پارس‌جنوبی‌ 2-2 سپیدرود/ جم تک‌رقمی شد؛ رشت به نفت نرسید

پارس‌جنوبی‌ 2-2 سپیدرود/ جم تک‌رقمی شد؛ رشت به نفت نرسید

3179
20:52
30 فروردین 1398
تیم های پارس جنوبی جم و سپیدرود رشت به مصاف هم رفتند و با تساوی به کار خود پایان دادند.

به گزارش وبسایت نود، دو تیم پارس جنوبی جم و سپیدرود رشت در قالب هفته بیست و ششم لیگ برتر ایران موسوم به خلیج فارس از ساعت 19 در ورزشگاه تختی جم به مصاف هم رفتند که در نهایت با تساوی 2-2 به کار خود پایان دادند. با این تساوی پارس‌جنوبی جای نساجی را با 29 امتیاز و تفاضل گل بهتر در رتبه نهم جدول لیگ گرفت. سپیدرود که با پیروزی در این بازی می‌توانست نفت مسجدسلیمان را در جدول از پیش رو بردارد و به منطقه سبز برسد، با 19 امتیاز در رده 15 جدول باقی ماند تا با یک امتیاز فاصله به نفت مسجدسلیمان نرسد و کورس فانوس به دستان لیگ کماکان داغ تر از همیشه دنبال شود.   

داور: کوپال ناظمی
کمک‌ها: تورج عیوض محمدی – ایوب غلامزاده
کمک داوران اضافی: مهدی مرجانزاده – جواد رحیم زاده
داور چهارم: مهدی شفیعی
ناظر: ایرج نظری

ترکیب پارس جنوبی جم
احمد گوهری، حامد نورمحمدی، حسین پورامینی، محمد نوری(76- فرزاد حاتمی)، مجید علیاری، نیما انتظاری، محمد ستاری، امیر شبانی، روح‌الله سیف‌اللهی(88- امیرحسین یحیی‌زاده)، شهرام گودرزی و سعید آهنی(68- سعید محمدفر)
سرمربی: مهدی تارتار

ترکیب سپیدرود رشت
ایمان صادقی، میثم تهی‌دست، میلاد شیخ سلیمانی(87- محمد نزهتی)، میثم فردوسی، محمدرضا مهدوی(72- حسین ابراهیمی)، حسین شنانی، مهرداد بایرامی، ابراهیم لطفی، هومن ربیع‌زاده، میلاد قربان‌زاده و محمد غلامی(64- مهدی محمدیاری)
سرمربی: نادر دست‌نشان

اخطار
میثم تهی‌دست (13) و ابراهیم لطفی (20) و میلاد قربان‌زاده (53) از سپیدرود
مجید علیاری (78) از پارس جنوبی جم 

لحظات حساس
نیمه اول
دقیقه 29:
ارسال والی محمد نوری از داخل محوطه جریمه روی سر مجید علیاری فرود آمد. در حالی که این بازیکن در شش قدم یارگیری هم نشده بود و موقعیت ایده‌آلی برای گل‌زنی داشت، ضربه سر آرامش را دقیقا جایی زد که صادقی حضور داشت. 
دقیقه 33: ضربه بغل پای کات‌دار نیما انتظاری از پشت محوطه جریمه با اختلافی کم به بیرون رفت. 
دقیقه 36: سیف‌اللهی در داخل محوطه جریمه با چندبار پا عوض کردن مدافع پیش رویش را دریبل زد ولی ضربه بی دقتش با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه 40: ارسال بازیکن سپیدرود در محوطه جریمه به بایرامی رسید و ضربه والی تک ضرب این بازیکن با اختلافی بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه 45: ضربه بغل پای چیپ سیف‌اللهی از پشت محوطه جریمه را صادقی با یک دست به کرنر فرستاد.

