واکنش عجیب کاشانی به صحبت‌های برانکو/ او پرسپولیس را قهرمان نکرد!

واکنش عجیب کاشانی به صحبت‌های برانکو/ او پرسپولیس را قهرمان نکرد!

36691
12:50
24 فروردین 1398
رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس به صحبت‌های مشکوک روز گذشته برانکو ایوانکوویچ واکنش نشان داد و گفت: برانکو پرسپولیس را قهرمان نکرد و شخصیت باشگاه متکی به فرد نیست!

به گزارش وب سایت نود و به نقل از مهر،  برانکو ایوانکوویچ باوجود اینکه یک سال دیگر با باشگاه پرسپولیس قرارداد دارد اما در نشست خبری روز گذشته به گونه‌ای صحبت کرد که بیانگر ناراحتی‌اش از باشگاه و جدایی قریب‌الوقوعش از پرسپولیس بود. برانکو گفت: «هنوز یک سال دیگر قرارداد دارم ولی در فوتبال قرارداد معنای خاصی ندارد! هیچ وقت نمی‌دانید قرار است چه اتفاقی رخ بدهد. مهمترین مسئله برایم این است که از کار کردن با بازیکنانم لذت می برم. اینکه یک، دو و یا ۶ ماه دیگر چه اتفاقی می‌افتد را نمی دانم. در فوتبال همه چیز سریع اتفاق می‌افتد.»

نکته عجیب اما واکنش جعفر کاشانی رئیس هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس به صحبت‌های برانکو است. کاشانی تاکید می‌کند که شخصیت پرسپولیس متکی به فرد نیست و با رفتن یک نفر، شخصیت پرسپولیس لطمه نمی‌خورد. وی قهرمانی‌های پرسپولیس در دو سال اخیر را هم حاصل زحمات مدیران باشگاه می‌داند نه برانکو!

* آقای برانکو روز گذشته طوری صحبت کرد که گویا به زودی از پرسپولیس جدا می‌شود؟ در جریان صحبت‌های سرمربی خود هستید؟

-باشگاه پرسپولیس شخصیتش متکی به فرد نیست؛ به جمع است. جعفر کاشانی که به تنهایی برای پرسپولیس شخصیت نمی‌آورد. شخصیت را قدیمی‌هایی برای پرسپولیس آورده اند که خیلی از آنها در خاک آرمیده اند. این شخصیت را می‌توانند تبلور ببخشند. با رفتن یا آمدن یک نفر شخصیت پرسپولیس لطمه نمی‌خورد. پرسپولیس باید به روند فرهنگ سازی اش ادامه بدهد.

* اما برانکو دو بار عنوان قهرمانی لیگ را کسب کرده است.

- پرسپولیس دو بار قهرمان شده است. آقای برانکو مربی‌اش بوده است. برانکو تیم را قهرمان نکرده است! مجموع مدیریت باشگاه نتیجه اش شده است قهرمانی! این چیزها را شما می‌نویسید که جعفر کاشانی فکر می‌کند شنلش خیلی چیز است. انسجام مدیریت باشگاه نتیجه اش قهرمانی شده است. تو را به قرآن قلمتان را درست کنید! اگر روزی یک مقدار برنج ناهارشان کم باشد یا پاداششان (جمله را نیمه تمام می‌گذارد) این قهرمانی‌ها حاصل مدیریت باشگاه و حمایت بی دریغ هواداران باشگاه است.

* شاید در سال‌هایی انسجام و همدلی در باشگاه وجود داشته ولی پرسپولیس به خاطر دانش مربیانش و یا مشکلات فنی قهرمان نشده است. با این موضوع موافق هستید؟

- بله ولی وقتی باشگاه منسجم باشد، توانمندی مربی خودش را نشان می‌دهد! اگر معلم گچ و کتاب نداشته باشد باید چه کار کند؟ مدیریت منسجم باشگاه در چند سال و حمایت مسئولان ورزش و هواداران موجب شده باشگاه به روند پیشرفتش ادامه بدهد و امیدوارم این امر کماکان تحقق پیدا کند.

* با توجه به توقف سپاهان و تراکتورسازی چقدر برای قهرمانی پرسپولیس شانس قائل هستید؟

- پرسپولیس تیم بزرگی است و تیم‌های بزرگ هم مشکلات خاص خودشان را دارند که تدبیر و اندیشه خاصی را می‌طلبد. وقتی تیمی قهرمانی می‌شود، نوک پیکان است و همه می‌خواهند آن را از نوک پیکان پایین بکشند. باید مدیریت در باشگاه تداوم داشته باشد و با ثبات، کار را پیش برد.

* منظورتان از اینکه می‌خواهند قهرمان را از نوک پیکان پایین بکشند چه کسانی است؟

- همه می‌خواهند قهرمان را پایین بکشند تا خودشان قهرمان شوند. پرسپولیس می‌تواند هنوز هم نوک پیکان باشد. پرسپولیس از بهترین بچه‌ها و مدیریت برخوردار است. همه اینها به آرامش و همبستگی باشگاه بر می‌گردد. از قدیم گفته اند در خانه‌ای که بزرگ‌تر باشد، آرامش هم هست.

