پرسپولیس سرانجام به استقلال رسید؛ تساوی در برتر بودن

پرسپولیس سرانجام به استقلال رسید؛ تساوی در برتر بودن

115507
11:51
22 اردیبهشت 1398
پرسپولیسی‌ها در پایان هفته بیست و نهم از یک موضوع مطمئن اند؛ لیگ را بالاتر از استقلال تمام خواهند کرد.

به گزارش وب‌سایت نود، پرسپولیس دیروز نتوانست قهرمانی خود را مسجل کند اما اتفاقات بازی صنعت نفت آبادان- استقلال موجب شد تا اختلاف دو رقیب دیرینه در هفته پایانی لیگ همان چهار امتیاز باقی بماند و این به این معنی است که پرسپولیس فصل را بالاتر از استقلال تمام می‌کند.

این برای چهارمین فصل پیاپی است که پرسپولیس فصل را بالاتر از استقلال تمام می‌کند و با این روند مطلبوش در این چهار فصل حالا تعداد دفعاتی که دو تیم فصل را بالاتر از رقیب به پایان رساندند برابر شده است.

در 18 دوره لیگ برتر بارها دو تیم در دو منطقه مختلف جدول، لیگ را به پایان رساندند. 9 بار استقلال بالاتر قرار گرفته و 9 مرتبه  هم پرسپولیس. مروری بر این برتری‌ها داشته باشیم؛

لیگ اول؛ اختلاف یک امتیاز

پرسپولیس-اول- 49 امتیاز

استقلال-دوم- 48 امتیاز

در اولین دوره لیگ برتر استقلال تا یک قدمی خط پایان پیش بود اما باخت در انزلی در روز آخر باعث شد تا قرمزها با یک امتیاز اختلاف قهرمانی را جشن بگیرند.

لیگ دوم؛ اختلاف 12 امتیاز

پرسپولیس-سوم- 44 امتیاز

استقلال-نهم- 32 امتیاز

در دومین دوره، اولین اختلاف فاحشی بین دو تیم رقم خورد. پرسپولیس از کورس قهرمانی جاماند و سوم شد. استقلال یک فصل بسیار بد با رولند کوخ آلمانی داشت و با 12 امتیاز کمتر از پرسپولیس نهم شد.

لیگ سوم؛ اختلاف 12 امتیاز

استقلال-دوم- 51 امتیاز

پرسپولیس-پنجم- 39 امتیاز

نوبت به برتری استقلال رسید. استقلال در روز آخر قهرمانی را به پاس واگذار کرد اما این تیم با 12 امتیاز اختلاف، عقب ماندگی فصل قبل را جبران کرد. در ابتدای فصل هیچ کس تصور نمی کرد تیم کهکشانی پرسپولیس اینگونه از استقلال عقب بیفتد.

لیگ چهارم؛ اختلاف 3 امتیاز

استقلال-سوم- 58 امتیاز

پرسپولیس-چهارم- 55 امتیاز

سرخابی ها در کورس قهرمانی حضور داشتند اما در نهایت استقلال با سه امتیاز بیشتر سوم شد.

لیگ پنجم؛ اختلاف 21 امتیاز

استقلال-اول- 59 امتیاز

پرسپولیس-نهم- 38 امتیاز

استقلال با یک اختلاف امتیاز وحشتناک برای سومین فصل متوالی بالاتر از پرسپولیس قرار گرفت. استقلال در یک فصل رویایی قهرمان شد و پرسپولیس در یک فصل کابوس‌وار در رده نهم قرار گرفت. این میزان اختلاف(21 امتیاز) بیشترین اختلاف دو تیم در جدول تا آن زمان بود.

لیگ ششم؛ اختلاف 1 امتیاز

پرسپولیس-سوم- 53 امتیاز

استقلال-چهارم- 52 امتیاز

پرسپولیس با یک امتیاز بیشتر دوئل بالاتر قرار گرفتن در جدول را سه-سه مساوی کرد. در مقطعی استقلال با صمد مرفاوی 12 امتیاز از پرسپولیس پیش بود اما در نهایت پرسپولیس مصطفی دنیزلی با یک امتیاز بیشتر فصل را تمام کرد.

لیگ هفتم؛ اختلاف 16 امتیاز

پرسپولیس-اول- 59 امتیاز

استقلال-سیزدهم- 43 امتیاز

از نظر نتیجه گرفتن در واقع در این فصل بیشترین فاصله بین دو تیم تا آن زمان به وجود آمد. پرسپولیس با افشین قطبی قهرمان شد. این تیم 22 امتیاز بیشتر از استقلال ناصر حجازی و فیروز کریمی کسب کرد اما با توجه به 6 امتیازی که از پرسپولیس کسر شد، در جدول اختلاف دو تیم 16 امتیاز ثبت شد.

