پروین: پرسپولیس منشا را مفت از دست داد

پروین: پرسپولیس منشا را مفت از دست داد

19516
12:52
22 اسفند 1397
سرمربی سابق تیم ملی و پرسپولیس گفت:به نظرم در آسیا برانکو و شفر باید فکری به حال تیمشان کنند چون هواداران کم کم ناراحت می‌شوند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، علی پروین در خصوص دیدار های پرسپولیس و استقلال در لیگ قهرمانان آسیا و بازی جنجالی روز گذشته تیم پیشکسوتان پرسپولیس با تیم منتخب سال 98 صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانید:

*ابتدا از بازی پرسپولیس و السد شروع کنیم.بازی پرسپولیس را دیدید؟

بله، نمی‌دانم چرا بازیکنان پرسپولیس با وجود گذشت چندین هفته از بازی‌ها هنوز هماهنگ نشده‌اند. واقعا نمی‌دانم چرا نفرات تیم برانکو با هم هماهنگ نیستند. می‌گویند نفرات جدید جذب کردیم ولی بازیکنان جدید آنقدر زیاد نیستند که هماهنگی آنها این همه زمان ببرد.

*اما پرسپولیس دیروز مقابل السد بعد از چند هفته بازی خوبی کرد...

بله بازی خوبی بود اما ... دقیقه 94 السد روی اشتباه کمک داور به گل رسید و با همین گل زنگ خطر برای پرسپولیس به صدا در آمد. فوتبال امروز به دلیل پیشرفت‌های زیادی که داشته بیشترین گل‌هایش در دقایق آخر به ثمر می‌رسد.

*به نظر شما مشکل پرسپولیس چیست؟

معتقدم پرسپولیس مفت منشا را از دست داد. این بازیکن در خط حمله می‌توانست کمک حال تیم برانکو باشد ولی خیلی راحت از این تیم کنار گذاشته شد.منشا در این روزها می‌توانست به پرسپولیس کمک کند.

*نمایندگان ایران به ویژه استقلال و پرسپولیس چقدر شانس صعود دارند؟

همانطور که گفتم زنگ خطر برای استقلال و پرسپولیس به صدا در آمده است. همه چیز خطری شده است. برانکو هم باید فکری به حال تیمش کند.

*قبول دارید پرسپولیس و استقلال در آسیا شادابی خاصی ندارند؟

من فکر می‌کنم بازیکنان استقلال و پرسپولیس عادت به روزهای پرفشار ندارند. روز گذشته بازی استقلال و العین را هم دیدم. دیدید بازیکنان استقلال به دلیل خستگی یکی یکی مصدوم شده و زمین می‌خوردند. نمی‌دانم چرا برنامه لیگ اینقدر فشرده است؟ نه بازی ملی داریم، نه جام ملت‌ها است و نه جام جهانی.در جریان بازی عضلات بازیکنان استقلال به دلیل فشردگی می‌گرفت. فراموش نکنید استقلال و پرسپولیس در آسیا مثل رقبا مهره های آنچنانی ندارند که سیستم چرخشی را  استفاده کنند. به نظرم در آسیا برانکو  و شفر باید فکری به حال تیمشان کنند چون هواداران کم کم ناراحت می‌شوند.

*یعنی صدای اعتراض تماشاگران بلند شده؟

بله. وقتی از ۲ بازی یک امتیاز می‌گیرید یعنی هوادار ناراحت است. یک امتیاز نه در شان پرسپولیس است و نه در شان استقلال. ذوب‌آهن 4 امتیاز دارد و از این دو تیم بهتر امتیاز گرفته است. حداقل استقلال و پرسپولیس از این ۲ بازی باید یکی را می‌بردند.

*آقای پروین! با توجه به تجاربی که شما دارید وضعیت تیم ملی امید را برای صعود به المپیک چطور می‌بینید؟

به نظرم بر خلاف تصورها تیم امید کار خیلی خیلی سختی دارد. شما تیم ملی عراق را ببینید که خیلی از بازیکنانش در همین جام ملت‌های آسیای گذشته بازی کردند.من پیش بینی می‌کنم بازی های سختی در انتظار تیم امید است و دیروز در حین بازی پیشکسوتان با استیلی حرف زدم و به او گفتم کارشان خیلی سخت است.دیروز به استیلی گفتم مواظب باش، فکر نکن روزهای راحتی در انتظار تو و تیم امید است، همه تیم های خوبی هستند به خصوص تیم ملی عراق.با توجه به میزبانی امیدوارم تیم ملی امید ما صعود کند.

