وینفرد شفر: ببخشید نمی‌توانیم بابت بردن سپاهان گریه کنیم/ رحمتی عقاب آسیاست!

وینفرد شفر: ببخشید نمی‌توانیم بابت بردن سپاهان گریه کنیم/ رحمتی عقاب آسیاست!

10491
15:12
27 فروردین 1398
سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به برد ارزشمندی که برابر سپاهان کسب کردند و انتقاداتی که در مورد شادی کردنش مطرح شده بود گفت: ببخشید اگر نمی‌توانیم به خاطر بردن سپاهان گریه کنیم!

به گزارش وب سایت نود و به نقل از مهر، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از بازی استقلال با ماشین سازی که بعدازظهر امروز در سازمان لیگ برگزار شد، گفت: قبل از هر چیزی اجازه بدهید درباره یکسری مسائل صحبت کنم. قبلاً گفتم خوشحالم اینجا هستم. شما هم می‌دانید کار بسیار مهمی داریم. من قبل از اینکه وارد نشست شوم صحبت‌های دوستانه ای می‌کنم و اگر ببینم کسی این صحبت‌ها را ضبط می‌کند من به خانه‌ام می‌روم.

سرمربی استقلال افزود: برخی درباره خوشحالی ما بابت برد قبلی صحبت کردند. اگر بدانید در گذشته چه مشکلی داشتیم و بازی سختی پیش رویمان چقدر اهمیت داشت. ما یک گل زدیم اما داور آن را خطا گرفت. سپس در دقیقه ۹۷ یک گل زیبا زدیم. آن گل مثل نمک لازم برای سوپ بود. آن صحنه احساس و هیجانی بود که تمام تیم بروز دادند.

وی افزود: یکی از بهترین بازی‌هایی بود که دیدم. در اصفهان حدود ۳۰۰ - ۴۰۰ هوادار مقابل هتل مان بودند. بازیکنانم شب بازی شاید نخوابیدند چون هواداران جلوی هتل بودند. ما به خاطر این هواداران بردیم. وقتی می‌گویند چرا خوشحالی کردید باید بگویم ما عاشق هوادارانیم. شاید آنها این عشقی که ما داریم را نداشته اند.

شفر ادامه داد: در خیلی از بازی‌ها که بازیکن بودم خوشحال می‌شدم که در بازی‌های سخت پیروزی می شویم. ببخشید اگر ما نمی‌توانیم بابت برد گریه کنیم و خوشحالیم. من سرمربی استقلال هستم و شاید خیلی‌ها خوششان نیاید. اما من سرمربی استقلال هستم.

سرمربی آبی پوشان پایتخت افزود: شب قبل از بازی مادر بزرگ فرهاد مجیدی فوت کرد. به او گفتم سه روز برو. می دانم خانواده‌ها در ایران بسیار به هم نزدیک هستند. من بهترین آرزوها را برای او دارم. همینطور فرشید باقری که سال گذشته پدرش فوت کرد.

شفر افزود: من فرشید را به خاطر کارهایی که در دربی در بین بازی و پس از بازی انجام داد جریمه کردمِ در بازی با سپاهان هم گفتم دو بازیکن در بایرن مونیخ با هم دعوا کردند اما سرمربی و مدیر باشگاه گفتند جریمه بپردازند اما شما را برای بازی بعدی می‌خواهیم. همان بازیکن هم برای بایرن گل زد. این نکته را به هیأت مدیره هم گفتم. چون اگر او نباشد تیم ضعیف می‌شود. من خوشحال نیستم فرشید باقری چنین رفتاری کرد. صحبتی که ما در رختکن داشتیم در همان جا بود و نباید بیرون می‌آمد.

سرمربی استقلال خاطره بازی‌هایش را اینگونه ادامه داد: زمانیکه هیتسفلد سرمربی سوئیس بود یکی از بازیکنان آلمانی مشکلی پیش آمد که او گفت نمی‌توان به خاطر چنین مسائلی بازیکن را از دست داد.

شفر درباره استقلال نیز گفت: با باشگاه درباره بازیکنانی نظیر اللهیار صیادمنش صجبت کردم. او باید بماند و رشد کند. شاید اگر او الان برود قیمتش یک میلیون شود اما اگر به موقع برود پنج شش میلیون می‌شود. نورافکن رفت و افت کرد اما الان دارد به شرایط خوب بازی می‌گردد. باید حرفه ای به این مسائل فکر کنیم. جلسه بسیار خوبی با اعضای هیأت مدیره داشتم. یکی از اعضای هیأت مدیره گفت ما نمی‌خواهیم بازیکن بفروشیم. این دقیقاً همان چیزی است که من می‌خواهم.

