همه بازیکنانی که ناامیدمان کردند؛ پیام شکست

همه بازیکنانی که ناامیدمان کردند؛ پیام شکست

34109
18:33
31 تیر 1398
صادقیان هم به لیست بلند و بالای جوانانی اضافه شده که در روزهایی که باید منتظر درخششان باشیم غزل خداحافظی‌شان را زمزمه می‌کنیم.

به گزارش وب‌سایت نود، دیروز دو بازیکن اعلام کردند که از دنیای فوتبال خداحافظی خواهند کرد. یکی از آنها کلودیو پیزاروی وردربرمن در سن 41 سالگی بود ودیگری پیام صادقیان در سن 27 سالگی! البته برای تمام شدن فوتبال صادقیان نیازی به خداحافظی نبود و او مدت‌هاست که از دنیای فوتبال دور شده و وعده‌هایش با پیراهن جدید برای بازگشت را کسی دیگر جدی نمی‌گرفت. حالا صادقیان هم به لیست بلند و بالای جوانانی اضافه شده که در روزهایی که باید منتظر درخششان باشیم غزل خداحافظی‌شان را زمزمه می‌کنیم و آنها را به دست فراموشی می‌سپاریم تا نگهدارشان باشد.

مجاهد خذیراوی: تا حرف از پایان تلخ در جوانی به میان می‌آید همه به یاد مجاهد خذیراوی می‌افتند که از اولین بازیکنان این مکتب است. دوران بازی خذیراوی آنقدر کم بود که خیلی‌ها بازی‌های او را به جای دیدن از دیگران شنیده‌اند. خذیراوی برخلاف بازیکنانی مانند صادقیان شاید اگر در نسل جدید بود فوتبالش به آن زودی به پایان نمی‌رسید. او به جرمی از ادامه فوتبال محروم شد که امروزه دم‌دستی‌ترین تفریحات بازیکنان به شمار می‌رود. اگرچه این مساله چیزی از بار اشتباه او کم نمی‌کند.

محمد پروین: هواداران بازیکنان بزرگ با این واقعیت کنار آمده‌اند که فرزندان آنها قرار نیست نام و خاطراتشان را زنده کنند. محمد پروین البته در اوایل فوتبالش به این سمت رفت که این قانون را نقض کند اما این اتفاق خیلی دوام نیاورد و خیلی زود به جمع پیشکسوتان جوان پیوست.

آرش افشین: بازیکنی که در شب تولد 21 سالگی‌اش و در دومین بازی ملی اولین گلش را به ثمررساند باید سرنوشت درخشان‌تری پیدا می‌کرد. افشین از آن دست بازیکنانی است که نقش مصدومیت را هم می‌توان در افت زودهنگامش درنظر گرفت. آخرین تیم او فولاد خوزستان بود و البته خیلی جوانتر از آن است که در یکی، دو فصل اخیر نقل و انتقالات نامی از او شنیده نشود.

مهرداد اولادی: دوران فوتبال او مانند عمرش کوتاه بود. بازیکنی که در هر دو تیم بزرگ پایتخت بازی کرده بود خیلی زودتر از این که مرگ به سراغش بیاید به آخر خط رسیده بود. کشف وینگو بگوویچ آنقدر با استعداد بود که پله‌های ترقی را خیلی زود بالا رفت و البته با همان سرعت هم پایین آمد. در مورد او برخلاف بقیه بازیکنان این لیست، مصدومیت یا بدشانسی یا هیچ عامل دیگری را نمی‌توان خیلی مقصر دانست.

حمید شفیعی: بازیکن ذوب‌آهن و سپاهان و استقلال در همان زمان کوتاه، حضور در تیم‌های بزرگ و حتی قهرمانی را تجربه کرد. سایپا که به دنبال جانشین علی دایی بود و استقلال هم که مهاجم می‌خواست سر او دعوا داشتند و او در نهایت آبی‌پوش شد و این آخرین اتفاق در دوران فوتبالی او بود. بعد از آن هر خبری در مورد شفیعی شنیده شد در مورد خودکشی و حاشیه و غیره بود. بازیکنی که مقصر این اتفاقات و حاشیه‌ها را دلال‌ها می‌داند. البته در مورد نقش دلال‌ها در موفقیت‌هایش نظری ندارد!

نیما نکیسا: دروازه‌بانی که زمانی اعتقاد داشت از عابدزاده بهتر است زودتر از او با روزهای اوج خداحافظی کرد. در سال‌های اخیر خبرهای او را بیشتر به عنوان خواننده و عناوینی ماننده مسئول توسعه فوتبال پایه شنیده‌ایم تا به عنوان دروازه‌بان. یکی از تفاوت‌های نکیسا با دیگر اعضای این فهرست این بود که او خیلی اهل حاشیه نبود و به جز کری‌ها و دعواهایش برای جانشینی عابدزاده حرف و حدیث دیگری در کارنامه کوتاهش نبود.

رضا حقیقی: سال 2014 جام جهانی را تجربه کرد و در جام‌جهانی بعدی کمتر کسی او را به یاد می‌آورد. او در لیگ یک به دنبال تیم بعدی خود بود. شاید هیچ بازیکنی سریعتر از حقیقی، روند نزولی را طی نکرد و استعدادش را نابود نکرد. او که تازه 30 ساله شده است از آخرین وضعیتش مدت‌هاست کسی خبری ندارد.

