والی: من و فولاد دنبال رفع محرومیتم هستیم

والی: من و فولاد دنبال رفع محرومیتم هستیم

1959
11:08
25 خرداد 1395
کاپیتان سابق تیم فوتبال فولادخوزستان امیدوار است محرومیتش بخشیده شود و دوباره به فوتبال برگردد.

وبسایت رسمی برنامه نود - کاپیتان سابق تیم فوتبال فولادخوزستان امیدوار است محرومیتش بخشیده شود و دوباره به فوتبال برگردد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، ۲۶ آبان ماه، محرومیت ایوب والی از میادین فوتبال و دوری دو ساله‌اش به پایان می رسد و شماره چهار فولادی‌ها که دو فصل پیش در قهرمانی این تیم نقش بسزایی داشت، باز می تواند خود را در مستطیل سبز و کنار هواداران خوزستانی ببیند؛ البته بازگشت والی با شرایطی همراه است.

*آقای والی حدود یک سال و نیم است که از محرومیت شما می‌گذرد و در این مدت خیلی تلاش کردید تا از محرومیت‌تان کاسته شود ولی این طور نشد.

بله، همین طور است؛ ۲۶ آبان ماه، دو سال محرومیتم به پایان می‌رسد و اکنون باز هم خودم، باشگاه و آقای سعداوی دنبال کارم هستیم تا دو، سه ماه پایانی آن بخشیده شود و بتوانم برای فولاد در فصل شانزدهم به میدان بروم. اگر این چند ماه کم شود، من می‌توانم بازی کنم. به هر حال رفت و آمدهایی به فدراسیون داشته‌ایم و نامه‌هایی هم برای آن‌ها ارسال شده است ولی هنوز در این زمینه جوابی نگرفته‌ایم.

*گویا هواداران هم پیگیر کار شما هستند و در دیداری که اخیرا با آقای تاج داشته‌اند، درخواست بخشیده شدن چند ماه پایانی محرومیت‌تان را کرده‌اند.

بله، زمانی که آقای تاج به این جا آمد خیلی از هواداران و یکی، دو نفر از مسوولان با او صحبت داشتند و خود تاج هم گفته بود که پیگیر این موضوع خواهد شد و ابراز امیدواری کرده بود که در این زمینه بتواند به من کمک کند. البته تاکنون خبری نشده است ولی ما باز هم پیگیر هستیم.

*پس این امید هست که دو، سه ماه پایانی محرومیت‌تان بخشیده شود و شما را در فصل جاری در میادین ببینیم؟

تاکنون هر چه نامه ارسال کرده‌ایم، هیچ ثمری نداشته است ولی امیدواریم که این ماه‌های پایانی بخشیده شود. برای مسوولان هم ثابت شد که دوپینگی که اعلام شده، به صورت غیر عمد و ناخواسته بود. به هر حال من به امید کاسته شدن از محرومیتم، همچنان پیگیر کارم هستم.

*برای بازی در لیگ تا چه زمانی وقت دارید که بتوانید با جلب نظر مسوولان و کاسته شدن از محرومیت‌تان، در لیگ بازی کنید؟

تا هفتم شهریورماه که نقل و انتقالات به پایان می‌رسد، فرصت دارم که با بخشیده شدن چند ماه باقی مانده از محرومیتم، کارم را برای حضور در فصل پیش‌رو درست کنم و می توانم با فولاد قرارداد ببندم و باشگاه هم نام من را به لیست بازیکنان خود اضافه کند.

*همچنان هم دوست دارید فقط برای فولاد بازی کنید؟

برای حضور در تیم‌های دیگر هم با من صحبت شده است ولی من اصلا به تیم دیگری فکر نکرده‌ام. مخصوصا اکنون که آقای سعداوی سرمربی تیم شده و هواداران هم من را فراموش نکرده‌اند، دوست دارم برای فولاد بازی کنم و اگر کارم درست شود، حتما برای این تیم بازی خواهم کرد.

*هواداران که واقعا شما را فراموش نکرده‌اند و در بازی های فولاد در دقیقه چهار همیشه به یاد شما بوده‌اند و به تشویق شما پرداخته اند.

