واکنش و ابراز تأسف سازمان لیگ از حوادث اختتامیه جام حذفی

واکنش و ابراز تأسف سازمان لیگ از حوادث اختتامیه جام حذفی

1455
22:17
17 اردیبهشت 1397
سازمان لیگ ضمن تشکر از همه اهالی فوتبال و ارگان‌ها و نهادهای مختلف ابراز تأسف عمیق خود را از بروز اتفاقات رخ داده در فینال جام حذفی اعلام کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - سازمان لیگ ضمن تشکر از همه اهالی فوتبال و ارگان‌ها و نهادهای مختلف ابراز تأسف عمیق خود را از بروز اتفاقات رخ داده در فینال جام حذفی اعلام کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سازمان لیگ فوتبال ایران، رقابت‌های باشگاهی در فصل 97-96 به پایان رسید و در این فصل تمامی هیئت‌های فوتبال استان‌ها، باشگاه‌ها، مدیران عامل، مربیان و بازیکنان تمام تلاش خود را برای بهبود کیفیت فوتبال باشگاهی به کار گرفتند.

در سال منتهی به جام جهانی همراهی باشگاه‌ها، مربیان و بازیکنان با فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باعث شد که اولویت در همه برنامه‌ها آماده‌سازی مناسب تیم ملی فوتبال ایران برای حضور قدرتمند در جام جهانی باشد. سازمان لیگ بار دیگر از همکاری همه اهالی فوتبال و ارگان‌ها و نهادهای مختلف از جمله نیروی انتظامی، یگان ویژه، اورژانس، پلیس راهور و تمامی مسئولان کشوری و استانی تشکر و قدردانی می‌کند.

سازمان لیگ فوتبال ایران نیز در این فصل مانند فصول گذشته تلاش کرد که مراسم اختتامیه لیگ‌های مختلف از لیگ برتر تا لیگ دسته اول و جام حذفی و لیگ رده‌های سنی پایه را به شایسته‌ترین نحو ممکن برگزار کند، همان‌طور که در فصول گذشته نیز مراسم اختتامیه‌ها و جشن قهرمانی تیم‌های مختلف قابل مقایسه با مراسم جشن قهرمانی باشگاهی در کشورهای صاحب سبک فوتبال دنیا بود.

در این فصل نیز جشنی با شکوه برای قهرمانی تیم پرسپولیس در لیگ برتر در ورزشگاه آزادی برگزار شد. جشنی با حضور بیش از 70 هزار تماشاگر که با حضور وزیر محترم ورزش و جوانان و رئیس سازمان لیگ بسیار منظم و مناسب برگزار شد و اکثریت اهالی فوتبال و کارشناسان و رسانه‌ها از آن تمجید کردند.

سازمان لیگ فوتبال ایران برای برگزاری مراسم اختتامیه و جشن قهرمانی جام حذفی نیز کاملاً آماده بود و تدارکات لازم را برای برگزاری جشنی باشکوه‌تر از جشن ورزشگاه آزادی در تهران هم در نظر گرفته بود، زیرا بر این باوریم که مردم خرمشهر، شایسته بهترین‌ها هستند مردمی که نماد مقاومت و ایستادگی مردم ایران در دوران دفاع مقدس هستند.

همه چیز در آغاز جشن قهرمانی استقلال منظم و با برنامه پیش رفت، اما بعد از اینکه کاپیتان استقلال جام قهرمانی را بالای سر برد، هیجان مثبت و شادی زائدالوصف هواداران استقلال باعث شد که عده زیادی از تماشاگران به سمت زمین چمن هجوم بیاورند تا در جشن قهرمانی استقلال شریک شوند، اتفاقی که فقط مختص فوتبال ایران نیست و گاهی در برخی کشورهای پیشرفته فوتبال هم دیده می‌شود که آخرین‌اش هجوم تماشاگران تیم منچسترسیتی به زمین مسابقه بود.

مأموران خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی هم که تلاش می‌کردند بدون کمترین برخورد با مردم نظم را در مراسم اختتامیه برقرار کنند نتوانستند مانع حضور جمع زیادی از هواداران در زمین فوتبال شوند و در نتیجه سکوی قهرمانی به تسخیر هواداران شادمانی درآمد.

