وحید هاشمیان: کاش حواشی تیم ملی بعد از بازی با عراق اتفاق می‌افتاد نه قبلش

وحید هاشمیان: کاش حواشی تیم ملی بعد از بازی با عراق اتفاق می‌افتاد نه قبلش

6657
12:54
15 آذر 1398
کادر فنی تیم ملی می‌گوید حواشی به وجود آمده درباره قرارداد مارک ویلموتس در زمان نامناسبی به وجود آمد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از ایسنا، وحید هاشمیان درباره حواشی که برای تیم ملی به وجود آمد گفت: به نظر من حتی اگر دیدار با عراق را می‌بردیم، حواشی که برای ویلموتس به دلیل قراردادش پس از این بازی به وجود آمده بود، باز هم پیش می‌آمد، تا جایی که من به عنوان یکی از اعضای کادر فنی مطلع هستم، ایران یک بودجه‌ای در فیفاد داشت و روی آن برای پرداخت حقوق ویلموتس حساب کرده بود اما با توجه به تورم‌ها، فراهم کردن این پول سخت شد.

وی ادامه داد: در سوی دیگر هم شاید ویلموتس فکر کرده بود که ما نمی خواهیم پول او را بدهیم. در هر صورت جای این حواشی قبل از بازی با عراق نبود. قرار بود اردوی ایران چهارشنبه شب و یک هفته قبل از بازی با عراق برگزار شود اما می دانستیم که بعضی از بازیکنان، شنبه، یک شنبه و دوشنبه بازی دارند و پیوستن آن‌ها به اردوی تیم ملی دور از دسترس است. کاش این اتفاقات بعد از بازی با هنگ کنگ یا بعد از بازی با عراق می‌افتاد. حواشی برای تیم ملی به وجود آمد که من به عنوان عضوی از کادر فنی خبر نداشتم که آیا ویلموتس به ایران می‌آید؟ یا جلسه آنالیز چه زمانی برگزار می‌شود؟

هاشمیان افزود: به نظر من عملکرد تیم ملی و کادر فنی که من عضو آن هستم باید توسط کارشناسان آنالیز شود و بازیکنان نیز باید توسط کادر فنی بررسی شوند تا درباره آن‌ها تصمیم بگیرند. امیدوارم این حواشی و اتفاقات و مشکلات کادر فنی زودتر حل شوند.

مربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: بعد از آمدن ویلموتس من صبر کردم تا او اول حرف بزند و بعد من اظهارنظر کنم. به نظرم جایز نیست که یک مربی بیشتر از سرمربی با رسانه‌ها حرف بزند. یواخین لو در زمانی که مربی تیم ملی آلمان بود چقدر با رسانه‌ها صحبت می‌کرد و مردم چقدر از او شناخت داشتند؟ کم حرف زدن من به دلیل کمبود اطلاعات یا محاظفه کاری‌ نبود، بلکه شرایط را می‌سنجدیم.

هاشمیان در خصوص وظایفش روی نمیکت تیم ملی، گفت: عدم ارتباط درست با مربیان در دوره‌های گذشته کار را سخت کرده بود. دیدن بازی‌های لیگ از وظایف من بود. همچنین به تنهایی باید لیستی تهیه می‌کردم و در اختیار سرمربی قرار می‌دادم. نفراتی که به نظرم خوب بودند را به ویلموتس معرفی کرده و نشان می‌دادم. بخشی از تمرین هم برعهده من بود؛ البته فریرا با 61 سال سن هم بود که بخشی از تمرینات را هم او برگزار می‌کرد. قرار بود ویلموتس آنالیزور هم بیاورد که اعلام شد به دلیل سن بالا او نمی‌تواند همراه تیم ملی باشد و بخش آنالیز هم به فریرا رسید.

