وزیر ورزش جانبداری از هر تیمی را تکذیب کرد/ تاج: با مربی فعلی به جام جهانی نمی ‎رویم

وزیر ورزش جانبداری از هر تیمی را تکذیب کرد/ تاج: با مربی فعلی به جام جهانی نمی ‎رویم

6221
23:20
19 آذر 1398
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تشریح نشست با وزیر ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون فوتبال، گفت: در این نشست وزیر ورزش جانبداری از هر تیمی را تکذیب کرد.

به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از خانه ملت، در پی فسخ قرارداد مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی و استراماچونی سرمربی تیم استقلال،کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی  وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال را فرا خواند تا درباره قرارداد این مربیان خارجی گزارشی ارائه کنند.

این نشست در محل کمیسیون فرهنگی با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد.

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی درباره این نشست اظهار کرد: نمایندگان در ابتدای این جلسه سئوالات و انتقادات خود را مبنی بر اینکه قراردادهای خارجی از قوت حقوقی و تخصصی برخوردار نیستند و در حوزه انتصاب‌ها و باشگاه داری با مشکل مواجه هستیم مطرح کردند.

وی افزود: نمایندگان همچنین اعتقاد داشتند که تعامل وزارتخانه و فدراسیون با نمایندگان مجلس مناسب نیست و برخورد مناسبی از سوی فدراسیون صورت نگرفته است؛ نظام باشگاه‌ها و فدراسیون نیز در کشور با مشکل جدی مواجه است به طوریکه  نظارت پذیر نیستند. همچنین میزان زیان وارده در صورت عدم  حضور تیم ملی فوتبال در جام جهانی بسیار زیاد است و باید جبران شود.

وی با بیان اینکه به زعم نمایندگان حاضر در جلسه بحث دلالی ها در فوتبال کشور جدی است و ایجاد مشکل عدیده کرده است، گفت: بررسی های لازم در خصوص قرارداد سرمربی تیم ملی صورت نگرفته که این مسئله موجب خسارت‌های بسیاری شده است.

تاج: تیم ملی  با مربی فعلی به جام جهانی نخواهد رفت

سیاوشی ادامه داد: در ادامه این نشست مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ عنوان کرد که در زمان های کی‌روش نیز با مشکل مواجه بودیم ولی با وجود دو شکست از لبنان و ازبکستان به جام جهانی اعزام شدیم. اما علاوه بر اینکه امکان ادامه همکاری و عقد قرارداد مالی با کی‌روش با توجه به مبلغ گزاف درخواستی میسر نبود،  انتقادهایی هم  به عملکرد کی‌روش وارد بود.

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: تاج معتقد است در مورد شفافیت قراردادها و بودجه‌ها نیز اگر نمایندگان به طور رسمی درخواست داشته باشند، قراردادها را در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد.

سیاوشی افزود: به گفته تاج؛ کمیته فنی براساس کمیته ای تخصصی شکل می‌گیرد و تصمیمات آن کارشناسی است.  تیم ملی با مربی فعلی به جام جهانی نخواهد رفت و اگر مربیان داخلی استخدام کنیم ناسازگاری به وجود خواهد آمد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: رئیس فدراسیون فوتبال گفت که بهتر بود با ویلموتس در ایران قرارداد می بستیم ولی دلال و رابطه ای در این زمینه وجود نداشت؛ همچنین تاج این را هم پذیرفت که در بخش بین المللی و حقوقی ضعیف هستیم ولی در عین حال معتقد بود قرارداد ویلموتس کارشناسی شده و به بهترین نحو ممکن منعقد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس اظهارات تاج، رقم قرارداد ویلموتس و همکارانش دو میلیون و 200 هزار دلار قرارداد  است، گفت: تاج همچنین عنوان کرد که قطعا به جام جهانی خواهیم رفت چون تیم را تقویت می‌کنیم. تاج این اطمینان را داد که ما به مدت سه ماه  خسارت خواهیم گرفت.

سلطانی فر: برنامه‌های تلویزیونی فوتبالی یک طرفه به قاضی می‌روند

سیاوشی یادآور شد: در ادامه این نشست مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با دفاع از قرارداد منعقد شده با ویلموتس عنوان کرد که  از آنجا که بسیاری از کارشناسان امتیاز می خواهند، مدعی هستند. امروز در شرایط بسیار سختی از حیث تحریم پرداخت دستمزدها هستیم و با مشکل جدی در این زمینه مواجه شده‌ایم.

