ویلموتس: همیشه دنبال بازی تهاجمی هستم/ گل زدن و رسیدن به جام جهانی هدف من است

ویلموتس: همیشه دنبال بازی تهاجمی هستم/ گل زدن و رسیدن به جام جهانی هدف من است

13571
17:49
15 خرداد 1398
سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: این بازی می‌تواند باعث شود هم من و هم بازیکنان به شناخت بهتری از یکدیگر برسیم و با همه توان به میدان می‌رویم.

به گزارش وب‌سایت نود، مارک ویلموتس در نشست خبری قبل از دیدار مقابل تیم ملی سوریه گفت: در ابتدا می‌خواستم دو مورد را بیان کنم که شاید به فوتبال ارتباطی نداشته باشد. همیشه برای پیشکسوتان احترام قائل بوده‌ام. مراتب تسلیت خودم را به نعیم سعداوی یکی از پیشکسوتان ایران اعلام می‌کنم. نکته دوم که می‌خواستم بگویم فرا رسیدن عید فطر است که آن را به مردم ایران تبریک می‌گویم.

وی افزود: دو بازی دوستانه که می توانیم در آنها شرایط تیم ملی را بهبود بخشیم. برخی بازیکنان ما 6-5 هفته است که بازی نکردند و برنامه بازی‌های ماه ژوئن متفاوت بوده است. دیدارهای سوریه را دیده‌ام، فرصت خوبی است که بتوانیم شرایط تیم را بررسی کنیم. شاید در توان  حداکثری تیم نباشد اما این بازی می‌تواند باعث شود هم من و هم بازیکنان به شناخت بهتری از یکدیگر برسیم و با همه توان به میدان می‌رویم. ما سعی می‌کنیم با تحلیل بازی حریف یک نمایش منظم داشته باشیم و موقعیت گل‌زنی ایجاد کنیم و از طریق بلاک و بستن حریف پیش برویم. ما همیشه به دنبال بازی تهاجمی هستیم و این خصوصیت با من در بلژیک و ساحل عاج هم بوده است. 

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه سازوکار او برای انتخاب بازیکنان تیم ملی به چه صورتی بوده، خاطرنشان کرد: وقتی شما تیمی را نمی‌شناسید، باید به سوابق آن رجوع کنید. من دیدارهای تیم‌ ملی در جام جهانی 2018 و جام ملت‌ها را دیده‌ام و به آنها مراجعه کردم تا سبک کاری بازیکنان ایران را ببینیم و از این طریق نفرات مدنظرمان را انتخاب کنیم. بعد از این دو بازی دوستانه هم می‌توانیم شرایط بازیکنان را رصد کنیم و کم‌کم از نفرات دیگری که پتانسیل دارند، هم استفاده کنیم. جوانان جزو اولویت‌ها هستند و باید تیمی داشته باشیم که در آن جوان‌ها هم حضور داشته باشند. 

ویلموتس در ادامه درباره سبک بازی مورد علاقه اش افزود: در تیم من حالت تهاجمی وجود دارد اما آنچه که برای من مهم است این است که یک تعادلی را بین خط دفاعی و حمله ایجاد کنم. گل زدن به همه تیم‌ها در دستور کار من است و همه تیم باید در اختیار این کار باشند. من کاری ندارم که قبل از من چه تاکتیک‌هایی دنبال می‌شده من سعی می‌کنم اهداف خودم را دنبال کنم.

وی افزود: خوشبختانه سه سال تا بازی‌های انتخابی جام جهانی فرصت داریم و در این سه سال سعی می‌کنیم به این تعادل برسیم. مطمئنا اگر این 8 سال تیم ملی با حالت تدافعی بازی کرده اما من مربی هستم که به دنبال فشار بر تیم حریف هستم و به دنبال بازی تهاجمی خواهم بود اما به هر حال هدف اصلی تعادل تیم و گلزنی است.

ویلموتس مهمترین برنامه و هدفش در ایران را راهیابی به جام جهانی عنوان کرد و گفت: مهمترین هدف این است که ما بتوانیم به جام جهانی راه پیدا کنیم و بتوانیم برای سومین بار متوالی به جام جهانی برسیم. من فکر می‌کنم این چیزی است که ما باید به دنبالش باشیم. ما در مورد سبک بازی هم سعی می‌کنیم یک سبک بازی متعادلی بین دفاع و خط حمله داشته باشیم و بازی متعادلی را ارائه دهیم البته بستگی به حریف شما دارد مثلا اگر حریف شما برزیل باشد قطعا نمی‌توانید این توقع را داشته باشید که مالکیت زیادی از توپ را در اختیار داشته باشید.