*نظر شما درباره ادامه بازی های لیگ چیست؟

شاید خیلی ها تصور کنند بازی بعدی پرسپولیس مقابل سپیدرود راحت باشد اما بازی در زمین رشت و در چمن مصنوعی برای برانکو و شاگردانش خیلی سخت خواهد شد. استقلالی‌ها هم فکر می‌کنند بازی با نساجی آسان است ولی اینطور نیست.در نیم فصل دوم همه تیم ها نسبت به یکدیگر شناخت دارند.

*روز گذشته بازی دو تیم منتخب پیشکسوتان پرسپولیس و منتخب تیم سال 98 برگزار شد و در ابتدا بهروز رهبری فرد با شما آشتی کرد و در پایان علیه شما موضع تندی گرفت. جریان چه بود؟

واقعا نمی‌دانم نیت افراد چیست اما دیروز در جریان بازی بهنام طاهرزاده در داخل زمین با یک نفر درگیر شد و بگو و مگو کردند که من برای جمع شدن حاشیه از داور خواستم 5 دقیقه قبل از پایان بازی سوت را بزند.حالا نمی‌دانم رهبری فرد چه گفته و نیت قلبی‌اش چیست.

*رهبری فرد به پرداختی‌های زمان سرمربیگری شما و همچنین شرکت پیشکسوتان اعتراض کرده است...

شما ببینید که مگر ما پول پیشکسوتان را می‌دهیم؟توجه کردن به چنین مسائلی ارزش ندارد. پس بی خیالش شوید!

