پاسخ آذری به مدیرعامل استقلال/ من اهل مزایده هستم نه مناقصه!

پاسخ آذری به مدیرعامل استقلال/ من اهل مزایده هستم نه مناقصه!

15636
11:06
12 شهریور 1398
مدیرعامل سابق باشگاه ذوب آهن در واکنش به صحبت‌های امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: باید بگویم بنده اهل شرکت در مزایده هستم نه مناقصه!

به گزارش وب سایت نود و به نقل از مهر، همه چیز از جلسه سعید آذری با محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش شروع شد. بعد از این نشست بود که اعلام شد آذری گزینه مدیرعاملی استقلال است و به زودی جای امیرحسین فتحی را می گیرد. بعد از انتشار این خبر، رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال اعلام کرد فتحی به کارش ادامه خواهد داد. همچنین سعید آذری هم در گفتگوهایی تاکید کرد که برنامه ای به وزارت ورزش برای مدیریت در استقلال نداده است. هرچند آذری این موضوع را تکذیب کرد ولی به نظر می رسد وی منتظر پیشنهاد مدیران عالی رتبه برای مدیریت در استقلال بوده است.

آذری شب گذشته هم با انتشار پیامی تاکید کرد که مذاکراتش را موقتا با دو باشگاه برای مدیریت متوقف کرده است تا تصمیم منطقی بگیرد. از سوی دیگر امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال هم با حضور در یک برنامه تلویزیونی به سعید آذری هم کنایه زد و گفت: «ناگهان شایعه می کنند که مدیریت استقلال قرار است تغییر کند و می آیند برای مدیریت اعلام آمادگی می کنند انگار که مناقصه یا فراخوان عمومی است.»

بنده اهل شرکت در مزایده هستم نه مناقصه
آذری در واکنش به اتفاقات رخ داده طی روزهای گذشته و همچنین کنایه مدیرعامل استقلال، گفت: من این برنامه را ندیدم و علاقه ای هم نداشتم که ببینم ولی اگر منظور آقای فتحی من بوده ام، باید بگویم بنده در مزایده شرکت می کنم نه در مناقصه! اگر در رسانه ها و یا فضای مجازی نقل قول مستقیمی از من وجود دارد که گفته ام می خواهم مدیرعامل استقلال شوم، بگویند.

برای استقلال برنامه نداده بودم
مدیرعامل سابق ذوب آهن ادامه داد: متاسفانه بعضی جاها عنوان شد که من برای استقلال برنامه داده ام ولی اینطور نبود. بنده در مزایده ها شرکت می کنم نه مناقصه ها! اگر جایگاه مدیریت در استقلال طوری است که در یک برنامه تلویزیونی از آن به عنوان مناقصه استفاده می کنند، مشکل من نیست.

چرا مدیرعامل پرسپولیس از این حرفها نزد؟
آذری خاطرنشان کرد: اگر بحث حضورم در استقلال مطرح شد، صرفا به خاطر علاقه مندی هواداران این تیم و اظهار لطفشان در صفحه شخصی ام بوده است. فقط هم بحث استقلال نبوده است. قبل از آن نام من برای مدیریت پرسپولیس هم مطرح شد ولی چرا آقای عرب که تیمش سه سال هم قهرمان شده بود، چیزی نگفت؟ آقای عرب حتی خودش استعفا کرد و رفت ولی از این حرفها نزد. این باعث افتخار و خوشحالی من است که هواداران دو باشگاه بزرگ ایران اظهار علاقه کرده اند که مدیر باشگاهشان باشم. این نشان می دهد رزومه مدیریتی سعید آذری قوی است.

