واکنش فدراسیون فوتبال به اتفاقات رخ داده پیرامون حضور بازیکن خارجی استقلال در فرودگاه+ تصاویر

واکنش فدراسیون فوتبال به اتفاقات رخ داده پیرامون حضور بازیکن خارجی استقلال در فرودگاه+ تصاویر

26861
10:43
22 مرداد 1398
روابط عمومی فدراسیون فوتبال با توجه به موضوعات و حاشیه های مطرح شده در روزهای اخیر توضیحاتی را پیرامون درخواست باشگاه استقلال جهت صدور روادید مدعوین خارجی مورد نظر این باشگاه ارائه داد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، پیرو حاشیه سازی و اظهارات غیر مسئولانه برخی اشخاص در خصوص موضوع صدور روادید 3 میهمان خارجی مورد نظر باشگاه استقلال، روابط عمومی فدراسیون فوتبال به تشریح جزئیات این موضوع بر اساس مستندات موجود پرداخت.

یکم؛در تاریخ 5 تیرماه 1398 مدیرکل محترم امور مشترک فدراسیون ها در وزارت ورزش و جوانان طی یک فقره نامه (که به پیوست منتشر می گردد) پیرامون صدور روادید مدعوین خارجی باشگاه استقلال تهران خطاب به ریاست محترم فدراسیون فوتبال جناب آقای تاج اعلام می نماید؛ نظر به اینکه درخواست های صدور روادید مدعوین خارجی باشگاه استقلال به کرات فاقد مکاتبات کتبی و اخذ مجوز شورای برون مرزی بوده و صرفا به صورت شفاهی و تعامل این اداره کل با وزارت امور خارجه انجام گرفته مقتضی است مقرر فرمایند در خصوص رعایت موارد قانونی اقدامات جدی صورت پذیرد. بدیهی است منبعد به درخواست های خارج از چارچوب قانونی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

دوم؛ پیرو مکاتبه مدیرکل محترم امور مشترک فدراسیون ها در وزارت ورزش و تاکید بر رعایت موارد قانونی خصوصا در مورد درخواست صدور روادید مدعوین خارجی باشگاه استقلال تهران، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در تاریخ 20 تیر 1398 با ارسال نامه ای به هیات های فوتبال استان ها (که به پیوست منتشر می گردد) پیرامون اعزام به خارج از کشور و ورود اتباع خارجی تصریح نموده ؛حداقل 30 روز پیش از اعزام های برون مرزی و یا ورود افراد به داخل کشور نسبت به اطلاع رسانی و تحویل مدارک مربوطه به فدراسیون فوتبال با تاکید بر ضرورت ارسال نامه درخواست صدور روادید از سوی باشگاه همچنین اسکن گذرنامه و عکس نفرات مورد نظر اقدام شود. در پایان این نامه اعلام شده:در صورت عدم رعایت موارد فوق از سوی باشگاهها فدراسیون فوتبال هیچ گونه مسئولیتی در خصوص عواقب آن نخواهد داشت.

سوم؛ باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران در تاریخ 19 مرداد اقدام به ارسال نامه ای به سازمان لیگ برتر فوتبال ایران (که به پیوست منتشر می گردد) نموده و در این نامه درخواست خود را برای صدور روادید ورود 3 بازیکن خارجی اعلام کرده تا جهت صدور ویزا و هماهنگی با شورای برون مرزی اقدام شود. نکته جالب توجه این درخواست ارسال نامه در تاریخ 19 مرداد و وصول آن در ساعت 16:29 دقیقه روز شنبه 19 مرداد پس از ساعت اداری همچنین تاکید بر ضرورت صدور ویزا از سوی باشگاه در همان تاریخ 19 مرداد است و مشخص نیست که هماهنگی شورای برون مرزی و صدور ویزا برای میهمان طی چند ساعت چگونه امکان پذیر خواهد بود؟

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در همین تاریخ و ساعت 18:07 دقیقه (با گذشت حدود 90 دقیقه از ثبت نامه در دبیرخانه) خارج از ساعت اداری نامه مربوطه را به امور تشریفات ارائه داده تا اقدامات لازم با قید فوریت انجام شود (پیوست رویدادهای اتوماسیون فدراسیون)، در همین حال تهیه ویزا برای نخستین فرد از فهرست اعلام شده صورت گرفته و ویزای مارینا بلگ از کشور اسپانیا صادر شده است. با این وجود با تاکید بر این نکته که حتی کپی صفحات گذرنامه مدعوین همراه با یک قطعه عکس که بر اساس مکاتبات فوق الذکر از جمله مستندات و مدارک ضروری بوده به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ارسال نشده و در روز 20 مرداد با گذشت 24 ساعت تحویل فدراسیون فوتبال شده است ، همچنین روز 21 مرداد عید سعید قربان و تعطیل رسمی بوده ،چگونه مجموعه فدراسیون فوتبال به اهمال و کوتاهی در زمینه صدور روادید یا همکاری به منظور هماهنگی شورای برون مرزی متهم می شود در حالی که درخواست صدور ویزا در فرصت چند دقیقه ای و یا حتی چند ساعته آن هم بعد از مهلت اداری به دبیرخانه فدراسیون فوتبال رسیده و همکاران عزیز در مجموعه باشگاه استقلال پیش از این درخواست خود را به این فدراسیون ارسال نکرده اند.

