واعظی: با این میزان فحش و درگیری حضور بانوان در ورزشگاه مصلحت نیست

واعظی: با این میزان فحش و درگیری حضور بانوان در ورزشگاه مصلحت نیست

6276
14:34
20 شهریور 1398
رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص خودسوزی یک هوادار بانوی فوتبال واکنش نشان داد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در پاسخ به سوالی درباره حاشیه‌های خودسوزی و مرگ دختری طی روزهای گذشته توضیح داد:

موضع دولت در این خصوص دو تا است؛ یکی اینکه خانم‌ها حقوق و علایقی دارند و وظیفه دولت و حکومت این است که موضوع را دنبال کند تا این حقوق محقق شود اما اینکه کسی برای گرفتن حق خود بخواهد دست به چنین کارهایی بزند مورد تأیید هیچ کسی نیست، ضمن اینکه این موضوع در هفته گذشته در جلسه دولت مورد بحث قرار گرفت و خانم ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری مأمور رسیدگی به این موضوع شد. ایشان گروهی را جهت عیادت به بیمارستان اعزام کردند و این گروه با خانواده آن خانم صحبت کردند.

واعظی ادامه داد: بر اساس گزارشی که خانم ابتکار ارائه کردند، خانواده آن خانم گفته‌اند که ایشان یکسری مشکلاتی داشته‌اند. ما از یک طرف با خانواده آن دختر همدردی می‌کنیم و از طرف دیگر تأکید می‌کنیم که به هیچ وجه اقداماتی نظیر خودسوزی را نه تأیید می‌کنیم و نه حرکتی انجام می‌دهیم که باعث این اقدام شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: به نوعی ما باید اقدام کنیم که حقوق زنان ایفا شود. امروز آقای رئیس جمهور در جلسه هیأت دولت فرمودند که زمانی که ایام انتخابات فرا می‌رسد بهترین فرصت برای طرح خواسته‌ها از سوی مردم است. ما در حال پیگیری هستیم که اصل موضوع خودسوزی و کشته شدن این خانم چه بوده است.

واعظی در پاسخ به پرسشی درباره طرح مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها خاطرنشان کرد: طرح این مطالبه موضوع جدیدی نیست و ما چند ماه قبل در دولت در این خصوص بحث کردیم و تصمیم‌گیری‌هایی انجام داده‌ایم؛ ما در یک دوراهی قرار گرفته‌ایم؛ از یک طرف اعتقاد داریم که اگر فضای ورزشگاه‌ها مناسب حضور بانوان باشد از نظر دولت حضور بانوان در ورزشگاه‌ها منعی ندارد اما با فضای فعلی که در ورزشگاه‌ها وجود دارد و فحاشی‌ها و درگیری‌هایی که وجود دارد؛ حضور بانوان در ورزشگاه‌ها به مصلحت نیست.

وی ادامه داد:‌ وزیر ورزش مأمور شده است تا مقداری با گروه‌های طرفداری و لیدرهای تیم‌های مختلف صحبت کنند تا مقداری فضا را از نظر اخلاقی درست کنند. همچنین محل مناسبی برای تردد بانوان و سرویس بهداشتی آن‌ها و همچنین محل نشستن فراهم کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که آقای روحانی هنوز به قولی که رئیس فیفا در خصوص حضور زنان به ورزشگاه داده‌اند همچنان پایبند هستند، تأکید کرد: آقای روحانی قولی در این خصوص ندادند. رئیس فیفا سوالی مطرح کردند و آقای روحانی نیز گفتند که از نظر ما مانعی در این خصوص وجود ندارد و این اقدام در گذشته انجام شده و در آینده نیز انجام می‌شود.

