واکنش تراکتورسازی و ماشین‌سازی به حکم کمیته انضباطی

واکنش تراکتورسازی و ماشین‌سازی به حکم کمیته انضباطی

2025
12:32
26 مرداد 1395
دو باشگاه تبریزی با اظهار تعجب از جریمه کمیته انضباطی برای داربی تبریز به صورت مشترک بیانیه ای صادر کردند.

وبسایت رسمی برنامه نود - دو باشگاه تبریزی با اظهار تعجب از جریمه کمیته انضباطی برای داربی تبریز به صورت مشترک بیانیه ای صادر کردند.

به گزارش وب سایت نود، باشگاه تراکتور سازی و ماشین سازی تبریز طی بیانیه‌ای نسبت به صدور حکم کمیته انضابطی درباره داربی تبریز واکنش نشان دادند.

در این بیانیه که بر روی خروجی سایت باشگاه تراکتورسازی قرار گرفته، آمده است: لیگ برتر ایران روز 21 مرداد شاهد دربی زیبا و بدور از حاشیه بود که تماشاگران تیم میزبان یعنی ماشین سازی و تراکتورسازی میهمان هر دو، تیم شهر خود را بدور از هر گونه حاشیه تشویق می کردند و یکی از لذت بخش ترین لحظات ورزش را در کل کشور رقم زدند. دو تیم فارغ از رنگهای سبز و قرمز از طرف تماشاگران هر دو طرف تشویق می شدند و بازیکنان در فضایی آری از تنش به رقابت پرداختند به همین دلیل برنده اصلی بازی تماشاگران مودب و با فرهنگ تبریزی بودند.

در ادامه این بیانیه ضمن اظهار تعجب از جریمه تماشاگران دو تیم آورده شده است: مطمئنا نباید به دوستی ها در ورزش با کج سلیقگی ضربه زد تماشگران ما در این دیدار که اصلا به دربی های پایتخت شبیه نبود با هر گل زده به تشویق تیم برنده پرداخته و بعد از آن با شعار "عیبی یوخ" به تیم بازنده روحیه می دادند.

در پایان این بیانیه ضمن اعلام وحدت میان تماشاگران پرشور دو تیم آمده است: صدور حکمی غیر عادلانه می تواند موجب ناراحتی افکار عمومی و اهالی ورزش در آذربایجان شود و با توجه به شناختی که از فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران داریم مطمئن هستیم این موضوع مورد بررسی مجدد قرار گرفته و با بازبینی فیلم بازی در این خصوص تجدید نظر فرمایید.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال روز گذشته (دوشنبه) طی حکمی دو باشگاه تبریزی را به دلیل اتفاقات رخ داده در داربی این شهر محکوم کرد. در آن حکم آمده بود:

دیدار دو تیم ماشین سازی تبریز و تراکتورسازی تبریز برگزار شد و از سوی تماشاگران تیم تراکتورسازی تبریز تخلفاتی مبنی بر توهین تماشاگران به تیم داوری رخ داد. این تیم به پرداخت 30 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

به دلیل اعتراض به داور پس از پایان بازی از سوی رسول خطیبی-سرمربی تیم ماشین سازی تبریز، با تذکر کمیته انضباطی مواجه شد.

همچنین به دلیل اعتراض به داور و ورود به زمین بازی بدون اجازه از سوی سینا عشوری، این بازیکن طبق ماده 65 آیین نامه انضباطی باید 20 میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند. ضمن اینکه وی با تذکر کمیته انضباطی درخصوص تخلفش رو به رو شد.

 

