وضعیت مشترک 4 خرید نیم فصل دوم پرسپولیس؛ دردسر حواس پرت‌ها

وضعیت مشترک 4 خرید نیم فصل دوم پرسپولیس؛ دردسر حواس پرت‌ها

85925
18:38
20 مهر 1397
4 خرید بزرگ پرسپولیس برای نیم فصل دوم، اوضاع زیاد خوبی در نیم فصل اول ندارند

وبسایت رسمی برنامه نود - 4 خرید بزرگ پرسپولیس برای نیم فصل دوم، اوضاع زیاد خوبی در نیم فصل اول ندارند.

به گزارش وبسایت نود، پرسپولیس با وجود محرومیت از نقل و انتقالات تابستانی، یکی از تیم‌های موفق لیگ در خرید بازیکنان بزرگ بود و توانست دو نفر از مطرح‌ترین مهره‌های هجومی فوتبال ایران را برای نیم فصل دوم بخرد. دو بازیکن با کیفیت دیگر هم به پرسپولیس اضافه شدند تا مهره‌های خسته این تیم، امیدوار به استراحت بیشتر در نیم فصل دوم لیگ برتر باشند. به خصوص که حدود یک ماه، لیگ بخاطر لیگ قهرمانان تعطیل خواهد شد و بجز بیرانوند و ترابی و شاید نوراللهی، بقیه بازیکنان برانکو احتمالا در اختیار او خواهند بود.

در نیم فصل اول، پرسپولیس بر خلاف تصور با وجود کمبود مهره عملکرد خوبی داشته اما مهره‌های جدید این تیم که نیم فصل اول مجبور بودند در تیم دیگری بازی کنند، فعلا امیدوار کننده نبوده‌اند. از بین 4 خرید پرسپولیس، سه نفر نیم فصل اول در تیم‌های دیگر بازی می‌کنند و مهدی شریفی هم، در تمرینات پرسپولیس حضور دارد و دور از فوتبال است.

از 12 بازیکنی که برانکو معمولا در نیم فصل اول از آن‌ها استفاده می‌کند، 11 نفرشان در هشت هفته ابتدایی نمره‌ای بهتر از مهدی ترابی و مهدی شیری گرفته‌اند. فقط امید عالیشاه از این دو نفر ضعیف‌تر بوده است. در مورد سروش رفیعی، عالیشاه هم استثنا نیست و او در فولاد، نمایشی کاملا ضعیف داشته و نتوانسته مربیانش را هم راضی نگه دارد.

مهدی ترابی، فصل پیش در هشت بازی ابتدایی میانگین نمرات 2.94 را داشت. یک پاس گل داده بود و یک بار هم، توانسته بود عنوان بهترین بازیکن زمین را از متریکا بدست آورد. این فصل ترابی نه گل زده، نه پاس گل داده، نه بهترین بازیکن زمین شده و نمره‌اش در نود هم با افتی فاحش، به 3.33 رسیده است. شاید تنها نقطه قوت ترابی، تعداد پاس کلیدی او باشد که با میانگین 1.2 پاس در هر مسابقه، یکی از بهترین‌های سایپا محسوب می‌شود.

مهدی شیری در هشت بازی ابتدایی فصل پیش، از ترابی هم بهتر بود و دو هفته، از طرف متریکا به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. شیری در این مدت یک گل هم زده بود و در طول فصل، میانگین 7.1 عملکرد دفاعی در هر مسابقه را داشت. با این حال، این فصل او هم بدون گل و پاس گل و انتخاب به عنوان بهترین بازیکن زمین، درخششی به مراتب کمرنگ‌تر از فصل قبل دارد. فصل قبل شیری میانگین نمرات 3 را تا هفته هشتم از نود گرفت و این فصل، نمره او تا 3.33 افت کرده است.

مهدی شریفی، کل نیم فصل اول را سکونشین بوده و سروش رفیعی، اوضاعی بدتر از دیگر خریدهای پرسپولیس دارد. سروش که همین حالا هم زمزمه‌های کنار گذاشتنش از فولاد شنیده می‌شود، فصل پیش در ایران نبود اما این فصل با نمره بسیار ضعیف 4.20 اصلا نتوانسته در حد نامش ظاهر شود. او دو بازی اخیر فولاد هم بخاطر مصدومیت بازی نکرد و باشگاه، حسابی از او ناراضی است و شاید قراردادش را زودتر از موعد فسخ کند.

شاید دلیل افت مشترک همه ستاره‌های نیم فصل دوم پرسپولیس، تمرکز آن‌ها روی تیم آینده‌شان باشد. بازیکنانی که نیم فصل دوم، احتمالا برای قهرمانی لیگ و در یکی از پرطرفدارترین تیم‌های ایران می‌جنگند و در تیم فعلی، تمرکزشان را از دست داده‌اند. با این فرم، شاید رسیدن به ترکیب اصلی برانکو در نیم فصل دوم هم برای آن‌ها تبدیل به ماموریتی دشوار بشود.

 

22330

نظرات کاربران
Red girl
ب نکته خوبی اشاره کردی..تنها کاری ک استقلالیا میتونن کنن کری خوندنه
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۵:۰۸
پاسخ
18
171
اس اس دوستاره..
اینها درحد باشگاهای بزرگ مثل استقلال پرسپولیس نیستند اینها توتیمهای بزرگ زودمحو می شوند مثل تبریزی یا مثل بیت سعید اینجور بازیکنها خوبند برای محلات
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۴:۲۳
پاسخ
190
27
￵ارش
یکی از پر طرفدارترین تیمهای ایران نه پر طرفدارترین باشگاه ایران.پرس حتی تو اسیا هم پر طرفدار ترینه و فقط استقلال تو اسیا بهش نزدیکه .
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۹:۲۰
پاسخ
24
224
علی
باوجود تراکتور و سپاهان قدرتمند پرسپولیس بهترین رده ممکنش ششم یا هفتمه. بازیهای سخت نیم فصل اول در راهه نیم فصل دوم هم سپاهان و تراکتور اجازه خودنمایی به تیم های دردانه فدراسیون فرصت نفس کشیدن نخواهند داد!
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۷:۴۷
پاسخ
342
46
Sepehr
فک نکنم تراکتور بی افتخار و سپاهان از سقوط گریخته از الدحیل و الجزیره و السد قویتر باشن
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۳:۳۸
19
177
ز گهواره تا گور پرسپولیسیم بد جور
به خدا استقلالی ها الان میان دوباره کری می خونند که همش تقصیر وزیر پرسپولیسه احتمالا عشقم نیمار که پیش قدم میشه
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۸:۳۵
پاسخ
48
444
السد5 دوچرخه2
با تبم محروممون مدعی هستیم و دربی هم با کمک داوری که اخراج و یه پنالت نگرفت ازمون در رفتن نیم فصل دوم خدا به ششتاییا رحم کنخ
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۲:۴۹
پاسخ
77
669
Red⭐Boy
زیر نظر پروفسور همشون از بهترینای فوتبال ایران میشن ... حتی بهتر از قبل
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۱:۴۷
پاسخ
70
746
قرمز برانکوئی
برانکو ازشون دوباره ستاره میسازه شک نکنید
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۸:۴۹
پاسخ
83
918
حمید
من اصلا به مهدی شیری اعتقاد ندارم ولی اون ۳نفر قطعا احیا میشوند.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۲:۲۰
149
25
سرخ دل
صدرصد همینطوره ....قرمز برانکوئی پرچمت بالاس
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۸:۳۴
39
371