شفر افزود: صحبت با بازیکنان جدید برای فصل آینده کار من است. اعضای هیأت مدیره در این زمینه به ما کمک می‌کنند. این عالی است. اینکه مشکل داشته باشیم مثل مشکل مالی که به ما کمک کنند. اولین بار بود اعضای هیأت مدیره را می‌دیدم. ما به آنها نیاز داریم. تمام آنها اعضای صادق بودند. باید به ما نزدیک شوند. صد درصد مطمئنم می‌توانیم خیلی خوب با هم کار کنیم.

سرمربی استقلال درباره رحمتی نیز عنوان کرد: رحمتی در گذشته و در آینده خیلی مهم بوده است. در زمان‌های خیلی سختی که داشتیم به تیم کمک کرد. همیشه برای تیم کار کرد. هرگز علیه تیم کار نکرد. این منصفانه نیست چیزهایی که علیه اش در برخی رسانه‌ها می‌خوانم. او در تیم ما جنتلمن است. خیلی به حسینی به خاطر تجربه‌ای که داشت هم کمک کرد. عقاب آسیا به ایشان کمک کرد. نمی‌خواهم مردم درباره او قضاوت بدی کنند. رحمتی بازیکن من است و خیلی او را قبول دارم.

شفر سپس به بازی با ماشین سازی پرداخت و تصریح کرد: آنها تیم خیلی خوبی دارند. من شنیدم مالک این باشگاه و تراکتورسازی یک نفر هستند. پس با ۱۲۰ درصد مقابل ما تلاش می‌کنند. امروز خواهم دید کدام بازیکن برای ما خوب خواهند بود. بازی قبلی برای ما خیلی سخت بود. در بازی با الهلال صبح رسیدیم. بازی قبلی هم نصف شب رسیدیمِ امروز باید ببینیم چه کسانی آماده هستند.

وی افزود: سه ماه پیش هم گفتن به تمام بازیکنانمان نیاز دارم. امیدوارم بتوانیم بازی را ببریم. باید خیلی با هوش و با هیجان بازی کنیم. وقتی بازی قبلی را ببینید در ۱۵ دقیقه آخر ما فشار می‌آوردیم. منشأ و تبریزی وارد زمین شدند. می‌دانستیم تمیشان بعد از یکساعت افت می‌کند و ما خیلی خوب بازی کردیم. مشخص بود می‌توانستیم به گل برسیم.

شفر درباره وضعیت بازیکنان خود افزود: شاید روزبه چشمی و طارق بتوانند برگردند. باید با پزشک تیم در این باره صحبت کنم. از هواداران می‌خواهم فردا بیایند و ما را حمایت می‌کنند. الان در خواست من و خواهشم این است لطفاً به ورزشگاه بیایید. ما بیشتر خارج از خانه بردیم. همه ما استقلال را دوست داریم. می‌خواهم فردا تماشاگران بیایند.

سرمربی استقلال در پاسخ به سوالی مبنی بر صحبت‌هایی راجع به حضور یورگن کلینزمن در رأس کادر فنی تیم ملی ایران گفت: او را زمانی که بازیکن اشتورتگارت بود به خوبی می‌شناسم. در تیم ملی آلمان و آمریکا هم سرمربی بود. ما یک بار با جامائیکا مقابل آمریکا بازی کردیم. برتی فوگتس یکی از دوستان قدیمی من بود. همه می‌گفتند جامائیکا شانسی مقابل آمریکا ندارد چون خیلی ضعیف‌تر از آمریکا است. به او در آلمان "کلینسی" می‌گویند.

وی افزود: او را برای ایران مناسب می دانم. چیزی که مهم است باید حداقل بیشتر از نیمی از سال را ایران باشد. همکاری بین مربیان باشگاهی و تیم ملی بسیار مهم است. باید با هم کار کنند. همه بازی‌ها را ببیند. استعدادهای خوبی داریم که باید کار کنند.

شفر اظهار داشت: باور کنید او مربی خوبی است. با او در ارتباطم اما نمی دانم چه اتفاقی درباره او می‌افتد. چیزی در این باره نمی دانم.

