست فصل 20-2019 تیمش را در خانه برنلی به میدان خواهد فرستاد. 

سولسشائر نیز که در هر دو تیم کاردیف سیتی و منچستریونایتد در میانه های راه به سمت سرمربیگری رسیده است، در اولین تجربه خود از هفته اول میزبان چلسی خواهد بود. 

7712

نظرات کاربران
طوفان سرخ اسیا
یعنی میشه پپ هفته اول رکورد اینا رو بزنه جالب بود هفته 3.4.5تا گل بزنی به ی تیمی
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۲:۱۹
پاسخ
6
3
AliA3
بدون شک امسال لیورپول قهرمانه
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۲:۱۹
پاسخ
9
5