هری کین VS لیونل مسی؛ نبرد ماشین های گلزنی در ومبلی

هری کین VS لیونل مسی؛ نبرد ماشین های گلزنی در ومبلی

4405
11:21
11 مهر 1397
یکی از مسابقات حساس امشب لیگ قهرمانان اروپا در ومبلی برگزار می‌شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - یکی از مسابقات حساس امشب لیگ قهرمانان اروپا در ومبلی برگزار می‌شود.

به گزارش وبسایت نود، در یکی از حساس ترین رقابت های هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا امشب (چهارشنبه) تاتنهام در ورزشگاه ومبلی میزبان بارسلونا خواهد بود. این مسابقه نبردی بین هری کین و لیونل مسی، دو تن از برترین مهاجمان حال حاضر فوتبال اروپا نیز خواهد بود. به بهانه این تقابل، وب سایت رسمی یوفا به مقایسه برخی آمار و ارقام پیرامون این دو پرداخته است:

-هری کین 188 سانتی‌متر قد دارد و لیونل مسی 170 سانتی‌متر است. علاوه بر قامت، کین از فاکتور جوانی نیز برخوردار است. در شب تقابل دو تیم در ومبلی هری کین 25 سال و 67 روز سن دارد و لیونل مسی 31 سال و 101 روز خواهد داشت.

-کین در 6 بازی از 11 بازی خود در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا حداقل یک گل به ثمر رسانده و برای دو رقمی کردن گل هایش تنها به یک گل دیگر  نیاز دارد. این در حالی است که لئو مسی برای رسیدن به دهمین گل تا بازی شماره 23 صبر کرد. (اگرچه لیونل مسی اکنون با 63 گل، برترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان در مرحله گروهی محسوب می‌شود.

-کین در هنگام انجام اولین بازی خود برای اسپرز در لیگ قهرمانان بازیکن با تجربه ای محسوب می‌شد. او که در ابتدای دوران فوتبال خود 4 مقطع را در تیم های دیگر به شکل قرضی گذرانده بود، اولین بار در روز 14 سپتامبر 2016 و در جریان شکست 2-1 تاتنهام مقابل موناکو اولین بازی خود را در این رقابت ها تجربه کرد. کین در این بازی 23 سال و 48 روز سن داشت. این در حالی است که مسی در هنگام اولین بازی خود در لیگ قهرمانان (مقابل شاختار دونتسک در 7 دسامبر 2004) تنها 17 سال و 166 روز سن داشت.

-لیونل مسی هیچ وقت در مقابل تاتنهام قرار نگرفته اما آمار خوبی در مقابل رقبای انگلیسی داشته است. لئو در 28 مسابقه در مقابل انگلیسی ها 20 گل به ثمر رسانده (در 2334 دقیقه) تا به طور میانگین در هر 116 دقیقه و 42 ثانیه یک بار دروازه نمایندگان جزیره را باز کرده باشد. این در حالی است که میانگین گلزنی مسی در مسابقات یک گل در هر 101 دقیقه و 9 ثانیه است.

-اگرچه مسی در مقابل تاتنهام بازی نکرده، اما او خاطرات خوشی از بازی برابر رقیب لندنی اسپرز دارد. با زدن 9 گل در 6 مسابقه، مسی دروازه هیچ تیمی را در رقابت های اروپایی به اندازه آرسنال باز نکرده است.

-در طرف مقابل هری کین در 169 دقیقه بازی مقابل رقبای اسپانیایی هنوز موفق به گلزنی نشده است. (دو بازی مقابل رئال مادرید در مرحله گروهی فصل 18-2017)

-مسی برای دومین بار در ومبلی به میدان می‌رود. او یک بار در فینال لیگ قهرمانان 2011 و در جریان برتری 3-1 بارسا مقابل منچستریونایتد در این ورزشگاه بازی کرده بود و یک گل نیز به ثمر رسانده بود. 

-هری کین نسبت به مسی بازیکن باتجربه تری در ومبلی محسوب می‌شود. (با توجه به برگزاری بازی های خانگی تاتنهام در این ورزشگاه) او در 30 مسابقه خود برای تاتنهام در این ورزشگاه 22 گل به ثمر رسانده و در 10 مسابقه برای تیم ملی انگلیس 4 گل وارد دروازه رقبا کرده است. با زدن 26 گل، هیچ کس به اندازه کین گلزنی در "ومبلی جدید" را تجربه نکرده و او تنها یک گل تا رکورد 27 گل سربابی چارلتون به عنوان بهترین گلزن تاریخ ومبلی فاصله دارد.

7712

نظرات کاربران
بارسلونا❤
امیدوارم والورده دوباره اشتباه نکنه
۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۴:۰۲
پاسخ
2
35
حامد مسی عشق آرژانتین
جان من بی‌خیال
۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱:۵۱
پاسخ
6
39
مهران
هری کین موفق به گلزنی میشه اخه این هورمون بازنشسته راهم نمیتونه بره چه نبردی داره بکنه با یه خدافظی خوشحالمون کن الان هورمون فنا میان میگن وای دریبل و پاس فرازیرزمینی و... اینا مال جونی بود الان هیچ کاری نمیتونه بکنه خخخخخ
۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶:۳۶
پاسخ
71
3
کینگ
چیزی نمی‌گم تا به سوزشت اضافه نشه
۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۳:۱۹
0
9
حامد مسی عشق آرژانتین
جلل الخالق
۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۵:۴۱
1
28