پاتوسی: دوست دارم قراردادم را با استقلال تمدید کنم/ بهتر از پرسپولیس هستیم

پاتوسی: دوست دارم قراردادم را با استقلال تمدید کنم/ بهتر از پرسپولیس هستیم

9271
11:04
24 اسفند 1397
آیاندا پاتوسی، مهاجم آفریقایی تیم فوتبال استقلال تمایل دارد قراردادش با این باشگاه را تمدید کند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم، کیفیت پایین الحاجی گرو و مارکوس نیومایر در نیم‌فصل اول، صدای هواداران استقلال را در آورده بود که چرا چنین بازیکنانی باید جذب استقلال شوند. پس از اینکه این دو بازیکن از استقلال جدا شدند، مسئولان باشگاه با وسواس دنبال گزینه‌های خارجی دیگری رفتند، اما این ذهنیت برای علاقه‌مندان ایجاد شده بود که آیا بازیکنانی که این مقطع به استقلال می‌آیند، می‌توانند کارایی لازم را داشته باشند یا نه.

آیاندا پاتوسی، هافبک آفریقای جنوبی و ایسما گونکالوس بازیکن گینه‌ای در آخرین روزهای نقل‌وانتقالات زمستانی به استقلال پیوستند. پاتوسی به دلیل برخی قوانین داخلی در ایران چند هفته‌ای نتوانست برای استقلال بازی کند، اما از روزی که مجوز بازی را گرفت، نشان داد چه کیفیتی دارد. او در سه بازی متوالی برای استقلال بازی کرد تا حسابی خودش را در دل هواداران جای دهد. حالا ترکیب او، ایسما و منشا خط حمله استقلال را قوی کرده است و آبی‌پوشان اکنون با صدر جدول فاصله‌ای اندک دارند.

با پاتوسی گفت‌وگویی انجام دادیم و درباره موضوعات مختلف صحبت کردیم که متن آن را در زیر مشاهده می‌کنید:

 

*از بازی با العین شروع کنیم، چرا نتوانستید بازی با ببرید؟

در این بازی واقعاً بدشانسی آوردیم. نهایت تلاش‌‌مان را برای کسب سه امتیاز انجام دادیم اما روز، روز ما نبود. با این وجود هنوز چهار بازی دیگر در مرحله گروهی داریم و من باور دارم که می‌توانیم صعود کنیم.

 

*چه احساسی داشتی که برای نخستین بار در حضور این همه هوادار بازی می‌کردی؟

احساس خوبی بود و آنها هم ما با تشویق‌های‌شان مرا به ما برای حمله کردن انگیزه می‌دادند. وقتی آنها این چنین تیم‌ را حمایت و تشویق می‌کنند، بیشتر از این چه چیزی می‌توان انتظار داشت؟

 

*زمانی که به استقلال آمدی، خیلی‌ از تماشاگران به خاطر کیفیت نه چندان خوب بازیکنان خارجی قبلی، شاید نسبت به تو خیلی خوشبین نبودند، اما تو خیلی زود نشان دادی چه کیفیتی داری.

واقعاً از شیوه‌ای که کارم را در استقلال شروع کرده‌ام، خوشحالم. وقتی شما به عنوان یک بازیکن به تیمی جدید می‌روید، دغدغه این را دارید که هواداران چطور از شما استقبال می‌کنند و اینکه اوضاع‌تان در آن تیم چطور پیش می‌رود. من اما واقعاً چنین دغدغه‌ای نداشتم، چون به خوبی مورد استقبال هم‌تیمی‌هایم قرار گرفتم و آنها کار مرا برای وفق پیدا کردن با شرایط آسان کردند. به خودم گفتم من باید به سختی برای تیم کار کنم و همیشه نهایت تلاشم را انجام دهم. خدا سختکوشی مرا می‌بیند و من او را به خاطر شروع خوبی که داشتم، شکر می‌‌کنم.

