هلند و برزیل، نبرد ناکامان برای عنوان سومی

هلند و برزیل، نبرد ناکامان برای عنوان سومی

1143
17:36
19 تیر 1393
تیم های برزیل و هلند بعد از آنکه امید آنها برای صعود به فینال جام جهانی و قهرمانی به نحو دردناکی از دست رفت، بامداد یکشنبه برای کسب عنوان سومی به مصاف هم می روند.

سایت رسمی ویژه برنامه جام جهانی -  تیم های برزیل و هلند بعد از آنکه امید آنها برای صعود به فینال جام جهانی و قهرمانی به نحو دردناکی از دست رفت، بامداد یکشنبه برای کسب عنوان سومی به مصاف هم می روند.

به گزارش بیست چهارده و به نقل از تارنمای اخبار ورزشی بلیچر ریپورت، لوییس فیلیپه اسکولاری سرمربی تیم ملی برزیل و بازیکنان وی تلاش می کنند شکست سنگین مرحله نیمه نهایی از آلمان را فراموش کنند و تمرکز خود را به دیدار خداحافظی از این جام مقابل هلند معطوف کنند.

در حالی که هر برزیلی به ششمین قهرمانی تیم ملی کشور خود در جام جهانی چشم دوخته بود، این آرزو با هفت گلی که در مرحله نیمه نهایی از آلمان خوردند، ناکام ماند. هیچ تیمی احساسی بدتر از تیم میزبان ندارد، اما هلند هم بعد از آنکه به فینال بسیار نزدیک شدند و در ضربات پنالتی از آرژانتین شکست خورد، خجالت زده است.

این بازیکنان فرصت کمی برای کسب موفقیت در جام جهانی دارند. هیچ تردیدی نیست که اهمیت دیدار رده بندی به اندازه فینال میان آلمان و آرژانتین نیست، با این حال این دیدار میان دو کشور مغرور که امید به قهرمانی داشتند برگزار می شود.

این جام جهانی تا مرحله یک چهارم نهایی مقابل کلمبیا، آنگونه که میزبان رقابت ها می خواست ادامه یافت. بعداز مصدومیت شوم نیمار و هفت گل آلمان، رویای برزیل به نحو بسیار دردناکی پایان یافت.بدتر اینکه آرژانتین رقیب برزیل به فینال صعود کرد و امید تصاحب جام قهرمانی را برای آرژانتینی ها در برزیل زنده نگه داشت.

دیدار هلند مقابل آرژانتین بعد از 120 دقیقه بازی در ورزشگاه سائوپائولو به صعود آرژانتین به فینال منجر شد. این دومین بازی پیاپی تیم هلند بود که به پنالتی کشیده شد، اما این بار، امکان تعویض دروازه بان و استفاده از تیم کرول نبود؛ چرا که هلند تمام تعویض های خود را انجام داده بود.

با این حال هرچند رویای این دو تیم برای قهرمانی از دست رفته، اما دیدار بامداد یکشنبه اهمیت خود را دارد. فقط سه تیم در جام جهانی شامل قهرمان، نایب قهرمان و مقام سوم مورد تشویق قرار می گیرند.

برزیل هنوز انگیزه های بسیاری برای بازی کردن دارد؛ برای نیمار مصدوم و میلیونها هوادار خود. هیچ کشوری به اندازه برزیل در این شرایط تشنه پیروزی نیست.

هلندی ها هم که شاهد بودند امیدشان برای صعود به فینال به یاس بدل شده است، بعد از آنکه دو مسابقه را بدون زدن گل برگزار کردند، امیدوار به گلزنی مقابل تیمی هستند که به تازگی هفت گل خورده است.

رافائل هرناندز گفت: اگر هر دو تیم با تمام توان به زمین بیایند بازی هیجان انگیزی را رقم خواهند زد.

دیدار هلند مقابل مکزیک دیدار امیدبخشی است، هرچند مقام سوم کم اهمیت تلقی می شود.

با این حال، حتی بدون نیمار هم حملات برزیل بطور بالقوه خطرناک است. بازیکنانی مانند فرد، هالک و برنارد فضای بیشتری در اختیار خواهند داشت و اسکار بعد از گلزنی دیرهنگام مقابل آلمان آماده خواهد بود.

از سوی دیگر نمی توان انکار کرد که هلندی ها از همان اوایل بازی می توانند گلزنی کنند. آرین روبن در دقایق آخر بازی مقابل آرژانتین فرصت هایی یافت و روبین فان پرسی مایل است خود را به فان خال ثابت کند.

برزیلی ها و هلندی ها در چند روز گذشته از نظر روحی خرد شده اند، اما باید به سرعت به خود بیایند. آنها هنوز یک دیدار پیش رو دارند.

سرمربی برزیل گفت: باید راهی برای ادامه حرکت بیابیم. تیم هدف جدیدی پیدا کرده است و آن پیروزی برای کسب عنوان سومی جام و فراهم کردن بهانه ای برای شادی هواداران.

اسکولاری گفت: زندگی ادامه دارد و ما به هدف بعدی خود چشم دوخته ایم و هدف بعدی ما کسب عنوان سومی است. این بازی تبدیل به هدف اصلی ما شده است.

اسکولاری گفت: می دانم که لطمه شکست 7 بر یک مقابل آلمان همیشه می ماند. اما وی تاکید کرد که یک باخت بد نمی تواند عملکرد خوب تیم ملی برزیل را بی اثر کند.

وی گفت: وظیفه من این است که مطمئن شوم بازیکنان احساس بدی را که بعد از باخت از آلمان، آنها را درهم شکست، پشت سرمی گذارند.

وی گفت: زندگی بازیکنان به خاطر این شکست به پایان نمی رسد. آنها به بازی برای برزیل ادامه می دهند و ما همچنان یکی از بهترین تیم های جهان خواهیم بود. شاید بسیاری از این بازیکنان در جام جهانی 2018 پیراهن تیم ملی برزیل را برتن کنند.

 

نظرات کاربران
ساسان فرهادی
یه تشکر ویژه از تک تک شما بخصوص عادل دوست داشتنی بخاطر نوع آوری و اجرای زیبا و نحوه مسابقه پیامکی که بی نظیر بود یه پیشنهاد در شروع لیگ برتر مسابقه پیامکی با دو شماره 20002014 و 20002015 به دو تیم پایتخت اختصاص دهید تا هواداران همچون تیمها تا پایان لیگ با هیجان نتایج رو دنبال کنن و مثل لیگ هر هفته رده بندی 16 نفر برتر رو سایت بذارید.مطمئن باشید استقبال تو این مسابقه ماراتنی لیگ بی نظیر خواهد بود.
۱۹ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۰۳:۴۱
پاسخ
0
0
ATNA
امیدوارم برزیل ببره تا یه خورده از باختشون جبران شه ! ولی با این حال فکر نکنم . راستی من یه خبر هایی در باره ی رسیدن نیمار به مسابقه مقابل هلند شنیدم خواهش می کنم اگه کسی خبری داره بگه اگر شما هم می دونید لطفا خبرهاشو روسایت بزارید مرسی
۱۹ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۳۸:۲۶
پاسخ
0
2