لیگ هشتم؛ اختلاف 11 امتیاز

استقلال-اول- 66 امتیاز

پرسپولیس-پنجم- 55 امتیاز

نوبت به استقلال رسید که با یک اختلاف قابل توجه نسبت به پرسپولیس قهرمان شود. استقلال اول شد و پرسپولیس با 11 امتیاز کمتر پنجم. حالا دو تیم چهار-چهار مساوی شدند.

لیگ نهم؛ اختلاف 6 امتیاز

استقلال-سوم- 59 امتیاز

پرسپولیس-چهارم- 53 امتیاز

یک برتری دیگر برای استقلال اما هیچ یک از دو تیم قهرمان نشدند.

لیگ دهم؛ اختلاف 8 امتیاز

استقلال-دوم- 65 امتیاز

پرسپولیس-چهارم- 58 امتیاز

استقلال برای سومین بار بالاتر از پرسپولیس قرار گرفت.

لیگ یازدهم؛ اختلاف 24 امتیاز

استقلال-سوم- 66 امتیاز

پرسپولیس-دوازدهم- 42 امتیاز

دوران برتری استقلال و تیره روزی‌های پرسپولیس ادامه داشت. برای چهارمین فصل متوالی پرسپولیس در رتبه‌ای پایین‌تر از استقلال به کار خود پایان داد. آنهم با چه اختلاف بی‌سابقه‌ای . پرسپولیس در بدترین فصل خود دوازدهم شد و استقلال با 24 امتیاز بیشتر در رده سوم قرار گرفت. پرسپولیس البته در دربی برگشت برنده شد وگرنه مشخص نبود این اختلاف چه میزان می شد. این فاصله بیشترین فاصله تاریخ است. پرسپولیس برای شکستن این رکورد کار سختی دارد.

لیگ دوازدهم؛ اختلاف 17 امتیاز

استقلال-اول- 67 امتیاز

پرسپولیس-هفتم- 50 امتیاز

استقلال به بالاتر قرار گرفتن عادت کرد و برای پنجمین بار فصل را بهتر به پایان برد و با 17 امتیاز اختلاف قهرمان شد. استقلال حالا در دوئل برای بالاگرفتن در جدول 8 بر 4 پیش افتاده. یک برتری مطلق.

لیگ سیزدهم؛ اختلاف 2 امتیاز

پرسپولیس-دوم- 55 امتیاز

استقلال-پنجم- 53 امتیاز

پرسپولیس سرانجام موفق شد به سلطه استقلال پایان دهد. تا هفته آخر اتفاقا استقلال پیش بود؛ اتفاقات هفته آخر طوری رقم خود تا پرسپولیس دوم شود و استقلال پنجم. البته اختلاف امتیاز دو تیم تنها دو امتیاز بود.

لیگ چهاردهم؛ اختلاف 11 امتیاز

استقلال-ششم- 47 امتیاز

پرسپولیس-هشتم- 36 امتیاز

استقلال دوباره بالاتر قرار گرفت. یک اختلاف قابل توجه دیگر. البته هر دو تیم فصل بدی داشتند استقلال ششم شد و پرسپولیس هشتم. حساب کار 9 بر 5 به سود استقلال.

لیگ پانزدهم؛ اختلاف 5 امتیاز

پرسپولیس-دوم- 57 امتیاز

استقلال-سوم- 52 امتیاز

دو تیم تا روز آخر در کورس بودند. پرسپولیس قهرمانی را در روز آخر از دست داد. با این حال با پنج امتیاز اختلاف نسبت به استقلال دوم شد.

لیگ شانزدهم؛ اختلاف 9 امتیاز

پرسپولیس-اول- 66 امتیاز

استقلال-دوم- 57 امتیاز

پس از 9 سال پرسپولیس یک اختلاف امتیاز قابل توجه با استقلال ثبت کرد. پرسپولیس مقتدرانه قهرمان شد و استقلال با 9 امتیاز کمتر در رده دوم . پس از سالها پرسپولیس دو فصل پشت سرهم بالاتر از استقلال قرار گرفت.

لیگ هفدهم؛ اختلاف 10 امتیاز

پرسپولیس-اول- 64 امتیاز

استقلال-سوم- 54 امتیاز

پرسپولیس برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر موفق شد سه فصل پیاپی بالاتر از استقلال قرار بگیرد. این تیم برای دومین فصل متوالی هم با اختلاف قابل توجه با همشهری‌اش قهرمان شد. دوره برانکو باعث شد تا دوران عقب ماندن قرمزها از آبی ها جبران شود.

