پرسپولیس شبیه برانکو؛ جنتلمن و کمی جذاب

پرسپولیس شبیه برانکو؛ جنتلمن و کمی جذاب

34278
14:05
12 خرداد 1397
از مثلث کمال و فرشاد و مسلمان فقط کامیابی‌نیا گزینه‌ای است که بدون حرف پیش و اتفاق خاص در پرسپولیس می‌ماند.

وبسایت رسمی برنامه نود - پرسپولیس با جدایی همه بازیکنان جنجالی و حاشیه‌ای بیش از هر زمان دیگر شبیه برانکو شده است. آرام و بی‌سروصدا. 

به گزارش وب‌سایت نود، تیم‌های فوتبال به مرور شبیه مربیانشان می‌شوند. این یک فرضیه فوتبالی است که شاید هیچ‌وقت به صورت کامل اثبات نشده باشد اما همیشه گزینه‌های زیادی برای تایید آن وجود دارد. بارزترین مثالی که برای آن زده می‌شد منچستر فرگوسن بود. تیمی که سرسختی و اقتدار و تا لحظه آخر جنگیدن را از سرمربی‌اش به ارث برد. در تیم‌های ایرانی که عمر مربیان روی نیمکت به جای سال با ماه و روز سنجیده می‌شود شاید این فرضیه کارایی نداشته باشد  اما در تیمی مثل پرسپولیس که برانکو چهارمین فصل حضورش روی نیمکت قرمزهای پایتخت را می‌گذراند می‌شود به نوعی این تغییر و تحول را دید.

پرسپولیس فصل آینده، بیشتر از هر زمان دیگری شبیه برانکو شده است. تیمی آرام، کم حاشیه و کم سر و صدا. همان تعاریفی که برای سرمربی قرمزهای پایتخت هم می‌توان به کار برد. در پرسپولیس بازیکنانی حضور داشتند که به رغم تمام توانایی‌های فنی و تکنیکی، حاشیه‌هایشان گاه و بیگاه تیم را آزار می‌داد و نارضایتی‌هایی را بوجود می‌آورد. بازیکنانی که نقش فنی‌شان در تیم آنقدر بود که روی بدشان کمتر به چشم بیاید و روی بدشان آنقدر بود که به خاطر توانایی‌های فنی‌شان نشود آن را نادیده گرفت. حالا از جمع آن بازیکنان کسی در پرسپولیس نمانده است.

از سه قلوهای معروف کمال و فرشاد و مسلمان فقط کامیابی‌نیا گزینه‌ای است که احتمالا بدون اتفاق خاص در پرسپولیس می‌ماند. دو ضلع مثلث جدا شده‌اند و کم حاشیه‌ترین‌شان یعنی کمال باقی مانده است. بازیکن نزدیک به آنها یعنی طارمی بعد از تمام دردسرهایش رفت و رامین رضاییان هم قبل از آنها به سمت در خروجی برده شد. پرسپولیس حالا تیمی است متشکل از علیپور، ماهینی، ربیع‌خواه، امیری، انصاری،جلال حسینی و جمعی از بازیکنانی که ژانرشان را از بازیکنان جداشده کاملا جدا کرده‌اند. بازیکنانی که جمع‌شدن آن‌ها در کنار هم تیمی را تشکیل داده به نام تیم برانکو یا به قول مسلمان پسران برانکو. بچه‌های طلاق رفته‌اند و پسران برانکو مانده‌اند تا پرسپولیس بعد از چهارسال بیش از هر زمان دیگری شبیه او باشد. البته این تیم برای شبیه به برانکو بودن به یک فاکتور اساسی نیاز دارد و آن هم موفقیت است. پرسپولیس جنتلمن و آرام و بی‌سروصدا برای جلب توجه و دوست‌داشته شدن باید برنده باشد و موفق، درست مانند برانکو. پرسپولیس با از دست دادن ستاره‌هایش علاوه بر آرام و کم حاشیه شدن بخشی از جذابیت‌هایش را هم از دست داده، جذابیت‌هایی که فقط و فقط برد می‌تواند جای آن را پر کند.

