پرسپولیس و استقلال در چه آمارهایی ضعیف‌ترین تیم لیگ هستند؟

پرسپولیس و استقلال در چه آمارهایی ضعیف‌ترین تیم لیگ هستند؟

22762
16:45
18 شهریور 1397
استقلال در تعداد شوت و توپگیری از حریف و پرسپولیس هم در تکنیک ضعیف‌ترین تیم‌های فصل هستند.

وبسایت رسمی برنامه نود - استقلال در تعداد شوت و توپگیری از حریف و پرسپولیس هم در تکنیک ضعیف‌ترین تیم‌های فصل هستند. 

به گزارش وبسایت نود، پرسپولیس در این فصل هم در جمع مدعی‌های قهرمانی حضور دارد و استقلال با شفر رویاهای بزرگش را دنبال می‌کند. هر دو تیم هم از لحاظ فنی جزو بهترین‌های لیگ هستند. پرسپولیس با دریافت فقط یک گل، بهترین خط دفاع لیگ را به نام خودش ثبت کرده است. بیشترین مالکیت و دقت پاس هم از آن شاگردان برانکوست و استقلال هم به دنبال این تیم، بعد از پرسپولیس بیشترین تملک توپ و بالاترین دقت پاس را داشته است. اما آمارهای متریکا نشان می‌دهد این گونه هم نیست که این دو تیم در همه عملکردها بهترین تیم لیگ باشند. در چند آیتم تیم شفر و برانکو ضعف پررنگی دارند و دومین تیم ضعیف لیگ هستند. 

پرسپولیس

با جدایی احمدزاده، امیری و مسلمان قابل پیش‌بینی بود که خلاقیت و تکنیک از خط حمله پرسپولیس فاصله بگیرد. ولی اینکه تا این حد شاگردان برانکو، دریبل زدن را فراموش کنند که ضعیف‌ترین تیم لیگ شوند، باورکردنی نبود. بازیکنان پرسپولیس در این فصل مجموعا در هر مسابقه 5 دریبل موفق هم ثبت نمی‌کنند. در حالی که تیمی مثل پدیده، مهاجمانش نزدیک به دو برابر بازیکنان پرسپولیس یعنی حدود ده مرتبه در هر مسابقه، از سد دفاع حریف عبور می‌کنند. حتی ماشین‌سازی تبریز هم در هر بازی 7.2 دریبل موفق ثبت کرده است. در این آمار فقط نساجی از پرسپولیس ضعیف‌تر بوده و بازیکنانش از شاگردان برانکو کمتر دریبل زدند.

استقلال

اولین آمار عجیب شفر در استقلال در همان مسابقه‌ نخستی ثبت شد که روی نیمکت این تیم نشست. استقلال مقابل فولاد حتی یک شوت در چارچوب هم نزده بود تا فشار نارضایتی هواداران خیلی زود روی شانه‌های پیرمرد آلمانی سنگینی کند. کم کم شفر ضعف‌های استقلال را پوشش داد تا دیگر کسی آن فاجعه آماری را به یاد نداشته باشد. اما همچنان عمده‌ترین ضعف استقلال مربوط به شوت زدن است. بازیکنان استقلال در این فصل به طور میانگین 9.2 شوت در هر نود دقیقه می‌زنند تا بعد از نساجی، بدترین آمار لیگ را به جای گذاشته باشند. در حالی که تیمی مانند ماشین‌سازی که هیچ بردی در شش مسابقه‌اش نداشته، بیشتر از شاگردان شفر در موقعیت شوت‌زنی قرار گرفته است. همچنین صدرنشین لیگ یعنی پدیده هم به طور میانگین نزدیک به 4 مرتبه در هر مسابقه شانس‌اش را بیشتر از استقلال از راه شوت زدن امتحان می‌کند.

دیگر ضعف این فصل استقلال، توپگیری از حریف است. طبق آمار متریکا، مدافعان استقلال فقط 7.6 مرتبه در هر بازی از مهاجمان حریف نبرد یک مقابل یک را روی زمین می‌برند. در حالی که مدافعان سپاهان نزدیک دو برابر استقلالی‌ها از حریف‌شان توپ می‌گیرند. همچنین استقلال خوزستان که شرایط خوبی ندارد هم با اختلاف چشمگیر نسبت به استقلال، 12.3 توپگیری در هر نود دقیقه را ثبت کرده است. 

