پروین: عاشق «آقا برانکو» هستم

پروین: عاشق «آقا برانکو» هستم

29556
14:20
24 مهر 1397
«علی پروین» یکی از پر افتخارترین بازیکنان و مربیان تاریخ فوتبال ایران محسوب می شود، عملکرد فنی و اخلاقی «برانکو ایوانکوویچ» به گونه ای بوده که «سلطان» هم می گوید عاشق اوست.

وبسایت رسمی برنامه نود - در حالی که «علی پروین» خود یکی از پر افتخارترین بازیکنان و مربیان تاریخ فوتبال ایران محسوب می شود، اما عملکرد فنی و اخلاقی «برانکو ایوانکوویچ» سرمربی این روزهای پرسپولیس به گونه ای بوده که «سلطان» هم می گوید عاشق اوست.

به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از ایرنا، «علی پروین» بازیکن، کاپیتان و سرمربی تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس نیاز به معرفی ندارد. او که پرسپولیسی های دو آتشه «سلطان» می نامندش، متولد سوم مهرماه 1325 در تهران است و به جز یک سال، 18 سال دوران بازی خود در فوتبال را در پرسپولیس گذرانده است.

پروین با کسب 15 جام قهرمانی مختلف در لیگ و جام حذفی، پرافتخارترین سرمربی تاریخ پرسپولیس است. همچنین تیم ملی فوتبال ایران در سال 1990 و تحت هدایت او توانست قهرمانی بازی های آسیایی پکن را به دست بیاورد.

او این روزها علاوه بر رسیدگی به امور شخصی و خانوادگی، هفته ای 2 جلسه با پیشکسوتان پرسپولیس تمرین می کند و هدایت آنها را بر عهده دارد.
با توجه به در پیش بودن دیدار حساس برگشت تیم های فوتبال پرسپولیس و السد در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا و شانس بالای سرخپوشان برای راهیابی به دیدار فینال، گفت و گویی را با اسطوره پرسپولیسی ها ترتیب دادیم. او در این گفت‌و‌گوی تفصیلی درباره شرایط پرسپولیس در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا، رابطه اش با برانکو ایوانکوویچ، شرایط تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا و ... سخن گفت.

او علاوه بر هشدار به بازیکنان پرسپولیس درباره غرور کاذب گفت: هنوز نیمی از راه صعود به فینال لیگ قهرمانان باقی مانده است.

پروین همچنین تعداد پرسپولیسی های دعوت شده به تیم ملی را «خیلی کم» دانست و خاطراتش درباره گلزنی برابر کویت در آخرین قهرمانی ایران در جام ملت های آسیا را بازگو کرد.

 

چقدر فکر می کنید پرسپولیس قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود؟ لطفا صادقانه جواب دهید.

اجازه بدهید ابتدا پرسپولیس فینالیست لیگ قهرمانان آسیا بشود و بعد درباره قهرمانی حرف بزنیم.

به هر حال پرسپولیس در یک قدمی رسیدن به فینال است، شما این طور فکر نمی کنید؟

درست است که پرسپولیس در دوحه توانست السد را شکست دهد اما هنوز نیمی از راه باقی مانده است. اینکه از الان بازیکنان و مربیان پرسپولیس خود را در فینال لیگ قهرمانان آسیا ببینند، اشتباه بزرگی است.

یعنی پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود نمی کند؟

من این طور نگفتم.

ولی گفتید پرسپولیس هنوز خود را در فینال نبیند.

حرف من این است. پرسپولیسی ها نباید دچار غرور شوند و فکر کنند کار تمام شده است. این تفکر یک سم است. پرسپولیس یک بازی دیگر را در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با السد پیش رو دارد که حساسیت آن از بازی رفت بیشتر است. ولی فکر می کنم پرسپولیس از این مرحله به سلامت عبور کند و فینالیست لیگ قهرمانان آسیا شود.

البته السد در تهران چیزی برای از دست دادن نخواهد داشت.

قطعا همین طور است. السد می آید تا انتحاری بازی کند چون اگر ببازند کارشان تمام است و باید از لیگ قهرمانان آسیا خداحافظی کنند. این تیم با هزینه های میلیون دلاری که انجام داده، اصلا نمی خواهد حذف شود و برای همین پرسپولیس در تهران با یک تیم خطرناک روبرو می شود.