 

*آیا تصور می‌کردی سه هفته پیاپی برای استقلال گل بزنی؟

می‌دانید، من بازیکنی هستم که باور دارد و خودش را ملزم می‌داند که در تمام بازی‌ها گل بزند و در پیروزی تیمش سهیم شود، حالا می‌خواهد با گلزنی باشد یا با دادن پاس گل. بنابراین باور داشتم که می‌توانم و الان هم باور دارم که بعد از این بهتر هم می‌توانم کار کنم، چون اگر سختکوش باشید هیچ چیزی نمی‌تواند شکست‌تان دهد.

 

*چرا تصمیم گرفتی برای ادامه فوتبالت به ایران و استقلال بیای؟

اول از همه مدیربرنامه‌هایم به من زنگ زد و گفت در ایران برایت یک تیم سراغ دارم. وقتی این حرف را شنیدم به او خندیدم  و گفتم حالا چرا می‌خواهی مرا به آنجا ببری و بعد او اسم استقلال را آورد و به من گفت که برو و در مورد این تیم تحقیق کن. من هم در اینترنت تحقیق کردم و از این تیم واقعاً‌ خوشم آمد و دیدم که این تیم چه هواداران شگفت انگیزی دارد و آنها چه علاقه‌ای نسبت به این تیم دارند. به همین دلیل به مدیربرنامه‌هایم گفتم هرچه سریع‌تر کاری کن که این انتقال اتفاق بیفتد!

 

*چه نظری درباره زندگی در ایران داری؟

فوق‌العاده بوده و از هر لحظه‌اش لذت می‌بردم و هر روز تلاش می‌کنم چیزهای جدیدی یاد بگیرم. از آنجایی که ما در این چند وقت اخیر بازی‌های زیادی داشته‌ایم، من خیلی از ترکیب تیم بیرون نبوده‌ام و بیشتر استراحت می‌کنم، اما هنوز یک چیزی در اینجا هست که هنوز به آن عادت نکرده‌ام؛ شیوه رانندگی مردم در خیابان‌های وحشتناک است!

 

*گادوین منشا به تو و ایسما گونکالوس درباره فوتبال ایران چه چیزهایی گفته است؟

او همیشه از استقلال مثبت صحبت می‌کرد و اعتقاد دارد که می‌توانیم امسال قهرمان شویم. او آدم خوبی است.

 

*تو به همراه منشا و ایسما گونکالوس مثلث خط حمله استقلال را تشکیل می‌دهید که خیلی خوب کار کرده است. آیا اسمی برای مثلث خودتان گذاشته‌اید؟

من نمی‌توانم نامی برای آن انتخاب کنم و می‌‌گذارم که هواداران این کار را بکنند.

 

*رابطه‌ات با بازیکنان و سرمربی تیم چطور است؟

رابطه خیلی خوبی دارم و آنها تلاش می‌کنند که من راحت‌تر خودم را با شرایط تیم منطبق کنم و تا الان هم واقعاً کمک کرده‌اند. اینکه سرمربی تیم می‌تواند انگلیسی صحبت کند واقعاً خیلی به من و دیگر بازیکنان خارجی کمک می‌کند.

 

*زمانی که به استقلال پیوستی، به خاطر برخی قوانین داخلی امکان بازی کردن پیدا نکردی.

من واقعاً برای بازی در ترکیب استقلال عطش داشتم. با این حال همیشه اعتقاد داشتم که باید به خدا توکل کنم. خیلی ناراحت بودم که بازی با تراکتورسازی را از دست دادم، اما به تلاش‌ها و تمریناتم ادامه دادم و منتظر رسیدن نوبتم شدم و به محض اینکه این فرصت را به دست آوردم دو دوستی آن را چسبیدم و مابقی ماجرا را هم که دیگر خودتان می‌دانید.

 

*قراردادت با استقلال قرضی بوده و این فصل به پایان می‌رسد. آیا دوست داری قراردادت را تمدید کنی؟

البته، من استقلال را دوست دارم و از هر لحظه بازی در استقلال لذت می‌بردم، اما باید دید چه اتفاقاتی می‌افتد.