سلطانی فر مدیریت استقلال را تغییر نمی دهد
مدیرعامل سابق ذوب آهن درباره دلایل متوقف کردن مذاکراتش با باشگاه های دیگر تاکید کرد: از دو باشگاه لیگ برتری دیگر پیشنهاد داشتم. قرار بود شب گذشته و بعد از توافق نهایی با یکی از این باشگاه ها نامش را اعلام کنم اما وقتی دیدم باز هم تقاضا هست، به احترام آنها تا روز چهارشنبه مذاکراتم را متوقف کردم. ولی باید بگویم از جمع بندی چیزهایی که در رسانه ها مطرح می شود می توان گفت آقای سلطانی فر وزیر ورزش دست به تغییرات در مدیریت استقلال نمی زند.

آدم سیاسی نیستم
آذری یادآور شد: پیام من به هواداران استقلال این است که از تیم، بازیکنان، سرمربی و مدیریتشان حمایت کنند. اینکه رسانه ها علاقه مند هستند یک مدیر قوی در استقلال کار کند، مشکل من نیست. مرا نه نماینده مجلس معرفی کرده و نه آدم سیاسی هستم. اگر هم اسمم برای استقلال و پرسپولیس مطرح شد به خاطر رزومه ام و خود مردم بوده است و همچنین رسانه هایی که عملکرد مدیران را زیر ذره بین دارند.

برای گرفتن پست «آویزان» نمی شوم
وی با بیان اینکه برای استقلال آرزوی موفقیت دارد، گفت: جا دارد از هواداران سپاهان، پرسپولیس، استقلال، نساجی و ذوب آهن که در این مدت به بنده محبت کردند، تشکر کنم و به تمام آنها این پیام را بدهم که سعید آذری آدم سفارشی نیست. یکبار به فردین گفتند چرا نامت ماندگار شد که پاسخ داد به خاطر نقش هایی است که بازی نمی کردم. من هم نیازی ندارم که برای پست گرفتن به دیگران «آویزان» شوم.

می خواستند برایم «پادرمیانی» کنند
مدیرعامل سابق ذوب آهن اظهار کرد: برای کار کردن و پست گرفتن التماس نمی کنم. در همین چند روز دو، سه آدم مهم با من صحبت کردند که آیا می خواهی برایت پادرمیانی کنیم که پاسخ منفی بود. مدیری که با پادرمیانی بیاید، با پادرمیانی هم می رود. من همواره مدیر مستقلی بوده ام. حتی اگر به استقلال هم بیایم مستقل خواهم ماند و بر اساس مسئولیت هایی که هیات مدیره تعیین می کند، کار می کنم؛ آن هم هیات مدیره ای که صالح و متخصص باشد. به پرونده کاری ام افتخار می کنم و نشان می دهد مسیر مدیریت را درست طی کرده ام.

تقدیر سپاهان نشان داد راهم را درست رفته ام
آذری در پایان درباره برگزاری بازی پیشکسوتان سپاهان و ذوب آهن و تقدیر سپاهانی ها از وی گفت: سپاهان و ذوب آهن در خیلی مسائل از جمله اتفاقات فرهنگی پیش رو بوده اند. باید از مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان، محمود یاوری، امیر قلعه نویی و تمام پیشکسوتان فوتبال اصفهان تشکر کنم. وقتی باشگاه رقیب از شما تقدیر می کند نشان می دهد که راهتان را درست رفته اید.