* شما در هیأت مدیره جدید باشگاه هم حضور دارید. برنامه‌های پرسپولیس برای آینده چیست؟

- خیلی‌ها می‌گویند من مدام روی کلمه «باشگاه» تاکید می‌کنم. بله؛ باشگاه باید زیرساخت و امکانات داشته باشد. باید از الان برای ۱۰ سال بعد برنامه داشت و از نخبگان و فرهیختگان استفاده کرد. پرسپولیس دارد به این سمت می‌رود. ما یک استادیوم از شهردار وقت گرفتیم و آن را تجهیز کردیم. در باشگاه هم باید از دو پتانسیل استفاده شود که یکی از آنها هوادارانی هستند که دیده نمی‌شوند. هواداران باید جایگاه داشته باشند و به اصطلاح به بازی گرفته شوند. مگر باشگاه‌های رئال و منچستریونایتد چه کار می‌کنند؟

تمام مردم که نمی‌توانند عضو هیأت مدیره باشند ولی باید فضاهای لازم برای درگیر کردن آنها شکل بگیرد مشاغلی مثل اقتصاد، روابط بین الملل، روابط داخلی و بخش‌هایی از این دست. بزرگترین آرزوی من این است که پرسپولیس یک آکادمی قوی داشته باشد که بازیکنان جوان را در برنامه‌ای ۱۰ ساله به تیم اول برساند. باشگاه باید دانشگاه هم داشته باشد. البته پرسپولیس دانشگاه داشت که نمی دانم چه شد. انگار تابلوی دانشگاه خیلی بزرگ بود! ما فقر فرهنگی داریم و باید از همان سنین نوجوانی و نونهالی شروع به کار کنیم.

* شما چندین سال در باشگاه پرسپولیس به عنوان مدیر حضور داشته اید. آیا این برنامه ۱۰ ساله را برای پرسپولیس پیش بینی کرده اید؟

- خیر پرسپولیس برای ۱۰ سال بعد برنامه‌ای ندارد. البته وزیر ورزش و معاون وی توجه ویژه ای دارند که زیر ساخت‌ها شکل بگیرد.