وی ادامه داد: سرمربی تیم ملی برای شروع اردوها لیستی به ما می‌داد و نظرمان را می‌پرسید. ما هم با توجه به شرایط لیست را کم و زیاد کرده و در نهایت خودش نفرات نهایی را انتخاب می‌کرد. حتی برای ترکیب هم همین شرایط بود. در جریان بازی هم فریرا باید بررسی می‌کرد که آیا تیم حریف براساس آنالیزی که از آنها داریم بازی می‌کند یا خیر؟ من هم باید وضعیت دفاعی تیم حریف را زیر نظر می‌گرفتم. ای کاش ویلموتس ایرانی بود تا راحت‌تر می‌توانستیم حرف بزنیم، چراکه منطقی نیست که بخواهیم پشت سر وی حرف بزنیم.

مربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: بعد از بازی حرف زدن خیلی راحت است، اما اینکه در لحظه چه تصمیمی گرفته شود سخت خواهد بود. در بازی با عراق میلاد محمدی مصدوم شد و مجبور شدیم وی را تعویض کنیم. در ادامه طارمی هم در دقیقه 62 مصدوم شد و مجبور شدیم او را هم از زمین بیرون بکشیم. به این ترتیب تا دقیقه 62 ما دو تعویض انجام داده بودیم. دقیقه 75 به سرمربی تیم ملی گفتم که به نظرم مسعود شجاعی در خطر دریافت کارت زرد دوم قرار دارد. او هم پاسخ داد که ما دو تعویض انجام داده‌ایم و اگر اتفاقی همچون مصدومیت برای بیرانوند رخ دهد کاری از دست‌مان برنخواهد آمد.

هاشمیان اظهار داشت: شجاعی بازیکن بسیار با تعصب و جنگنده‌ای است، اما آیا اخراج وی درست بود؟ به عقیده خیلی‌ها او نباید اخراج می‌شد. ما پور علی گنجی را هم در ترکیب داشتیم که کارت زرد دریافت کرده بود؛ اگر شجاعی را تعویض می‌کردیم و پورعلی گنجی کارت زرد دوم را دریافت می‌کرد تکلیف چه بود؟ اگر بعد از انجام 3 تعویض بیرانوند مصدوم می‌شد چه باید می‌کردیم؟ 

وی با بیان اینکه نمی‌خواهم از ویلموتس دفاع کنم، گفت: ویلموتس روی نمیکت تیم ملی بلژیک نشسته و اینگونه نیست که فکر کنیم او موضوعی را نمی‌بیند و بقیه می‌بینند. بازی با عراق باید مساوی می‌شد، اما به هر حال باختیم. به نظرم اگر می‌بردیم یا حتی مساوی می‌شد، بازهم حاشیه‌های اخیر ایجاد می‌شد. 

مربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: طبق اطلاعاتی که من در حد یک مربی دارم این است که ایران برای اینکه پول ویلموتس را بدهد باید از فیفا کمک می‌گرفت، اما تحریم‌ها علیه ایران بیشتر شد و ایران نتوانست آن پول را در زمان مشخص پرداخت کند. فراهم کردن پول در داخل ایران هم برای فدراسیون کار سختی بود. به هر حال کمی زمان برد تا پول را به وی بدهند و او هم فکر کرد که بدقولی شده است.

4416

 

