پایان هیجان در گام آخر سری آ؛ آتالانتا و اینتر در لیگ قهرمانان، سقوط امپولی

پایان هیجان در گام آخر سری آ؛ آتالانتا و اینتر در لیگ قهرمانان، سقوط امپولی

5013
00:56
06 خرداد 1398
میلان از صعود به لیگ قهرمانان اروپا بازماند.

به گزارش وبسایت نود، پیروزی اینتر و آتالانتا در آخرین هفته سری آ، حکم به صعود این دو تیم به لیگ قهرمانان داد، امپولی هم با سری آ خداحافظی کرد.

یکشنبه شب با انجام هشت بازی این فصل سری آ به پایان رسید. بعد از شکست لاتزیو و یوونتوس در بازی های نخست این شب، شش مسابقه همزمان برگزار شد که نتایج تلخی برای میلان و امپولی رقم خورد.

در دیدار مهم یکشنبه شب، اینتر در یک بازی سراسر هیجانی و جذاب موفق شد 2-1 امپولی را شکست دهد.در این بازی پراتفاق، ابتدا بالده در دقیقه 51 بازی را 1-0 کرد، سپس ده دقیقه بعد ایکاردی یک پنالتی را از دست داد تا اینکه امپولی در دقیقه 76 توسط ترائوره به بازی برگشت و مسابقه را مساوی کرد ولی ناینگولان در دقیقه 81 باز هم برای اینتر گلزنی کرد تا بازی 2-1 شود.

در دقایق پایانی بازی، داور از VAR کمک گرفت و یک گل اینتر را مردود اعلام کرد و بالده از زمین اخراج شد. امپولی با وجود حملات فراوان، نتوانست به گل برسد تا در نهایت اینتر برنده شود. با این برد اینتر سهمیه لیگ قهرمانان را گرفت، آنها چهارم شدند و با 69 امتیاز بالاتر از میلان همشهری قرار گرفتند. امپولی هم که برای ماندن به یک امتیاز نیاز داشت، با این باخت، با 38 امتیاز، هم امتیاز با جنوا، در رده هجدهم ایستاد و سقوط کرد.

در دیگر دیدار مهم آتالانتا مقابل ساسولو که در دقایق 48 و 83 دو اخراجی داده بود، 3-1 به برتری رسید تا با این برد با شایستگی در رده سوم قرار گیرد و فصل بعد در لیگ قهرمانان حاضر باشد. آنها با 69 امتیاز فصل را به پایان رساندند.

اما میلان با وجود برد، نتوانست سهمیه را کسب کند. میلان در خانه اسپال به برتری 3-2 رسید که برای حضور در لیگ قهرمانان کافی نبود چرا که آنها منتظر امتیاز از دست دادن اینتر و یا آتالانتا بودند. در این مسابقه چالهانوغلو در دقیقه 18، کسیه در دقیقه 23 و 66 (پنالتی) گلزنی کردند. با این نتیجه میلان 68 امتیازی در رده پنجم ایستاد.

آ اس رم هم با وجود برتری 2-1 مقابل پارما، راه به جایی نبرد و در فصل بعد در لیگ اروپا حضور خواهد داشت. در آخرین بازی ده روسی و رانیری در رم، پیگرینی و پروتی گلزنی کردند تا جالوروسی فصل را در رده ششم به پایان ببرد.

تساوی 0-0 جنوا مقابل فیورنتینا نیز برای ماندن این تیم در سری آ کافی بود چرا که جنوا با باخت امپولی، در رده هفدهم قرار گرفت و از سقوط فرار کرد. فیورنتینا هم شانزدهم شد.

دیدار کالیاری و اودینزه هم با برتری 2-1 اودینزه پایان یافت. اودینزه دوازدهم و کالیاری پانزدهم شد.

1878

 

نظرات کاربران
پرسپولیس-میلان عشق های فوتبالی
با اینکه گتوزو عشقه ولی میلان باید یه مربی بزرگ در حد نام میلان بیاره... دلم برای میلان با کاکا و شوچنکو تنگ شده...
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۳:۲۳
پاسخ
1
10
:)
عشقی اینتر فصل بعدم با کونته طوفانیم چ حالی کردم میلان نیومد
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۵:۰۲
پاسخ
15
7
Mostafa B
امپولی تلاشش کرد و واقعا حیف شد خعلی وقت بود تو لیگ ایتالیا اینجور بازی قشنگ و پر هیجانی ندیده بودم.....
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۷:۵۳
پاسخ
2
58
داود
کاش میلان صعود میکرد از تیم اینتر متنفرم
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۷:۳۷
پاسخ
56
60
علی
واقعا خیلی حیف شد میلان نرفت لیگ قهرمانان، ولی اگه گتوزو رو نگه دارن قطعا فصل بعد جز سه تیم اول میشه
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۱:۳۶
پاسخ
66
26
زنده باد یووه
چه کرد این امپولی؟! اینا اگه کلّ فصل این جوری بازی می کردن، یه پا سهمیه بودن... اگه دقیقه ۹۰ توپ امپولی به تیر نمی خورد و گل می شد، میلان به جای اینتر به لیگ قهرمانان می رفت و جنوا هم به جای امپولی به سری بی... چقدر با حال تر بود! حیف شد...
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۵:۲۵
پاسخ
26
72
محمد پایه
لیگ قهرمانان بدون میلان اعتبار دههء قبل رو نداره. به امید بازگشت میلان کبیر به روزهای اوجش...
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۹:۲۷
پاسخ
33
85
جواد
واقعا حق اینتر صعود به لیگ قهرمانان نبود
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۸:۴۷
پاسخ
44
67
حامد
باشه عمویی
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۹:۰۱
20
6