2051

نظرات کاربران
حقیقت۶۶۶۶
سعید آذری یکی از باهوش ترین مدیران ورزشی کشوره اینقدر زرنگ و باهوش هست که توی باتلاق سرخابی ها گیر نکنه
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰:۰۰
پاسخ
16
60
مهدی
آقای آذری مرد بزرگی است ودر کارش موفق انشاالله بیاد تاج کبیر
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۸:۱۴
پاسخ
34
29
عدالت سرخ
خدایی حیف شد من حاضر بودم که مدیر عامل پرسپولیس بشه، چون انصاری فرد یه بار امتحانش رو پس داده بود و باعث کسر امتیاز از پرسپولیس شده بود، اگه آذری مدیر عامل پرسپولیس می شد به خدا سر دوسال هم بدهیهارو می داد و هم تمام مشکلات پرسپولیس رو حل می کرد
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰:۵۲
پاسخ
28
41
استقلال
اگه آذری تونست فرق مزایده و مناقصه رو دقیق توضیح بده منم موافقت می کنم بیاد استقلال .
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷:۴۴
پاسخ
90
50
پیام
یه سر به فرهنگ لغات بزن بعدم یه کم فکر کن منظورش رو میفهمی
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۹:۵۳
10
44
دوست جون
شما تفاوت این دوتا رو یادبگیر بعد کامنت بزار، مصاحبه ایشان بسیار هوشمندانه است
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۵:۲۴
10
55
ایران
هر چقدرم رزومه آقای آذری پربار باشه که قطعا هست ولی باید توجه داشت که مدیریت یه باشگاه خصوصی کاملا با مدیریت استقلال و پرسپولیس فرق میکنه، هیئت مدیره و مدیر عامل این دو باشگاه کاملا اجرا کننده سیاست ها و دستورات وزارت ورزش هستند پس در واقع نقش آقای آذری با آقای فتحی و باقی دوستان نمیتونه تفاوت آنچنانی داشته باشه و نمیشه انتظار داشت با اومدن آقای آذری اتفاق خیلی خاصی بیوفته و همه چی از این رو به اون رو بشه، نمونش شرایط مدیریتی تو این شش هفت سال اخیر استقلال و قبل اون مشکلات و مسایل مدیریتی که پرسپولیس حدود ده یازده سال باهاش درگیر بود.
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷:۰۸
پاسخ
5
101
رسول همیشه آبی
قطعا نمیزارن آذری مدیرعامل استقلال بشه چون مثل فتحی بله قربان گویه بالادستیها نیست و رو اصولش پافشاری میکنه مخصوصا الان که همه کار میکنن استقلال نتیجه نگیره
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۵:۵۲
پاسخ
52
74
دوست
آفرین بر تو که یک جواب دندون شکن به این مدیر هتل شیشتقلال دادی ولی ما پرسپولیسی های کبیر فتحی را دوست داریم و اگر بره حتما" مثل رفتن برانکو اعتراض می کنیم، خخخخ
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶:۵۵
پاسخ
31
74
فولادمرد
گفت از هواداران پرسپولیس و استقلال و سپاهان و ذوب و نساجی ممنونم اتفاقا از همه این تیم ها به علاوه فولاد پیشنهاد جدی داشت وقتی نام فولاد رو نیاورد و با توجه به حمله های شدید به مدیریت بی کفایت فولاد شده به احتمال زیاد در چند روز آینده مدیر عامل فولاد میشه پرسپولیس که تازه مدیریتش عوض شده استقلال که منتفی شد سپاهان و تراکتور وپدیده هم که مدیران قوی دارن و پیشنهادی بهش ندادن پس میمونه فولاد هر چند که یه احتماله اما ان شاء الله همینطور میشه
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴:۲۸
پاسخ
14
49
کیروش کبیر
در اینکه آقای آذری بهترین مدیر ورزشی کشور هستن شکی نیست‌. ولی یادمون نره بیشترین دلیل محبوبیت و موفقیت آقای آذری مبارزه با بازیکن سالاری و ندادن پول غیر منطقی به بازیکنان هست. حالا فرض کنید آقای آذری مدیرعامل یکی از تیمهای سرخابی بشه و هر دو تیم یک بازیکن رو بخوان و آقای آذری بخواد پول منطقی به اون بازیکن بده ولی تیم رقیب با پول بیشتر اون بازیکن رو بخره. به نظر شما ما هواداران نمیایم به آقای آذری انتقاد کنیم؟ به همین دلیل شرایط کار در سرخابی های پایتخت بسیار متفاوت از تیمهای دیگه هست. به خصوص ذوب آهنی که تا به حال قهرمان لیگ برتر نشده.
