پایان عالیجناب رکورد

پایان عالیجناب رکورد

21717
15:12
29 خرداد 1398
برانکو ایوانکوویچ در حالی به کار خود در پرسپولیس پایان داد که رکوردهای بی‌نظیر و متعددی از خود در این تیم به جای گذاشت.

به گزارش وب سایت نود، با اعلام رسمی سایت باشگاه الاهلی، برانکو ایوانکویچ با عقد قرارداد دو ساله هدایت این تیم را پذیرفت و علی‌رغم انکار اولیه مدیران باشگاه پرسپولیس، باید کار این مربی موفق را در قهرمان 3 سال اخیر لیگ برتر تمام شده دانست. پروفسور در 50 ماه حضور خود در پرسپولیس رکوردهای زیادی از خود به جای گذاشت به بهانه پایان همکاری برانکو با پرسپولیس این رکوردها مرور شده است.
بهترین میانگین امتیاز
برانکو در 126 بازی که سرمربی پرسپولیس بود 256 امتیاز بدست آورد تا با میانگین امتیاز 2.03 در هر بازی بهترین مربی تاریخ لیگ برتر باشد. او تنها مربی است که در ادوار لیگ برتر، میانگین امتیاز بیش از 2 امتیاز در هر بازی از خود به جای گذاشته است.
اولین مربی با 3 قهرمانی پیاپی با یک تیم
پیش از این سپاهان با قهرمانی در لیگ‌های نهم تا یازدهم رکورددار بیشترین تعداد قهرمانی پیاپی در تارخ لیگ برتر بود. امیر قلعه‌نویی نیز 3 دوره متوالی از لیگ هشتم تا دهم فاتح این مسابقات شده بود. برانکو با قهرمانی با پرسپولیس از دوره شانزدهم تا هجدهم تبدیل به اولین مربی‌ای شد که 3 دوره متوالی با یک تیم قهرمان لیگ برتر شده است.


رکورد بیشترین تعداد دوره پیاپی حضور در جمع 2 تیم بالای جدول
پرسپولیس در لیگ پانزدهم به رتبه دوم دست یافت و در سه دوره بعدی قهرمان شد تا تنها تیمی باشد که در 4 دوره متوالی 2 جایگاه نخست جدول را به خود اختصاص داده است.
کمترین تعداد شکست در یک فصل
سومین و آخرین قهرمانی برانکو با پرسپولیس با یک رکوردشکنی ویژه همراه بود. این تیم در طول فصل متحمل تنها یک شکست شد تا رکورد کمترین تعداد باخت در یک فصل را در لیگ برتر به نام خود ثبت کند.
مقتدرترین قهرمانی
پرسپولیس لیگ شانزدهم را با 66 امتیاز به پایان رساند و میانگین 2.2 امتیاز در هر بازی به جای گذاشت. این بهترین عملکردی است که تیمی در یک دوره در تاریخ لیگ برتر داشته است.


بیشترین تعداد برد در یک فصل
پرسپولیس در لیگ شانزدهم پس از 8 دوره قهرمانی را بدست آورد. این تیم در آن فصل توانست با 20 پیروزی، رکورد بیشترین تعداد برد در یک فصل را به نام خود ثبت کند. پرسپولیس در آن دوره به 11 پیروزی پیاپی در دیدارهای خانگی دست یافت که رکوردی دیگر در تاریخ لیگ برتر است.
بیشترین درصد کلین‌شیت در یک فصل
کارنامه عالی دفاعی، مهم‌ترین ویژگی است که از پرسپولیس برانکو به جای خواهد ماند. این تیم در لیگ شانزدهم در 66% بازیها دروازه خود را بسته نگه داشت که بیشترین میزان کلین‌شیت در یک فصل است.
بیشترین تعداد بازی پیاپی بدون شکست
هرچند که پرسپولیس در لیگ پانزدهم نتوانست مسابقات را با جام به پایان برساند ولی آغاز اوج‌گیری این تیم در این دوره شکل گرفت جایی که این تیم 21 مسابقه بدون باخت را پشت سرگذاشت تا با رکورد تاریخ لیگ برابر شود.

گل‌زنی در بیشترین تعداد بازی پیاپی
برانکو ایوانکویچ از هفته بیست و پنجم لیگ چهاردهم سرمربی پرسپولیس شد و از آن بازی سرخپوشان در 33 دیدار متوالی گل‌زنی کردند. پرسپولیس در 2 دیدار قبل از آمدن برانکو نیز دروازه حریفان را باز کرده بود. گل‌زنی در 35 بازی پیاپی، بهترین آماری است که تیمی در ادوار لیگ برتر به نام خود ثبت کرده است. 


