وکیل برادر مالک ایرانی شارلوا: مجتبی ناپدید شده است

وکیل برادر مالک ایرانی شارلوا: مجتبی ناپدید شده است

8257
15:25
19 مهر 1397
این روال عادی نیست که کسی که بیش از 48 ساعت در بازداشت به سر می‌برد هیچ گونه امکان تماس یا پیگیری از وضعیتش وجود نداشته باشد

وبسایت رسمی برنامه نود - وکیل مجتبی بیات، مدیربرنامه‌های ایرانی از آخرین وضعیت او ابراز بی‌اطلاعی می‌کند. 

به گزارش وب‌سایت نود، فوتبال بلژیک این روزها درگیر یک رسوایی بسیار بزرگ است. یک رسوایی در حد و اندازه کالچوپولی. درست در روزهای بعد از جام‌جهانی که با شگفتی‌آفرینی تیم ملی بلژیک در روسیه همراه شد و پیش‌بینی می‌شد امسال، سال خوبی برای تیم‌های بلژیکی باشد این رسوایی همه چیز را تحت تاثیر قرار داده است. اگرچه ایرانی‌هایی مانند کاوه رضایی و قلی‌زاده و نورافکن در بلژیک فوتبال بازی می‌کنند اما اهمیت این موضوع برای ایرانی‌ها به دلیل حضور این بازیکنان نیست. حضور فردی به نام مجتبی بیات در راس تمام این اتهامات دلیلی است که باعث شده تا رسانه‌های ایرانی خبر رسوایی مالی فوتبال بلژیک را لحظه به لحظه دنبال کنند. مجتبی بیات که او را در بلژیک به نام موگی بیات می‌شناسند جزو  دستگیرشدگان است و به گفته وکیلش بعد از گذشت بیش از 48 ساعت هیچ خبری از او نیست.

ژان فیلیپ مینز، وکیل بیات در مصاحبه با RTBF گفت: «تا این لحظه هیچ تماسی با موکلم نداشته‌ام. این روال عادی نیست که کسی که بیش از 48 ساعت در بازداشت به سر می‌برد هیچ گونه امکان تماس یا پیگیری از وضعیتش وجود نداشته باشد. این حق طبیعی اوست که به عنوان یک شهروند عادی بتواند با وکیلش ارتباط برقرار کند اما متاسفانه همچین اجازه‌ای تا این لحظه به من و او داده نشده است.»

وکیل بیات همچنین نحوه بازداشت موکلش را به شدت محکوم می‌کند: «پلیس درها را شکسته و وارد خانه شده بود. آنها حتی یک بار هم زنگ در را نزدند. آنها کاملا مسلح وارد خانه شده و یک اسلحه را روی شقیقه یک زن گذاشتند. آنها طوری رفتار کرده بودند که انگار قرار است یک دسته آدم خطرناک را دستگیر کنند. در حالی که فکر نمی کنم برای دستگیری یک مدیربرنامه نیازی به این کارها باشد.»

 

30388

نظرات کاربران
Wien
همینکه طرف ایرانی هستش،لابد دلیل خوبیه برای پلیس بلژیک که اینطور رفتار کنه،شما فکر میکنید اگه بجای یک ایرانی،مثلا یک مدیر برنامه فرانسوی یا پرتغالی بود،باز هم پلیس اینطوری رفتار میکرد؟
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۷:۲۹
پاسخ
12
17