2051

ایسنا
نظرات کاربران
توفیق
خب یک بازی خانم ها و یک بازی مردها رو را بدید
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۸:۰۷
پاسخ
13
28
ایمان
قطعا فحش دادن های فعلی کار آقایونه، بعد خانم ها باید تاوانش رو پس بدن!!؟؟ خوبمجوز خانم ها رو بدین و آقایون رو محروم کنید از ورزشگاه! این به عدالت نزدیکتره.
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۰:۱۶
پاسخ
12
194
دو ستاره ای که فقط لگو لباستان است
یعنی تو استانداری ها یا بخشداری ها و شهرداری ها یهو مشکلی پیش بیاد و دعوایی بشه از فرداش باید هیچ کارمندی نره سر کار؟؟؟ اگه بی احترامی به کارمند خانم شد باید بجای رسیدگی به مشکل اصلی که واسه خانم پیش اومده خانم رو از اداره اخراج کنن؟؟؟
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۴:۳۷
7
37
ارتش جهانی پرسپولیس
فضای ورزشگاه واسه مردها امن نیس چه برسه خانمها برای بازیهای ملی یا اسیایی شاید بشه کاری کرد اما بازیهای داخلی اصلا امنیت وجود نداره اونم به خاطر زیر ساختهای ضعیف و نبود فرهنگ مناسب.
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۲:۱۱
پاسخ
118
186
Mn24
خودشون مشکلات رو میدونن با این حال اگر دلشون بخواد برن ورزشگاه به من و شما ربطی نداره
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۵:۱۱
9
31
MOHSEN
اختیار آدما دست خودشونه شما نمیتونین به بهونه فحاشی در ورزشگاه هارو ببندین روی بانوان
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۰:۰۴
82
85
آسمان
این که شد صورت مسئله رو پاک کردن!! فضای اجتماعی رو من و شما میسازیم! به زبان خیلی ساده، مؤدب بودن اینقدر سخت و پیچیده هست که نیاز به ناظم و آقا بالاسر باشه!!؟
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۲:۱۹
56
78
ستارگان سرخ ایران
جناب حرفت صحیح ولی توی سینماها و مکانهای عمومی خانم ها در کنار آقایون حاضرهستن فقط مشکل استادیومه که خانمها نمی تونن باشن؟!!!!!!!!!!!!
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۷:۵۷
16
110
Dj_sp
فرهنگو باید ساخت ن بخاطر نبودش ی عده ک هیچ ربطی ندارن رو حذف کرد شما هم اگر خودت جزو دسته فحاشا نیستی کسیو دیدی تذکر بده تا فرخنگش درست شه
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۲:۵۷
13
75
مسعود
پرسپولیس کاشیما ازادی با حضور بانوان با اینکه فینال اسیا بود ما هم گل نزدیم کاپ از دست دادیم حتی یه فحشم داده نشد
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۲:۴۱
پاسخ
14
204
TT فراتر از باشگاه
تجربه نشون داده ایرانیا هرگز کنار بانوان و خانواده فحش نمیدن
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹:۲۸
پاسخ
17
237
حسنعلی اکبری CHELSEA
تا وقتی که ما فحش و ناسزا و دعوا و شعار های رکیکی که میدیم حق نداریم بانوان رو به ورزشگاه راه بدیم ، درسته حق هر بانوی ایرانی هستش که بیاد ورزشگاه و بازی تیم محبوبش رو تماشا کنه ولی واقعا با این بی فرهنگی که ما داریم این کار ممکنه ، هیچ امکانتی هم نیست که حداقل تماشاگرا رو بشه کنترل کرد ، فقط ۱۰۰ حیف ....
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵:۴۱
پاسخ
191
38
پرسپولیس محبوب دلها
شاید چون خانواده ها به ورزشگاها نمیرن انقدر جو ورزشگاها خرابه چرا بقیه کشورها اینجوری نیست؟مگه افراد توی استادیوم همین ادمای معمولی که توی کوچه خیابون میبینیم نیستن؟! ادمین خواهشا تایید کن
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵:۲۲
پاسخ
21
177
احمد
جاهای دیگه امکاناتش هست، کنترل می‌کنند. اینطور نیست که از اول خودشون تصمیم گرفته باشن رعایت کنند؛ البته کم کم فرهنگش هم جا افتاده ولی اینجا برعکس شده، بی فرهنگی جا افتاده
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۲:۲۳
12
6