همه مقصران شکست تیم ملی؛ با رئیس و کاپیتان تا لبه پرتگاه

همه مقصران شکست تیم ملی؛ با رئیس و کاپیتان تا لبه پرتگاه

38605
20:08
23 آبان 1398
تیم ملی برای دومین بازی پیاپی در مرحله مقدماتی جام جهانی شکست خورد تا شانس صعود به دور بعد به اما و اگرهای زیاد بکشد.

به گزارش وبسایت نود، شکست در خانه بحرین روی یک ضربه پنالتی شاید در قالب اتفاقات فوتبالی قابل توجیه بود اما از دومین باخت پیاپی در این مرحله می‌شد پیشگیری کرد.

تیم ملی در شرایطی برای مسابقه با عراق پا به اردن گذاشت که حریف جنگنده‌اش میزبانی خود را به دلیل ناآرامی‌های داخلی از دست داده بود اما به مراتب بهتر از شاگردان ویلموتس ظاهر شد.

رئیس وعده‌ها
مهدی تاج از زمان کنار رفتن کی‌روش تا انتخاب ویلموتس و شایعه فسخ قرارداد او فقط وعده داده. از وعده انتخاب زودتر سرمربی تا برگزاری بازی‌های تدارکاتی و پرداخت حقوق مربی تیم. اما هیچ کدام از این وعده‌ها پشتوانه‌ای نداشت تا اینکه در آستانه یکی از حساس‌ترین مسابقات مقدماتی ویلموتس تنها 5 روز پیش از بازی به ایران برگشت و بازیکنان به وضوح از آمادگی بدنی و ذهنی کافی در بازی برخوردار نبودند.

وزارت ورزش هم در این میان بی‌تقصیر نیست، جایی که مازیار ناظمی پیروزمندانه از دخالت مسئولان این وزارت برای حل مشکل پرداخت حقوق ویلموتس و بازگشت او به ایران سخن می‌گوید این سوال پیش می‌آید چرا وزارت زودتر وارد عمل نمی‌شود تا امید میلیون‌ها ایرانی این طور بازیچه نشود. وزارتی که از تغییر روی نیمکت تیم ملی از همه بیشتر ذوق زده بود و برای کمک به انجام این تغییر قول‌های زیادی داده بود.

مارک ویلموتس
شاید مقصر اصلی در اتفاق رخ داده فدراسیون فوتبال باشد، فدراسیونی که یک‌شبه می‌تواند تمام مطالبات سرمربی و حتی حقوق چهار ماه آینده‌اش را پیش از موعد پرداخت کند اما بارها به بهانه تحریم‌ها چندین ماه پرداخت دستمزد سرمربی خود را به تعویق می‌اندازد. اما در کنار همه اینها ویلموتس که می‌داند دیر یا زود و حتی با شکایت بالاخره به پول خود می‌رسد می‌توانست در مقطعی که چشم میلیون‌ها نفر به بازی حساس تیم ملی است چنین برخوردی با تیم خودش نکند. تصمیمات تاکتیکی، نحوه انتخاب بازیکنان، ترکیب تیم و تعویض‌ها هم به قدر کافی جای بحث دارد.

کاپیتان عصبانی
یک سال است همه از اعتراض‌ها و کارت‌های بی‌مورد در فوتبال ایران به خصوص در تیم ملی انتقاد می‌کنند. بدترین نمونه آنها در جام ملت‌های آسیا مقابل ژاپن رخ داد و باعث حذف ایران شد اما گویا قرار نیست کسی درس عبرتی بگیرد، حتی اگر باتجربه‌ترین بازیکن تیم باشد. شجاعی که در یک صحنه در ابتدای نیمه دوم انتظار اعلام خطا از سوی داور روی خودش را داشت وقتی با دستور ادامه بازی مواجه شد خودش دست به کار شد و بازیکن حریف را با یک خطای بی‌مورد وسط زمین مجازات کرد و اخطار اول را گرفت. این پایان کار او نبود و کسی که سابقه 15 سال پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارد باز هم با یک بی‌احتیاطی و خطای بی مورد کارت زرد دوم را گرفت و با 10 نفره کرده تیمش زمینه فشار بیشتر حریف و شکست تیم ملی را فراهم کرد. بی‌انصافی است اگر نگوییم روی صحنه دوم شجاعی پایش را برای توپ بالا آورد و بازیکن عراقی بزرگ‌نمایی کرد اما او هم مانند خطای 5 سال قبل پولادی مقابل عراق بهانه را به دست داور سریلانکایی داد تا زهرش را به تیم ایران بریزد.

