واکنش رئیس روابط بین الملل فدراسیون به شکایت کی‌روش از فدراسیون به فیفا

واکنش رئیس روابط بین الملل فدراسیون به شکایت کی‌روش از فدراسیون به فیفا

20501
19:11
28 اسفند 1397
فدراسیون فوتبال به شکایت کی‌روش واکنش نشان داد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر حمیرا اسدی،درباره پرداخت بدهی مربوط به قرارداد کارلوس کی روش عنوان کرد:در ابتدا به این موضوع اشاره می کنم که بین فدراسیون فوتبال ایران و آقای کی روش در 8 سال همکاری رابطه بسیار نزدیکی وجود داشت و این موضوع در ایمیل اخیری که وی به فدراسیون ارسال کرده مورد تاکید و تصریح قرار گرفته است.او همچنین گفته که هرگز مایل نیست در بحث دریافت مبلغ قراردادش،موضوع با شکایت همراه شود و لذا این اتفاق تاکنون رخ نداده است.
وی افزود:کلیه هماهنگی های لازم برای پرداخت معوقات سرمربی سابق تیم ملی از حدود دو ماه قبل آغاز شد تا پول پس از حواله،به حساب وی بنشیند اما کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز نتوانسته مبلغ تخصیصی به فدراسیون فوتبال ایران را به حساب آقای کی روش منتقل کند.با این وجود،بدیهی است فرآیند انتقال پول و تلاش جهت رفع مشکل در روزهای آتی و طبق برنامه طی خواهد شد.

پیش از این خبرگزاری خبرآنلاین در خبری مدعی شده بود سرمربی پیشین تیم ملی از فدراسیون فوتبال ایران به فیفا شکایت برده که متن آن را در زیر می‌خوانید.

با وجود آنکه مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال اخیرا در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار است دستمزد باقی مانده کارلوس کی روش را پرداخت کند اما ظاهرا این پروسه نتوانسته به درستی صورت بگیرد. تاج در گفت و گویی که با خبرنگاران داشت تاکید کرد پول کی روش آماده است و تنها مانده انتقال آن به حساب او. منابع آگاه فاش کردند چندی قبل هم فدراسیون تلاش کرد تا از طریق دبی پولی به حساب کارلوس واریز کند اما این پول خیلی زود به حساب فدراسیون برگشت خورد.

حال خبر تازه ای به دستمان رسیده است. کارلوس کی روش بعد از چند بار پیگیری در این زمینه و در نهایت عدم دریافت دستمزد باقی مانده اش، به فیفا شکایت کرده تا بتواند از مراجع قانونی پول خود را دریافت کند. منابع خبری می گویند فدراسیون فوتبال چیزی حدود 900 هزار دلار به کارلوس کی روش بدهکار است. سرمربی سابق تیم ملی ایران این موضوع را تائید کرد. او اعلام کرد «متاسفانه» مجبور به این کار شده است.

کارلوس کی‌روش در دوران حضور در تیم‌ملی معمولا دستمزد خود را با تاخیر دریافت می کرد. علی کفاشیان رئیس و نایب رئیس سابق فدراسیون هم در مصاحبه ای گفته بود: «کی روش همیشه حق داشت چون ما هیچوقت نمی توانستیم پول او را به موقع بدهیم.» کارلوس حتی قبل از جام جهانی روسیه نزدیک به 7 ماه دستمزد نگرفته بود با این حال به کارش ادامه داد. مربی پرتغالی گویا توقع داشت بعد از خداحافظی از ایران بتواند سریعا پول باقی مانده از قراردادش را دریافت کند. بخش عمده طلب کی روش به حد فاصل همکاری جام جهانی تا جام ملت‌ مربوط است که او قراردادش را 6 ماهه تمدید کرد. بخش دیگری از طلب او هم مربوط به قبل از جام جهانی روسیه است.

حال باید دید آیا فدراسیون فوتبال می تواند رضایت این مربی را برای پس گرفتن شکایتش جلب کند؟

 

