هفته نهم بوندسلیگا؛ لغزش دورتموند در خانه، پیروزی میلیمتری بایرن

هفته نهم بوندسلیگا؛ لغزش دورتموند در خانه، پیروزی میلیمتری بایرن

544
19:04
05 آبان 1397
بایرن مونیخ به پیروزی رسید و دورتموند در آخرین لحظات برد را با تساوی عوض کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - بایرن مونیخ و دورتموند با حداقل اختلاف رقبای خود را شکست دادند.

به گزارش وبسایت نود، رقابت های هفته نهم بوندسلیگا امروز شنبه و از ساعت 17 به وقت تهران با برگزاری 4 مسابقه پیگیری شد که طی آن ها بایرن مونیخ فاصله خود را با دورتموند کمتر کرد. 

در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک دورتموند میزبان هرتابرلین بود که در نهایت با نتیجه 2-2 مقابل نماینده پایتخت به تساوی رسید. پاس ماریو گوتزه در دقیقه 27 در مقابل دروازه خالی به جیدن سانچو رسید تا او زنبورها را پیش بیندازد. در دقیقه 41 توپ گیری میتلشتات با حرکت پا به توپ او به زمین دورتموند همراه بود. ارسال او در سمت راست به سالومون کالو رسید و ضربه بازیکن ساحل عاجی بعد از برخورد با بورکی وارد دروازه شد تا شاگردان پال داردای بازنده به رختکن نروند.

در دقیقه 61 باز هم جیدن سانچو در موقعیتی که بازیکنی را در مقابل خود نمی‌دید دروازه هرتا را گشود اما این پایان کار نبود. هرتا برلین در نخستین دقیقه از وقت های اضافه این مسابقه صاحب یک ضربه پنالتی شد. کالو پشت این توپ ایستاد و آن را به گل تبدیل کرد تا هم تیمش را از شکست نجات دهد و هم خود به مانند سانچو در این مسابقه دبل کند. دورتموند با این تساوی 21 امتیازی شد و هرتا نیز با 16 امتیاز در جایگاه پنجم جدول قرار گرفت.

در ورزشگاه اپل آرنا ماینتز میزبان بایرن مونیخ بود و با نتیجه 2-1 مقابل مهمان نامدارش متحمل شکست شد. پاس رو به بیرون کیمیش در دقیقه 39 با ضربه پای راست لئون گورتزکا وارد دروازه ماینتز شد تا شاگردان کواچ از حریف پیش بیفتند. تنها 3 دقیقه بعد از شروع نیمه دوم ژان پل بوتیوس روی پاس بروزینسکی دروازه نویر را باز کرد تا کار با تساوی دنبال شود. در دقیقه 62 حرکت لواندوفسکی از سمت راست با پاس او به روی محوطه شش قدم همراه شد تا تیاگو آلکانتارا با ضربه پای چپ دروازه ماینتز را برای بار دوم باز کند و در نهایت بایرن را به پیروزی 2-1 برساند.

بایرن مونیخ با کسب ششمین برد فصل 19 امتیازی شد و ضمن صعود به جایگاه دوم جدول، اختلاف خود را با دورتموند صدرنشین به 2 امتیاز کاهش داد. ماینتز نیز با 9 امتیاز دوازدهم است.

در دیگر مسابقات امروز وولفسبورگ مهمان فورتونا دوسلدورف بود و در پایان 3-0 میزبان خود را شکست داد. وگورست (41-پنالتی)، برکالو (73) و گینچک (73) گل های وولفسبورگ را به ثمر رساندند. همچنین آگسبورگ نیز موفق شد در دیداری خارج از خانه با نتیجه 2-1 بر هانوفر غلبه کند. خدیرا (8) و فینبوگاسن (63-پنالتی) برای آگسبورگ گلزنی کردند و ببو (72) تک گل هانوفر را به ثمر رساند.

در آخرین مسابقه امشب از ساعت 20 به وقت تهران هوفنهایم میزبان اشتوتگارت خواهد بود.

7712

نظرات کاربران