چهارم؛ لازم به تاکید بر این نکته است که مجموعه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران خود را ملزم و موظف به خدمت رسانی یکسان در برابر تمامی باشگاههای کشور دانسته و به کرات نشان داده در این خصوص هیچ تبعیضی قائل نیست همچنان که بارها در سریع ترین و کوتاه ترین زمان ممکن با باشگاه استقلال و سایر باشگاههای کشور نهایت تعامل و همکاری همه جانبه را داشته اما از مسئولین باشگاهها درخواست می گردد با بهره مندی از نیروهای وظیفه شناس و متخصص در حوزه کاری خود مانع از بروز چنین مسائل و حاشیه هایی گردند که کوتاهی برخی از عوامل باشگاه به گردن سایر ارگان ها و نهادها بیافتد و در منظر هواداران باشگاهها فدراسیون فوتبال یا وزارت ورزش و وزارت خارجه به عنوان مقصر شناخته شوند.

بدیهی است که با تاکید بر مدت زمان 30 روزه ای که پیش از این رسما اعلام شد،حتی اگر مستندات و درخواست مربوطه با فاصله منطقی و معقول حداقل 5 روزه به سازمان لیگ و این فدراسیون ارائه می گردید با تعامل و همکاری شایسته مسئولین محترم شورای برون مرزی و وزارت امور خارجه امکان تسریع و فراهم نمودن روادید سفر برای مدعوین باشگاه استقلال که طبیعتا میهمانان فوتبال ایران به شمار می روند در زمان مقرر وجود داشت.

امید است که در موارد آتی با پذیرش مسئولیت و تعهدات خود همچنین پایبندی به زمان بندی های معقول و منطقی در نظام اداری انگشت اتهام را به سوی سایر بخش ها و نهادهایی که در اهمال و کوتاهی صورت گرفته هیچ تقصیری نداشته اند ، نشانه نرویم.

تصاویر نامه‌هایی که سایت فدراسیون فوتبال منتشر کرده را در زیر می‌بینید:

1870

نظرات کاربران
قهرمان فرمایشی
دوستان پرسپولیسی خیلی جو گیر ماجرا نشین یه سوال : کل پروسه انتخاب مربی برای پرسپولیس از زمان انصراف برانکو تا اومدن کالدرون به ایران تصور میکنم یه چیزی کمتر از یه ماه طول کشید چطور پرسپولیس این مدت حداقل 30 روزه صدور ویزا رو حل کرد ؟ با همون روش هم برا استقلال کار میکردن البته کاری با اینم نداریم که برا استقلال حتی نامه های تاریخ آینده هم مد نظر قرار میگیره ( 1398/12/27 )
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۱:۴۷
پاسخ
4
10
sardar
جناب رئیس کل (شکوری) کاش در نامه تون اون تاریخی که برج دوازده ۹۸ زدید رو هم فسفری میکردین تا بیشتر جلب توجه میکرد. معلومه خوب بلدید قانون من در آوردی درست کنید و نامه های جدید رو تاریخ قبل بزنید ولی همیشه یه جایی لو میرید.
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۷:۵۰
پاسخ
3
3
محمد قاسمی
چه تابلو لو داده شد اسامی بازیکنان مدنظر استقلال...دو. تا از این اسامی در اکثر پیج ها و سایتها اصلا مطرح نبود
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۳:۲۸
پاسخ
8
34
ایداسادات25بهمن1380
شششتایی ها هو چیگر بازیکن ویزاش مشکل داشته
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۸:۰۱
4
3
آبی اصیل
اینجوری بهتره چون هیچ حاشیه سازی درمورد بازیکن به وجود نمیاد به قول مهران مدیری چراغ خاموش عمل میکنند
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۵:۳۲
18
11
Wien
البته فکر کنم و احتمالش هست که مدیر برنامه هستند و اصلا بازیکن نیستند.
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱:۱۶
3
16
ایمان۰۴
این سرپرست دبیرکلی که تا پارسال برای هوادارهای استقلال کری میخوند باید مراقب رفتارش باشه شاید دفعه بعد موضوع جور دیگه حل بشه!
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۱:۵۷
پاسخ
39
72
احمد نورایی
نکنه کارمندای فدراسیون هم پرسپولیسین ... P-:
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵:۵۲
پاسخ
32
68
مسعود
گلی به گوشه جمالت که اون ساعت نامه رو زدی.. دمت گرم ابی شکوری
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸:۵۵
پاسخ
30
36
علی
جای تاسف داره سازمانی که حتی در نامه بالااشاره به تاریخ 1398/12/27داره فدارسیونی که درتحت پرسنل محبوب تیم خاص اداره میشه از این بهتر نیست....
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۸:۱۰
پاسخ
22
58
محمدرضا
کل کار های اداری ایران همینه... مگه شما مدرسه اید که روز عید قربان کار نکنید؟ اونم تو فصل نقل و انتقالات؟ شما دولتی نیستید آقایون برای همینه که فیفا الزام داره فدراسیون ها مستقل از دولت باشن. بعد کاری که انجامش توی یک ساعت امکان پذیره با چه منطقی فرصت سی روزه براش تعیین شده؟ جوری میگید از قبل فرصت سی روزه رو اعلام کردید آدم یاد مغازه ها میفته که یه برگه زدن به دیوار جنس فروخته شده پس گرفته نمیشود...طبق کدوم صورت جلسه هیئت رئیسه شما فرصت سی روزه برای یک ویزای فوتبالی تعیین کردید؟ خمر رنگ رزی نیست که هر روز یه شرایط اضافه کنید تا کمتر کار کنید و روزی 30 دقیقه کار مفید طاقت فرسا رو برسونید به 20 دقیقه! همین کاراس که مارو از همه کشور ها عقب انداخته اگر صدور ویزا روز های تعطیل ندارید پرواز هارو هم کنسل کنید در کشور رو کلا ببندید دیگه...بعدم بگید از قبل بهشون گفته بودیم...
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۴:۳۱
پاسخ
19
79
دوستاره اسیا حسرت پرسپولیسیا
من بازم ب نوبه ی خود جا داشت از تمام پس پسی های عزیز ک اخبار سرورشون رو دنبال می کنن و با اظهارات غیر منطقی شون خنده و شادی ما رو فراهم میکنن تشکر میکنم
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۴:۳۱
پاسخ
39
73
با افتخار استقلالی ام
دوستان به نامه دوم سطر اول دقت کنید؛ تاریخ زده 98/12/27 درحالی که هنوز به این تاریخ نرسیدیم... کار ندارم اما کلا میخوان قضیه رو ماستمالی کنن بره پی کارش امیدوارم نظرم چاپ بشه
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸:۵۳
پاسخ
11
62
alireza.ss4444
اینجا اسم سه بازیکن خا جی هست دوتا از کرواسی یکی هم از اسپانیا!!!جریان چیه
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴:۴۳
پاسخ
14
62
مسعود گل باشی
عمویی دوتا ازاونا ایجنتای بازیکنن دوتا ایجنت داره این بازیکن
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۱:۳۰
14
28
مرد پارسی
دو نفر مدیربرنامه‌های میلیچ اند
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۵:۲۶
4
17
حسام
مدیر برنامه هاش
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۶:۰۷
4
15
امیرحسین
دو نفرشون ایجنت هستن
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰:۴۵
4
13
Pouya
خنده داره این قانون فقط برای تیم استقلاله .یا پرسپولیس ....... خوب همه داره میبنن چه خبرهه
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۳:۲۰
پاسخ
24
72
عشقممم نیمار
من هیچ کدوم از این حرفا باور نمیکنم و‌ واقعیت اینه ک ... نامه برای صادرکردن اجازه ورود بازیکن عشق_تقلال .. تمام‌ مراحلشه گذروند تا ب امضای شکوری رسید ک ایشون امضا نکردن ..اونم خودجوش :-P شکوری هم میدونن قبلا کدوم‌ تیم‌بازی کردن ک‌اگ تکه های این پازل ب هم‌وصل کنیم ..خود هوادارا راحت ب ی چیز خواهند رسید :-P
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۰:۴۲
پاسخ
43
235
بهروز
شما کی دلیل و منطق رو قبول داشتید که این دومیش باشه؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲:۰۸
38
26
ولی4=ً6
این هوچی گرای آبی همه رو مقصر می دونند غیر از خودشونو... ما خوبیم همه ضد ما هستن ما مظلومیم !! کارشون شده همین ..
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸:۰۲
پاسخ
199
48
غرش سرخ
اس دق لالیا دیگه چ خبر سند و مدرک هم بیارن میزنید زیرش مثل فوتبالتون
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۳:۴۱
پاسخ
128
24