لیگ هجدهم؛ برتری پرسپولیس

پرسپولیس در آستانه سومین قهرمانی متوالی قرار دارد و برای چهارمین فصل پیاپی بالاتر از استقلال قرار گرفت. حالا 9-9 مساوی است. شاید برای قرمزها چهار سال قابل تصور نبود که بتوانند برتری 9 بر 5 استقلال در جدول لیگ را جبران کنند. رکورد برتری متوالی البته هنوز در دست استقلال است با پنج دوره بالای حریف ایستادن. آیا برانکو می‌تواند در فصل بعد این رکورد را از آن قرمزها کند؟

 

 

نظرات کاربران
کینگ فرهاد
به نظرم همه وزیرا از اول پرسپولیسی بودن اما باخت دربی رو چجوری به وزیر ربط بدم لطفا کمک کنید ادمین جان ممنون
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۷:۵۵
پاسخ
30
146
سعید قرمز دواتیشه
از همه مهمتر مقام رفیع و شامخ سیزدهمی اسدقلاله در لیگ هفتم.خخخخ
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳:۳۸
پاسخ
19
124
عشقممم آگوئرو
استقلال چند فصله ثبات نداره و دلیل برتری پرسپولیس ثبات این تیم در نتیجه گیری است
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰:۰۹
پاسخ
4
96
محمدم
حالا علاوه بر عدد شش باید چهار رو هم نشون بدیم هههههه
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۳:۱۷
پاسخ
8
86
سامان
نکتش اینجاست که این آمار فقط مال لیگ برتر است و اگر کل حساب میشد نتیجه های فاجعه استقلال مثل سقوط بدسته پایین تر بیشترین فاصله امتیاز تاریخ حساب میشد
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵:۱۳
پاسخ
65
292
ارسلان آبیدل و دلسوخته از بی عدالتی
از کی تاحالا تیم سوم پایتخت خودشو با سرورش استقلال که بیست سال قدمتش بیشتره مقایسه میکنه ؟ به شما ایرادی نمیشه گرفت سن و سالت کمه دوست عزیز اگه قرار بود قانون و عدالتو ببینیم با یه قانون من دراوردی یه تیم از لیگ درجه اول مستقیم نمیرفت لیگ سه، و تیم پیروزی اون سالی که از لیگ کناره گیری کرد باید سقوط میکرد به لیگ پایینتر درضمن از دسته سه حرفی نزن چون تیمت پنج سال تو دسته سه دستو پا زده و با خریدن امتیاز شاهین به لیگ درجه یک کشور رسیده هیچوقت تیم بی افتخارتو با استقلال ایران مقایسه نکن نه از افتخارات قهرمانی نه از برد دربی و نه از آسیا هیچ حرفی برای گفتن ندارین
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۱:۲۸
124
41
مستر
سقوط به دسته پایینتر؟!!چند سالته؟؟!!قطعا فقط یه چیزی شنیدی.برو مطالعه کن
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱:۰۷
68
25
حمید
تفاوت تاج و پرسپولیس، سال تاسیس تاج هزار‌و‌نه‌صد‌وچهل‌وپنج پرسپولیس هزارونه‌صدوشصت‌وهفت، بازی رو در رو تاج بیست‌وشش برد پرسپولیس بیست‌وسه برد، تعداد جام کسب شده تاج سی‌وشش جام رسمی پرسپولیس هجده جام رسمی، اولین دربی پایتخت هزاروسی‌صدوبیست‌وپنج تاج و شاهین تساوی یک یک، جام باشگاه‌های آسیا تاج با شانزده بار حضور در جام باشگاه‌های آسیا و چهار بار حضور در فینال و دو قهرمانی و دو مقام سومی پرافتخارترین تیم ایران در این رقابت‌ها است پرسپولیس یک‌بار حضور در فینال و کسب مقام دومی آسیا، تاج سومین تیم پرافتخار آسیا و پرافتخارترین تیم ایران است، در سال هزارونه‌صدونودونه تاج پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام باشگاه‌های آسیا تا به امروز را با حضور صدوبیست‌ویک‌هزار نفر ثبت کرد، تاج اولین باشگاه ایرانی که تیم فوتبال بانوان تشکیل داد، تاج در هفده دوره لیگ‌برتر با کسب بیشترین برد، کسب بیشترین امتیاز و بیشترین گل زده رکورد دار این لیگ است، تاج رکورد دار بیشترین گل زده در یک فصل را نیز دارد با زدن هفتاد گل در فصل هشتادوهفت هشتادوهشت
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۵:۳۹
88
36
FC PERSPOLIS / FC BARCELONA
دوستان استقلالی من 24امتیاز اختلافو قبول میکنم ولی اگه حرف از رکورد باشه شما چند ساله رنگ بالای ما رو ندیدین. اختلاف 24امتیاز رو شاید بشه تو یه فصل جبران کرد ولی 1400 روز رو تو یه فصل نمیشه جبران کرد..