السد بازیکنان بزرگی نظیر ژاوی و گابی دارد. بازیکنانی که در جهان فوتبال از چهره های شناخته شده هستند.

ژاوی از بهترین هافبک های تاریخ فوتبال است که کاکل بارسلونا روی سر او می چرخید. می توان ژاوی را صاحب سبک «تیکی تاکا» نامید. زمانی که در بارسلونا و تیم ملی اسپانیا بازی می کرد، از پا به توپ شدنش کیف می کردم. گابی نیز تا 2 سال پیش در اتلتیکو مادرید حضور داشت و در فینال لیگ قهرمانان اروپا بازی می کرد. پول همین 2 بازیکن به اندازه چند سال هزینه تیم های استقلال و پرسپولیس است.

خیلی ها اعتقاد دارند ژاوی پیر شده است و کیفیت فنی گذشته را ندارد؟

درست است که ژاوی پا به سن گذاشته اما هنوز ژاوی است، دنیایی تجربه دارد و در یک لحظه می تواند نتیجه بازی را تغییر دهد. در بازی رفت با السد، بازیکنان پرسپولیس به خوبی او را مهار کردند و اجازه ندادند خودنمایی کند. غفلت از او هزینه زیادی دارد.

بازی با السد را کجا تماشا کردید؟

منزل محمد پسرم. معمولا فوتبال ها را آنجا تماشا می کنیم. تلویزیون محمد بزرگ است، دور هم جمع می شویم و فوتبال دیدن می چسبد.

حتما حسابی استرس داشتید.

خیلی استرس داشتم تا سوت پایان بازی زده شد. خدا را شکر بچه ها توانستند یک پیروزی شیرین را به دست بیاورند. البته ...

البته چی؟

بدون اغراق می گویم یکی از بازی هایی بود که حسابی از تماشای آن لذت بردم. پرسپولیس خیلی وقت بود این طور عالی نبود. از دقیقه یک تا دقیقه 90 با برنامه و حساب و کتاب فوتبال بازی کردند. برانکو برای لحظه به لحظه بازی نقشه و تاکتیک داشت و تمام تاکتیک های حریف قدرتمندش را خنثی کرد.

اگر جای برانکو بودید در بازی برگشت چه طور بازی می کردید؟

برانکو یک مربی بسیار بزرگ است و به خوبی می داند چه طور پرسپولیس را برای این بازی آماده کند. من فقط نظرم را می گویم.

بفرمایید.

ابتدا پرسپولیس نباید گل بخورد. اگر خدای ناکرده این اتفاق بیفتد کار سخت می شود. برای اینکه همه چیز از نو شروع می شود و این موضوع بار روانی و استرس را برای پرسپولیس به همراه خواهد داشت. وقتی سرمربی پرسپولیس و تیم ملی بودم، همیشه به بازیکنانم می گفتم اول گل نخوریم و بعد به فکر گل زدن باشیم.

پرسپولیس یک فاکتور مهم در بازی برگشت دارد و آن هم حمایت 100 هزار نفری طرفداران است.

تماشاگران یار دوازدهم پرسپولیس هستند و به طور حتم نقش تاثیرگذاری در این مسابقه خواهند داشت. ورزشگاه آزادی با 100 هزار تماشاگر ترس عجیبی را برای هر تیمی به وجود می آورد و انگیزه زیادی را در بین بازیکنان پرسپولیس ایجاد می کند و آنها را به تلاش بیشتری وا می دارد. در بازی با الدحیل قطر، پرسپولیس یک بر صفر عقب افتاد اما تماشاگران از تیم محبوبشان حمایت کردند و در پایان آن حماسه بزرگ خلق شد. واقعا تماشاگران پرسپولیس در دنیا بی نظیر هستند و باید دست تک تک این عزیزان را بوسید. به عنوان یک پرسپولیسی از هوادارانی که اول آبان به استادیوم می روند، یک درخواست دارم که بنویسید.

حتما می نویسیم.

