واکنش باشگاه تراکتور در خصوص قرارداد استوکس با آدانا دمیر اسپور ترکیه

واکنش باشگاه تراکتور در خصوص قرارداد استوکس با آدانا دمیر اسپور ترکیه

2710
13:36
26 تیر 1398
باشگاه تراکتور تبریز در خصوص قرارداد آنتونی استوکی با تیم دسته اولی ترکیه واکنش نشان داد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از روابط عمومی باشگاه تراکتور، آنتونی استوکس، مهاجم تیم فوتبال تراکتور با وجود حاشیه ها و موارد نقض قرارداد در طول فصل گذشته با وجود برخورد مناسب و سرشار از لطف باشگاه تراکتور، با یکی از تیم های دسته اولی ترکیه قرارداد منعقد نموده است. 

این اتفاق در حالیست که آنتونی استوکس بازیکن تحت قرارداد باشگاه تراکتور است و در این خصوص هیچ فسخ موجهی نیز صورت نگرفته و لذا هرگونه مذاکره و انتقال این بازیکن از تیم تراکتور نیازمند رضایت و توافق باشگاه تراکتور است.

تمام حقوق استوکس مطابق قرارداد پرداخت گردیده است و باشگاه هیج عملی که به وی حق فسخ (دلیل موجه برای فسخ) بدهد صورت نپذیرفته و لذا استوکس می بایست به قرارداد خود با ما احترام می گذاشت.

این گزارش ادامه می دهد باشگاه تراکتور پس از اطلاع از قرارداد روز گذشته، نامه ای را برای باشگاه آدنا و فدراسیون فوتبال ترکیه مبنی بر رد این قرارداد ارسال نموده و باشگاه ترکیه ای امروز می داند که این انتقال بر خلاف مقررات است و در صورت درخواست آی تی سی، باشگاه تراکتوراین درخواست را رد می نماید.

با وجود چنین قراردادی، قطع به یقین باشگاه آدنا دیمیرسپور ترکیه و آنتونی استوکس مرتکب عملی مغایر با ماده 17 مقررات انتقال فیفا گردیده اند.

گفتنی است مطابق این ماده و مواد 13 تا 16 و همچنین با عنایت به رویه فیفا و دیوان داوری ورزش، انعقاد این قرارداد موجب تضرر باشگاه تراکتور است و بدین جهت علاوه بر اینکه بازیکن به مدت 4 تا 6 ماه از هرگونه مسابقه ی رسمی به دور خواهد بود، آدنا دیمیرسپور نیز برای دو پنجره از هرگونه ثبت بازیکن، اعم از داخلی یا بین المللی، محروم خواهد بود.

 علاوه بر این محرومیت، باشگاه ترکیه ای و آنتونی استوکس، مسئولیت تضامنی در پرداخت خسارات وارده ناشی از این اقدام به باشگاه تراکتور هستند.

20441

نظرات کاربران
کابوسی بنام تراختور
بابا ول کنید بره.اه.کیه مگه؟؟؟؟بی نظم.بازیکن خوبی بود انگلیس بازی میکرد نه تو لیگ ایران.
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۷:۲۴
پاسخ
21
17
رائول
چرا باشگاه های ایرانی اینجوری قرارداد می بندن؟!؟ یعنی فهمیدن قانون اینهمه براشون سخته؟!؟ این از استوکس و تراکتورسازی، اون از پرسپولیس و گولچ، اونم از استقلال و پروپئیچ، و...
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹:۱۳
پاسخ
9
42
حسن
ای کاش اینطوری باشه و یه بار هم که شده یه تیم ایرانی بقیه رو نقره داغ بکنه تا الان که همیشه برعکس بوده و ما باختیم استوکس که برنمیگرده اروین هم نمیاد حداقل یک مهاجم میخوایم تا در کنار ازادی و شکاری بازی کنند
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰:۱۵
پاسخ
1
62
امیرعباس
طارمی که میگفت حتمن خیرتی در محرومیت خودش و باشگاه پیروزی وجود داره منظورش این بود که مدیرای ما هم بدونن 4 الی 6 ماه واسه بازیکن و جریمه و محرمیت از نقل و انتقالات برای تیم تحریک کننده است. عین حکم محرومیت طارمی را بیان کرد بدون اینکه به قانون فیفا بلد باشه
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۴:۴۲
پاسخ
10
26
میثم
حالا این کار رو اگه باشگاه تراکتور میکرد چن پنجره متوالی محرومش میکردند ببینیم فیفا چیکار میکنه
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۲:۱۱
پاسخ
2
50