وزنه‌برداری قهرمانی جهان/ مرادی تمام طلاها را درو کرد

وزنه‌برداری قهرمانی جهان/ مرادی تمام طلاها را درو کرد

11425
18:24
16 آبان 1397
ملی‌پوش دسته 96 کیلوگرم کشورمان در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در پایان حرکت دوضرب در رده‌ اول قرار گرفت و رکوردهای جهان در این دسته را نیز شکست.

وبسایت رسمی برنامه نود -ملی‌پوش دسته 96 کیلوگرم کشورمان در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در پایان حرکت دوضرب در رده‌ اول قرار گرفت و رکوردهای جهان در این دسته را نیز شکست.

 

به گزارش وبسایت نود، در ادامه مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در ترکمنستان سهراب مرادی و  امیر حقوقی ملی‌پوشان دسته 96 کیلوگرم کشورمان از ساعت 16، امروز (چهارشنبه 16 آبان ماه) روی تخته رفتند و به رقابت با 10 وزنه‌بردار دیگر از کشورهای کلمبیا، گرجستان، چین ، قطر، روسیه، کانادا، تایلند، بلاروس، رومانی و قزاقستان  پرداختند.

* یک‌ضرب:

مرادی در نخستین حرکت موفق به مهار وزنه 181 کیلوگرمی شد. وی در دومین تلاش با انتخاب وزنه 186 کیلوگرمی به حدنصاب جدید جهان در این دسته حمله کرد که با وجود بالا بردن این وزنه، اما موفق به کسب ۳ چراغ سفید از سوی داوران نشد. مرادی در سومین حرکت این وزنه را مهار کرد تا علاوه بر کسب مدال طلا رکورد جهان در این دسته را نیز به نام خود ثبت کند.

حقوقی دیگر نماینده کشورمان در این دسته در حرکات اول و دوم موفق به مهار وزنه‌های 161 و 167 کیلوگرمی شد، اما در مهار وزنه 171 کیلوگرمی ناکام بود تا با همان 167 کیلو در رده چهاردهم این حرکت قرار گیرد.

 تائو تیان از چین با 181 کیلوگرم نقره گرفت و مدال برنز به نماینده بلاروس با 180 کیلوگرم رسید.

* دوضرب: 

مرادی در اولین حرکت وزنه 223 کیلوگرمی را بالای سر برد. وی در دومین حرکت نیز با مهار وزنه 230 کیلوگرمی رکورد دوضرب و مجموع این دسته را نیز به نام خود ثبت کرد تا با 416 کیلوگرم علاوه بر طلای دوضرب، طلای مجموع را هم بگیرد. مرادی در آخرین حرکت موفق به مهار وزنه 237 کیلوگرمی نشد تا با همان 230 کیلو ضمن شکست رکورد جهان، هر ۳ مدال طلای این دسته را از آن خود کند.

مرادی رکورد یک ضرب استاندارد جهان را یک کیلوگرم ارتقا داد. او همچنین رکورد دوضرب را ۵ و رکورد مجموع را ۱۵ کیلوگرم ارتقا داد.

حقوقی نیز ابتدا موفق به مهار وزنه‌های 201 و 207 کیلوگرمی شد، اما در سومین حرکت موفق به مهار وزنه 213 کیلوگرمی نشد تا با مجموع 374 کیلوگرم به کار خود پایان دهد.

 

1004

نظرات کاربران
فری لیورپولی
بی سر و صدا و متین و متواضع و افتخارآفرین. زنده باشی
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۵:۵۴
پاسخ
0
11
Alex
درود به شرف و غیرتش مبارک همه ملت ایران باشه
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۴:۱۱
پاسخ
0
11
R
درود به شرفت مرد پولادین ایران خدایی خوشحالمون کردی واقعا بهت افتخار میکنیم پاینده باشی..
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۷:۱۳
پاسخ
0
11
خدا قوت پهلوان
خدا حافظت باش افتخاری دیگر برای ایران زمین
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۱:۱۴
پاسخ
2
112
قابل توجه کسانی که ندیدن
چینیه که با کیانوش هم رقابت می کرد... اینجا بود وداشت 236 رو می زد... تا هم مدال دوضرب رو بگیره هم مجموع
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۴:۴۴
پاسخ
5
94
جواد خرم آباد
ماشالا دلاور،بی حاشیه ومدال گیر
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۴:۰۵
پاسخ
3
133
behzad
درود به شرفت ، پاینده ایران ✌
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۲:۴۳
پاسخ
3
143
reza blue
ورزشکار عالی و بی حاشیه
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۱:۱۲
پاسخ
3
157
reza
درود بر شیرمرد بختیاری
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۸:۵۱
پاسخ
5
160