حتما چند ساعت قبل از شروع این مسابقه ورزشگاه آزادی پر می شود. درخواست می کنم آنهایی که به استادیوم می روند به جای اینکه از چند ساعت قبل پرسپولیس را تشویق کنند و زمان شروع بازی خسته شوند، از زمانی که تیم پا به زمین مسابقه می گذارد از پرسپولیس حمایت کنند تا آزادی برای السد جهنم شود.

خودتان هم برای دیدن این بازی به ورزشگاه آزادی می روید؟

طبیعی است که خیلی دوست دارم برای این مسابقه حساس به ورزشگاه بروم اما باید ببینم شرایط فراهم است و می توانم این کار را انجام دهم یا خیر وگرنه مجبورم باز هم در خانه محمد بازی را تماشا کنم.

اگر از علی آقا بخواهیم این بازی را پیش بینی کند، چه جوابی می دهد؟

پیش بینی سخت است اما احساس قلبی من این است که پرسپولیس مثل بازی رفت برنده می شود.

به برانکو علاقه زیادی دارید.

آقا برانکو خیلی خوب است و عاشق مربیگری اش هستم. برای پرسپولیس خیلی خوب کار کرده است و یکی از بهترین مربیان تاریخ باشگاه محسوب می شود. هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ اخلاقی نمونه است. این بنده خدا 6 ماه است پول نگرفته اما یک کلمه اعتراض نکرده و حرفی نزده است و با تعصب به کارش در پرسپولیس ادامه می دهد. نتایجی نیز که در کارنامه اش ثبت شده نشان از توانایی و کاربلدی فنی اش دارد.

شایعه شده برانکو در پایان فصل از پرسپولیس می رود.

نباید چنین اتفاقی رخ دهد. برانکو باید سال های سال در پرسپولیس بماند. او حالا حالاها می تواند برای این تیم افتخار آفرینی کند.

اما همان طور که گفتید ماه هاست پولی نگرفته است.

از وزیر ورزش و جوانان یک درخواست دارم. آقای سلطانی فر برای استقلال و پرسپولیس زحمت زیادی کشیده است و می کشد اما از او می خواهم به 2 باشگاه پرطرفدار ایرانی، به چشم خریدار نگاه کند. این باشگاه ها میلیون ها طرفدار دارند و جامعه با پیروزی های آنها خوشحال می شود و با شکست هایشان ناراحت. توجه به سرخآبی ها باعث نشاط جامعه می شود و نباید نگاه ویژه به این 2 تیم فراموش شود، مخصوصا پرسپولیس که الان نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیاست و می تواند پس از چند دهه به ناکامی تیم های ایرانی برای گرفتن جام پایان دهد.

بسته شدن پنجره نقل و انتقالات نیز از قدرت پرسپولیس کم نکرد؟

خیلی ها اعتقاد داشتند با بسته شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس، این تیم نمی تواند موفق باشد اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه انگیزه و تلاش بازیکنان پرسپولیس به طرز قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرد تا علاوه بر رسیدن به یک قدمی فینال لیگ قهرمانان آسیا باز هم مدعی جدی قهرمانی در لیگ برتر باشند.

چند بازیکنی که جذب این تیم شدند تا نیم فصل ببیرون خواهند نشست.

پرسپولیس همیشه تیم بزرگ، با عظمت و محبوب بوده است و خواهد بود و هر بازیکنی باید افتخار کند پیراهن این تیم بزرگ را بر تن کند.


ماجرای خصوی سازی استقلال و پرسپولیس هنوز در حد حرف باقی مانده است. نظرتان چیست؟

چند هفته پیش شنیدم ماجرای خصوصی سازی این دو تیم جدی تر از گذشته مطرح شده است و وزیر ورزش و جوانان نامه ای در این خصوص نوشته و قرار است در هیات دولت مطرح شود.

سال هاست این خبر را می شنویم اما عملا هیچ اتفاقی رخ نداده است.

رئیس سازمان خصوصی سازی نیز در این رابطه مصاحبه ای کرد و گفت باید خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس در نشست هیات دولت تصویب شود. سلطانی فر پیگیر این مساله است و پیش بینی ام این است اتفاقات خوبی در آینده نزدیک برای 2 باشگاه پر طرفدار رخ می دهد.

