پرسپولیس کالدرون شبیه آخرین فصل برانکو، استقلال استراماچونی شبیه به فصل اول منصوریان

پرسپولیس کالدرون شبیه آخرین فصل برانکو، استقلال استراماچونی شبیه به فصل اول منصوریان

13830
15:14
07 مهر 1398
پرسپولیس کالدرون و استقلال استراماچونی شبیه به تیم‌های برانکو و منصوریان امتیاز گرفته‌اند.

به گزارش وبسایت نود، استقلال و پرسپولیس دو تیم پرطرفدار پایتخت برای لیگ نوزدهم هم مانند شروع فصل قبل دو سرمربی خارجی را روی نیمکت خود می‌بینند. پنج هفته از رقابت‌های لیگ برتر گذشته و استقلال همراه با آندره‌آ استراماچونی ایتالیایی 3 امتیاز گرفته. پرسپولیسی‌ها هم که بعد از عصر فراموش نشدنی برانکو ایوانکوویچ برای لیگ نوزدهم گابریل کالدرون آرژانتینی را روی نیمکت خود می‌بینند، با 3 برد و 2 باخت 9 امتیاز دارند. در این گزارش بررسی کرده‌ایم در هجده دوره‌ی گذشته لیگ برتر فصل‌هایی که استقلال در پنج هفته‌ی ابتدایی فصل کمتر از 6 امتیاز گرفته، در پایان فصل چندم شده است. همچنین پرسپولیسی‌ها هم در فصل‌هایی که در پنج هفته‌ی ابتدایی 9 امتیاز گرفته‌اند، در پایان فصل به چه مقامی رسیده‌اند. 

 

حضور در بین سه تیم اول

استقلالی‌ها قبل از لیگ نوزدهم فقط 3 فصل بوده که در پنج هفته‌ی ابتدایی لیگ برتر کمتر از 6 امتیاز گرفته بودند. آن‌ها در لیگ هشتم همراه با امیر قلعه‌نویی در پنج هفته‌ی ابتدایی 5 امتیاز گرفته بودند. در پایان آن فصل استقلال همراه با قلعه‌نویی به مقام قهرمانی لیگ برتر رسید. پیش از آن فقط یکبار استقلال قهرمان لیگ برتر شده بود که آن قهرمانی هم با قلعه‌نویی بود.

مرتبه‌ی دومی که آبی‌های پایتخت در 5 بازی اول خود کمتر از 6 امتیاز گرفته بودند به لیگ شانزدهم و حضور علیرضا منصوریان روی نیمکت این تیم برمی‌گردد. آن‌ها در آن فصل اولین برد خود در لیگ برتر را در هفته‌ی هفتم بدست آوردند تا رکورد دیرترین برد در شروع فصل برای استقلال در تاریخ لیگ برتر از آن استقلال منصوریان باشد. استقلالی که با منصوریان در پنج هفته‌ی اول 3 امتیاز گرفته بود، در پایان فصل به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر رسید. 

در لیگ هفدهم هم منصوریان در ابتدای فصل هدایت استقلال را بر عهده داشت. تیم او در پنج هفته‌ی ابتدایی 4 امتیاز گرفته بود اما حضور منصوریان در استقلال در هفته‌ی هفتم به پایان رسید و وینفرد شفر آلمانی از هفته‌ی نهم روی نیمکت این تیم نشست. استقلال در پایان آن فصل که لیگ را با منصوریان آغاز کرد و با شفر به پایان رساند، به مقام سوم رسید. 

نکته جالب در مورد استقلال در لیگ برتر این است که هر زمانی در پنج هفته‌ی ابتدایی کمتر از 6 امتیاز گرفته در پایان فصل در بین سه تیم ابتدایی فصل قرار گرفته است.