سرمربی استقلال در ادامه راجع به اینکه گفته می‌شود کلینزمن پیشنهاد تیم ملی را گویا قبول نکرده است گفت:. دوباره می گویم اینجا ایران است. همکاری بین سرمربی تیم ملی و باشگاهی باید کامل باشد. یوآخیم لو در آلمان بازی‌های باشگاهی را می بیند. من در ۱۰ سالی که در کالسروهه در بوندسلیگا بودم خیلی صحبت داشتیم درباره بازیکنانم. این خیلی مهم است که ارتباط وجود داشته باشد.

شفر درباره احتمال حضور برانکو یا خودش در تیم ملی گفت: من چنین چیزی نمی گویم. چون در این جایگاه نیستم.

سرمربی استقلال درباره مذاکره باشگاه استقلال با بازیکنان برای تمدید قرار داد و خریدهای جدید افزود: شایعات که همیشه است. اما باید بگویم این موضوع کار من است. من باید این تیم را بسازم. باید بدانم چه بازیکنانی را برای جه پست‌هایی لازم داریم. این کار سرمربی تیم است. اسامی را به باشگاه می‌دهند و باشگاه باید ببیند این شدنی است یا نه. قیمتی که هست امکان پذیر است با نه. اول باید ببینیم چه بازیکنی می رود از فوریه من اسامی بازیکنان مدنظرم را داده ام. باشگاه حالا باید با آنها صحبت کند.

وی تصریح کرد: دوباره می گویم جلسه ام با هیأت مدیره عالی بود. من می دانم مشکلاتی مثل زمین تمرین و پرداخت حقوق‌ها داریم. اعضای هیأت مدیره امیدوارم کار خوبی کنند تا این مشکلات برطرف شود.

