وقتی محل زندگی مسی، منطقه «پرواز ممنوع» می‌شود؛ مصونیت‌های خاص برای بازیکنان خاص

وقتی محل زندگی مسی، منطقه «پرواز ممنوع» می‌شود؛ مصونیت‌های خاص برای بازیکنان خاص

21838
12:09
18 آبان 1398
برای اولین بار نیست که یک بازیکن فوتبال حتی به شکل ناخواسته یک مصونیت خاص را تجربه می‌کند.

به گزارش سایت نود، لیونل مسی از این به بعد در تعطیلاتش بی سروصداتر از همیشه به خواب ظهرگاهی می‌پردازد چون با منع پرواز در محل سکونتش، کم‌ترین میزان آلایندگی صوتی در اطراف منزل مجلل او وجود خواهد داشت!

البته شخص مسی در این اتفاق تاثیری نداشته. کاپیتان آبی اناری‌ها در شهرستان «گایا» در فاصله 25 کیلومتری از بارسلونا و در محوطه‌ای زندگی می‌کند که در محدوده حفاظت شده توسط اداره محیط زیست اسپانیا بوده و زیستگاه گیاهان و جانوران در معرض خطر محسوب می‌شود. بنابراین هواپیماهایی که قصد نشستن یا بلند شدن از فرودگاه «ال‌پرت» را داشته باشند باید به منظور عبور نکردن از روی این منطقه چرخشی 180 درجه‌ای داشته باشند. این برای اولین بار نیست که یک بازیکن با مصونیت خاصی مواجه می‌شود.

 ممنوع شدن شکار به خاطر رونالدو 

 کاخ رونالدو در مادرید علاوه بر جذابیت فوق‌العاده، محافظت شده هم بود. این خانه در گران‌ترین منطقه در مادرید قرار داشت و  شیوه زندگی لوکس این فوتبالیست را به رخ می‌کشید. ویلا توسط معمار مشهور خواکین تورس طراحی شده  ورونالدو با توجه به اینکه به اموالش می‌نازد، حتی حروف اول خود را به داخل درب این خانه حک کرده بود اما مساله اصلی چیز دیگری است؛ به درخواست رونالدو و به منظور جلوگیری از سر و صدا در این منطقه دارای تنوع حیات وحش، شکار ممنوع شد؛ فقط به خاطر ستاره پرتغالی!

 خیابانی به نام بکام 

 دیوید بکام بین تمام ثروتمندان دنیای فوتبال مورد خیلی خاصی بود چون علاوه بر برخورداری از انواع مصونیت‌ها، اجازه داشت خیابانی را به نام خودش ثبت کند. او در زمان حضور در آمریکا، با توجه به در اختیار داشتن کاخی که تمام یک خیابان را دربرمی‌گرفت، درخواست نامگذاری خیابانی در لس‌آنجلس را به نام خودش را داد و این درخواست به صورت موقت مورد قبول قرار گرفت؛ به این معنا که «بکس» تا زمان بازی می‌توانست از چنین حقی برخوردار شود. در نهایت با پایان دوران بازی ستاره سابق منچستریونایتد در لس‌آنجلس گلکسی، خیابان به نام اصلی خودش بازگشت!

 مجوزی برای تالار افتخارات 

خانه وین رونی، ستاره سابق منچستریونایتد در «چیشایر» یکی از بهترین خانه‌هایی است که یک شخص می‌تواند در اختیار داشته باشد. کاپیتان سابق منچستر یونایتد به تازگی طی یک برنامه مستند خانه‌اش را در ویژه برنامه بی بی سی به نمایش گذاشت. در این خانه هر چیز متعلق به یک میلیونر، پیدا می‌شود. علاوه بر استخر شنا، سینما و اتاق بازی، یک منطقه تالار افتخارات هم در حوالی منزل وجود دارد؛ تالاری که در یک اتاق جا نمی‌شد و به همین دلیل رونی تصمیم گرفت با اجازه مقامات مربوطه، بخشی از خیابان محل اقامت خودش را به برپایی تالار افتخارات اختصاص دهد. برای شهروندان عادی با هر میزان ثروت و افتخار، این درخواست به دلیل ایجاد مزاحمت برای همسایه‌ها رد می‌شد اما ظاهرا ماجرای رونی تفاوت داشت!