2051

نظرات کاربران
hadi
روزی که برانکوگف منشارونمیخوام گفتم که اشتباه بزرگ فصلشوانجام دادبایدقدربازیکنی مثل منشارودونس گلای براپرسپولیس زدکه خیلی حساس بود اول خدابعدمنشاپرسپولیسوبردفینال اسیا دیگه توخوابشم فینال اسیانمیبینه پرسپولیس
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۱:۳۸
پاسخ
34
32
دانیال.ش
پیشکسوتهای مارو ببین تورو خدا!!! به جا اینکه از تیم حمایت کنند هروز یه انتقادی میکنن.. زمان شما یادمون نرفته آقای پروین ..
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵:۲۱
پاسخ
39
64
احسان
آقای اسطوره احترامت واجب اما شما اگه دغدغه پرسپولیس دارید یه بارم اشاره کن به نا داوری ها مگه نمیبینی؟ اگه راست میگی جام های پرسپولیس رو برگردون به باشگاه تو که دلسوز هستی
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۰:۱۰
پاسخ
46
56
Mosi
نه که حالا داره تو اسدقلال همش هتریک میکنه.بخدا بودیمیر یه سر و گردن بالاتر از منشاس فقط دوندگیش کمه
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۹:۵۲
پاسخ
48
53
سعید
بودیمیر تو عمرش فوتبال بازی نکرده.یک کیلومتر هم ندویده این از کجا اومده؟حیف منشا بود
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۹:۴۲
پاسخ
51
59
عشقممم نیمار
ب نظرم ک محترمه عشق_تقلال شادابی داشت و‌خشکل بازی کرد ..بخصوص در نیمه‌دوم ..‌:-P ولی شیش_پولیس ..بیشتر دقایق تو‌ لاک‌ دفاعی بود و چشم ب ضد حمله داشت ک‌در یک صحنه علیپوری ک‌تک ب تک بود ..‌اینقد سرعتش کم‌ بود ک‌مدافع السد ک پشت علیپور بود ..بهش رسید و توپ از علیپور گرفت ک همین لخطه فکرم ب فصل گذشته رفت ک علیپور با سرعتش ک‌گفتن مث اوسین بولته ..از السد پنالتی گرفت و‌کل زد :-) میفهمید ک چی میگم ؟؟:-) در ضمن .. منشا جون بین لوگوی عسق_تقلال و‌شیش_پولیس .. لوگوی عسق_تقلال بوسید ک همین بس ..مشخص میکنه خونه واقعی منشاجونم کدوم‌باشگاست :-)
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۹:۴۴
پاسخ
132
92
P 6
"میفهمید ک چی میگم ؟؟:-)" خودت میفهمی چی میگی که حالا از ما میپرسی؟؟!!!! بعد چجوری دوتا بازی رو دیدی که داری جفتشون رو تحلیل میکنی و با هم مقایسه میکنی؟ یعنی اینقدر تو نخ پرسپولیسی که رفتی بازپخش بازی رو کامل نگاه کردی؟ یا شاید بازی پرسپولیس رو زنده دیدی و استقلال رو بصورت بازپخش!!!
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۲:۳۲
12
22
Manam
اره نظرت محترمه ولی فقط برای خودت
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۶:۳۲
28
30
PERSPOLIS
نه اتفاقأ برانکو خوب شناخت داره از بازیکناش خود خواه بود و با وجود جاگیری هایِ خوب ولی ضربه آخر خوب نمیزنه کامل نیست تو زمانی که کمبود بازیکن داشت پرسپولیس از قدرتِ دوندگیُ توانِ بدنیش استفاده میکرد برانکو خوب گلِ مهمی هم زد…. و منشا کمی با انگیزه تره اینروزا این طبیعیِ که بعد از نخواستنش در پرسپولیس داره ۲ برابر تلاش میکنه در استقلال که این موضوع رو هم شفر خوب میدونست ظمنأ شفر یه نیم نگاه هم به این موضوع داشت که دیگر بازیکنِ آفریقاییِ استقلال که تازه جذب شده بود با وجود منشأ تنها نبود !.. منشأ از پاتوسی و اون دیگربازیکنِ آفریقائیِ استقلال بیشتر تو ایران د فضای هر ۲ تیمِ قرمزُ آبی رو درک کرده و این به اون ۲ بازیکن کمک میکنه هر ۳ مکمل هم میشن … خلاصه که هم کارِ برانکو در نخواستنِ منشأ صحیح بود و هم کارِ شفر در خریدنِ منشأ با احترام به سلطان
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۷:۰۰
پاسخ
69
45
سبحان 99
خداوکیلی هیچ کدومتون اندازه من از بازیکنا الان راضی نیستید ولی انصافا علیپور خیلی داره بد بازی میکنه . مگه یه مهاجم باید چند تا توپ بیفته براش که گل بزنه . من به شخصه به همین خاطر مهدی طارمی رو زیاد دوست ندارم چون موقعیت زیاد خراب میکنه
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۱:۲۸
پاسخ
22
87
سید محمد
والا خجالتم خوب چیزیه هنوزم صدر جدولیم تو نیمه نهایی جام حذفی هستیم و تازه دو تا بازی از لیگ قرمانان گذشته یه مقدار انصاف داشته باشین و به این تیم ایمان داشته باشین الان فقط وقت حمایت از تیمه فقط حمایت
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۸:۰۴
پاسخ
86
74
سرور آبی❤