وی افزود: وزیر ورزش و جوانان در نشست امروز،  طرفداری از هر تیمی را تکذیب کرد و با انتقاد از برنامه‌های تلویزیونی در حوزه فوتبال مدعی شد این برنامه‌ها یک طرفه قضاوت و نتیجه گیری می‌کنند.

وی با اشاره به اقدامات وزارت ورزش در باشگاه استقلال که ظرف چند سال آینده نتیجه خواهد داد؛ ساماندهی و حسابرسی مالی در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را از جمله اقداماتی خواند که برای واگذاری این دو باشگاه به گفته وزیر صورت گرفته است.

سیاوشی اظهار کرد: طبق گفته‌های وزیر ورزش، واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس براساس مصوبه مجلس و کمیسیون اصل 44 بسیار سخت است. همچنین سلطانی فر اذعان کرد که سرمربی استقلال درخواست مبلغ بیشتری برای سال دوم قراردادش بر خلاف قرارداد توافق شده، داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: در ادامه این نشست نمایندگان پیشنهاداتی از جمله استفاده از مربیان داخلی با توجه به بحران ارزی به وجود آمده برای کشور، خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، ارائه گزارش عملکرد به نمایندگان مجلس از جانب وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال و استفاده از مربی و بازیکنان با کیفیت خارجی در صورت ضرورت مطرح کردند.

وزارت ورزش ملزم به ارسال قرارداد ویلموتس، استراماچونی و کی‌روش به کمیسیون فرهنگی شد

 به گفته سیاوشی در پایان این جلسه نیز نامه‌ای  از جانب کمیسیون فرهنگی خطاب به وزارت ورزش و جوانان تنظیم شد که بر این اساس متن اصلی قراردادهای مارک ویلموتس، استراماچونی و کی‌روش برای کمیسیون فرهنگی ارسال شود.