از تیم پیشکسوتان پرسپولیس حرف بزنیم. حضوری جدی در این تیم دارید؟

چند ماهی است که هفته‌ای 2 جلسه تمرین کرده ایم و روزهای چهارشنبه هم تیمی را دعوت می‌کنیم تا با آنها بازی کنیم. خوشحالیم که بچه‌ها دور هم جمع می‌شوند. شرکتی به‌نام پیشکسوتان کهن، تشکیلاتی را فراهم کرده تا اینها دور هم جمع شوند.

سه نسل متفاوت را در تیم پیشکسوتان پرسپولیس می‌بینیم، دهه 60، 70 و 80.

کسانی که بازنشسته هستند، می‌توانند به تمرین ما بیایند. یک عده دهه شصتی هستند، یک عده هم بالاتر. یک عده مثل علیرضا محمد 2 سال است که فوتبالش تمام شده، منصوری و زارع هم همین‌طور. این تیم برای پیشکسوتان است و مال من و این و آن نیست.

هنوز بازیکنان قدیمی پرسپولیس از شما حساب می برند؟

بحث حساب بردن نیست. تمام این بچه ها از بزرگان فوتبال هستند و برای خودشان اسم و رسمی دارند اما نسبت به من لطف دارند.

از تیم ملی حرف بزنیم. فکر می کنید تیم ملی در جام ملت های آسیا قهرمان شود؟

قهرمانی تیم ملی در جام ملت های آسیا آرزوی هر ایرانی است و من هم دوست دارم تیم ملی ایران بتواند در این رویداد مهم قهرمان شود. الان چند دهه است که قهرمان آسیا نشده ایم و همه می خواهند این اتفاق شیرین رخ دهد.

زمانی که شما بازی می کردید تیم ملی قهرمان جام ملت ها می شد؟

(با خنده) تا زمانی که ما بازی می کردیم، قهرمان آسیا می شدیم. حالا نیز امیدوارم که ایران قهرمان آسیا بشود. ما خوشحال می شویم چون افتخاری است برای مملکت ما.

آخرین قهرمانی جام ملت های آسیا با گل علی پروین به دست آمده است.

یادش به خیر بازی با کویت بود. تیم ملی ایران در آن دوره گلی دریافت نکرد و مقتدرانه به فینال جام صعود کرد. در بازی نهایی نیز با یک گل به برتری رسیدیم و جام را به دست آوردیم.

از گلتان چه خاطره ای دارید؟

کویت در آن سالها خیلی قوی بود، تیم پرقدرتی که همراه ایران با شایستگی به فینال جام ملت های آسیا صعود کرده بودند. بازی نفس گیری بود. پشت محوطه جریمه کویت خطا شد و من پشت توپ ایستادم و لطف خدا شامل حالم شد و از روی یک ضربه ایستگاهی توانستم توپ را به تور بچسبانم.

چرا دیگر تیم ملی دیگر نتوانست به قهرمانی برسد؟

متاسفانه این سوالی است که باید پرسیده شود. در چند برهه زمانی می توانستیم قهرمان جام ملت ها شویم اما با بدشانسی از رسیدن به این عنوان باز ماندیم. باید یک نکته مهم را قبول کنیم.

چه نکته ای؟

اینکه تیم های آسیایی با سرعت برق و باد در حال پیشرفت هستند و خودشان را از لحاظ امکانات به سطح بالایی رسانده اند. امکانات در فوتبال خیلی مهم است. همین تیم های حاشیه خلیج فارس هر کدام حداقل ده ها زمین تمرین دارند و از بالاترین تکنولوژی ها برخوردار هستند.

فکر می کنید تیم ملی ایران در راه قهرمانی جام ملت های آسیا چه رقیبانی پیش رو داشته باشد؟

تیم های استرالیا، ژاپن و کره جنوبی رقیبان اصلی ایران هستند.

نظرتان درباره گروه بندی ایران در این رقابت ها چیست؟ با تیم های عراق، یمن ویتنام هم گروه هستیم.

به نظر نمی رسد ایران برای صعود به عنوان تیم اول از این گروه کار سختی پیش رو داشته باشد. یمن و ویتنام را به راحتی از پیش رو بر می داریم و فقط عراق رقیب اصلی ایران محسوب می شود.

چهار سال قبل اما توسط عراق از جام ملت های آسیا حذف شدیم.