2051

نظرات کاربران
مهدی داداش نژاد از تبریز هوادار پرسپولیس
تو اکثر بازیهای پرسپولیس و استقلال تو تبریز به بازیکنای این دو تیم توهین شدید میشه(نمونه اش بازی اخیر پرسپولیس با گسترش که همه بازیکنا خصوصا حسین ماهینی و احمدزاده فحش باران شدند)اما کمیته انظباطی توجهی به این موضوعات نداره.اما تو دربی تبریز که اتفاقا منم به واسطه نزدیکی محل زندگی اونجا بودم کوچکترین توهینی نشد اما کمیته انضباطی دو تیم رو جریمه کر.این نشون میده کمیته انضباطی کفایت لازمه رو نداره یا تفریط میکنند یا افراط...
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۳:۴۲
پاسخ
3
9
تبریز
پرسپولیسیا بازم شروع کردن به حاشیه سازی از طریق رابطه هاشون ...... ابن کارا بی فایده است ، پرسپولیس بازم چار تایی میشه .
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۷:۰۰
پاسخ
3
9
سامان
این سازمان لیگ بهونه پیدا نمیکنه با این کارا میخواد به پرسپولیسیا خوش خدمتی کنه ، .... ولی پرپولیسیا اینو بدونن این تیم تراختوره .... با ساندویچ و موتور گازی و بن غذا نمیتونین تراختورو شکست بدین .
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۴:۱۸
پاسخ
3
18
جام دهم
دیگه قرار نشد مثل اسدقلولیا بشینا .. همینجوری بیشتر دوستتون داریم!
۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۵:۰۴
3
2
هادی
عجیب ترین رای ممکن بود ، اگه تخلفی صورت گرفته باشه فقط داخل زمین و اعتراض مربیان به داوری بوده نه در بین تماشاگران، تماشاگران تبریز هر دو تیم رو مال خودشون میدونن و هر دو تیم رو تشویق و حمایت میکردن.
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۷:۲۳
پاسخ
0
16
سمیرا
هفته ششم و داربی دردانه های چهار تایی پایتخت رو هم می بینیم همراه با فرهنگ بالای هواداراتون موقع فحش دادن و نارنجک پرت کردن ببینیم اونا رو با دلیل جریمه می کنید یا نه؟؟؟
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۵:۴۰
پاسخ
2
14
محمد
تراکتور هر سال پول یه بازیکن تاپ خاجی رو میده به کمیته انضباتی استقلال و پرسپولیس و تیمای دیگه هم جریمه های زیادی میدن این پولا تو جیب کیا میره و کجا خرج میشه الله و اعلم
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۳:۵۱
پاسخ
1
15
علی
کمیته انضباطی یه آمار بده که مبلغ جریمه هایی که برای تیمها در نظر گرفتن حداکثر چه مبلغی بوده و این مبلغ چند درصد هزینه های باشگاه ها رو بالا برده این مبلغ جریمه ها با قراردادهای میلیاردی مسخرست
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۱:۵۵
پاسخ
3
6
ا.ا
تو فوتبال دولتی جریمه مالی چه معنایی دارد؟ بعد خیلی ها اصلا هوادار نیستند فق میرن ورزشگاه خودشون رو تخلیه کنن ... بعد باشگاه چطور کار فرهنگی کنه میشه یه جمعیت 10000 نفری رو رصد کرد؟ بعد چرا خود کمیته انضباطی کار فرهنگی نمیکنه؟ کمیته انضباطی خوب بلده تو ماجرای فسخ قرارداد که هنوز بهش ارتباط پیدا کرده نظریه بده نمی تونه کار فهنگی هم کنه
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۰:۰۶
پاسخ
1
8
علی
تبریزی ها میخوان این اتفاقات و برخوردها رو عادی جلوه بدن تا بعد از این هم بتونن جلوب بقیه بد برخورد کنن و فحش بدن باید اگر کمیته انضباطی و فدراسیون عرضه دارن تخلفات و با دقت بیشتری پیگیری کنن و جرایم سخت تری در نظر بگیرن تا محیط ورزشگاه ها امن و آروم باشه
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۶:۵۹
پاسخ
22
2
معصومه
حرف ماهم همونه:بایدکمیته انضباطی و فدراسیون تخلفات و با دقت بیشتری پیگیری کنن و جرایم سخت تری در نظر بگیرن تا محیط ورزشگاه ها امن و آروم باشه.... نه اینکه تو ورزشگاهی که هیچ اتفاقی نیوافتاده تیم ها رو جریمه کنند....
۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۴:۲۶
0
8
میلاد
دیگه فوتبال از این کم حاشیه تر داریم؟؟؟؟؟؟؟ چرا جریمه؟ واقعا چرا؟
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۱:۲۶
پاسخ
1
21
روبیکر شبستری
فک کنم کمیته ی انضباطی خواب دیده و حکم صادر کرده!!!! دقیقا کجای دربی تبریز فحاشی شده؟؟؟ بگین فقط میخوایم جریمه کنیم چون لازم داریم ما هم تکلیف خودمونو بدونیم.
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۲:۳۸
پاسخ
3
24
معصومه
واقعا فوتبال ایران به دوهزار هم نمی ارزه..... مگه اعتراض به داوری دروغ بود؟ به جای محکوم کردن تماشاگران بهتر نیست داور رو محکوم کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ادمین بچاپ خواهش میکنم.....
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۹:۳۶
پاسخ
5
20