 

14001

نظرات کاربران
السادسیه ایران =ss
خدا وکیلی علیمنصور از شفر بهتر بود
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۳:۲۹
پاسخ
13
42
امین
حالا اون موقع که ما میگفتیم که شما میگفتین : مگه نمیبینین عجب مربیه خوبیه ، چرت نگید، پس بالاخره فهمیدید
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۹:۳۷
8
10
کاملا واضح و بدیهی
شیشتقلال و جعلپلیس. هواداران دو تیم با هم تواقق دارند که این وزارت ورزش است که با حمایتهای بیجا باعث پیروزی این تیمها می‌شود و اگر رانت دولتی نبود به دسته ۳ سقوط‌می کردند.
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۶:۱۹
پاسخ
75
8
Mahdi
مشکل استقلال اینه که فوروارد هاشو تغذیه نمی کنه.فصل پیش جباروف و ابراهیمی تیام و علی قربانی رو تغذیه میکردن ولی نیومایر هنوز نتونسته این کارو انجام بده.متاسفانه امسال استقلال بازیسازی نمی کنه.
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۲:۱۵
پاسخ
21
26
عشقممم نیمار
شیشپولیس تو‌هر اماری ضعیف باشه..حامیای خاصش..قویش میکنن‌ میبینین ک ..شیشپولیسی ک تو‌جام گرفتن.. ضعیف تریت تیم بود..‌چجوری ..دوسال دارن بهش جام‌جعلی میدن و الان سوپرجامه بدون انجام بازی و‌مفته مفته..بهش دادن...‌و اینقد دیگران بزور قویش کردن ک بدون بازی هم جام میتونه ببره... :-P
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۴:۴۴
پاسخ
146
53
علی
خدارو شکر چند روز دیگه مدرسه ها شروع میشه و میری دنبال درس و مشقت خسته نشدی زیر هر خبری باید یه چی بگی
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۳:۳۴
6
29
پسر قرمز
ن خدای تا حالا شده ی پستی بزاری لایکت بیشتر از دیسلایکت باشه.اخه ادم چقد میتونه چرت وپرت بگه.برات متاسفم ی دکتر برو :|
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۲:۴۱
18
67
قرمز رنگ عشقه
خوب فرار نمیکردید از سوپر جام تا الان انقدر نسوزید پسرم. خخخخخ
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۶:۲۱
17
68
زانيار
6تقلالی اب یخ بخور :)
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۸:۲۲
16
62
هوادار سرخ
اخه ما پرسپولیسیا اگه تکنیک و تاکیک داشتیم که از الهلال چهارتا نمیخوردیم و بابت باخت به الدحیل خوشحال نمیشدیم ... باید قبول کنیم مشکل ما با ستاره جعلی و قلابی حل نمیشه.
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۶:۲۵
پاسخ
186
92
با افتخار هوادار سرخ
شما جرات داری بیا بغداد
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۲:۵۶
15
66
Ramin
الووووود الوووووو بغداددددد بغدادددد کجاییییییی کجاییییییی ما اماده امادیم تا یه ۶ و ۱۰ تابزنی
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۰:۱۷
14
71
ممد جواد
خودتو جا هوادار پرسپولیس جا نزن ولی اصن جا بزن چون چاره ای جز این نداری خخخخ
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۱:۳۱
14
66
ابی رنگ
به جاش ما به کم قانع نیستیم و زیر ششیششتا نمیخوریم هم از سرورمون و هم آسیا
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۳:۰۲
44
144
۶۶
میخوای سوزش رفع کنی ولی این راهش نیست شیشتقلالی بانام واقعیت کامنت بذار
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۶:۰۳
49
153
ايمون زايد را تاريخ فراموش نخواهد كرد ...
از هر تيمي ضعيفتر باشيم از تيم دسته ٣ اي ٦ تاخور ( داخلي و بين المللي ) بهتريم
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۳:۵۰