متاسفانه چهار سال قبل با ناداوری و اتفاقاتی که پس از 10 نفره شدن ایران در بازی با عراق رخ داد، حذف شدیم. به طور حتم اگر این اتفاق نمی افتاد حتی می توانستیم به فینال صعود کنیم. امسال فرصت خوبی است تا انتقام دوره قبل را از عراق بگیریم و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد عراق را در مرحله مقدماتی شکست می دهیم و با امتیازات کامل تیم اول می شویم.

پرسپولیس در تیم ملی فقط 2 سهیمه دارد، کم نیست؟

چرا کم نیست؟ کاملا مشخص است که سهیمه پرسپولیس در تیم ملی خیلی کم است. به عملکرد این تیم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا نگاه کنید، این موفقیت ها با درخشش بازیکنان پرسپولیس به دست آمده است.

فکر می کنید چند بازیکن پرسپولیس باید در تیم ملی حضور داشته باشند؟

نمی گویم چند بازیکن پرسپولیس باید در تیم حضور داشته باشند اما سهمیه پرسپولیس باید خیلی بیشتر از 2 بازیکن باشد.

خیلی ها می گویند کارلوس کی روش به خاطر اختلاف با برانکو بازیکنان پرسپولیس را به تیم ملی دعوت نمی کند.

خدا کند این طور نباشد. تیم ملی برای یک کشور است و همه نفرات شایسته باید در تیم ملی حضور داشته باشند و امیدوارم سرمربی محترم تیم ملی با نگاه ویژه تری به بازیکنان پرسپولیس نگاه کند. آنها می توانند در راه رسیدن به قهرمانی جام ملت های آسیا به تیم ملی کمک زیادی کنند.

و پرسش پایانی، علی پروین همیشه گفته است استقلال تیم دوم من است.

استقلال تیم دوم من است. استقلال تیم پرطرفداری است و همیشه برای پرسپولیس و من رقیب قابل احترامی بوده است. با استقلالی های زیادی رابطه دوستی دارم. خدا ناصر حجازی، غلامحسین مظلومی و منصور پورحیدری را بیامرزد. پرسپولیس و استقلال 2 تیم مطرح و پر طرفدار ایران هستند و به نفع فوتبال ایران است که این 2 تیم همیشه پرقدرت باشند. قدرتمند بودن سرخآبی ها به فوتبال ملی ایران کمک می کند.

