پاسخ شرکت مجری نظرسنجی پیامکی و اپلیکیشن برنامه نود به مطلب روزنامه فرهیختگان

پاسخ شرکت مجری نظرسنجی پیامکی و اپلیکیشن برنامه نود به مطلب روزنامه فرهیختگان

14184
18:53
31 تیر 1398
شرکت مجری پیامکی برنامه نود به مطلب منتشر شده در یکی از روزنامه های صبح امروز واکنش نشان داد.

روزنامه محترم فرهیختگان
باسلام و احترام،
پیرو نشر مطلبی تحت عنوان "عادل و صدا و سیما در چالش شفافیت" در تاریخ ۱۳۹۸/۵۰/۳۱ به قلم آقای سیدمهدی موسوی تبار در صفحه ۱۲ روزنامه، با توجه به ذکر نام شرکت دانش بنیان آتیه داده پرداز در این گزارش، خواهشمند است تا جوابیه این گزارش مطابق قانون مطبوعات به همان اندازه و در همان صفحه منتشر گردد. بدیهی‌است که این شرکت در صورت عدم چاپ جوابیه، حق صیانت از حقوق قانونی خود را محفوظ دانسته و از‌ آن روزنامه‌ی محترم انتظار رعایت حقوق شرکت‌هایی که نامشان در گزارش‌ها ذکر می‌شود را دارد.

در پاسخ به ابهامات مطرح شده در مقاله‌ی فوق الذکر، موارد زیر لازم به ذکر است و مهمتر اینکه مبنای محاسبات ارائه شده کاملاً اشتباه بوده و نتیجه‌گیری نهایی به هیچ عنوان مورد تایید این شرکت نمی‌باشد.

در ابتدا به عنوان مجری نظرسنجی پیامکی و اپلیکیشنی برنامه نود، باید تاکید کرد که در تمام سالیانی که برنامه نود نظرسنجی پیامکی داشته، مخاطب محترم برنامه برای شرکت در آن از طریق پیامک فقط هزینه یک پیامک عادی بر اساس نرخ اپراتور تلفن همراه خود را پرداخت می‌کرد که از این مبلغ حتی یک ریال نصیب شرکت آتیه داده پرداز یا تهیه کننده برنامه نود نمی‌شد. موضوع مورد بحث در مقاله روزنامه فرهیختگان در مورد پیامک های برگشتی به شرکت‌کنندگان در نظرسنجی برنامه نود بوده است. در این مقاله نرخ خرید هر پیامک برگشتی از مخابرات به غلط 69 ریال عنوان شده که درواقع 89 ریال است. از طرفی تامین هزینه های ارسال پیامک برگشتی به عهده اسپانسرهای برنامه بوده است. در مقاله روزنامه فرهیختگان نرخ متوسط فروش هر پیامک برگشتی به اسپانسر برنامه 150 ریال عنوان شده که اختلاف فاحشی با واقعیت دارد چرا که متوسط نرخ فروش پیامک به اسپانسر طی سالیان گذشته 106 ریال بوده است(لازم به ذکر است که طی حدوداً 400 برنامه‌ی سالیان گذشته تعدادی از برنامه‌ها اسپانسر نداشتند و هزینه‌ی پیام‌های برگشتی از طرف این شرکت پرداخت شده است). ضمناً‌ اجرا، پشتیبانی و پایداری سیستم نظرسنجی برنامه 90 طی سالیان گذشته حدود یک میلیون و دویست هزار تومان به ازای هر برنامه برای این شرکت هزینه دربر داشته است. لذا همانطوری که ملاحظه می‌فرمایید محاسبه‌ی درآمد 6 میلیارد و 400 میلیون تومانی بابت اجرای نظرسنجی پیامکی طی ده سال گذشته در برنامه‌ی 90 کذب محض بوده و با استناد به مدارک موجود می‌توان اثبات کرد که درآمد ناخالص حاصله از نظرسنجی پیامکی طی ده سال گذشته کمتر از 8 درصد مبلغ عنوان شده در این مقاله است که بخش قابل توجهی از این درآمد هم صرف هزینه های مختلف ذکر شده گردیده است. ضمنا تهیه کننده برنامه نود حتی یک ریال از محل این درآمد ها سهمی نداشته است.