نظرات کاربران
پیمان
درود بر نویسنده این مطلب ...
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۲:۱۱
پاسخ
7
326
کیان
من فکر میکنم تو مربی های داخلی یحیی بهتراز ویلموتس هستش مربی خارجی هم وقتی پول نمیدین بهش بهتر از این نمیشه.فوتبال سیاسی بجایی نخواهد رسید
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۱:۵۸
پاسخ
36
320
محمد
واقعا عجیب هست و صد البته غیر قابل باور برای ما که ایران تو دو بازی پشت هم از بحرین و عراق ببازه، من واقعا از این اتفاق ناراحتم و افسوس میخورم که چرا مافیا دست از سر فوتبال ایران برنمیداره، شجاعی سالهاست که کاری مفید برای تیم ملی نکرده مثل اون علی کریمی و دایی در آخر فوتبالش نمیخواد دست از سر تیم ملی برداره، فرشید و عارف و ترابی و ... کجان واقعا؟ چرا بازی نمیکنن؟ تا کی باید تاوان امیریها و ابراهیمیها و ... بدیم؟!
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۱:۵۰
پاسخ
60
204
عششق مسی❤
واقعا مارک ویلموتس با این چینش ترکیب و تاکتیک همه رو ناامید کرد:/
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۰:۱۴
پاسخ
6
273
کوهمره.جروق
اینقدر کیروش کیروش نکنید.کیروش دیگه رفته.شده بت ملکه ذهنتون.ما خودم با ویلتموس موافق نیستم ولی دلیل بر خوب بودن کیروش نمیشه. بعدش دلیل انتخاب شجاعی نمیدونم.چرا سیدجلال دم دستتون و حاظر و آماده دعوت نمی کنید.تیم ملی شده محل انتقام جویی.فکر کنم سید مهدی رحمتی هم لازمه به تیم ملی دعوت بشه
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۹:۰۷
پاسخ
304
94
همون همیشگی
فک کنم اگه با این روند پیش بریم کم کم باید به یه تیم معمولی شدن عادت کنیم. دیگه خبری از نباختن های پشت سر هم نیس، خبری از کلین شیت های چن صد دقیقه ای نیس، خبری از صدر جدول و اولین تیم های صعود کننده به جام جهانی نیس. کسایی مث شجاعی واقعا دیه نمیتونن کمکی به تیم کنن خیلی از دوران اوجشون فاصله گرفتن.. اگه با کی‌روش از گروه جام جهانی بالا نرفتیم و جام ملت هام حذف شدیم حداقل یادم نمیاد دوتا باخت پشت سر هم داده باشیم!
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۸:۰۳
پاسخ
9
238
مهدی میرزایی
تورو بخدا این مربی رو بندازید بیرون.تا دیر نشده برانکو رو بیارید که با فوتبال ایران آشنا هست و قبلا مربی تیم ملی بوده
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۱:۳۹
پاسخ
233
137
احسان
کو کجاس اون ساختار دفاعیه منظم و غیر قابله نفوذه زمان کیروش ! عجبا ! مگه میشه تیمی که شاکله اصلیش ماله زمان کیروشه ایقد توی دفاع تغییر کرده باشه...بازیکنا انگار فراموش کردن ساختار دفاعی رو که اینم البت بخاطره کادر فنی هست...بابا نخواستیم ده تا بیس تا گل ... از این به بعد باید تنمون بلرزه اونم با تیم های آسیایی درجه دو...بچه ها به خودتون بیایین...اون غیرتی که زمان کیروش توی تیم بود الان نیس نیس...ولله نیس...کو اون ادعای حمله ای شدنه تیم؟ نیمه ی دوم چکار کردیم توی این بازی؟ هیچکار ...هی وایه من بر این تیم...
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۶:۵۹
پاسخ
18
243
*ss*
همه میدونن که پرسپولیس اصلا این روزا خوب بازی نمیکنه ولی 5 تا فیکس تیم ملی داره و این خیلی عجیبه. نیازمند دیگه باید چیکار کنه که فیکس بشه؟ وریای آماده رو چرا نباید تو ترکیب بزاره؟ احمد نور خیلی خوب بود ولی نادری امیری کنعانی بیرانوند نباید بازی میکردن
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۳:۵۲
پاسخ
173
173
برانکو ام ارزوست
فقط برانکو میتونه تیم الان راببره جام جهانی
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۴:۳۷
پاسخ
238
88
علی
کیروش ۸ سال آرامش به ما دادی حتی باختامونم شیرین بود ما را ببخش
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۲:۳۳
پاسخ
92
256
حامد
واقعا حالم بد شد این بازی رو دیدم قبلا با کیروش هر بازی رو نگاه میکردم لذت میبردم قشنگ مشخص بود واسه هر زمان بازی برنامه داره تیم . اصلا گل خوردن تیم محال بود الان چی؟ این از ترکیب این از مربی این تیم با این مربی جام جهانی نمیره
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۸:۵۲
پاسخ
36
211
mehdi
اقا من تماشگر هم فهمیدم شجاعیان اخراج میشه و این مربی نفهمید واقعا اصلا لیگ ایران و نگاه میکنه من که فکر نکنم
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۳:۳۹
پاسخ
4
217
M.azhineh
علی آقا کریمی یه جمله معروف داره به ساکت تا وقتی امثال شما تو فوتبال هستند ما روز خوش تو فوتبال نمیبینیم
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۲:۴۱
پاسخ
20
253
امید
امیدواریم به آینده ، اینقد منفی نبافید
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵:۴۸
پاسخ
154
29