زودترین قهرمانی
در بین 3 گانه قهرمانی پرسپولیس، دومین قهرمانی، موفقیت خاصی محسوب می‌شود. این تیم 3 هفته قبل از پایان فصل به قهرمانی رسید که زودترین قهرمانی تیمی در تاریخ لیگ برتر است. پرسپولیس لیگ هفدهم با تفاضل گل 33+ فصل را به پایان رساند که بهترین تفاضل گلی است که تیمی در لیگ شانرده تیمی از خود به جای گذاشته است.
بیشترین فاصله با تیم دوم
پرسپولیس در پایان هفته بیست و چهارم در لیگ هفدهم 16 امتیاز با تیم دوم جدول فاصله داشت که این بیشترین اختلاف امتیازی است که صدرنشین با تیم دوم جدول در یک هفته از لیگ در تاریخ مسابقات داشته است. پرسپولیس در همان هفته مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را گرفت که این زودترین زمانی است که تیمی حضور در آسیا را قطعی کرده است.
رکوردهای بی‌نظیر در آسیا
پرسپولیس تا قبل از برانکو موفق به حضور در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نشده بود ولی با این مربی نه تنها این طلسم را شکست بلکه به تنها تیم ایرانی تبدیل شد که 2 بار به مرحله نیمه نهایی این مسابقات راه یافته است و در دوره پیش فینال این بازیها را تجربه کرد. پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 2018 با 6 کلین‌شیت رکورد بیشترین کلین‌شیت در یک فصل را از خود به جای گذاشت.


تنها قعرنشینی تاریخ پرسپولیس
برانکو در کنار رکوردهای خوب متعددی که از خود به جای گذاشت در شروع کار خود در پرسپولیس موفق نبود و در هفته‌های ابتدایی فصل به رتبه آخر جدول سقوط کرد که این تنها تجربه قعرنشینی پرسپولیس در طول تاریخ است.


رکوردهای از بین رفته
به جز رکوردهای اشاره شده، برانکو موفق شد رکوردهای دیگری نیز به جا بگذارد ولی این رکوردها تا قبل از پایان حضور برانکو شکسته شد. پرسپولیس در لیگ هفدهم موفق شد رکورد طولانی‌ترین زمان بسته نگه داشتن دروازه در تاریخ لیگ برتر را ثبت کند که این رکورد پس از چند هفته توسط استقلال شکسته شد. پرسپولیس در همان فصل با 14 گل خورده بهترین خط دفاع تاریخ لیگ برتر شد که استقلال در فصل گذشته توانست این رکورد را تصاحب کند. پرسپولیس در لیگ هجدهم فصل را با شروع رویایی با 16 بازی بدون شکست آغاز کرد که این آمار با رکورد تاریخ لیگ برتر برابری می‌کرد ولی سپاهان در همان فصل رکورد 18 بازی بدون شکست در ابتدای فصل را از خود به جای گذاشت تا این رکورد هم سرخپوشان نیز دوام نیاورد.

