وداع رسمی با نام قدیمی باشگاه سیسیلی؛ "پالرمو" منحل شد

وداع رسمی با نام قدیمی باشگاه سیسیلی؛ "پالرمو" منحل شد

8282
18:40
26 مهر 1398
پالرمو از این پس با نام جدیدی به حیات خود ادامه خواهد داد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فوتبال ایتالیا، باشگاه پالرمو که از سال 1986 تاکنون با نام US Citta di Palermo فعالیت می‌کرد در روز جمعه رسما منحل شد تا باشگاه تازه تاسیس با نامی جدید به شکلی رسمی حیات خود را آغاز کند.

دادگاه رسیدگی به مسائل ورشکستگی پالرمو روز جمعه درخواست دادستان برای اعلام رسمی انحلال این باشگاه را پذیرفت. کوریره دلواسپورت پیش از این گزارش داده بود که در آخرین اقدام برای نجات باشگاه، آندره‌آ پسر مائوریتسیو زامپرینی مالک سابق باشگاه پیشنهادی 10 میلیون یورویی برای تسویه قرض های باشگاه داده اما این پیشنهاد از دید دادگاه کافی نبوده است.

باشگاه پالرمو که از سال 1900 فعالیت خود را آغاز کرده، در سال 1986 از US Palermo-Juventina به US Citta di Palermo تغییر نام داد و در 32 سال گذشته با این نام فعالیت می‌کرد. پالرمو که سری بی فصل 19-2018 را در رده یازدهم به پایان برده بود، به دلیل اعلام ورزشکستگی از سری بی اخراج شد و مجبور شد تا با نامی جدید فعالیت خود را از سری D آغاز کند؛ همانند اتفاقی که در سال 2015 برای پارما رخ داد.

پالرمو فصل 20-2019 رقابت های سری D را با نام SSD Palermo و با مالکانی جدید آغاز کرده و اکنون در پایان هفته هفتم با 7 پیروزی متوالی، صدرنشین گروه I رقابت هاست. (تیم های صدرنشین هر گروه به سری C صعود خواهند کرد) اکنون و با انحلال رسمی باشگاه قبلی، SSD Palermo رسما قادر است فعالیت های خود را آغاز کتد.

پالرمو در 3 مسابقه خانگی گذشته اش در ورزشگاه رنزو باربرا بیش از 15 هزار تماشاگر به ورزشگاه کشانده و رکورد تعداد تماشاگر در سطح چهارم فوتبال ایتالیا را شکسته است. "روسانرو" ماه گذشته نیز اعلام کرده بود که 10446 بلیت فصل را فروخته تا رکورد پارما در سال 2015 را شکسته باشد. 

پالرمو در سال های ابتدایی هزاره سوم سه بار در رده پنجم سری آ قرار گرفت و آخرین بار در فصل 11-2010 به فینال کوپا ایتالیا رسید. ادینسون کاوانی، خاویر پاستوره، سالواتوره سیریگو و پائولو دیبالا از مهم ترین بازیکنان پالرمو در سال های اخیر بودند.

7712

نظرات کاربران
کسرا
ممنون بابت پوشش خبر. اولش که تیتر رو خودمندم حالم گرفته شد ولی بقیش رو که خوندم دیدم عملا اسم باشگاه عوض نشده. ما همیشه بهش میگفتیم پالرمو و هنوزم اسمش پالرموعه. صرفا یه پیشوندش عوض شده!
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۳:۱۳
پاسخ
0
36
طرفدار تاتنهام
برگردید و سری a رو جذاب کنید
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۰:۰۱
پاسخ
0
25
Omid622
یادش به خیر اون سالی که قرارشد لیگ ایتالیا ۲۰ تیمی بشه و ۴ تیم از لیگ یک می اومدن به سری آ پالرمو آخرین تیم بود که اومد سری آ به نوعی این ۲۰ تیمی شدن لیگ به نفع پالرمو شد و لوکا تونی تو این تیم چهره شد
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۱:۲۷
پاسخ
1
31
R29G
باشگاه دوست داشتنی باید ادامه بده
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۷:۱۸
پاسخ
0
20
Man United / A.C.Milan
ای بابا... زبونم لال زبونم لال این عاقبت میلان روسنری بزرگ میشه اگر یه فکری به حال باشگاه نشه... تیم بانوان روسنری خیلی موفق پیش میره و تیم اصلی داره گند میزنه... میلان به چندتا فوق ستاره + یه مربی که بدونه چیکار کنه + مدیران و مسئولین با لیاقت و باغیرت نیاز داره! و السلام!
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۰:۴۰
پاسخ
1
22
بارسلونا، آرسنال و آژاکس نماد بازی زیبا
دوست عزیز نظرتون درسته ولی کاش به جای اینکه بگین تیم اصلی میگفتین تیم مردان.
۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۸:۲۳
1
14
محمدرضا
بعضی وقتا باید بدونی کی زمان تسلیم شدنه. جهت اطلاع پالرمو باشگاهیه که ستاره هایی مثل دیبالا و مانزوکیچ رو معرفی کرده اما بجای دست و پای بیهوده زدن اعلام ورشکستگی کرد تا رسما بتونه خودش رو نجات بده. تا چند فصل دیگه مطمعنا به سری آ برمیگرده.
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۳:۴۹
پاسخ
0
16
امیر
حیف شد
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۷:۲۹
پاسخ
0
8
علیرضا م.
باز لااقل همچنان توی اسم معمولش پالرمو هست... اینجا یه تیم ورشکست شد، یه دفعه اسمش شد شهر خودرو! فقط از اسم قبلیش یه «د» به اسم جدیدش رسید!
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۱:۱۰
پاسخ
1
15
TT فراتر از باشگاه ✔
عه اینام ورشکست میشن خیلی عجیبه فک میکردم فقط تو ایران انحلال باشگاه داریم :/
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۲:۳۲
پاسخ
11
4
حامد
این چیزی نیست..ما تیمهایه دارایی قدیمیترین باشگاه ایران راه اهن .شاهین.عقاب .پورا .وحدت. بانک ملی. تهران جوان و از همه مهتر پاس تهران قهرمان اسیا داشتیم که نابودش کردن. استقلال پرسپولیس قرار بود ازبین ببرن به لطف هواداران زیاد تا الان به این شکل دراومدن
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۱:۳۶
پاسخ
1
29