 

*آیا می‌دانستی چند روز دیگر سال جدید ایرانی‌ها خواهد بود؟

خیلی اطلاعی ندارم، اما فکر کنم مثل تعطیلات خودمان باشد.

 

*دو هفته دیگر باید در دربی ایران بازی کنی، چه اطلاعاتی درباره دربی تهران داری؟

من ویدیوهای این بازی را دیده‌ام و شنیده‌‌ام که چقدر دربی برای مردم و هواداران استقلال مهم است، اما راستش را بخواهید من فکر می‌کنم ما بهتر از پرسپولیس فعلی هستیم. من بازی‌های آنها را دیده‌ام و منتظر بازی در دربی هستم.

 

*آیا استقلال می‌تواند قهرمان ایران شود؟

صد درصد، با تیمی که داریم می‌توانیم قهرمان شویم، اما ما باید سخت کار و برای پیروزی تلاش کنیم. ان‌شاءالله.

1870

نظرات کاربران
محمد
پرسپولیس سرورتونه برید بسوزید
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۸:۰۷
پاسخ
56
21
خطاب به بالایی
فعلا که تو سوختی .... الو ۱۲۵
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۱:۲۹
15
23
استقلال
پاتوسی هم فهمید استقلال بهتر از تیم سوم پایتخت هست. ما میگیم حرفمونو باور نمی کنن
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۲:۵۱
پاسخ
16
54
من سرخ دلم.اونم تا وقتی زنده ام.
با اینکه بعضی از طرفداران استقلال ابروی این تیم رو بردن مثل نیمار و شازده و ایمان ۰۴ و ...و همچنین متاسفانه بعضی از طرفداران پرسپولیس هم همچین شخصیتی دارن ولی به مراتب دوزشون از این ۳ نفر خیلی خیلی کمتره ولی شک ندارم که هواداران فهیم و با فهم و درک استقلال هم از قدرت گرفتن پرسپولیس خوشحال میشن و من به شخصه الان از قدرت گرفتن استقلال بی نهایت خوشحالم.هر وقت این دو تا تیم قوی بودن شور و نشاط به جامعه و فوتبال تزریق شده.من به عنوان پرسپولیسی از قدرت گرفتن استقلال خیلی خیلی خوشحالم ولی با همه اینها خود استقلالی ها هم میدونن که باید برا دومی بجنگن و خوردن گل های کم تو دربی.
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۱:۰۸
پاسخ
33
16
لیورپول خوزستان
پاتوسی جان توی دربی حرفت را پس می گیری. روی چه اساسی شما بهترید. منشا حتما توجیهت می کنه چون شناخت داره
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۳:۲۵
پاسخ
39
15
حامی
از آمارتون توی جام باشگاههای آسیامعلومه :))))))))
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۰:۲۴
پاسخ
130
16
دوچرخه سواران
اخه چیتون بهتره،؟ تیمی که سی تا بازیکن بخره و بریزو بپاش کنه فقططط باید برای قهرمانی آسیا و لیگ وحذفی برنامه چیده باشه ، وگر نه هیچ توجیه اقتصادی نداره .تا الان که از حذفی رفتید کنار ، آسیا هم که از گروهتون صعود نمیکنید ، لیگ هم فعلا در اختیار عششقپولیسه. حالا شما هی فک کن خوبی و بهتری و وزیر تمدید میکنه.......
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۸:۵۹
پاسخ
136
13
سیدرضا
فینال آسیا رو ما ندیدیم؟حرف شما عین این میمونه بگیم بایرن تا بحال فقط دوبار قهرمان اروپا شده و تیمهایی مثل هامبورگ پورتو آژاکس سلتیک فاینورد آیندهوون ناتینگهام لیورپول ستاره سرخ استون ویلا و....تا بحال به فینال اروپا نرسیدن ،همینطور اروگوئه اصلا قهرمان جام جهانی نشده برزیل جام ژول ریمه رو تصاحب نکرده و ایتالیا فقط یک بار قهرمان جهان شده!!!چون اونزمان فرمت رقابتها فرق میکرد یا تعداد تیمها کم بود !!!هرچند که از ۷ دوره حضور استقلال در نیمه نهایی و ۴ بار حضور در فینال برامون حسرت گل زدن در فینال آسیا رو نداریم