پاسخ
63
157
امجدیه که نیست،لیگ قهرمانانه
مشخصه استقلال در جام گرفتن ضعیفه پرسپولیسم اما برعکس! 7ساله جام درست حسابی ندیدن جماعت استقلالی از قدیمم همین بوده کلا 8قهرمانی تو. 50،60ساله لیگ سراسری برگزار میشه دارن میشه تقریبا هر دهه میانگین یک و نیم جام !امار فوق العاده برای تیم سوم پایتخت که مجبور شد برای همین ویترینشو با جام های دوستانه مثل میلز هند و صلح پاکستان و وحدت امارات...پر کنه
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۱:۰۰
پاسخ
96
242
رائول
عجیب و جالبه که استقلال ضعیف ترین تیم در زمینه توپ گیری از حریف هست، ولی همه مدافعان و هافبک دفاعی هاش به تیم ملی دعوت شدن !!!!!!!
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۱:۴۱
10
45
احمد
مثل اینکه شما با گلدون و آب معدنی و جام ولایت ویترینتون رو پرکردینا.
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۹:۳۰
36
22
علیرضا
توهمات یک هوادار توهمی که یک دهه جام ندیده بوده خخخخخخخخ
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۶:۱۸
40
23
Mahdi
هواداری که ده سال منتظر یه جام بودی خخخخ همه جامای شما مثل سوپرجام جعلی و با رانت و زد و بند بوده اینا که افتخار نداره چوبله خان راستی شما تو اون جامای میلزو اینا چرا به بنگلادش میباختی؟؟
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۶:۲۷
61
34
مهدی
ریاضیت ضعیفه 92 تا 97 میشه 5 سال نه 7 سال. بعد للخشید اون تیمی که یه دهه جام نگرفت شما بودید که خدا رو شکر وزارت با ضعیف کردن تیما دو جام بهتون داد. ویترینو با هر جامی پر کنیم با بشقاب و قوطی آب معدنی پر نمیکنیم. معلوم شد حالا بی جام کیه
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۱:۴۹
63
37
arria
استقلال تنها تیمیه که در هر 6 دهه در تاریخ لیگ ایران سابقه قهرمانی داره. دهه 40 ،50 ،60 ،70 ،80، و دهه 90. یعنی تا حدودی نتایج پایداری گرفته. استقلال ویترینشو با جامهای قهرمانی باشگاه های اسیا پر کرده همون تورنمنتهایی که پرسپولیسم حداقل شش یا هفت بار در اون حضور داشته اما حتی یک بار هم توان صعود به فینال رو نداشته. اگه در جام باشگاه ها، تیمهای آسیایی اون زمان آسون بودن، چرا پرسپولیس حتی یک نایب قهرمانی هم نداره؟ چرا حتی یک جام نایب قهرمانی جام باشگاه ها هم در ویترین پرسپولیس نیست؟ پ‌ن سال 92 که استقلال نایب قهرمان شد، جام نایب قهرمانی گرفت عکسشم موجوده
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۹:۵۲
75
45
✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰
خخخخخ چی میگی دو تاجام مفت و یه جام جعلی بهتون ساخته مثل اینکه. اولا استقلال با ٣۶ جام رسمی پرافتخارترین و پرچام ترین تیم ایرانه. در آسیا و حذفی با احتلاف بهتر از پرسپولیسه. در دربی هم برد بیشتری داریم. در لیگ برتر تقریبا مساویم. ولی در لیگ سراسری شما بهترید. پس در مجموع برتریم تیم ایران ما هستیم. و این رو تمار میگه و تمام. مبخوای قبول کن یا هوچی گری کن.
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۵:۱۵
109
56
جام دسته سه
البته مهمترین جام ویترین پوشالیشون جام دسته سه هست.حیف نصف جامهای ما پیش علی پروینه.ولی 11قهرمانی لیگو 5تا حذفی 2تا سوپرجام 1جام در جام رو باید کجا جا بدیم؟! استقلالیا از بی جامی مجبورن جامهای غیر رسمیشون تو بازیای دوستانه رو بزارن تو ویترین
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۶:۰۶
37
121