نیمه دوم
دقیقه 46:
ضربه بغل پای چپ نوری از پشت محوطه جریمه را صادقی دفع کرد. در ادامه نیز علیاری در ریباند نتوانست توپ را گل کند و صادقی با یک دبل سیو مانع از باز شدن دروازه سپیدرود شد. 
دقیقه 48: ارسال آهنی از نزدیکی های نقطه کرنر در جناح راست روی سر نوری فرود آمد که ضربه سر این بازیکن را صادقی مهار کرد. 
دقیقه 49: هتریک پارس در خلق موقعیت بالاخره جواب داد و این تیم به گل رسید. ارسال کرنر از سمت چپ روی تیر یک را شهرام گودرزی با ضربه سر به گل اول پارس تبدیل کرد. 
دقیقه 56: گل اول برای سپیدرود. ارسال کاشته کاپیتان مهدوی از میانه میدان روی سر بایرامی فرود آمد و این بازیکن با پشت سر در حالت پشت به دروازه توپ را به گوشه دروازه پارس و گوهری فرستاد. 
دقیقه 59: ارسال ضربه کاشته سیف‌اللهی از میانه های میدان به پورامینی رسید و این بازیکن با دخالت مهدوی نتوانست دروازه را باز کند. در ادامه توپ مقابل پای نوری افتاد که ضربه این بازیکن از شش قدم را صادقی به کرنر فرستاد. 
دقیقه 60: ارسال کرنر از همان سمتی که گل اول به ثمر رسیده بود، پارس را به گل دوم رساند. ارسال به تیر یک فرود آمد که با تاثیر ناقص مدافع سپیدرود در تیر دوم و در دهانه دروازه به پورامینی رسید و این بازیکن با ضربه سر شیرجه ای تیمش را به گل دوم رساند. 
دقیقه 82: ارسال ضربه کاشته از میانه میدان به محوطه جریمه سپیدرود، با تعلل مدافعان همراه شد و در نهایت ضربه گودرزی با اختلاف به بیرون رفت. 
دقیقه 85: پاس قطری بلند مدافع پارس به سیف‌اللهی رسید و این بازیکن با حمل توپ تا محوطه با دروازه بان تک به تک شد و ضربه اش را از بالای دروازه به بیرون زد. 
دقیقه 89: گل تساوی بخش سپیدرود. شوت مهدی محمدیاری از پشت محوطه جریمه به گوشه پایین و سمت راست دروازه گوهری رفت. توپ با برخورد به تکل پورامینی تغییر مسیر داده بود و گوهری در خلاف جهت آن شیرجه رفت. 

در حاشیه
* روی یک صحنه که دقیقه 27 اتفاق افتاد، داور اعتقادی به خطا روی بازیکن سپیدرود نداشت که با اعتراض شدید نیمت نشینان سپیدرود ازجمله نادر دست نشان همراه بود. 
* در اکثر برخوردها در نیمه دوم دست نشان به تصمیمات داور معترض بود. 

خلاصه لیگ برتر ایران: پارس جنوبی 2-2 سپیدرود

1004

نظرات کاربران
ضد پرچم ژاپن
امیدوارم تیم سپیدرود توی لیگ بمونه واقعا حیف هست که استان گیلان هیچ نماینده ای نداشته باشه جای مردم با صفای استان گیلان و تیم پرهوادار شمال خالی باشه امیدوارم که توی لیگ بمونه
۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۳:۱۰
پاسخ
3
26
Behzad nooryazdani
سپیدرود سقوط میکنه. این حرف من یادتون بمونه .سپیدرود در لیگ جایی ندارد...
۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۹:۱۲
پاسخ
33
4
آبی بیکران
انگار مشکل فقط سرمربی بود حالا سپید رود داره اوج میگیره جادوگگگگرررر خخخخخ
۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۲:۲۳
پاسخ
31
10
سپید رود افتخار رشت
سپید رود تو خونه میبره.مطمئن باشید.نفت مسجد سلیمان میره لیگ ۱
۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۴:۴۵
پاسخ
3
21
ایــران ســـپیدرود
تبریک و خسته نـباشید به بازیکنان و کادر باتعصب!! ایشالا هفته ی دیگه توی سـردار جنگل فولادو میزنیم و میریم بالاتراز نفت!!! ما قطعا میمونیم توی لیگ چون لیگ برتر برازنده ی ماست و لیگ بـرتر به ســـــپیدرود و هوادراش احتیاج داره توی روزهایی که صندلی های خالی بیشتراز تعداد هواداران بعضی تیم هاست!! ایـران ایــــراااان ســـــــپـیدرودیـــم
۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۱:۱۴
پاسخ
16
37
عشق فولاد خوزستان و آژاکس
چقدر دلم بحال سپیدرود می سوزه
۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۲:۴۸
پاسخ
1
31
جواد بندری
ب امید موندن سپیدرود در لیگ واقعا تیم خوب و بارشخصیت و با هوادارای با فرهنگ و خونگرمی هست
۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱:۲۲
پاسخ
9
66
گل آقا
با فرهنگ را خوب اومدی،فقط بذار یکبار با تیمی مثل خونه به خونه بابل یا نساجی مازندران بازی کنند،آنوقت اوج فرهنگمداری را بهت نشون میدن.!!
۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۱:۵۸
46
5