وضعیت پرسپولیس بدون سیدجلال؛ جلوتر از همیشه

وضعیت پرسپولیس بدون سیدجلال؛ جلوتر از همیشه

22533
16:13
20 شهریور 1396
پرسپولیس بدون جلال حسینی، جلوتر بازی می‌کند. این اتفاقی است که در مقایسه بازی پرسپولیس و الاهلی رفت و پرسپولیس و الهلال که با سیدجلال برگزار شد می‌توان مشاهده کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - نبود سیدجلال در بازی با الاهلی، شاید به نفع برانکو و تیمش تمام شود.

به گزارش وبسایت نود، جلال حسینی بی‌شک وزنه تیم برانکوست. وزنه فنی و روحی. شاید تفاوت قهرمان شدن پرسپولیس در فصل گذشته و قهرمان نشدن در دو فصل گذشته و آمارهای دفاعی دو تیم فقط یک رمز‌دارد و آن سیدجلال است. تا پیش از شروع این فصل حتی با وجود جذب شجاع خلیل‌زاده باز هم تصور پرسپولیس بدون کاپیتان بسیار سخت بود. با این حال پرسپولیس در این هفته‌ها بازی کردن بدون حسینی را تمرین کرده و به نوعی توانسته با این کمبود کنار آمده و بدون کاپیتان هم گلیم خودش را از آب بیرون بکشد. حالا می‌توان به تفاوت‌های مثبتی هم بین تیم بدون حسینی و با حسینی رسید. تفاوت‌های مثبتی که شاید مقطعی و قابل چشم پوشی باشد اما در پرسپولیس قابل مشاهده است.

پرسپولیس بدون جلال حسینی، جلوتر بازی می‌کند. این اتفاقی است که در مقایسه بازی پرسپولیس و الاهلی رفت و بازی آخر پرسپولیس با لخویا که با سیدجلال برگزار شد می‌توان مشاهده کرد. در بازی پرسپولیس و الاهلی که کاپیتان پرسپولیس غایب بود، برانکو باز هم به سراغ زوج مورد علاقه‌اش رفت. شجاع خلیل‌زاده، بازیکن مورد علاقه برانکو در کنار محمد انصاری. نگاهی به جاگیری خط دفاع پرسپولیس در این دو بازی به وضوح تفاوت سبک بازی مدافعان را نشان می‌دهد.

  

تصویر اول محل استقرار خط دفاع پرسپولیس با حضور حسینی و تصویر دوم بدون این بازیکن را نشان می‌دهد

پرسپولیس بدون جلال حسینی، جلوتر بازی می‌کند. این جمله را قبل از مقایسه این دو بازی یک‌بار دیگر هم شنیده بودیم. دو فصل گذشته و هنگامی که برانکو برای جذب نکردن این بازیکن پافشاری می‌کرد و در نهایت زیربار جذب نکردن او نرفت. در آن زمان استدلال برانکو همین بود که جلال حسینی تیم را عقب نگه‌می‌دارد و به همین دلیل او را نمی‌خواهد. البته در نهایت فاجعه‌بار بودن عملکرد دفاعی پرسپولیس او را وادار به پذیرفتن پیشنهاد مدیران پرسپولیس کرد و آمار بسیار عالی جلال حسینی و نبودن جانشین هم مجالی برای نیمکت‌نشین کردن او فراهم نکرد.

جلال حسینی همچنان مصدوم است و به بازی برگشت پرسپولیس نمی‌رسد و این شاید، خیلی هم خبر بدی برای برانکو نباشد چون او در دیداری که به برد احتیاج دارد می‌تواند زوج محبوبش را بدون حاشیه در قلب خط دفاع قرار دهد و نمایش تهاجمی‌تری داشته باشد.  

 

30388

نظرات کاربران
عمر سوما+۵
به سید جلال فکر نکنین. به بیرانوند فکر کنین که عمر سوما شده کابوسش
۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۳:۲۹
پاسخ
33
3
محمد
احتمال زیاد در نبود سید جلال دفاع پرسپولیس از چپ به راست: مصلح, انصاری, شجاع, ماهینی باشه که اگه اینجوری باشه هم خط دفاعی جوونه هم با تجربه. به امید پیروزی
۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۶:۰۶
پاسخ
3
12
سلطان مسلمان
تیم اینقد خوب کار میکنه ک بود و نبود ی بازیکن ب چشم‌نمیاد ولی سید اینقد خوبه ک نمیشه ب اون سادگی ازش گزشت.ب هر حالامیدواریم هرکی ک بازی میکنه تمام توانشو بزاره ک‌مطمئنا میزاره
۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۵:۵۲
پاسخ
2
25
ح.ع
البته با سید جلال پرسپولیس کمتر گل خورده.بعد از عابدزاده و کریم باقری؛ حالا با دیدن سید جلال تو بازی دلم قرص میشه. واقعا وزنه روحی که میگن همینه.
۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۶:۴۸
پاسخ
1
64
آزاد
اگه سید بازی قبل بود قطعا با تجربه بالایی که داره و کنترل خط دفاعی و دور کردن بازی احساسی از خط دفاع استحکام خط دفاعی بیشتر بود و اون گلارو نمیخوردیم این بازی هم اگه سید بود خیال تیم از خط دفاع راحت بود و با اسودگی خاطر بیشتری تیم حمله میکرد سید یه دونست
۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۶:۵۷
پاسخ
3
60
مهدی
اگه سید عقب بازی میکنه پس نکنه اون روزبه پوگبای آرداتوران بود که به ازبکستان گل زد
۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۲:۰۰
پاسخ
23
131
شایان پرسپولیسی
دکتر جان سید برای سر زدن میره جولو همونطور که انصاری تو تیم ملی میره یا الان که شجاع میره اما چینش دفاعیو میگه، سید جلال تیمو به عقب هدایت میکنه اما شجاع و انصاری رو به جلو ان
۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۶:۲۲
3
50
رائول
باشگاه به بازیکن پول میده که در ی همچین بازی هایی کمک حال تیمش باشه، وگرنه بازیکن رو میخواد چیکار ؟!؟
۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۴:۳۹
پاسخ
102
21
محمد
اگه سید جلال باشه ترکیب دفاعی منسجم تری خواهیم داشت.. با وجود سید جلال انصاری به چپ میره و تیم هجومی تر بازی میکنه در غیر اینصورت باید از ماهینی در چپ و محرمی در راست که هیچکدوم تو بازیهای گذشته عملکرد قابل قبولی نداشتند استفاده شود!! من که تو این فصل بازی خوبی از ماهینی و محرمی ندیدم!!
۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۴:۳۵
پاسخ
25
134
زانیار
جمله اخرتو قبول ندارم
۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۲:۳۶
7
41
شایان پرسپولیسی
محرمی اره ولی حسین نه حسین آمارش قابل قبوله چون الان خیلی وقته پست تخصصیش بازی نمیکنه
۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۴:۲۵
16
44