شایان ذکر است که اپلیکیشن نود جهت فراهم شدن امکان شرکت رایگان در نظرسنجی برنامه نود و همچنین امکان مشارکت هموطنان خارج از کشور در آن، ایجاد شد. در بخش اپلیکیشن، درآمد ادعا شده‌ی ۶ میلیارد تومانی، کذب محض بوده و به دلیل نداشتن اسپانسر، این اپلیکیشن کوچکترین درآمدی برای آتیه داده پرداز نداشته است. در مدت زمان کوتاهی که بعضی اسپانسرهای قبلی برنامه نود به صورت محدود در اپلیکیشن تبلیغ شده‌اند هم هیچ هزینه‌ای از آن‌ها اخذ نشده و این خدمت اپلیکیشن به آن‌ها بخشی از پروژه اسپانسرینگ آن ها در نود بوده است. لازم به ذکر است که هزینه‌های طراحی، راه‌اندازی، پشتیبانی و پایداری اپلیکیشن نیز طی سالیان گذشته به عهده‌ی شرکت آتیه داده پرداز بوده است.

با کمال تاسف از مطلب منتشر شده در آن نشریه محترم و به جهت تنویر افکار عمومی، لازم به ذکر است که شرکت آتیه داده پرداز به عنوان یک شرکت خوشنام و امین، بیش از ۱۷ سال در حوزه‌ی پیام رسانی بانک‌ها و سازمان‌های بزرگ دولتی و خصوصی فعال بوده است و به دلیل حضور در بازار بورس، از شفافیت کافی به جهت بررسی اعداد و ارقام ادعا شده برخوردار بوده و اجازه‌ی طرح مسائل بی‌اساس و کذب در حوزه‌ی فعالیت خود را به جریان‌های سیاسی و اقتصادی خاص، نخواهد داد.   
 

با سپاس
شرکت آتیه داده پرداز

نظرات کاربران
کوهمره.جروق
عادل چرا مهتوای نود را در فوتبال 120 اجرا نمیکنید.البته میدونم سخته ولی اینجوری بهتر از نود میشه
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۳:۲۵
پاسخ
9
119
پرسپولیس خسته(یازده گلادیاتور)
مطمعنم خیلیام مث من هم عقیدن ک چه برنامه نود چه اپلیکیشن نودچه کانال تلگرامی بااختلاف قوی ترین بودن وهمواره به نظرات انتقادات وپیشنهادات مخاطبانشان احترام قائل بودن وهمیشه سعی بردارابودن کیفیت مطالب واپلیکیشن های نود وپیامک هاداشتن.من خودم یکی از طرفداران پروپاقرص برنامه نود.کانال نودواپلیکیشن نودهستم.قطعابرندقوی پشت سرشم حاشیست مهم نظرمردمه.درودبرعادل وتیم نود.
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۴:۲۵
پاسخ
8
174
فرهاد
بنده همینجا عرض میکنم اگه پولی از طرف من به سمت برنامه نود هزینه شده باشه حلال میکنم آقای عادل نوش جون تو و همکارات عادل عزیز تو نیازی به جوابیه نداری چون با اخلاق و رفتاری که در این چند ساله ازت دیدیم میدونیم اینها از کجا میسوزند که دنبال حاشیه سازی برای محبوب ترین برنامه ورزشی ایران هستند
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۹:۲۴
پاسخ
8
170
سپهر
عادل من 19سالمه برای من حرف تو سنده آخه میدونی آنقدر دروغ زیاد در طول روز می شنوم این روزنامه چیزی نیست ولی عادل حرف تو برای من سنده سند...
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۷:۴۴
پاسخ
1
215
صداقت و شرافت مدتی ست از این دیار رخت بسته....
من به شخصه در این سال ها بیننده برنامه بودم و در این نزدیک به دو دهه، با چندین خط خود و اطرافیان در نظر سنجی شرکت میکردیم. که هیچ گونه ارزش افزوده ای از اعتبار خط کم نمیشد به جز هزینه خود پیامک. دیگر الان باور دارم که هیچ انگی به عوامل این برنامه نمیشه چسباند. که اگر غیر از این بود، دوستان آن را در بوق و کرنا میکردند. دیگه هیچ چیزی پیدا نکردند ‌این شائبه را در بین مردم پخش کرده اند. کاش به جای کوبیدن برنامه های حرفه ای و اشخاص درست کار، روند کارشان را یاد میگرفتیم.
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۱:۳۶
پاسخ
10
135
گواردیولا.
درود برعادل عزیز
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۵:۵۱
پاسخ
5
200