زلاتان و خرید کلیسا!

در این بین، عجیب‌ترین داستان به زلاتان ابراهیموویچ تعلق دارد. زلاتان بیش از 8،5 میلیون پوند خرج کرد تا یک کلیسا را بخرد و آن را به  خانه خود تبدیل کند. این حرکت از شخصیتی مثل او اصلا بعید نبود و برای این کار با مساعدت‌هایی باورنکردنی از سوی شورای شهر استکهلم مواجه شد! این کلیسا در منطقه اوسترمالم در استکهلم سوئد واقع شده و به زودی به محل زندگی زلاتان تبدیل می‌شود. به نظر می‌رسد زلاتان این خانه را به عنوان طرحی برای ایام بازنشستگی خود در نظر دارد. او می‌تواند کلیسا را به آپارتمان تبدیل کند و با قیمتی گزاف بفروشد. یا شاید هم تصمیم بگیرد برای همیشه در جوار خداوند زندگی کند!

1977

نظرات کاربران
فرشاد
این همه ثروت، امتیاز و مصونیت و ..... فقط به خاطر مهارت در توپ بازی ؟ عدالت اجتماعی که اینهمه کشورای غربی ازش ذم میزنن فقط یه سرابه
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۲:۰۶
پاسخ
93
119
ARS
منطقه ممنوعه به خاطر مسی نیست
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹:۲۱
پاسخ
29
133
مهران
ما هم که منتظریم ادمین نظرمون رو بزاره تا خوشحال شیم
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰:۴۱
پاسخ
16
130
قرمز
بدل مسی هم یه کلبه تو قلعه حسن خان داره
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۵:۱۲
پاسخ
7
215
محمود
خخخخخخخ دمت گرم
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۵:۳۱
3
75
حسین
اقا جدی میگی ؟؟؟ من بچه قعله حسن خان‌ام ولی اون بچه قعله نیست
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۵:۰۴
3
70
یه توپچی واقعی
این موارد رو که آدم می شنوه دود از کلش بلند میشه! دلیل خیلی از جرایم خشونت آمیز در دنیا همین اختلاف طبقاتی فوق العاده زیاده.در دوره پست مدرنیسم وقتی فقرا خودشون رو با این ابرثروتمندان مقایسه می کنند با خودشون می گن به ما ظلم شده و با استفاده از جرایم خشونت آمیز سعی در کم کردن این اختلاف طبقاتی دارن.نمایش ثروت اصلی ترین دلیل این اتفاقاته.حالا یه عده بیان بگن حقشونه! فوتبال هرچقدرم جذاب این همه هزینه براش زیاده.خیلی زیاد.به قول مارکو وراتی هیچ بازیکنی تو دنیا صد میلیون نمی ارزه و این ارقام واقعا خنده داره
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۴:۴۸
پاسخ
31
167
میلاد آبی
خیلی خوب میبینی؟ دمت گرم. خیلی چیزها هست که از بازی مهمتره ولی دیده نمیشه ولی اثرات اجتماعیش در بلند مدت جامعه رو فلج میکنه.
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۳:۱۳
4
73
جواد
ما هیچ ما نگاه
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳:۰۰
پاسخ
7
97
سهیل
ممنوعیت بخاطر منطقه محافظت شده حیواناته نه خونه مسی
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۵:۵۳
پاسخ
21
115
مرتضی
یعنی واقعا وقتی ادم پولدار باشه ب معنای واقعی نمیدونه پولشو خرج چی کنه!!! چون همه چیز در اختیارش هست پس ناخوداگاه مجبوره برای گذروندن وقتش و سرگرمی به چیزایی بپردازه که واقعا بنظر ادم مسخره میاد !!
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵:۱۲
پاسخ
7
121
TT فراتر از باشگاه ✔
مسی خودش جز گونه های در معرض انقراضه خخخ ، هرجا میان از شخصیت و یا زندگی عجیب بازیکنا بگن وقتی به رونالدو میرسه فقط غرورش دیده میشه درحالی که بقیه بازیکنا اینجوری نیستن
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰:۲۱
پاسخ
101
73