60610

نظرات کاربران
بیا تو رمشک
واقعا بهتریت بود پروفسور
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۷:۵۴
پاسخ
24
253
حمید از مشهد
یه حرفی با اینایی که میرن جلوی باشگاه اعتراض میکنم دارم. الان وقت بدنسازی و تمرینات پیش فصله ‌که با انتخاب هرچه زودتر سرمربی اغاز بشه .. با این تجمع ها ضربه میزنید به این روند .. حالا باشگاه بخاطر سختی جور کردن پول برانکو مدتی رو از دست داد تا برانکو هم پیش دستی کنه بخاطر بندی که در قرار داد بود و بتونه جدا بشه .. حالا کدوم یک مقصرن بماند ولی تا الان باشگاه موفق بوده و این اعتراض هارو بزارید برای پایان فصل بعد که اگه خدایی نکرده در گرفتن جام ناموفق بود نه الان که کلی جام آوردیم .. با این کار دارید ناخواسته به پرسپولیس ضربه میزنید .همون چیزی که رقبا میخوان
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۴:۵۷
پاسخ
36
135
هرچی برانکو بگه
کاش مثل دقیقه ۲۴ که کاپتان ابدیمون رو تشویق میکنیم در دقیقه ای برانکو رو هم تشویق کنیم
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۰:۱۹
پاسخ
45
190
کیومرث
البته رکورد سم پاشی دو هم شکوند . بره دیگه هیچوقت سمت مملکت من نیاد .
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۷:۲۶
پاسخ
287
43
امیر
نگران نباش ژاپن نمیاد
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۷:۴۲
12
155
رونالدینهو شاعر فوتبال
میدونی فرق تو با عشقم نیمار چیه؟ اون آنقدر شهامت داره که عشقش یعنی استقلال را جار میزنه و با صدای بلند حتی در شکست ها، از عشتقلال میگه اما تو آنقدر ترسو و ریاکار هستی که با اینکه طرفدار استقلال هستی ولی خودت را پشت کی روش و توهماتش قایم کردی چرا که کی روش از موفقیت های برانکو ترسیده بود و از حسادت نمیتوانست ، برانکو را ببیند.حتی زمانی که برانکو قراردادش را با پرسپولیس تمدید کرده بود، دچار این توهم توطئه بود که برانکو به نیمکت تیم ملی چشم داره.
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۵:۲۵
10
143
پرسپولیس کبیر
پرسپولیس امسالم دوباره قهرمان میشه.زودتر سرمربی رو معرفی کنید.بازیکنا همه میمونند اونایی هم که میرن جاشونو زود پر کنید.زرد و آبی برید تو غار ارتش سرخ سواره نظام خودش رو به حرکت داره در میاره....
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۷:۰۶
پاسخ
25
152
پرسپولیس محبوب دلها
اگه هوادارها باز هم حمایت کنند و تیم رو از حاشیه دور کنند به سرنوشت منچستر بعد فرگوسن دچار نمیشیم و باز هم رو دور موفقیت خواهیم بود چون شاکله اصلی تیم حفظ شده البته تا الان
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۳:۲۹
پاسخ
8
128
MRS63
تاریخ مصرف برانکو تموم شده بود چیزی نداشت پرسپولیس قدرت هجومی نداشت فقط دفاع خوب داشت هر کی میگه پرسپولیس نیم فصل دوم خوب بود از فوتبال هیچی نمیدونه کدوم تاکتیک تیمی به گل رسید ۶ تا بازی بدون گل فقط اوت و ضربه ایستگاهی ۶تا مساوی حذف از آسیا اونایی که منطق دارن قبول میکنن که اگه یحیی ششتقلا و سپاهان و تراکتور نمیبرد با مساویای و بازی بد برانکو پرسپولیس قهرمان نمیشد خدارو شکر که رفت به امید خدا عشق پولیس با مربی جدید باقدرت تر بازم قهرمان میشه
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸:۴۵
پاسخ
103
48
علی
خدا پشت و پناهت . برعکس مدیران برامون افتخار و ابرو اوردی
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۶:۲۱
پاسخ
8
115
همیشه قرمززززز
چقدر برای این تیتر قیمت پماد حتی از دلار گرونتر شد خخخخخ
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۳:۴۵
پاسخ
7
123
زانیار
بخاطر همین رکورد ها و قهرمانی ها بود که همه علیه پرسپولیس شده بودن
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۶:۱۴
پاسخ
8
115
محمد
بهترین گزینه پرسپولیس الان فقط سرتن چوک هست تمام همراه با . پانادیچ و مارکو
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۴:۰۷
پاسخ
15
67
تاج کبیر
مدیران پرسپولیس لیاقت برانکورونداشتن،اگه استقلال بود100سال باتمام توان حفظش میکردیم،حیف همچین سرمربی دیگه درلیگ ایران نیست
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۶:۲۲
پاسخ
19
86
همیشه قرمززززز
شما سرمربیان خودتونو حفظ میکردین برانکو پیشکش
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۰:۲۱
5
55
محمد
اگه واقعا مدیر عامل درست حسابی میداشتیم باید با برانکو قرارداد مادام العمر میبست
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳:۳۶
پاسخ
9
80
ستارگان سرخ ایران
حیف شد خیلی حیف شد رفت برانکو!
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳:۲۴
پاسخ
7
73
شازده آبی
میگن برانکو ستاره قلابی‌تونم قاطی وسایل شخصی‌ش برده!!!! :))))))))))))
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۷:۲۸
پاسخ
126
12
سوباسا
اونو فتلتون چند ساله برده
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۸:۱۲
5
84
ولی۴+۶
چند ساعت چند ساعت پماد میزنی؟!!
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۷:۱۶
5
71