4416

نظرات کاربران
محب
با این خرج هایی که واسه استقلال کرده مطمئن شدم طرفداره استقلاله ولی خدا جا حق نشسته برعکس نظر ایشون پرسپولیس نتیجه میگیره
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵:۱۰
پاسخ
20
20
حسام
جانبداری داری می کنی دیگه.استقلال این همه ضعف مدیریتی داره میگی نه نداره خیلی هم عالی.یه حرف راست از دهن فتحی نشنیدیم.برای دل خوشیمون به یکی از وعده هاشم عمل نکرد.عوض تکردی تا به این بحران بزرگ رسیدیم.حالا اومدی خلیلزاده گذاشتی!اخه این سابقه ورزشیش چیه؟با کت شلوار هم تو محیط ورزشی عکس نداره.حالا نمی گیم با لباس ورزشی! این انتقادها که حالا رنگ اعتراض گرفته به حق نیست؟میگه ما کارایی کردیم که استقلال در اینده نتیجه می گیره!شما یه سال دیگه تشریف می برید کی می خواد نتیجه بگیره؟بعد این نتیجه از نظر شما چیه؟ما ضعیفترین استقلالمون با مظلومی 25هفته صدر جدول فینال حذفی هم بود.رو یه لحظه غفلت و البته اصلا حمایت نشد سوم لیگ شدیم.نایب قهرمان حذفی.اگر قرار پیشرفت کنیم باید قهرمان هر دو جام بشیم.اینه منظورت؟!چرا کسی اونجا نیست درست سوال بپرسه.پرسپولیس را حمایت می کنی.دمت گرم.بیشتر حمایت کن.ولی استقلال هم حمایت کن.این همه خارجی دارن پول می گیرن.چرا فقط استراماچونی به مشکل خورده؟خب ضعف همین مدیریت دیگه .فتحی و خلیلزاده.باز همینا ابقا شدن فقط جاشون عوض شده!داری اذیت ازار می کنی...
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸:۲۵
پاسخ
11
9
امیر
واقعا توقع داشتید تایید کنه؟ انتخاب خلیل زاده به عنوان سرپرست اونم بعد از مشاجره استرا دیگه هیچ شکی نذاشته . با اسم حاج فتل هم فقط زمان میخرن . این قهرمانیهای پیروزی پشیزی ارزش نداره . تیمهای دیگرو بریز به هم خودت سر باش .
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸:۲۱
پاسخ
10
13
من
با مربی فعلی به جام جهانی نخواهیم رفت کدوم مربی فعلی؟
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۵:۵۹
پاسخ
1
8
علیرضا
وزیر ورزش جانبداری از هر تیمی را تکذیب کرد! دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۱:۴۱
پاسخ
5
11
جواد
بیشتر شبیه جوک میمونه. همه میدونن وزیر و فدراسیون طرف کدوم تیمه.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۴:۵۵
پاسخ
6
14
سپاهان=پنجمی جهان در 2007
برای سرخابی ها وزارت وزرش و خارجه بسیج میشن مشکل مالی و برگردودندن مربی های قهرکرده شونو حل کنند ولی اون سال که سپاهان توی بدترین شرایطش بود و اقای مهرعلیزاده استاندار وقت، پیشنهادی رو مبنی بر تغییر مدیریت ( تازه نه دستور) باشگاه رو داد همه اعتراض کردند که این حرکت ها پوپولیستی است و نباید دخالت میکردند و .. . امان از تبعیض.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۰:۲۴
پاسخ
6
4
با هوچی بازی به کسی جام نمیدن
کسی مسئولین هست برای فیلم بازی و هوچی بازی این چهارتایی ها بسیج نشده باشه راستی چرا اونوقت که ما نه سال جام نگرفتیم صحبت از تبعیض نبود!!!؟ فقط با این کاراتون دارید خودتون رو گول میزنید خدا جای حق نشسته
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۵:۲۸
پاسخ
7
6
ارمین-عشق-ابی
جالبه استرا اونور میگه اگه مشکل پرداخت من حل بشه من به قراردادی که تابستون بستم پایبندم ولی دوستان هیئت مدیره اسرار دارن قرارداد رو یک ساله کنن و دوباره قرارداد بنویسن و هی تکرار می کنن که تقصیر هوادار هاست، علت اصلی که انتخاب مدیر عامل رو به بعد موکول کردند هم همینه، می خوان به وسیله خلیل زاده قرارداد رو به یک سال کاهش بدن تا مدیر عامل بعدی هم نتونه برای سال بعد با استرا قرارداد ببنده و به این طریق به استقلال ضربه بزنن و استرا رو فراری بدن، وگرنه انتخاب مدیر عامل بین دو یا چند گزینه که سابقه کاریشون کاملا برای همه واضح و مشخصه فکر نمی کنم اینقدر که دوستان وزارت خونه میگن زمان بر باشه، این ها ترس بزرگشون اینه که نکنه استقلال با استرا سال دیگه اونقدر اوج بگیره که مدعی قهرمانی تو اسیا باشه
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰:۰۷
پاسخ
4
7
تاج رو سرمه دو تا ستاره رو قلبم
نه تورو خدا!! انتظار داشتین تایید کنه!!؟! بگه من و پسر عزیزم طرفدار فلان تیمیم و عذر میخوایم که رئیس مجمع تیم رقیب هم هستیم!!!!!!!!!!!!
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۵:۴۶
پاسخ
4
11
حمید
جالبه مدیر بازنشسته رو میزارند برای مدیریت استقلال و قید قانون میزنن.بازی استقلال بخاطر نبود مربیش عقب میندازند.۴ساله بیشترین هزینه برای استقلال شده.ولی اینو بدونید بار کج به منزل نمیرسه
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۱:۳۰
پاسخ
12
5
پرسپولیسیم
جانبداری از هر تیمی؟ واله به خدا یه وزارت ورزشو وزارت امور خارجه و سازمان برنامه رو بسیج کردین واسه حل مشکل وزارتقلال. اونوقت میگن ما جانبداری نمی کنیم..... متشکرم
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۱:۴۸
پاسخ
11
8
جعفری پرسپولیسی
آره جناب وزیر! دم خروس زده بیرون وقتی تمام ارکان این کشور رو بسیج کردین تا استرا برگرده هرچند نباید می رفت که این هم از ضعف مدیریته!
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۱:۵۳
پاسخ
11
6
ا.ک
جانبداری نمیکنی!؟ عجب!!
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۱:۵۲
پاسخ
1
3
علی
مپهمه مملکت تعطیل شده که آقای استراماچونی برگرده بعد میگید جانبداری نمیکنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ممنون از سایت نود که نظرات رو اگه منصفانه باشه چاپ میکنه
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۵۵:۴۵
پاسخ
8
6