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱:۲۸
پاسخ
22
142
کربختیاری
امثال فتحی،افتخاری،افشارزاده فقط دنبال نابودی استقلال بودن اومدنشون برخلاف میل هوادار بود رفتنشونم زوریه ول کن استقلال نیستن
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۹:۵۲
11
50
پرسپولیس محبوب دلها
درسته.مدیریت تو ذوب اهن خیلی راحته فشار هوادار نیست میزان بودجه فصل همون اول فصل مشخصه و کم زیاد نمیشه برعکس سرخ ابی ها که نه بودجشون مشخصه نه تاریخ اومدن پول تو باشگاه مشخصه با ۲تا دونه شکستم مجبوره مدیر سریعا یک بازیکن جذب کنه که هوادار ساکت بشه
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳:۲۸
2
40
pinar از آذربایجان
شکاری سلام میرسونه
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶:۲۶
پاسخ
105
36
دیدیر دروگبا سپاهانی
آذری بیاد استقلال تیمتون و از این رو ب اون رو میکنه
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲:۴۷
پاسخ
32
71
hamid af
درمیان مدیرانی که نامشان فقط مدیر هست آذری به مراتب بهتره هرچند هنوز کشور ما با مدیریت مدرن و حرفه ای سالها فاصله داره...کارنامه آذری نسبت به فتحی به مراتب معتبرتره
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۶:۱۳
پاسخ
19
93
امیر رحیمی
کسی که یحیی رو به خاطر هیچ و پوچ علیرغم نتایج خوبش کنار گذاشت کی بود؟
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۱:۴۹
15
15
کوهمره.جروق
آقای آذری شکاری چی شد؟ خوبه که مدیر عامل استقلال بشه بعدش همه چی برای هواداران پرسپولیس مشخص میشه
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱:۴۱
پاسخ
25
62
قرمز بی افتخار
دوست جون جان این رو یادت باشه هرچیزی که تلاش کنی و به دست بیاری هزار سال هم که بگذره از اون باز هم به خاطر تلاشی که کردی برات تازگی داره. مثل این میمونه که بگی اروگوئه چون قهرمانی هایه جام جهانیش برایه دوره هایه اول بوده الان دیگه نباید بهش افتخار کنن.استقلال به خاطر قدمتی که داره بزرگ هست نه مثل پیروزی که ستاره قهرمانی با اسم پیروزی رو به پیرهنتون اما اسمش رو قبول نمیکنید.حالا شما 40 سال پیش اسم تیمتون بولینگ عبدو بوده باید فراموش کنید مگه.
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۵:۵۲
20
13
دوست جون
بهترین مدیر تاریخ هم برای شماها بیاد شماها اصلا در حد و توان پرسپولیس کبیر نیستین، 30 سال پیش زمان عصر قجر 2 تا ستاره گرفتین فقط به اون مینازید!!کسی به گذشته فکر کنه چیزی در اینده نمیشه،تمام
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸:۴۷
22
33
آرش ۷۷
والا نمیدونم باشگاه فراخوان یا آگهی استخدامی مدیر تو روزنامه ها زده که آقای آذری هروز اعلام آمادگی میکنه و منت میذاره که خواهان زیاد دارم و نمیتونم زیاد منتظر بمونم!؟؟؟؟؟بیچاره استقلال با اینهمه مدعی که منظر خرد شدن تیمن تا خودشون به ریاست برسن !!!!خطیر ،فتح اله زاده، واعظ،توفیقی ،و...!!گلی به جمال افتخاری که واسه همیشه رفت و بیخیال شهرت شد
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵:۴۲
پاسخ
23
48
قهرمانی در ده دقیقه
الانه که صاحب تیم تراکتورساز بیاد بهش پیشنهاد دوبرابری بده وببردش تیم خودش
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳:۴۸
پاسخ
13
87
استرسی به نام تراختور
استرس و اضطراب برای بدن ضرر داره خخخخخ
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰:۵۶
35
8
ساسا تراختوری
دارندگی و برازندگی داریم انجام میدیم ندارین پس هیس!
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۵:۲۲
36
9
TT فراتر از باشگاه
مدیر هوچی گر واسه شماها خوبه قهرمان جهان
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۸:۳۹
34
11