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷:۰۶
پاسخ
7
82
پیمان
دوستان جعلپولیسی عزیز سعی کنید توی صفحه سرورتون نظر ندید ک قیمت پماد سوختگی رو دارید لحظه ب لحظه بالا میبرید. اندک اندک زمانش رسیده ک دیگه مثل اون ۹ سال جادویی ک مشغول تماشای فوتبال اروپا بودید باز هم شروع کنید ب این کار و مجددا مشابه همون سالهای فراموش‌نشدنی با افتخارات نداشته قبلتون خوش باشید. خلاصه زیاد فشار نیارید.
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۳:۰۰
پاسخ
8
98
من
خودتون هم به زودی به نه سال میرسه
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۸:۲۶
5
4
M.g
ما با یک گل از السد ک به مراتب قویتر از دحیل هست شکست خوردیم و کلی موقعیت داشتیم ک استفاده نکردیم شما یک نگاه به بازی با دحیل بنداز چیتون بهتره دقیقا؟ مالکیت ۷۲ درصدی دحیل یا یک نیمه ۳ تا گل خوردنتون؟
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۱:۱۳
پاسخ
71
10
اژدهای آبی
این جمله پاتوسی یه تهدید بزرگه :"من بازی‌های آنها را دیده‌ام و منتظر بازی در دربی هستم."
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۶:۳۰
پاسخ
5
88
میثم تاجی
جدای از تعصبات رنگی،فکر میکنم بازیکنانی با کیفیت پاتوسی خیلی می‌تونه به پیشرفت فوتبال ایران کمک کنه.امیدوارم تیم ها به جای دلال بازی و خرید بازیکنان بی کیفیت،بازیکنان با سطح بالا خریداری کنند.
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶:۵۴
پاسخ
13
112
عمرعبدالرحمن
از سه تا گل که تواسیا خوردین و تو خونه خودتون با تیم ذخیره العین مساوی کردین معلوم شد بهترین خخخخخ ارزو بر جوانان عیب نیست خسته نباشیادمین
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۳:۰۲
پاسخ
181
7
سیدرضا
نیست که شما از قطر یکی نخوردین ، یک گل صحیح اونا مردود شد و دوپنالتیشون هم نگرفتن و مقابل تیم ضعیفی از ازبکستان به زور مساوی نکردین،هنگامیکه ((رو)) پخش شد شما نفر اول اون بودین
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۵:۵۱
4
72
۲۴ابدی
با قرارداد‌فضایی که داری چرا تمدید نکنی بعد دربی حالتو خریدارم ۶۶۶۶۶۶
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۸:۲۲
پاسخ
159
4
اکبر پرسپولیسی
با ورودت به تیم استقلال این تیم رو متحول کردی و نشون دادی یک بازیکن چقدر میتونه تو کیفیت یک تیم تاثیر داشته باشه من به عنوان یک پرسپولیسی برات آرزوی موفقیت میکنم(البته بجز جلوی پرسپولیس)و همیشه دوست دارم استقلال و پرسپولیس در اوج باشند تا از تماشای فوتبال لذت ببریم
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵:۴۸
پاسخ
20
83
میلاد6666666666
احتمالا نمیدونی داری درباره فینالیست آسیا و قهرمان دو دوره قبلی لیگ و صدرنشین فعلی لیگ و تیمی که سابقه 4 تایی و 6 تایی کردن تیمتون رو داره صحبت میکنی. مطمئنا بهت اطلاعات غلط دادن و فکر کردی منظور تراکتوره
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵:۱۵
پاسخ
146
5
2سال چهار بازی7گل خورده صفر گل زده
دقیقا داره راجع به خودتون صحبت میکنه البته این که مشخصات تیمت با تراکتور مساویه مشکل خودتونه
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۴:۵۲
3
43