1870

نظرات کاربران
داور
پروین: پرسپولیس نباید خود ر ابرنده بداند و باید جنگنده بازی کند. خبرنگار:‌ یعنی میگویید پرسپولیس می بازد؟ خخخخ- منطق را حال کردید؟ همین تفکر این‌آقای خبرنگار است که ۴۰ سال است جامی نبرده ایم. یا باید با هزار اهن و تلپ ادعا کنیم که ما برنده ایم و قهرمانیم و اینها ولی همون مراحل اولیه با بی حالی و غرور بازی کنیم ببازیم، یا اینکه به خودمان بگوییم باخته ایم و پیش باخته با استرس بازی کنیم و ببازیم. برای بازی کردن نباید به زمین برویم، بلکه برای اینکه قبل از بازی آقای خبرنگار بداند ما می بازیم یا می بریم.
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۲:۳۶
پاسخ
4
12
دهانی حــمید
زنده باد سلطان دوست داشتتنی
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۳:۱۴
پاسخ
0
53
Parsa M
وقتی اسطوره ای مانند آقا پروین میگن عاشق برانکو هستند ، معلومه مردم هواداران فوتبالدوستان هم همگی عاشق آقای برانکو هستند جنتلمن ،پروفسور ، با ادب ،با کلاس، فنی عالی، کسب نتیجه عالی ، کسب نتیجه با دست خالی عال ،بازیکن سازی عالی ، ستاره سازی عالی ، معرفی بازیکن به کمک تیم های ملی عالی ، ارائه فوتبال تماشاگر پسند عالی ، کسب افتخار و ابرو و اعتبار برای ایران برای کشور برای فوتبال ایران عالی ، اخلاق عالی ، مصمم همه چی تمام ، بله فقط میشه و باید عاشق برانکو بود .
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۱:۳۴
پاسخ
1
74
محمد پرسپولیسی
فقط یک جمله میگم. تو آسمون نوشته علی سلطان عشقه. واقعا اسطوره به تمام معنایی علی سلطان
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰:۴۶
پاسخ
1
68
مجید
فکر می‌کنم بی‌انصافی باشه اگه فراموش کنیم که این تیم با اندک تغییراتی همون تیمی هست که علی دایی برای پرسپولیس بسته بود و برانکو با وجود همه خوبی‌ها وتوانایی‌هاش هنوز داره نون تیم بستن دایی رو میخوره.
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴:۲۸
پاسخ
140
12
سعید
بیرانوند، رادو، حاج ممد انصاری، شجاع، سید جلال، حسین ماهینی، شایان، کمال، بشار، سیا نعمتی و منشا رو که خود برانکو آورد، علیپور رو هم که درخشان آورد. دایی فقط زحمت امید عالیشاه و احمد رو کشید که البته دستش درد نکنه، علی دایی تو مربیگیری هرچی نداشته باشه، جوونگرایی و بازیکن سازیش عالیه. ولی شما برو در خونه خودتون بازی کن استقلالی...
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۳:۳۲
7
105
Ziba
فقط از تیم پارسالمون 5 تا مهره ی اصلی جدا شدند اخوی. تعجب می کنم این چه نظریه؟.
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۴:۵۶
4
98
فرید
علی پروین عشقه، متعصبه، وفاداره و....... در یک کلام سلطان
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۳:۳۷
پاسخ
2
102
Wien
اینو میگن اسطوره،اسطوره باید خیرخواهی و حرف زدنش هم مثل یک اسطوره باشه.
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱:۲۷
پاسخ
3
232
Asad
بیچاره تیمی که پروین نداره امیدوارم بعد از ۱۲۰ سالش یه علی دیگه بتونه جاشو پر کنه .
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۶:۲۸
پاسخ
4
213
Amir Rezaei
خدا نگهدارت سلطان علی
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۶:۴۰
پاسخ
3
206
امین پرسپولیسی
عشق فقط علی سلطان هیچوقت تو هیچ دوره ای حتی وقتی باختیمم ندیدم یه مصاحبه ی حاشیه ای بکنه
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۳:۴۷
پاسخ
3
228
POGBOOM
حامیان برانکو علی پروین و امثال ایشان هستد و حامیان کی روش فرگوسن ، رایان گیگز و ... هستند
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۱:۳۵
پاسخ
364
22
کیومرث
عزیز من خودم طرفدار سر سخت کی روشم ، علی پروین همیشه از نظر فنی از کی روش حمایت کرده منتهی به قول خودشون نباید بزنه جاده خاکی . انتقاد سازنده هیچ اشکالی نداره علی آقام همیشه به جاش حمایت کرده جایی هم که به نظرشون ایرادی بوده گفته منتهی امثال میناوند و مایلی کهن و ذوالفقار نسب و ... انتقاد نمی کنن بلکه تخریب می کنن . زنده باد ایران درود بر کی روش کبیر همه برای ایران
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۵:۱۱
138
39
Ziba
حالا اسم فرگوسن رو آورده ی تا پروین رو تحقییر کنی. نه بزرگوار امثال پروین و حجازی و... تحقییر شدنی نیستند زحمت بی خود می کشی
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۳:۳۰