سرمربی تیم ملی در ادامه درباره برنامه هایش برای بازیکنان اظهار داست: در کوتاه مدت ما سعی می‌کنیم بازیکنان را در همان پستی که در باشگاه‌شان بازی می‌کنند، استفاده کنیم و آنها در آن پست بتوانند پیشرفت کنند چرا که ما در بازی‌های ملی قبل از هر بازی فقط سه جلسه تمرین داریم و شما در سه جلسه تمرین نمی توانید پست بازیکن را تغییر دهید. بنابراین کاری که من در تیم ملی بلژیک هم انجام دادم و موفقیت‌آمیز هم بود، این بود که ما بازیکنان را در همان پستی که در باشگاهشان بازی می‌کنند، استفاده می‌کنیم. ما کار آنها را مطالعه می‌کنیم و در پست اختصاصی‌شان از آنها استفاده خواهیم کرد و ما بازی لیگ ایران را رصد خواهیم کرد.

4416

نظرات کاربران
جادوگر فوتبال
ما سال هاست که تیم ملی تهاجمی نداشتیم و این یک خبر خوب برای هواداران است ولی یادتان باشد تو ایران اگر نبری اخراجی
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۷:۱۱
پاسخ
30
322
طوفان سرخ آسیا
ببینیم و تعریف کنیم
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۵:۳۶
پاسخ
8
231
سارا اس اسی
یه الماس تو ترکیب داری. صیادمنش. به زودی میفهمی.
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۴:۱۹
پاسخ
227
124
عدالت خدا علیه ژاپنی های ایران
به امید موفقیت تیم ملی
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۸:۴۷
پاسخ
11
242
پرسپولیس ایران
بنازمت افرین.باید این تیم این امکانات بهترین بازی رو به نمایش بزارن
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۱:۵۱
پاسخ
13
207
ساسان
البته کشورهای باستانی ایران ایتالیا و یونان که مشترکات زیادی هم دارند با سیستم دفاعی بهتر نتیجه میگیرند.یونان با سیستم دفاعی قهرمان اروپا شد.ایتالیا قهرمان جهان و ایران هفت سال اول آسیا و دوبار پیاپی صعود به جام جهانی
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۹:۴۵
پاسخ
194
93
محمد
تیم ملی با ویلموتس در مقایسه با کیروش بهتر نشه بدتر هم نمیشه باید بهش وقت داد ببینیم چی میشه تو دوران کیروش بازیکنان بازی دفاعی رو به خوبی یاد گرفتن ولی تنها مشکل برنامه های تهاجمی بود که از این نظر تیم ضعیف بود تو بازی با ژاپن هم که کیروش هیچ برنامه ای برای کامبک نداشت ویلموتس با تفکر هجومی که داره میتونه بازی رو زیباتر کنه و همینطور تیم رو تو برنامه های دفاعی و هجومی به تعادل برسونه
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۵:۳۳
پاسخ
27
206
پارسا
امیدوارم واقعا به حرفاش عمل کنه
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۶:۱۹
پاسخ
5
161
دهدشت
بدون مربی هم ما به جام جهانی صعودمیکنیم. زمانی جام جهانی ارزو بود ک سهمیه اسیا کم بود الان سهمیه 4 ونیم هست نمیدونم چطور بخودش اجازه میده چنین حرفی بزنه!
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۳:۰۳
پاسخ
190
46
۲۴ابدی
بای بای اتوبوس کیروش
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۳:۰۰
پاسخ
72
168
عشقممم نیمار
ما جام جهانی با همین فوتبال تدافعی دوبار پشت سرهم تجربه کردیم ....شما سعی کن مارو‌ب دور بعد جام جهانی ببری و‌سال ها مارو‌بر بام اسیا نگه دارید :-P اگ تیم‌ملیم با بازی تدافعی موفقیت کسب کنه ..ب بازی هحومی ک‌موفقیت کسب نمیکنه ترجیح میدم ..البته عذر تقصیر :-)
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۰:۵۳
پاسخ
167
82
یک قدم جلو
امیدوارم تیمو جوون کنی. آخه شجاعی، انصاریفرد، منتظری، امیری!!!!
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۵:۵۵
پاسخ
18
156
ramin
۸سال تفکر و فلسفه دفاعی رو جا انداخته تو تیم و شما خیلی کار داری تا بتونی ذهنیت تیمو تغییر بدی ما عجله نداریم یواش یواش تفکراتتو تزریق کن ب تیم ملی
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۱:۳۶
پاسخ
18
155
24 ابدی ملایر
دمت گرم من که روحیه گرفتم از مصاحبه ات انشاالله که در تیم ملی ایران موفق باشی
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۲:۲۰
پاسخ
13
150
محمد جواد سرخ پوش
به نظر میرسه سبک بازیش فوق العاده باشه باید منتظر بازی باشیم امیدوارم با این مربی موفق باشیم حالا دیگه مشخص میشه که یه عده به خاطر چی از کیروش حمایت میکردند ادمین لطفا چاپ کن
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸:۱۵
پاسخ
31
107