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸:۳۹
پاسخ
61
213
حمید
دوست عزیز ...تیم شما چهار دورست بالاتر قرار داره اما رکورد با 5 دوره بالاتر از شما هنوز دست ماست اگه تعداد روزای سالو حساب کنی معلوم میشه در اشتباهی....
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۸:۳۳
48
26
عشقممم نیمار
اینم همون چیزی ک حامیای خاص خاستن ک شیش_پولیسیا کمبودی مقابل سرورشون‌ نداشته باشن :-P درواقع بزور این رکورد بدست اومد و‌بقیه شیش_پولیس از پشت هول دادن تا ب رکورد عشق_تقلال برسه ..ولی خدا شکر ک‌در اسیا تا اخر روزگارم هم‌ نمیتونین ب یه قهرمانی عشق_تقلال برسید ..چرا ؟؟ چون در اسیا ن کمک داوری دارید و‌ ن حامی خاص :-P
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳:۳۱
پاسخ
197
64
سعید
همینه که هست..میتونیم اینطوی قهرمان میشیم
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۵:۰۱
10
51
لیگ دسته 2
یادش بخیر لیگ دسته ی 2 !! یادته نیمار جان؟؟ ششتقلال چه ابهتی داشت تو اون لیگ...
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۳:۳۰
11
57
سعید 46
سالم فکر کنید فقط تو نیم فصل دوم حداقل 4 امتیاز تو بازی با نساجی و ماشین از پرسپولیس گرفتن و استقلال شاید گل دیشب سالم بود ولی بازی با ماشین اخراج چشمی تو دقایق ابتدایی بازی انجام نشد و اگه میشد بازی مساوی میشد و با یه حساب کتاب ساده تو نیم فصل دوم پرسپولیس 4 امتیاز بیشتر از استقلال ضرر کرده که میشود 62 امتیاز که به گرد پاش هم نمیرسید.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰:۵۵
پاسخ
28
129
اس اس
با کمک داور بالاخره رسیدن. مبارک سازمان لیگ و فدراسیون و دپارتمان داوری باشه!!
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۴:۱۸
پاسخ
143
47
پرسپولیس خسته(یازده گلادیاتور)
تواین عکسا ی نکته خیلی واضح وجودداره!!اونم نبودستاره های روی پیراهن استقلاله ک یهوبعدازاومدن فتح الله زاده پدیدارشدن!!!خب اگه این ستاره هاتون واقعی بودن چراازاول نذاشتیدرولوگوتون بعدچرا ای اف سی حذفشون کردگفتید این جزلوگوس وربطی ب چیزدیگه ای نداره!؟؟؟شماخودتونم بعداومدن فتح الله زاده تواهم ستاره روباورکردید وگرنه ازبدوتاریخ تاسیس تاقبل فتح الله زاده اصن ن خبرداشتیدونه حتی قبول داشتید.همین فتح الله زاده باکمک سکوهاوخیلی چیزای دیگه ک نمیشه اسم برد تلاش کردمجیدیوبین هوادارامحبوب کنه ک استقلال بی محبوب نمونه!تاریخ وسندایران پرسپولیس وبزرگان ولژیونرای پرسپولیسن.بااینکارا نمیشه به زورهویت بخشید.هویت ثابت شدس.اما شماباده سال پیشتونم فرق داریدومدام هی تغییرمیکنید!!ادمین خواااااهشششششش میکنم اینوبچاپ
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰:۱۹
پاسخ
35
156
Farhad777
24امتیاز بعد بعد ۲۱امتیاز بعد ۱۷ امتیاز بعد پرسپولیس ۱۶امتیاز بیشترین اختلاف حالا حالاها باید بدوید تا ب ما برسید البته ما هم با داور کمیته داوری فدارسیون پیروزی باهم باید بجنگیم
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹:۳۶
پاسخ
112
34
سید118
بله حالا حالا ها باید بدویم تا به رکورد سیزدهم تو لیگ (منظورم آخر فصله نه وسط فصل) و دسته سومی شماها برسیم خخخخخخخخخ
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۹:۳۸
7
43
حسام
همه این زورشونو دارن می زنن که به استقلال برسن دیگه..چیزی که واضح و مبرهن!
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰:۴۴
پاسخ
107
32
دسته سه
از پرسپولیس هم فصل 86-87 6 امتیاز کسر کردن وگرنه فاصله 21 امتیاز بود
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۷:۵۴
پاسخ
22
104
حمید۲۲
فک کنم اس دق لالی ها هم اینو افتخار میدونستن
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷:۲۴
پاسخ
26
87
مـَـهـmàĥďįدےCR7
فقط قهرمانی وهتریک پرافتخارترین تیم لیگ برترایران پرسپولیس بزرگ تمام
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶:۳۷
پاسخ
22
101