همه احتمالات لیگ ملت‌های اروپا؛ آلمان در آستانه زمین خوردن مجدد، اسپانیا و ایتالیا امیدوار به صعود

همه احتمالات لیگ ملت‌های اروپا؛ آلمان در آستانه زمین خوردن مجدد، اسپانیا و ایتالیا امیدوار به صعود

9666
11:52
25 مهر 1397
عده‌ای از بزرگان در تب و تاب صعود هستند و برخی دیگر تنها به بقا چشم دارند.

وبسایت رسمی برنامه نود - با پایان یافتن هفته اخیر برگزاری رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا، بسیاری از تیم‌ها خودشان را در مرحله بعد و سطح بالاتر دیدید، گروهی امیدوار شدند و عده‌ای سقوط به سطح پایین‌تر را پذیرفتند.

به گزارش سایت نود، در فاصله یک دور مانده به پایان مرحله گروهی سطوح مختلف، تاکنون سقوط ایسلند و لهستان از سطح اول به یک سطح پایین‌تر قطعی شده است.

 بررسی سطح اول 

در گروه اول سطح اول، تیم ملی اسپانیا فرانسه با 7، هلند با 3 و آلمان با یک امتیاز اول تا سوم هستند. از آن جایی که از هر گروه این سطح یک تیم به نیمه‌نهایی می‌رسد، فرانسه صدرنشین در صورت کسب یک تساوی در بازی آخرش در خانه هلند به مرحله بعد می‌رسد.آلمان شانس صعود ندارد و  در این شرایط جنگ برای جلوگیری از سقوط به سطح دوم  جذابیت بیش‎‌تری دارد و فعلا آلمان یک امتیازی کاندیدای اول سقوط است؛ مگر اینکه در 2 بازی آخر هلند را ببرد و لاله‌های نارنجی هم موفق به شکست دادن فرانسه نشوند. در گروه دوم سطح اول، سقوط ایسلند قطعی شده و بلژیک و سوئیس هم‌امتیاز در بازی رودررو تکلیفشان را مشخص خواهند کرد. بلژیک در صورت برتری و تساوی قطعا صعود می‌کند اما سوئیس حتی در صورت پیروزی هم نمی‌تواند از صعود مطمئن باشد چون بلژیک یک بازی با ایسلند در پیش دارد و در صورت برتری در آن بازی و با توجه به تفاضل گل بهتر می‌تواند جشن صعود برپا کند. در گروه سوم، ایتالیا با گلی دیرهنگام، یک بر صفر لهستان را برد و رقیبش را به سطح پایین‌تر فرستاد. ایتالیای 4 امتیازی برای صعود باید پرتغال 6 امتیازی را ببرد و امیدوار باشد قهرمان اروپا مقابل لهستان پیروز نشود. تساوی پرتغال مقابل ایتالیا، منجر به صعود تیم سانتوس خواهد شد. در گروه چهارم معادلات اندکی پیچیده است. اسپانیای 6 امتیازی در صورت برتری بر کرواسی صعود می‌کند. تساوی امید کرواسی را از بین می‌برد و نایب‌قهرمان جهان تنها در صورت برتری بر انگلیس خودش را از سقوط نجات می‌دهد. در این حالت، انگلیس به سطح دوم سقوط می‌کند.

 غوغا در سطح دوم 

در سطح دوم، فعلا فقط صعود اوکراین شوچنکو به سطح اول قطعی شده و هیچ تیمی سقوط نکرده است. در گروه اول سطح دوم با صعود اوکراین، رقابت برای بقا بین جمهوری چک 3 و تکه جدا شده‌اش، اسلواکی صفر امتیازی است. چک در صورت بردن اسلواکی قطعا در سطح دوم می‌ماند اما هر نتیجه دیگری، نتیجه بازی اسلواکی مقابل اوکراین را حیاتی جلوه خواهد داد. در گروه دوم، روسیه 7 امتیازی فقط به یک امتیاز بازی  با سوئد یک امتیازی نیاز دارد. در این گروه، ترکیه 3 امتیازی شانس صعود ندارد و سوئد تنها در صورت بردن هر 2 تیم ترکیه و روسیه آن هم با نتایج خوب به خاطر تفاضل گل بهتر شانس صعود می‌یابد. در گروه سوم بوسنی شرایطی شبیه روسیه دارد و در صورت تساوی در بازی آخر مقابل اتریش به سطح اول راه می‌یابد اما اتریش 3 امتیازی در صورت بردن بوسنی و ایرلند شمالی به دور بعد می‌رسد. در گروه چهارم نبرد ولز 6 و دانمارک 4 امتیازی حیاتی است چون برنده بازی به سطح بالاتر می‌رسد. 

 سطوح شلوغ 

 در سطح سوم فقط یک گروه 3 تیمی وجود دارد و 3 گروه دیگر از 4 تیم تشکیل شده است. هنوز صعود و سقوط هیچ تیمی قطعی نشده و رقابت ادامه دارد. در سطح چهارم هم که هر 4 گروه 4 تیمی است، فعلا تنها صعود گرجستان از گروه اول به سطح سوم قطعی شده است.

1977

 

 

 

 

نظرات کاربران
احمد
سطح2 و 3 چی میگن آخه این وسط
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۹:۴۷
پاسخ
2
2
مهدی
آلمان در صورت حذف هم به یورو می ره قطعا
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰:۵۰
پاسخ
4
5
احمد
نیمه نهایی: فرانسه-بلژیک پرتغال-اسپانیا کرواسی و هلند هم به سطح دو میرن
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳:۱۲
پاسخ
25
14
Cr7-18
درجواب اصغر:لیگ ملتهافقط یک سهمیه(تیم قهرمان) صعودبه یوروداره بقیه تیمهاازطریق همون بازیهای مقدماتی همیشگی مشخص میشن
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۵:۰۵
2
11
اصغر
یه سوال خدای نکرده آلمان بره سطح دو ینی چی؟؟؟ ینی دیگه نمیره یورو 2020؟؟؟؟؟لطفا پاسخ بدین
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲:۳۹
10
7