 

خاطرات تلخ و شیرین

پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر فقط دو فصل بوده که مانند لیگ نوزدهم در پنج هفته‌ی ابتدایی 9 امتیاز گرفته است. سرخپوشان پایتخت که در لیگ نهم همراه با زلاتکو کرانچار در پنج هفته‌ی ابتدایی مانند این فصل 9 امتیاز گرفته بودند، در پایان فصل به مقام چهارم رسیدند. البته در آن فصل کرانچار تا هفته‌ی بیست و یکم هدایت پرسپولیس را بر عهده داشت و بعد از آن علی دایی روی نیمکت این تیم نشست. 

فصل گذشته هم پرسپولیس در پنج هفته‌ی ابتدایی همراه با برانکو 9 امتیاز گرفته بود. البته پرسپولیسی‌ها در شروع فصل گذشته به دلیل محرومیت بازیکنی جذب نکرده بودند و در 5 هفته ابتدایی متحمل باختی هم نشده بودند. در پایان لیگ هجدهم پرسپولیس که با برانکو 9 امتیاز کسب کرده بود، در نهایت به مقام قهرمانی لیگ برتر رسید.

 

عملکرد در فصل قهرمانی

استقلال در هجده دوره‌ی گذشته لیگ برتر، 3 قهرمانی در لیگ‌های پنجم، هشتم و دوازدهم کسب کرده. پرسپولیس رقیب سنتی آن‌ها هم در هجده دوره گذشته، 5 بار در دوره‌های اول، هفتم، شانزدهم، هفدهم و هجدهم به قهرمانی رسیده است. آبی‌های تهرانی که هر 3 قهرمانی خود را با امیر قلعه‌نویی کسب کرده‌اند، در لیگ پنجم از پنج هفته‌ی ابتدایی 10 امتیاز گرفته بودند. در لیگ هشتم در پنج هفته‌ی ابتدایی 5 امتیاز داشتند و در لیگ دوازدهم هم در این پنج هفته، 8 امتیاز گرفته بودند. 

پرسپولیسی‌ها در تنها قهرمانی خود همراه با علی پروین در لیگ برتر در پنج هفته‌ی ابتدایی 11 امتیاز گرفته بودند. آن‌ها در قهرمانی دوم خود در لیگ همراه با افشین قطبی در لیگ هفتم در پنج هفته‌ی ابتدایی 13 امتیاز گرفته بودند. پرسپولیسی‌ها در 3 فصل متوالی که با برانکو در لیگ‌های شانزدهم، هفدهم و هجدهم قهرمان شدند، به ترتیب 11، 13 و 9 امتیاز کسب کردند. نکته‌ای که در مورد قهرمانی‌های پرسپولیس در لیگ برتر وجود این است که آن‌ها در هر 5 قهرمانی خود در لیگ برتر از پنج هفته‌ی اول لیگ کمتر از 9 امتیاز کسب نکرده بودند. 

