پایان یک ستاره؛ 40 سالگی

پایان یک ستاره؛ 40 سالگی

11059
18:35
20 خرداد 1397
رجب زاده جزو معدود بازیکنانی است که بدون بازی در پرسپولیس و استقلال و حتی سابقه ملی پررنگ به چهره‌ای معروف و محبوب در فوتبال ما تبدیل شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - با قرار گرفتن نام مهدی رجب‌زاده در لیست کادرفنی ذوب آهن باید دوران بازیگری این مهاجم را تمام‌شده دانست. 

به گزارش وب‌سایت نود، نام مهدی رجب‌زاده در لیست مربیان ذوب‌آهن و کادرفنی امید نمازی قرار گرفت تا این شائبه بوجود بیاید که یکی دیگر از باتجربه‌ها و بازیکنان قدیمی لیگ هم بدون سروصدا و تشریفات خاصی کفش‌هایش را آویزان کرد. اگرچه هنوز خبری رسمی در مورد خداحافظی رجب‌زاده منتشر نشده و اصلا مشخص نیست این اتفاق خواهد افتاد یا نه اما مشخص است که این بازیکن 40 ساله آخرین روزهای بازی را می‌گذراند. بازیکنی که در فصل گذشته هم با وجود بازی‌های خوبی که انجام داد در تفکرات قلعه‌نویی جای خاصی نداشت و بیشتر نیمکت‌نشین بود.

رجب زاده جزو معدود بازیکنانی است که بدون بازی در پرسپولیس و استقلال و حتی سابقه ملی پررنگ به چهره‌ای معروف در فوتبال ایران تبدیل شد. بازیکنی که به واسطه حضور در تیم‌هایی مثل مس کرمان و فجر و امارات، نتوانست در دسته‌بندی بازیکنان تک‌باشگاهی قرار بگیرد. با این حال انجام 296 بازی با پیراهن ذوب‌آهن (شش بازی بیشتر از تعداد بازی‌های نویدکیا برای سپاهان) او را به اسطوره این باشگاه اصفهانی تبدیل کرده است. رجب‌زاده در حدود 300 بازی 93 گل برای سبزپوشان اصفهانی به ثمررسانده است. شاید اگر برانکو در تیم ملی با او مهربان‌تر بود او می‌توانست رکوردش را دست‌نیافتنی‌تر کند. بازیکنی که با وجود درخشش در ذوب‌آهن از دعوت نشدن‌هایش به تیم ملی و خط خوردن‌های پی در پی‌اش به ستوه آمد و لیگ برتر ایران را به مقصد امارات و حاشیه خلیج‌فارس ترک کرد.

رجب‌زاده اگرچه آماری در حد بزرگان فوتبال ایران در تعداد بازی و گل دارد اما تا به حال نتوانسته جام‌ قهرمانی لیگ برتر را بالای سر ببرد و در تیم ملی به چیزی که استحقاقش را داشت برسد. دومین گلزن تاریخ لیگ برتر در حالی کفش‌هایش را خواهد آویخت که سیر اتفاقات نشان می‌دهد در زمان خداحافظی‌اش همانند زمان بازی‌اش قرار نیست به اندازه کافی دیده شود. بازیکنی که به دور از هیاهو بودن با تمام مراحل فوتبالی‌اش گره خورده است. در تمام این سال‌های بی حاشیه زندگی کرد، آرام درخشید و بی‌سروصدا نامش از زمین چمن به نیمکت منتقل شد.

 

30388

نظرات کاربران
رائول
پارسال هم به زور می تونست 20 دقیقه بازی کنه
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۷:۵۹
پاسخ
66
3
تراختور اذربایجان
انشاالله هرجا باشی موفق و سلامت باشی.مرد بدون حاشیه و دوست داشتنی
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۹:۱۵
پاسخ
0
43
وحید رضا
ایول رجب زاده. اون گلی که به برزیل زد رو هیچوقت فراموش نمی کنم.
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۲:۱۹
پاسخ
1
47
اردلان
رجب زاده هم خداحافظی کرد و یه تیم هست هنوز رنگ فینال آسیا رو ندیده
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۰:۴۶
پاسخ
35
40
احمد
رجب زاده نمونه ایست برای تبعیض در فوتبال ایران. مربیان تیم ملی برای آرام نگه داشتن هواداران استقلال و پرسپولیس حاضر هستند بعضی ستاره های تیم های شهرستانی را کنار بذارن
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۹:۴۶
پاسخ
4
58
گلوبول قرمز کوچولو
مرد تمام نشدنی فوتبال ایران. منو یاد روماریو می انداخت که تموم شدنی نبود. هنوزم میتونه موثر و خوب باشه. ولی ایکاش باهاش مثل یه اسطوره رفتار بشه.
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۶:۱۳
پاسخ
2
59
حامد
منم به عنوان یک استقلالی بهش خسته نباشی میگم هم گلزن خوبی بود هم بازیکن خوش اخلاقی
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۹:۱۴
پاسخ
2
57
U2
غم انگیز ه - چقدر سخته برای یه بازیکن که با این تعداد بازی در لیگ در تفکر مربی تیم ملی نباشه - این تفکرات هم خیلی وقتها اصلا دلیل فنی نداره - امیدوارم از این تراژدی ها کمتر داشته باشیم و ذوب آهن هم حرمتش رو حفظ کنه واسه همیشه
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۳:۵۷
پاسخ
5
54
جای بسی خوشحالیست، که فلک ز رنگ قرمز خالیست
واقعا بازیکن با اخلاقی بودن موفق باشند
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۸:۰۶
پاسخ
17
163
Abedi
واقعا بازیکن خوبی بود به عنوان یه هوادار استقلالی براش آرزوی موفقیت دارم
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۹:۰۲
پاسخ
4
181