 

نیلوفر کنگرانی

 

30388

 

نظرات کاربران
￵ارش
هوادارا باید به تصمیمات مربی احترام بزارن باور کنین اکثر بازیکنا تعصب ندارن داشته هم باشن اونقدری نیس که بهشون زیا د اعتماد کرد در شرایط فعلی تنها اقای برانکو قابل اعتماده
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۶:۴۹
پاسخ
1
12
Sajjad
خسته نباشین واقعا تحلیل جالبی بود
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۵:۰۰
پاسخ
4
13
فرهاد... م... ❤
برانکو قبل از اینکه بازیکنا برن خودش قراردادشو تمدید کرد. پرفوسور قبل تمدید احتمال میداد پنجره نقل و انتقالات همچنان بسته بمونه و حتی بعضی از بازیکنای فیکس از تیم برن ولی مرد و مردونه موند و تمدید کرد.
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۹:۵۲
پاسخ
5
46
برانکو، بی تو ما چطور عشق را با قلب خود بنوشيم؟
تمديد نميکرد کجا ميخواست بره؟:) نکنه تيم ملی کرواسی که هر دو هفته يه بار ازش التماس ميکنن ولی هميشه يکی ديگه استخدام ميشه؟:))
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۵:۰۲
11
2
عشقیم برانکوووو
من به عنوان یکی از هواداران پرسپولیس قهرمانی نمیخوام.همین که پنجره باز بشه جانشینان چندنفر بی معرفت رو بیاریم تو تیم کافیه.تصور کنین ترابی و رفیعی جانشین مسلمان و احمدزاده بشند.
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۳:۰۶
پاسخ
5
42
خطاب به بالایی
پنجره باز نمیشه..... رفیعی و ترابی هم نمیان ....
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۴:۴۶
21
3
سید جلال حسینی
خدایا شکرت که پرسپولیسیم :))))))))))))))
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۹:۰۳
پاسخ
5
42
مستاجر خدا
اگه قرار بود که برانکو جواب لمپنی های اون آغا رو بده که کل کارنامش 1 افتخار و جامی به دست نیاورده لقب جنتلمن بهش نمیدادیم
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۲:۲۱
پاسخ
10
70
afshin
خداییش باوجو تو وبرانکو مامعنی لمپن رو هم فهمیدیم خخخخ
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۰:۵۷
23
7
بنیامین
بمرسی برانکو مرسی از همه موفقیت هایی ک باتو بدست اومد,خداکنه بقیه مربیان ایرانی همین جدیت رو توکارشون داشته باشن,
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۹:۴۹
پاسخ
4
57
سحر666
پرسپولیسی واقعی همین تیم رو میخواد.تیمی با بازیکنان باشخصیت،متعصب وبی حاشیه..
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۸:۴۰
پاسخ
2
57
mohammad
ماهینی رو نمیشه بدن برهههههه خیلی رو اعصابه
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۳:۴۵
پاسخ
60
13
ARYOBARZAN
خبری بدتر برای پرسپولیس در راه هست فقط صبر کنین
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۲:۴۶
پاسخ
72
5
محمد
فصل بعد سقوط نکنند صلوات
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۶:۰۸
پاسخ
78
10
66
آرزوبرجوانان عیب نیست
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۷:۰۱
6
49
رومن رینز پرسپولیسی
با قدرت لیگ و شروع میکنیم ....
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۴:۱۰
پاسخ
3
63
ادموند بزیک
پرسپولیس جذاب جنتلمن و آرام مثل ادموند بزیک
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۹:۱۳
پاسخ
5
67
بانوی پرسپولیسی
چه متن زیبایی ممنون از نویسندش به امید موفقیت برانکو و پسراش
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۸:۲۵
پاسخ
5
67
یوزپلنگ
پرسپولیس جاویدان عشق یک ملت.... بازیکنی که بخاطر پولو زرقو برق اروپا رفتی تیم درجه سه .پشت کردی ب این ملت . لطفا دیگه اسم بزرگ پرسپولیسو نیار
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۶:۱۳
پاسخ
6
70