2051

نظرات کاربران
کوهمره.جروق
مدیران هم کم سوتی ندادن تو این چندسال.کاشانی با اینکارت تیشه به ریشه پرسپولیس زدی ما تو را نمیخواهیم.از باشگاه برو.
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۶:۴۷
پاسخ
24
408
Saeed
هرچی برانکو بگه
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۹:۴۹
پاسخ
21
375
RedOnly
آقای کاشانی هیس ..... لطفن دشمن شاد مون نکنید ... الان وقت این حرف ها نیست . شما هم یقینان در این موفقیت ها سهم بزرگی دارید درود بر شرف همه زحمت کشان ارتش سرخ ایران خصوصا مهمان عزیز مان برانکوی بزرگ که در دل تک تک این ارتش عظیم جای دارد . آدمین سپاسگزارم
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۱:۲۱
پاسخ
15
340
مهدی
آقای کاشانی نظر شما را به این جمله از الکس فرگوسن جلب میکنم. گاهی اوقات در فوتبال شما باید دستهایتان را به نشانه تسلیم بالا ببرید و بگویید:بله آنها از ما بهتر بودند.
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۶:۱۶
پاسخ
14
318
امیرخان
بهترین کاری که شما میتونید بکنید تا یه خیری به پرسپولیس برسه اینه که هیچ کاری نکنید و هیچ حرفی هم نزنید , مدیریت پیشکش
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۱:۳۱
پاسخ
13
293
پدرام
اینم یکی مثل خطیر توی باشگاه استقلاله ... بجای اینکه به تیم کمک کنه ، بیشتر حاشیه درست میکنه !! اینا کلاً باید از فوتبال حذف بشن ...
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۷:۰۳
پاسخ
10
296
Hamed
تمام مسئولین قبلیه پرسپولیس اندازه ی دوره هایی که برانکو در پرسپولیس بوده موفقیت کسب نکردن آقای کاشانی و سایرین لطفا با حرفهای الکی پرسپولیس رو وارد حاشیه نکنید و بگذارید آقای برانکو کارشو انجام بده .
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۷:۲۵
پاسخ
12
256
زانیار
مدیریت اگه درست بود که حقوق برانکو رو به موقع پرداخت میکردید . برانکو داره مدیریت میکنه تیمو . خبرنگار سوال خوبی کرد که کاشانی چندساله تو باشگاهه ولی هنوز یک برنامه 10 ساله باشگاه نداره ولی برانکو برنامه 5 ساله داره واسه تیم . مدیریت امثال شماها رو نمیخوایم اقای کاشانی . هواداران پرسپولیس تمدید با برانکو رو میخوان . مدیریت ها به فکر خودشونن وگرنه پرسپولیس اینهمه درامدزایی داشته چرا پول نداره . تمدید با برانکو خواسته همه هواداران پرسپولیسه
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۷:۲۰
پاسخ
10
257
علی
فشارم حسابی بالا رفته کار مال کادر فنی تعریف از بقیه باز یک مقطع حساس و یک مصاحبه اضافی لطفا برین بزارین چن نفر که توان گرفتن حق پرسپولیس از اسپانسر فدراسیون و وزارت ورزش رو دارن بیان . حقوقتم بهت بدن بقول اذریا عیبی یوخده
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۳:۳۳
پاسخ
10
180
ابوالقاسم تهرانی
جناب آقای کاشانی گرامی باعرض سلام واحترام ازجنابعالی که ازبزرگان فوتبال ایران وپرسپولیس بودید به عنوان یک فوتبال دوست قدیمی تیم شاهین و... وبعد پرسپولیس انتظاری بیش از این اظهار نظری که ابراز نموده اید داشتم . من هم مدت کوتاهی افتخار شاگردی جناب آقای دکتراکرامی داشتم ودر16 سالگی مفتخر به پوشیدن تیم شاهین درچند برهه کوتاه داشتم . شما ازافتخارات باشگاه بوده وهستید. بی توجه به زحمات آقای برانکو انهم از سوی حضرتعالی بی انصافی میباشد . قطعآ درخاطر دارید قبل از آمدن آقای برانکو موقعیت تیم چگونه بود . با پوزش ازشما ازاینکه پرسپولیس از نظر فنی ومدیریت قائم به یک نفر نیست کاملآ مخالف هستم . گذشته این مورد را ثابت کرد . گستاخی بنده را به بزرگی خویش پذیرا باشتید: با بهترین درود ها : قاسم تهرانی
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۲:۰۰
پاسخ
6
186
ایرج
شک نکنید که آقای کاشانی یکی از باسوادترین و مدیرترین افراد هیت مدیره های دو تیم سرخابی هستش این بود که شاهین تهران را احیاء و به تیمی فوق العاده تبدیل کرد این مصاحبه به جا بود ، در اینکه پرفسور برانکو امار فوق العاده ای را در پرسپولیس به جا گذاشته حرفی نیست اما اگر تصمیم عجولانه ای از طرف دهیت مدیره در ابتدای دو فصل قبل گرفته میشد این نتایج به دست می آمد؟ چرا آقای برانکو در دیگر تیم ها که از نظر مالی قوی تر هم بودند تا این حد موفق نبوده ؟ پرفسور حرف نداره اما هیت مدیره هم قوی هستش مخصوصاً به دلیل حضور جناب آقای جعفر کاشانی ، الته مدیر عامل ضعف هایی را دارد
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۹:۵۷
پاسخ
217
15
احمد
آقای کاشانی لطفا آرامش تیم را با این مصاحبه های نسنجیده به هم نریزید، پرفسور برانکو مایه فخر باشگاه و حتی کل فوتبال ایران است. مطالبات شو رو کامل پرداخت کنید و باهاش تا 5 سال دیگه هم تمدید کنید. برانکو و آقا کریم و این تیم عشقند
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۴:۴۴
پاسخ
6
150
سرخ
بهترین مدیران تاریخ پرسپولیس! ازشماخیری نرسیده لطفاشرنرسانیدپول مردم روبدید،حتی شده باهوچیگری ومظلوم نمایی مثل بعضی تیم هاپول بگیریدوحق برانکوروبدید
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۳:۵۹
پاسخ
7
145
حامد عالی
همینطوری پیش برید برمیگردیم به دوران علی دایی و درخشان و ژوزه و...
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۳:۱۱
پاسخ
7
117
ارتش سرخ
تاامثال کاشانی هاوپیشکسوتان ومدیرانی مثل ایشون باشه یک تیم نیازبه دشمن نداره،مدیریت پرسپولیس دردوران برانکوجزومدیران ضعیف لیگ بوده برانکوهم با مدیریت خراب باشگاه ساخته هم تیم رورهبری کرده مدیریت باشگاه پرسپولیس واقعاچیکارکرده؟جزمصاحبه های حاشیه دار،اینکه مثل مدیران استقلال نمیتونن حق باشگاه روبگیرن؟بادرامدی که برانکووبازیکنان داشتن درآسیاآیاحقشونه که دریافتی شون کمترازبقیه باشه؟چندماهه که پرسپولیس مدیرعامل نداشت آقای کاشانی شماواقعاداریدچکارمیکنید؟چراتقریبایک فصل کامله که برانکوپول نگرفته،این حرف هاعوض تشکرتونه؟تااین جاهم برانکوفقط بخاطرهواداران داره ادامه میده وگرنه شماباکاراتون خیلی وقت پیش فراری میدادید،مدیریت باشگاه پرسپولیس برعکس نتایج پرسپولیسه یعنی مدیریت شماازآخراوله،وظیفه شمادراین لحظه حساس این مصاحبه هانیست حق برانکوروبدیدیکم ازمدیرعامل استقلال یادبگیریدمدیریتوکه پول همه روکامل داده وداره پاداش هم میده یادبگبریدخواهشا
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۹:۱۵
پاسخ
7
117