پا را از روی گاز برندار!/ 3 رکوردی که یوونتوس هنوز هم می‌تواند بشکند

پا را از روی گاز برندار!/ 3 رکوردی که یوونتوس هنوز هم می‌تواند بشکند

3105
19:37
28 اسفند 1397
یوونتوس در روز یکشنبه شکست غیرمنتظره ای را برابر جنوا متحمل شد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از آاس، بعد از گذراندن هفته ای جادویی و خاطره انگیز که در آن یوونتوس با هت‌تریک کریس رونالدو شکست برابر اتلتیکومادرید را جبران کرد و به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسید، آن ها در این آخر هفته سقوط سختی را تجربه کردند.

یوونتوس که روز یکشنبه به جنوا رفته بود، در روزی که کریس رونالدو مشغول استراحت بود با 2 گل مغلوب حریف خود شد تا بالاخره آخرین تیم شکست ناپذیر لیگ های معتبر اروپایی نیز تسلیم شود. با این حال، این شکست خللی در روند شاگردان مکس آلگری ایجاد نخواهد کرد.

یوونتوس همچنان 15 امتیاز با نزدیک ترین تعقیب کننده اش، ناپولی، فاصله دارد و کمتر کسی در هشتمین اسکودتوی متوالی بیانکونری تردید دارد. اما یوونتوس در راه این قهرمانی می‌تواند 3 رکورد را تغییر دهد.

یووه بعد از گذشت 28 هفته از رقابت های فصل 19-2018، 75 امتیاز کسب کرده و 10 بازی نیز در پیش دارد. رکورد بیشترین امتیاز در طول یک فصل در تاریخ سری آ در اختیار یوونتوس آنتونیو کونته در فصل 14-2013 با 102 امتیاز است. پیروزی در هر 10 بازی باقی مانده شاگردان آلگری را به امتیار 105 خواهد رساند و 9 برد و یک تساوی، آن ها را 103 امتیازی خواهد کرد. 

رکورد بعدی مربوط به زودهنگام ترین قهرمانی است. رکورد سریع ترین قهرمانی در سری آ متعلق به اینتر فصل 07-2006 است که پنج هفته زودتر از پایان رقابت ها قهرمانی خود را مسجل کرد. اگر همه چیز مطابق خواسته بانوی پیر پیش برود، یووه می‌تواند 6 یا 7 هفته زودتر جشن قهرمانی را بر پا کند. البته باقی ماندن همین اختلاف 15 امتیازی، یوونتوس را همانند اینتر در فاصله 5 هفته تا پایان به قهرمانی خواهد رساند. (با توجه به مزیت بازی رودررو)

2 گلی که یوونتوس در ورزشگاه لوییجی فراریس دریافت کرد، شمار گل های خورده یووه در فصل 19-2018 را به عدد 19 رساند. البته این کاری بسیار غیرممکن به نظر می‌رسد اما چنانچه یووه تا پایان فصل هیچ گلی را دریافت نکند، می‌تواند رکورد کمترین گل خورده در طول یک فصل را از آن خود کند. این رکورد با 20 گل مشترکا در اختیار یوونتوس فصل های 12-2011 و 16-2015 است. 

7712

نظرات کاربران
یوونتوس
یووه یووه یووه
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۰:۲۵
پاسخ
11
16
عشقممم نیمار
حالا رونالدو‌ فن ها میگن این ۳ رکوردی ک‌ میتونه‌ یونتووس بشکنه ..ب واسطه وجود رونالدوست :-) یادمون نره ک یوونتوس ..چن سال پشت سرهم‌..دبل کرده بود تو‌ ایتالیا و‌ هم‌ لیگ و‌هم حذفی برده بود ..ولی با وجود رونالدو ..فعلا حذفی پرید و جالبه بدونید .. ک رونالدو‌ مقابل اتالانتا ک‌۲هیچ‌ یا ۳هیچ‌ در جام‌خذفی شکست خورد ..رونالدو‌ ..۹۰ دیقه تو‌ترکیب بود ..ولی حتی یه شوت ساده هم‌نداشت و کلا هیچ کاری برای یوونتوس نکرد و‌ یوونتوس حذف شد ک‌ یادمه .. هوادارای یوونتپس بهش انتقادم کردن :-) نمیدونم چرا رونالدو ..مقابل تیم گمنام‌..نتونست یوونتوس از خذف نجات بده ..ولی ب اتلتیکو‌..۳ گل زد ...؟؟:-) اینجا هم‌کیفیت رونالدو و هم کیفیت لیگ اسپانیا میشه راحت فهمید :-) واقعا دیگ در تاریخ ..مث رونالدو‌ و مسی ..پیدا نمیشه :-)
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۸:۵۴
پاسخ
44
8
مسترطوفان
نیست دایومار مقابل گنگام مانع از حذف پاریس شد یا تو روزهایی که بهش احتیاج داشتن مصدوم نبود. فقط یه حرف درست زدی اونم اینه که تو تاریخ مثل مسی و رونالدو پیدا نمیشه
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۱:۴۹
1
22