این لیست را می‌توان تا چندین و چند اسم دیگر ادامه داد. بازیکنانی که در سنین مختلف عطای فوتبال را به لقایش بخشیدند. بازی تلخ روزگار این است که تقریبا تمامی این نام‌ها استعدادهایی بودند که آرزوهای زیادی را برایمان در سرپرورانده بودند اما در پایان چیزی جز حسرت برایمان به جا نگذاشتند. 

30388

نظرات کاربران
حمید از مشهد
و البته خدا بیامرز هادی نوروزی که میتونست حالا حالاها برامون بدرخشه و واقعا حیف شد توی روزهای اوجش پر کشید روحش شاد
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۵:۱۱
پاسخ
44
225
قرمز بی افتخار
مجاهد واقعأ عالی بود خیلی فرق داشت با این لیست اونایی که بازیش رو دیده باشن میدوننن. مجاهد رو خراب کردن و البته گواه این حرف هم اینه که بلاژویچ در موردش حرف زد و گفت چه کارایی کردن با این بازیکن.
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۶:۳۴
پاسخ
56
174
کریستوفر نولان
وقتی لایو پیام و دیدم اشک ریختم اون انگیزش فقط پرسپولیس بود حیف
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۱:۲۷
پاسخ
44
171
Matin
فوتبال خذیراوی رو کمیته انضباطی با اجرای حکم پنج سال محرومیت از فوتبال نابود کرد.هیچ جای دنیا به جرم های بالاتر از این خیلی گیر نمیدن ولی بیچاره این جوان با استعداد
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۵:۵۸
پاسخ
10
199
شهرام
اسطوره پرسولیس بود که
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۵:۵۲
پاسخ
116
58
۶
رضا حقیقیو من متوجه نشدم چرا محو شد، باکیفیتو خوب بود اما یهو رف ک رف، نابودگری بود واس خودش، زنیدپور اگ اشتبا نکنم اونم تا تیم ملیم اومدو دیگ هیچ‌جا خبری نیس ازش
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۶:۵۶
پاسخ
4
141
آبی به رنگ اقیانوس
من خودم با اینکه استقلالی ام همیشه وقتی به پیام صادقیان فکر می‌کنم کلی افسوس می‌خورم که چنین استعدادی به فنا رفت.اون هم در سن خیلی پایین بود که به این درجه از بازی رسیده بود و اگر قدر خودشو می‌دونست الان تو این سن که تازه بیست و شش هفت سالشه می‌توانست مثل علی کریمی در تیم های بزرگ اروپا بازی کنه.البته ستاره های بزرگی تو فوتبال هستن ولی دلیل اینکه با علی کریمی مقایسش میکنم اینه که سبک بازیش منو همیشه یاد کریمی مینداخت.یکی دیگه هم که خیلی حیف شد خذیراوی بود که البته اون بنده خدا به جز خودش کمیته انضباطی هه خیلی تو نابودیش نقش داشت با اون حکم سنگینی که داد یعنی چند سال محرومیت از فوتبال بازی کردن! البته خودش هم بدون شک نقش داشته و منکر بی تجربگی خودش هم نمی‌شم
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۶:۱۵
پاسخ
7
176
حیدری
اولادی روحت شاد
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۰:۵۵
پاسخ
3
278
Meysam
بدون شک مجاهد میتونست یکی از موفق ترین فوتبالیست های تاریخ ایران باشه.ولی صد حیف
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۷:۵۹
پاسخ
19
215
امید
اخلاق ، اخلاق ، اخلاق جدا از خود بازیکنان و ضعفهای اخلاقی و فرهنگی شون و شرایط وضعیت مالی که پیدا میکنن و میتونه والش برانگیز باشه براشون ، چرا نباید کنار تیمها و برای راهنمایی بازیکنان روانشانس کنار تیمها باشه ؟اینکه سرمایه سوزی میکنیم و اینکه هنوز هم در مورد این مسائل بی تفاوتیم سالهاست به فوتبالمون لطمه میزنه وجود یه روانشناس کنار تیم جدا از بوجود اوردن ارامش در تیم و آگاه کردن بازیکن در مواجهه با تنشها چه در زمین و چه خارج از زمین میتونه کمک کنه شاید اگر یه روانشناس خوب کنار تیمها بود و بی اخلاقیه این بازیکنان رو میتونست درمان کنه امروز شاهد درخششون در مستطیل سبز بودیم.
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۰:۱۹
پاسخ
4
122
Abedi
کلا هرکی اسیر حاشیه بشه فوتبالش تموم میشه به جز آرش افشین که مصدومیت باعث افتش شد و فوتبالش تباه شد همه اونایی که اسم برده شد اسیر حاشیه شدن
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۰:۱۹
پاسخ
2
142
عشقپولیس
واقعا رضا حقیقی اگه از پرسپولیس نرفته بود الان بهترین هافبک دفاعی ایران بود خوش استیل و دارای تکنیک و قدرت بدنی عالی و اقعا حیف شد
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۹:۰۷
پاسخ
18
194
جی اچ
توکشورماچیروقدرمیدونیم که جوونامونوقدربدونیم
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۲:۴۲
پاسخ
4
198
سارا اس اسی
از بین این لیست مجاهد خیلی حیف شد. استعداد خیلی خوبی بود.
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۲:۰۱
پاسخ
33
123
مجتبی جباری۲ پر۳پولی۳ صفر
فوتبالی که زحمتش را بازیکن و مربی میکشد،غصه و شادیش برای هوادار است و پولش را دلال میخورد بهتر از این نمیشود ...! افسووووس... !
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۹:۵۷
پاسخ
89
46