1004

نظرات کاربران
منطق اسدقلالی
حیرت انگیزند حضرات کیروش پرست،، درجواب این عده ازدوستان ک با استدلال 《هرکی2ماه حقوقشو ندن شکایت میکنه وبلکه هم بدترو چه وچه ووو.》دارن هم چنان بت سازی میکنند،،عارضم ک هیییچکی برای عقب افتادن دوماهه حقوقش شکایت نمیکنه،، گذشته از بدیهیات قیاستون هم کاملا بیربط ومع الفارقه،،،چوونکه سرمربیه تیم ملی طی 8سال بیش از 15میلیون دلار در ایران درآمدداشته وهنگامی ک کارش بپایان رسید وایران رو ترک کرد 14میلیون ازین مبلغ توسط طرف ایرانی با کیروش تسویه شده، کدوم عقل سلیمی شکایت بخاطر تاخیر دوماهه در پرداخت 900هزاردلار رو اخلاقی میدونه!!!بادرنظر گرفتن اینکه شاکی از متشاکی طی هشت سال گذشته ش 14میلیون گرفته باشه؟؟؟؟
۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۹:۲۰
پاسخ
23
31
morteza
آقایونی که انقدر ادعاتون میشه خودتون اگه یه قرارداد ببندین و مسوولان به این قراردادی که باشما بستن عمل نکنن ایا شما نمیرین شکایت کنین خودتون جای کیروش بذارین بعد حرف بزنین وقتی دستمزد یه شخصی دیر پرداخت میشه خود شما باشین چیکار میکنین همتون از دم صداتون در میاد بعد میخواین کیروش سکوت کنه وبگه چشم هر چی شما بگین اگه دستمزدم رو هم ندادین اشکالی نداره لطفا خودتون رو جای هر شخصی بذارین بعد قضاوت کنین الکی حرف نزنین که کیروش برا پول اومد ایران بالاخره وقتی قراردادی بسته میشه باید موبه مو اجرا بشه نه اینکه حقوق دیر بدن و یا اصلا ندن.
۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۵:۴۰
پاسخ
13
21
حسام
اینجوری باشه مربی درجه سه هم نمیاد ایران! واقعا روزای خیلی سختی برای فوتبالمون در پیش خواهیم داشت.
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۹:۴۳
پاسخ
25
121
ali
یه عده بودن کلی مانور میدادن کیروش بعد از بازیها بخاطر مردم برگشت ایران و یه شب تو هتل فرودگاه امام خمینی موند. یه وقت فکر نکنید اومده بود قسمتی از طلبشو چمدونی ببره (از بس مرام داشت حتی وارد شهر هم نشد) حالا دیدید چطور بازیتون میداد با کلمات؟
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۹:۳۸
پاسخ
89
211
ایرانی
پولش بوده، قرارداد بسته. کار غیرقانونی که نکرده. اونهایی باید جواب بدن که با پول کارگر و معلم قهرمان شدن، آخرش هم گفتن کادو گرفتیم.
۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۴:۲۴
23
18
آرش
کسی که خودشو از هر ایرانیی ایرانی تر میدونست رفته از دست ایران شکایت کرده....دستش برای کیروش برای کیروش پرستها رو شد
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۹:۲۰
پاسخ
280
308
امیر
اینکه بازیکن‌های ایرانی برای دریافت پولشون شکایت کردند را چی میگی؟ یه چیزی میگی ها. تو این قضیه روشن است حق با کیه و تکلیف چیه. وقتی یکی کار میکنه باید پولش را به موقع بدی. نباید حب و بغض نسبت به اشخاص باعت بشه ما پا روی همه چیز بگذاریم که
۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸:۳۷
9
13
یوسف
اقای دایی هم از هر پرسپولیسی خودشو پرسپولیسی‌تر میدونه اما از پرسپولیس شکایت کرد والبته هم حق داشت ، متعصب بودن یه چیزه حق و حقوقتا طلب کردن مقوله ای دیگر است ، وقتی قراردادی امضا شد باید اجرا بشه دلیل نداره بگی چون تو ایرانی هستی با طرفدار قرمز یا ابی هستی باید حقتو نگیری، اگه هرکدام از مربیای ایرانم بود همینکارو میکرد
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۳:۳۳
111
138
jd.dri
سواد هم که نداری !!!!!!!!!!!!!! متن میگه کی روش پس از اطلاع از عدم برداشت مبلغ از حساب فدراسیون ایران و واریز به حساب کی روش توسط AFC در تماس با فدراسیون خبر شکایتش رو که خبر آنلاین منتشر کرده تکذیب کرده ... حالا تو چرا سمپاشی می کنی الله و اعلم !!!!
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۳:۲۰
106
40
امیر ۶
کیروش آریایی.زرشک.
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۱:۳۸
50
145
ماهور
شما که تو شناسنامه هم مثلا ایرانی هستی هفت ماه که هیچ دو ماه سر کارت یا صاحبکار ایرانیت حقوقت رو ندن چیکارشون میکنی؟ یه چی بگین که یک صدمش رو بتونین خودتون انجام بدین
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۷:۴۵
104
77
کیومرث
خطاب به آرش : نه اینکه شما و امثال شمام خیلی قدرشناس بودید . ضمنا شما هم از کسی طلب داشته باشید یه بار دو بار سه بار کوتاه میاید در نهایت می رید شکایت می کنید . و مطلب آخر اینکه هنوز موضوع شکایتشون قطعی و موثق تایید نشده .
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۳:۰۳
72
53
ایران
حقش میخواد پول مردم نخورد بعد هم فرار کنه
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۰:۴۵
73
74
کیروش ایرانی
الان برانکو مصاحبه میکنه میگه مگه دو بار صعود به جام جهانی پول میخواست؟ :))
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۴:۵۷
پاسخ
327
162
آرش
شما که از رو نمیری...شما به سنگ پا گفتین زکیییی
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۰:۵۲
112
206
امیر رحیمی
اولا منابع آگاه گفتند که هنوز شکایت نکرده و کیروش هم گفته که قصد شکایت نداره، اما بهتره که بیش از این بدحسابی نکنیم تا ایشون رو مجبور به شکایت کنیم و بعد یه عده دهنشون وا بشه که چرا رفته شکایت کرده. تمام خارجی ها چه مربی چه بازیکن از ایرانی ها جز با شکایت نتونستند پولشون رو بگیرند
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۲:۰۸
پاسخ
124
142
Majid تاجی
همه خارجیا با شکایت تونستن پولشونو بگیرن، ملت بدحسابی هستیم.
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۲:۰۴
27
66
Miladfarzad
ببین شکایت کرده و خودشم تایید کرده منابع شما اونهایی هستن ک نمیخوان حقیقت رو بیان کنن و خود شما هم دوست نداری حقیقت رو بپذیری چون برخلاف چیزیه ک کلی بخاطرش سر دیگران سرکوفت زدین
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۵:۳۲
28
63
bm
شما که میخواستی زیدان و مورینیو رو بیاری،حالا طلب مردم رو بده
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۱:۰۴
پاسخ
25
216
yosra
آخی.. کی روش که به فکر مردم ایران بود.. بع فکر نون شبشون بود.. چطور شده حالا؟
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۰:۵۷
پاسخ
157
197
ساسان
ما هم وقتی از یکی طلب داشته باشیم و ناامید بشیم شکایت می‌کنیم
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۱:۵۷
پاسخ
104
212