هواداران نسبت به من خیلی لطف دارند و از آن‌ها تشکر می‌کنم. حمایت آن‌ها به من انگیزه می‌داد و انگیزه‌ام را برای بازگشت به میادین دو برابر می‌کرد و امیدوارم به فوتبال برگردم و تمام محبت‌های آن‌ها را جبران کنم.

*تمرینات‌تان را چطور دنبال می کنید؟

در حال حاضر جداگانه تمرین می‌کنم. البته از امکانات باشگاه استفاده می‌کنم و در این مدت تمرین داشته‌ام و آمادگی‌ام را حفظ کرده‌ام. من به امید بخشیده شدن محرومیتم به خوبی تمرین می‌کنم تا در نهایت بتوانم به جمع فولادی‌ها برگردم.

*دو سال محرومیت زمان کمی نبود؛ شما واقعا در این مدت ناامید نشدید؟

اصلا؛ من عاشق فوتبالم و هدف‌هایی دارم که زمانی که به فوتبال برگشتم، در خصوص آن‌ها صحبت می کنم. من هنوز در فوتبال خیلی فرصت دارم و آینده خوبی را برای خودم متصور هستم.

*در این مدت چه چیزی به شما انگیزه می‌داد که بتوانید دوری از فوتبال را به امید بازگشت به میادین تحمل کنید؟

بازگشت به فولاد و دیدن دوباره هواداران در ورزشگاه به من امید می‌داد تا مصمم‌تر پیگیر بخشیده شدن محرومیتم باشم. هواداران هم هنوز به فکر من هستند و وقتی من را می بینند جویای کارم می‌شوند و همین هم به من انگیزه می دهد. دعای خیر خانواده ام نیز از دیگر مواردی است که به من امید و انگیزه می دهد.

*دوران هدایت تیم توسط اسکوچیچ به پایان رسید و نعیم سعداوی سرمربی تیم شد؛ با این تغییر چقدر به موفقیت فولاد امیدوارید؟

اسکوچیچ هم مربی خوبی بود اما فوتبال است و شرایطی پیش آمد که نتوانست نتیجه بگیرد. اکنون هم سعداوی سرمربی تیم است و به نظرم او از سرمایه‌های خوزستان است و افرادی چون سعداوی را کم در استان داریم و باید نهایت استفاده را از دانش او ببریم و چرا نباید از نیروهای بومی استفاده کنیم؟ به نظر من سعداوی از مربیان خوب استان و کشور و همچنین از مربیان با دانش است و تجربیات لازم را هم دارد و این تجربیات برای سپردن هدایت تیم به او کافی بوده است و امیدوارم او بتواند فولاد را به روزهای خوبش برگرداند.

سعداوی توانایی انجام این کار را دارد و بازیکنانی که جمع می‌کند با نظر مستقیم خودش است و برای موفقیت فولاد بسیار تلاش می کند و به دنبال جذب بازیکن است تا بتواند تیم خوبی جمع کند. این روزها برای یک مربی بسیار سخت است و باید به خوبی تیمش را ببندد تا آماده حضور در لیگ شود. این روزها، روزهای مهمی برای یک مربی و مدیرعامل است.

*به نظر شما فوتبال خوزستان باز هم می‌تواند خودش را نشان دهد؟

امیدوارم نتایج خوبی حاصل شود تا باز هم دل مردم شاد شود. یادمان نرفته زمانی که فولاد قهرمان شد چه اتفاق خوبی در استان افتاد و مردم چقدر خوشحال بودند. فصل گذشته هم که استقلال خوزستان قهرمان شد، بازهم مردم چقدر خوشحال شدند و همین‌ها باعث شده است که بتوانیم سرمان را بالا نگه داریم و درباره فوتبال صحبت کنیم.

وقتی می‌گوییم خوزستان مهد فوتبال ایران است، می توانیم ادعای خودمان را ثابت کنیم و واقعا هم حق مان است که این لقب به خوزستان نسبت داده شود. امیدوارم فصل آینده نیز فصل خوبی برای فوتبال خوزستان باشد. امیدوارم سال خوبی پیش‌روی فولاد باشد و بازهم از تمام هوادارانی که جویای حال من بوده اند، تشکر می کنم و امیدوارم روزی بتوانم محبت های آن ها را جبران کنم

 

2051

نظرات کاربران