1870
 

نظرات کاربران
پرسپولیس خسته(یازده گلادیاتور)
واین ینی کالدرون باتوجه به اینکه تازه داره کم کم ازبازیکناشناخت پیدا میکنه بازیکناروباباتاکتیک موردنظرش مچ میکنه و تیماتاهفته پنجم تاهفتم به امادگی صدرصدنرسیدن ینی راهو داره درس میرسه وحتی فراترازحدانتظارتیمش ظاهرشده!پس حمایت صدرصدی اگه نشه واقعابی معرفتیه.این تیم راه بیوفته وکالدرونم شناخت کافی ازبازیکناش بدس بیاره قطعا واویلامیکنه.پس گول ی سری حواشیونباید خورد
۰۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۲:۴۲
پاسخ
46
47
حمید
استقلال سرمربی ایرانی می خواهد فقط. استقلال از جام حذفی هم توسط گل ریحان حذف خواهد شد. استراماچونی نتونست تا حالا و از این بعد هم هرگز نخواهد توانست. این تیم به تغییر کادرفنی و اوردن سرمربی ایرانی باتجربه خیلی احتیاج دارد. استقلال از گل ریحان هم شکست می خورد و از جام حذفی کنار می رود.تنها راه چاره برای استقلال اوردن سرمربی ایرانی با کیفیت است.
۰۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۴:۳۵
پاسخ
59
8
وریا
همه از استرا حمایت کنیم
۰۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۴:۱۰
پاسخ
4
79
آنالیزورآبی
سلام خدمت تمام هواداران آبی دل.دوستان عزیزهمانطورکه مستحضریداستقلال فوتبال مالکانه وتک ضربی رابه نمایش میگذاره وشایدتنهامعضل تیممون کاپیتان هست نگفتم که بزرگترنداریم.نگفتم جناب غفوری بازیکن خوبی نیست.استقلال به کاپیتانی مانند روزبه چشمی نیازداره که بعضی مواقع داد بزنه وتیم خودشوجمع کنه بنظرم اقای غفوری افت کردن ویاشایدتحت تاثیربازوبندهستن بنظربنده جناب چشمی بازیکن مناسبی برای کاپیتانی هستن چون ۵سال تجربه داره.غیرت داره وازهمه مهم تر اینکه ایشون داخل تیم امیدکاپیتان بودن به هرحال استقلال هیچ مشکلی ازلحاظ کیفیت نداره وبه جرات میتونم بگم استقلال وپدیده مشهدفوتبال مالکانه وزیبای انجام میدن که استقلال متاسفانه به خواسته اش نرسیده وانشاله میرسه.استراماچونی هم باهیچ شخصی قابل مقایسه نیست بنظرم کمترمربی حاضرمیشه دردربی ازترکیب۳_۵_۲ استفاده کنه وایشون این جرات راداشتند.تیم خوب بسته شده بازیکن های خوب اما جوانی داریم ودرنهایت اندکی صبر سحر نزدیکست.#اتحاد_آبی
۰۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۶:۰۰
پاسخ
57
85
ال۳حیل
کالدرون از آنچه تصور میکند به اخراج نزدیکتر است
۰۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۲:۴۵
پاسخ
147
145
زانیار
مربی تیم 14 که اخراج میشه نه مربی تیم 4 جدول :)
۰۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۹:۱۹
48
16
ارتش سرخ
تیم چهاردهم در مورد مربی بالا نشین حرف میزنه مسخرس واقعا . خخخخ
۰۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۰:۳۲
35
69
توهم ژاپنی / با افتخار سوگولی هستیم
یه سوال ؟ در لیگ هشتم هم سلطانی فر وزیر ورزش بوده !!! آخه شیشتقلال لیگ هشتم با امیر قلعه‌نویی هم در پنج هفته‌ ابتدایی 5 امتیاز گرفته بوده از این لحاظ میگم ...
۰۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۷:۴۵
پاسخ
93
74
جمشید
واقعا خودتون باور ندارید؟ این حرفها رو میزنید که مثلا دیگران فک‌ نکنند سوگلی هستید؟ کیه ندونه زمین و زمان رو به هم میدوزند برانون با محروم کردن بازیکنای دیگه قبل بازی با شما و محروم نکردن بازیکناتون؟ ا
۰۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۰:۱۲
51
63
محسن
استقلال هرسال یک رتبه اومد پایین امسال به جای چهارم چهاردهم میشه با این آمار سپاهان زیاد خوشحال نباشه تراختور که اگه ششم بشه قهرمانیه واسشون
۰۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۱:۰۱
پاسخ
54
109
یاس کبود پرسپولیسی
هر چی آقامون کالدرون بگه
۰۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸:۰۹
پاسخ
26
204
مهدی
آقاتونم هیچی نمیشه از نوع بازیش عاجز بودن تو پاسکاری تیم بیت المال خورت معلومه که بزودی اخراج میشه
۰۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۲:۴۷
145
15
علی دایی آقای گل جهان
هر چی برانکو بگه هیچکسی برانکو نمیشه
۰۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۹:۳۷
188
33