نظرات کاربران
TT فراتر از باشگاه ✔
خدا از ویلموتس نگذره به طور کلی معنی مربی بی تعصب واسم عوض شد
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۹:۲۵
پاسخ
4
20
هوادار پیشرفت تیم‌ملی
گفته های هاشمیان به سادگی روشنگر بی در و پیکر بودن مدیریت تیم ملی است... کاری که کیروش با جنگیدن برای تیم انجام میداد و بهایش را بی احترامی و توهین و در نهایت عدم تمدید قرادادش پرداخت... همین الآن هم عراق و بحرین در کوران مسابقات خلیج فارس هستند و ما در پی گزینه های مربیگری که همان هم گویا با یک نفر محدود شده... بعد هم انتظار داریم بچه های تیم ملی با تکیه بر غیرت و تلاش شخصی به جام جهانی بروند!!!
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۵:۰۰
پاسخ
2
27
LOGAN
یه مربی هرچقدرم توانا اما تصمیم گیرنده اصلی سرمربیه و هاشمیان بیشتر این کاری ازش برنمیومد مشکل اساسا از فدراسیون و بعدش هم ویلموتس بود و بس و جالبه از رو هم نمیرند حداقل تجربه کسب کنید از این همه اشتباه درس بگیرید
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۲:۱۵
پاسخ
3
23
حسام
شجاعی نباید اصلا از ابتدا بازی میکرد که بخوای تعویضش کنی!ما هم از اول گفتیم انالیز درستی نسبت به رقبا نداره.بحرین را اصلا نمی شناخت.عراق که جای خود داره.ترکیب تیم خودمون هم تناسبی با رقبامون نداشت.الان فهمیدیم تمرین دهنده اش بالای شصت سال سن داره.انالیزورش هم انقدر پیر بوده که نمی تونسته بیاد!! خب اینا اگر ایرادات اساسی نیست پس چیه؟گواردیولا گفته حداکثر تا 60نهایت مدیر فنی تا65سالگی کار می کنم.در مورد همه مینه.ونگر.کاپلو.لیپی.فن خال و...بعد از 65سالگی تموم بودن.اضافه کاری کردند.الان هم همین مشکلات را برای انتخاب مربی جدید داریم.اصلا با مطالعه مناسب دست به انتخاب نمی زنند.باید بعد از کی روش هاشمیان میومد تو همون شش ماه و فیفادی که از دست دادیم با وحید کار را شوع میکردیم تا زمان از دست نره.انتخابهای به مراتب بهتری هم برای سرمربیگری داشتیم.
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴:۱۱
پاسخ
5
36
پرسپولیس
امیدوارم اگه برانکوام بیاد تیم ملی نتیجه نگیره تا کی باید پرسپولیس فدای تیم ملی بشه از اولم معلوم بود برانکو میخواستن برا تیم ملی بیارن منتهی نمیشد سریع بعد رفتن از پرسپولیس این کار رو بکنن چون تماشاگرای پرسپولیس موضع میگرفتن علیه تیم ملی
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۲:۳۴
پاسخ
86
22
وحید
مردم ایران به شنیدن حرفهای خنده‌دار فدراسیون عادت کردن شماهم بزنو برو به سلامت
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵:۵۰
پاسخ
4
46
دهاقان
باز افتادیم به دوران اگر و ای کاش... یادش بخیر کیروش که بود دیگه خیالمون راحت بود تیم بهترین بازیشو میکنه
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰:۵۴
پاسخ
51
101
مهران
آقای هاشمیان شما به عنوان یه ایرانی کنار ویلموتس بودی!!! شما معتمد مردم ایران و فدراسیون فوتبال بودی... وظیفه اخلاقیتون این بود که اگر کم و کاستی و بی کفایتی تو کادر فنی تیم ملی و فدراسیون بود شجاعانه بهشون تذکر بدی اگه میدید که گوش شنوایی وجود نداشت به مردم کشور اعلام کنید... شما حرف نزدی که محبوبیت خودت از بین نره این واقعا درست نیست
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳:۴۳
پاسخ
56
40
علیرضا
قضاوت ممنوع
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸:۲۲
9
31
یک قدم جلو
مردم، بهترین آنالیز و از خیلی کارشناس ها، کارشناس تر هستن. ویلموتس رو از روز اول قبول نداشتن، میدونستن نمیتونه جای کی روش بگیره. الانم میگن برانکو نمیتونه کاری از پیش جلو ببره. برانکویی که شرط م گذاشته. ما حاضریم شما مربی ایران باشید تا برانکو.
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳:۲۲
پاسخ
46
44
شهرضا
آقای هاشمیان این که همش شد "ای کاش و اگر " شما نا سلامتی اروپا کار کردی... با ای کاش و اگر که کار درست نمیشه... هر کاری راه علمی و منطقی داره...
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸:۱۲
پاسخ
3
48
ستارگان سرخ ایران
ای کاش خودت مربی می شدی تو از ویلموتس بازیکن بزرگتری بودی چون توی بایرن بازی کردی
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲:۱۸
پاسخ
9
58
عماد
رئیس فدراسیون امروز گفت که ویلموتس قبل از بازی با عراق فسخ کرده بود...کسی که قراردادی با فدراسیون نداشته چطور رو نیمکت تیم ملی نشسته بود؟؟!!
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰:۳۷
پاسخ
0
56