شاید حضور تماشاگران در زمین چمن یک نکته منفی در برگزاری جشن قهرمانی استقلال بود، اما نقطه تاریک فینال جام حذفی نابینا شدن چشم یکی از هواداران استقلال بود که کام تمامی اهالی فوتبال را تلخ کرد، اتفاقی تکان‌دهنده و عبرت‌آموز برای همه اهالی ورزش و به‌خصوص تماشاگران فوتبال ایران، اتفاقی تأسف‌بار که در جریان مسابقه دو تیم استقلال و خونه‌به‌خونه مازندران رخ داد و به دلیل پرتاب سنگ در جریان بازی بین تماشاگران دو تیم رخ داد.

شاید بعد از نابینا شدن سرباز احمدی در سال‌های گذشته در فوتبال ایران در ورزشگاه تا مدت‌ها تماشاگران به خاطر یادآوری این حادثه تلخ، به خود اجازه رفتاری غیرحرفه‌ای و غیرورزشی نمی‌دادند، اما انگار همه آن حادثه تلخ را فراموش کردند که در جریان فینال جام حذفی بازهم شاهد چنین رفتاری تأسف‌برانگیزی بودیم که البته این اتفاق تلخ هیچ ارتباطی به جشن قهرمانی و مراسم اختتامیه نداشت.

امیدواریم که این تماشاگرنماها توسط مراجع ذی صلاح شناسایی شوند وبه سزای عملشان برسند. خبرنگاران، عکاسان و گزارشگرانی از صداوسیما و رسانه‌های گروهی در فینال جام حذفی حضور داشتند که همگی تأیید کردند سازمان لیگ فوتبال ایران و مسئولان برگزارکننده مسابقه به وظایف خود عمل کردند.

سازمان لیگ ضمن ابراز تأسف مجدد به خاطر این حادثه تلخ و ناراحت‌کننده امیدوار است که تمامی ارگان‌ها و نهادها و همه اهالی فوتبال دست به دست هم بدهند تا با انجام کارهای فرهنگی مثبت و مؤثر از بروز چنین حوادث تلخی که کام تمامی اهالی فوتبال را تلخ کرد، پیشگیری کنیم.

 

1004

نظرات کاربران
حسن سرخدل
اونا اگه تو لیگ دبل قهرمان بشند دیگه چی میشه...شانس اوردیم اون موقع تو ۴ جانبه اسیا اول شدن تلویزون واین رسانه ها نبود.....
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۴:۰۴
پاسخ
3
0
4باری که بردیم! 3تایی که خوردین!
کاش به جای تاسف و بیانیه نوشته علاج درد رو قبل از واقعه میکردین تاسف برای مدیرانی که شان و منزلت باشگاه بزرگ استقلال و هوادارانش رو حفظ نکردن.تاسف!
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۴:۲۷
پاسخ
0
9
بهرام از گرگان
وقتی تیمی بعد 7 سال یه جام نصف و نیمه بگیره و تیمهای دسته یکی رو ببره،از شدت ذوق اینکارا رو میکنن.حالا پرسپولیس تو یه سال 3 تا جام گرفت و براشون عادیه.ششتقلالین دیگه شما زیاد حساس نشیددد
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۴:۲۶
پاسخ
14
2
حسن خون آبي
بايد كسي تاسف بخوره كه قهرماني استقلال رو مسخره ميكنه و ميگه با ٤ تا تيما دسته يكي بوده ، در حالي كه از قشقايي دسته دومي ميبازه و حذف ميشه و مايه ي تاسف و ننگ هستش كه قهرماني تيمي رو مسخره ميكنن كه بزرگترين تيم آسياست
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۳:۲۷
پاسخ
0
15
هاپوکومار
نه خیلی ممنون ... ما دیگه عادت کردیم به این کوتاهی های شما مسئولین به جای ابراز تاسف کارتون رو درست انجام بدین جونای بی چاره صدمه نبینند تو ورزشگاها !
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۳:۰۹
پاسخ
2
15
استقلال ۴بار فینالیست آسیاست، بی افتخارها شما کجای آسیایید ؟
ابراض تاسف به چه درد ما میخوره ؟ اون جوان نابینا شد دیگه
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۰:۵۲
پاسخ
1
31
مجید ss
در جواب امیر محمد البته منظورتون "انشاءالله" بوده! و اینکه از این فدراسیون 5 ستاره بیشتر از این توقع نداریم...
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۷:۳۵
1
7
امیرمحمد
البته انساالله که منظورتون "ابراز" بوده !
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۲:۲۵
13
6