6
242
**
بله دیگه از وقتی ایشون اومده از سجده شکر برایبقا تو لیگ رسیدید به جایی که برای استقلال کری میخونید بایدم عاشقش بشیدخخخخخ
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷:۱۱
پاسخ
347
17
O+
آخه متوهم تیم یازده جدول مگه کوری خوندن داره خخخخ
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۳:۵۴
4
162
هوادارکاج متوهم
سوزشششششش ۱۲۵۱۲۵۱۲۵
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۹:۱۰
7
195
عارف 2000
نه خیر،اتفاقا رسیدیم به جایی که هرسال واسه قهرمان شدن سجده شکر میکنیم ادمین لطفاً بچاپ
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۹:۳۵
6
223
وحيد٦٦٦٦٦٦
روز خداحافظي برانكو با ايران روز مرگ فوتبال زيبا روز مرگ فوتبال با تاكتيك روز مرگ شايسته سالاري روز مرگ اقتدار مربي خواهد بود و دوباره روزايي مياد كه يك سري مربي خارجي ميان كه فقط جيب خودشونو پر پول كنند و به جزء جنگ ،دعوا ،هوچي گري ،بغض،كينه و تاكتيك اتوبوس چيز ديگه اي براي فوتبال نداشته باشند خدايا ازت خواهش ميكنم اونروز نياد ادمين خواهشأااااا
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۲:۵۴
پاسخ
22
475
خطاب به ویترین خالی
جین جین خریدبازیکن مختص استقلاله برانکودراین چهارسال که درپرسپولیس هست طبق نیازش بازیکن خریده وبادست خالی هم تیم راهدایت کرده هیچ گلایه ای هم نداشته هوچی گرشماهستین تابه بن بست میرسین زمین وزمان پرسپولیسین!
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۶:۴۵
3
62
احسان
کیومرث، برانکو 4 سال مربی تیم ملی بود تو سه تا تورنمنت. بازیهای آسیایی، جام ملتها و جام جهانی. آخرین کسی که ایرانو تو بازیهای آسیایی قهرمان کرد برانکو بود. آخرین کسی که ایرانو تو جام ملتها رو سکو برد برانکو بود. تیمم راحت برد جام جهانی. تو چطوری میگی موفق نبوده؟ کیروش یادم نمی یاد تا حالا برای ایران عنوان آورده باشه.
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۹:۲۳
4
71
reza
درجواب محسن بهونه گیری مصدوم بودن؟؟ براچی پس برا جام جهانی به اون مهمی دعوت شدن توسط دستیاری برانکو؟؟؟ داور مشکل داشت بازیکنان مشکل داشتن .برانکو مشکل نداشت ....خیلی جالبه پس زمان کیروش داورا خوب بودن کلی بازیکن ستاره داشتن
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۵:۵۸
57
3
پارسه
آقا محسن دمت گرم خیلی خوب حقایق بیان کردی هرچند باز یه عده اصرار دارن خودشون به خواب بزنن و در مقابل واقعیت مقاومت کنن
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۲:۱۹
9
173
محسن
جناب کیومرث خان با نظر شما مخالفم برانکو تو تیم ملی هم بسیار موفق بود تیم زیر بیست و سه سال رو تو دل کره با برد از ژاپن و کره قهرمان کرد فقط بازیکنای اونا رو ببین بعدا رفتن کجا بازی میکردن تو جام ملتها تو چین همه میدونن چجور چین تو نیمه نهایی ایران برد و در واقع ایران زورش به داور نرسید ایران هم رو خیلی خوب برد جام جهانی و تو جام جهانی هم شاید رو بدشانسی اکثر ستاره های تیم مصدوم بودن و خیلی نزدیک به جام به شرایط بازی رسیدن مهدوی کیا کمر و علی کریمی مچ پا و هاشمیان مصدوم .... نیازی به توضیح در رابطه با کیروش و تیمش نیست چون زمان همه چیز رو مشخص میکنه که چجور خدمت کرده
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۳:۴۸
12
256
کیومرث
آقا وحید قطعا برانکو تو پرسپولیس موفق بوده و انشاء ا... که بازم باشه منتهی برانکو هیچوقت تو تیم ملی موفق نبوده . ضمنا بازی رفت پرسپولیس السد مالکیت توپ السد ۶۸ به ۳۲ بود ، تعداد پاسها ۲ برابر و پرسپولیس فقط یه شوت تو چارچوب زد البته پرسپولیس با توجه به داشته های خودش منطقی بازی کرد و من شخصا نقدی ندارم . ولی ایران هم تو جام جهانی منطقی بازی کرد و غیر از این روش با هر روشی بازی می کرد کیسه گل می شدیم .
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۱:۴۱
275
28
ويترين خالي ها...
عجب ..!!! برانكو حالا خوبه يك نيم فصل از پنجره محروم بوده تا ديورز جين جين بازيكن آقاي عابربانك براش ميخرديه.. خدا شما هوچي گرها رو از ما نگيره..
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۵:۰۹
381
19
ترکمن
ماهم عاشق شماییم سلطان
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹:۴۲
پاسخ
8
393
Behi
علی پروین عشقه به تمام معنی است....
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۴:۲۴
پاسخ
12
513