2051

نظرات کاربران
حسام
امیدوارم در ادامه لیگ موفق باشی.بازی فردا هم برنده بشیم.در برابر الهلال هم نتیجه خوبی کسب کنیم.به امید برد استقلال.
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۲:۱۴
پاسخ
31
25
علی
کینگ شفر میخوای موفق بشی فرهاد رو از خودت و تیمت دور کن که موفقیات میره بحساب اون و شکستات بحساب تو . حاشیه رو تو تیمت ایجاد میکنه به رزومش مراجعه کن بد ببازی بازیت میدن و اونو میزارن جات که اونوقت استقلال هم نابوده
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۵:۳۰
پاسخ
37
41
طوفان سرخ
بابا دمت گرم آقا شفر، روت رو برم، تو هنوز لیست ورود و خروج داری
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۹:۵۸
پاسخ
36
48
علی
اینقدری که پرسپولیسیا تو خبرهایه مربوط به استقلالیا هستن استقلالیا نیستن برید پیگیر تیم خودتون باشید که فردا تو اصفهان شکست نخوره از علی منصور ادمین جان خواهشا چاپ کن
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۲:۴۱
پاسخ
55
46
عباس
چیز بدی تو حرفای شفر نیست در مورد تیم یا طرفدار تیم دیگه ای هم حرف نزده طرفدارای پیروزی چرا اینقدر ناراحتن و متن میزارن و نقد میکنن خنده داره
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۴:۵۶
پاسخ
31
101
زرد سپاهان
از بس حسود و تنگ نظرند پیروزی چی ها ...
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۷:۲۴
37
17
رامین تاج
ممنون آقای شفر...ببینیم حالا مخالفای رحمتی چه حرفی دارن بزنن اونم در حالیکه در شونزده بازی دوازده کلین شیت کرده و در لیگ امسال فقط یک گل تو تهران خورده
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۸:۳۱
پاسخ
35
57
افشین
گند زد به مهمترین بازی انگار یادتون رفته از روی نقطه کرنر به خاطر ایشون تو دربی گل خوردیم تو رو خدا از این یکی دفاع نکنین بزارین بره از شرش خلاص شیم چنتا دربی باید به رحمتی ببازیم؟
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۰:۲۷
22
20
کوهمره.جروق
من طرفدار پرسپولیسم ولی منطقی فکر کنیم ایراد بی دلیل میگرند بعضی ها مگه خوشهالی جرم هست هر چقدر میخواد زیاد باشه.دیگه این ایراد مسخره هست مورینیو هم تو همه بازی هایش با بازیکنان تیمش خوشهالی بیش از حد میکرد حتی بازی های ضعیف.نباید این ایرادهای مسخره از یه تیم گرفت.گریه که نمیتونن بکنن اونم تو این شرایط حساس و فشارها
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۷:۳۸
پاسخ
27
112
Moein
اول اینکه خوشحالی درسته نه خوشهالی. دوم اینکه تو یه استقلالی هسی الکی خودتو به ما نچسبون
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۳:۵۵
16
18
استقلال
حسینی عقاب آسیا هست . شفر حسینی فیکس باشه .
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۶:۳۸
پاسخ
99
48
پرسپولیس
آخر متوجه نشدیم رحمتی تیم خراب کن هست که قطعآ ثابت شده ...یا اینکه عقاب هست..فقط برای ما ایرانی ها یا فقط استقلالی ها ...ولی بی شک مدیریت تیم استقلال برای شفر سخت هست توان مدیریت ندارد هر دقیقه یک برخورد با صحبتی می‌کنه ...تیم استقلال باید از یک تعداد بازیکن باند باز پاک شود ...
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۷:۴۶
پاسخ
46
93
تاج کبیر دوستاره
خوشم میاد طرفدارای تیمی که کل افتخاراتش داخلیه پیگیره با افتخار ترین تیم بین المللی کشورشونن:))))))
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۴:۴۹
پاسخ
157
122
PersePolis
بله، افتخارات بین المللی تون تو آسیا در مقابل العین رو یادمونه، هیچ تیم ایرانی چنین افتخاراتی رو نداره!!! فقط این تیم بین المللی تو لیگ داخلی به نظر خیلی جوگیر میاد!! خخخخخ
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۱:۳۲
105
48
دوستاره جعلی داریم
ما فقط برای خنده میایم اینجا خخخخ
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۸:۲۷
50
106
عمرعبدالرحمن
نکشیمون العین خخخخخ افتخارات بین المللی خخخخخ
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۹:۲۶
53
100
ممد
رحمتی زیاداز حد تو مسائل تیم دخالت میکنه توخروجهاش هنوز مشکل داره حسینی هم باانگیزه تره هم اماده تر بنظرم رحمتی ازاستقلال بره برای همه بهتره
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۱:۴۵
پاسخ
29
57
عشقممم نیمار
هرچی کینگ شفرجوون بگ !!! :-) من مطمئنم ....اگ تیم امسال حفظ بشه و مهرهای اصلی عشق_تقلال ..جدا نکننشون و چن ستاره دیگ بخره ..صدرصد ..فصل بعد ..عشق_تقلال با کینگ شفر جون.. با اختلاف زیاد .. و چن هفته زودت از اتمام لیگ ..عشق_تقلال ..قهرمان میشود :-) در ضمن فردا ماشین سازی ..با تمام توان ب مصافه عشق_تقلال میاد ..چرا ک ..مالکش ماشین ..ماله ..تراکتوره ..:-P راستی!! .. اگ رحمتی ..ک رکورداره کلین شیت در تاریخ اسیاست و لیگ برتر ..عقاب اسیا نیس ..پ کیه ؟؟؟ :-) نکنه ..یکی از شرایط ..عقاب شدن ..گرفتن پنالتی ارومه رونالدوست ؟؟؟:-)
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۵:۳۷
پاسخ
83
75
رفرش تو بشکه
آرزو داری یکبار هم که شده چند هفته زودتر قهرمان بشین؟؟؟؟ خخخخخ واس ما خاطرست....
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۱:۲۷
18
27
فرهاد آزاد
استقلال تبدیل شده به یه سریال! همش طرفداراش می‌گن: فصل بعد ، فصل بعد!
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۵:۰۶
58
73
Shayan
آرزو بر جوانان عیب نیست...
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۷:۰۲
29
80
محمدرضا
رحمتی عقاب آسیاست :) آقامون جنتلمنه جنتلمنههههههه :)))) جک سال
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۷:۳۱
پاسخ
66
65
اژدهای آبی
درود به شرف شفر
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۰:۲۶
پاسخ
16
82
قلب بچه های سلمان آباد،آرازعلی(اردبیل)به عشق پرسپولیس میتپد
تو آلمان فقط از تیمه شما حرف میزنن اصلا شمارو با بایرن مونیخ مقایسه میکنن خخ
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۶:۲۰
پاسخ
87
43