اقای اسطوره دوران مربیگری خودتون یادتون رفته چه بازیکنایی سر لجبازی اخراج کردی ، منشا خوبه ؟؟ چ گلی ب سر ششتقلال زده ؟ برانکو فکر باشگاه ،پول منشا زیاد بود. از شما حمایت نمیخوایم لطف کنید تو مسائل فنی نظر ندید .
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۲:۱۷
پاسخ
96
58
Masood
حالا منشا تو آسیا چه گلی به سر استقلال زده که بخواد کمکی برای پرسپولیس باشه؟؟ مشکل از بازیکنا نیست، یکم هماهنگ بشن و این برنامه ریزی سازمان لیگ هم دست از سر تیم های ایرانی برداره وضع خیلی بهتر میشه
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۷:۱۲
پاسخ
172
97
...
خیلی موثرتر از خیلی‌ها بازی میکنه ، اصلا دلیل از دست دادنش چی بود ؟! توو پرسپولیس خوب بود حاشیه هم نداشت ، الان مهاجمهای پرسپولیس خیلی خوبند ؟؟
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۵:۲۳
25
97
عسگری
شما حرف بزرگ تیمت را قبول کن وبس.. یاد بگیر احترام بگذاری.سازمان لیگ و داوران بهانه است
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳:۰۳
34
84
MRS
شما که میگین هر چی برانکو بگه و از انتقاد ناراحت میشین کدوم بازیو سراغ دارین که با تغییر تاکتیک برانکو نتیجه عوض شده برانکو تمرین دهنده خوبیه ولی تو جریان بازی اصلا نمیتونه تغییر مثبت بده بلکه تغییر منفی میده این دوسالم بازیکنا غیرت کردن برانکو فقط خراب کرد منشا رفت بودمیر اومد مسلمان رفت سروش اومد رامین و محرمی رفتن شیری اومد و... خودتون قضاوت کنین اون پرسپولیس و کی خراب کرد با لجبازیاش
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹:۳۹
25
85
مافیا و رانت واقعی فقط تراکتور
متاسفانه در پرسپولیس مربی سالاری مطلق حاکمه و یک سرمربی که بارها ثابت کرده کوچکترین استعدادی در نقل وانتقالات نداره به همه بدبین است و حرف هیچ دلسوزی رو نمیپذیره و با لحبازیهای بی مورد هر روز تیم رو بیش از پیش خالی از ستاره میکنه نتیجه اش همین میشه دیگه بی شک خط حمله پرسپولیس در نیم فصل دوم جزو ۳تیم اخر لیگه و بسیار صعیف تر از پیش شده اقای برانکو به عنوان یک هوادار اگه باز هم میخوای تونقل وانتقالات فقط بگی نمیخوام نمیخوام و دوباره به امثال ربیع خواه و ادام و ماهینی و شیری دلخوش کنی خواهشا فقط برو
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۶:۵۲
پاسخ
119
181
دوستاره چهار جانبه
درک میکنم سخته سه سال پایین تر از برانکو بودید.
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۳:۱۴
68
44
زانیار
شما برو به فکر تیم خودت باش 6تقلالی . منم فکر میکنم شفر باید بره دیگه
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۶:۰۳
56
30
Miladfarzad
برانکو بعد چندین سال ک تیم تو بحران بود تیم رو بهترین کرده تو ایران یا استقلالی هستی یا متاسفانه سطح سواد فوتبالیت خیلی پایینه وگرنه اینجور نمیگفتی ک استقلالی‌ها لایکت کنن همین منشا چندتا توپ خراب کرده استقلال و کلا تو پرسپولیس چندتا گل زده یا رضاییان ک برانکو نخواستش چیکار کرده این مدت. نکنه انتظار داری بازم دوران گل و شیرینی بیاد.
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۶:۲۱
62
29
sina
شخص مثلا هوادار برانکو با همین شیری و ماهینی و ادام و ربیع خواه رسید فینال اسیا پس هر پی برانکو بگه (:
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۷:۳۵
54
21
وحید۶۶۶۶۶۶
واسه شماها امثال درخشان،دایی،استیلی بدرد میخوره واسه شماها کسایی بدرد میخورن که عزت ازتون گرفته بودن در ضمن اقای پروین شما پیشکسوت تیم ما هستید نه تیمهای رقیب البته وقتی مصاحبه های امثال اساتید قلیچ و عربشاهی و...میزاریم کنار هم یه بوهایی میاد ادمین خواهشأ بیطرف باش
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵:۰۱
52
19
پرسپولیس red
استقلالی حق داری اینجوری راجع به برانکو حرف بزنی.از وقتی اومده یه چشمتون اشک بود یکی خون
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۴:۲۴
57
23
ARYOBARZAN
مگه بودیمیر مهاجم محبوب برانکو بده؟
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۵:۰۲
پاسخ
122
68
اشکان
امان از لجبازی برانکو علیپور الان از حضورش تو ترکیب مطمئنه سه تا بازی گذشته هیچ کاری نکرده دوتا دروازه خالی نزده یه پنالتی خراب کرده کامل بی انگیزه شده چون مهاجم جایگزین نداریم چرا امین اسدی بازی نمیکنه ؟ کجای دنیا هافبک بازیساز رو دقیقه 91 میارن تو زمین ؟ وقتی تیم خسته هست چرا باید همه تعویضای تیم دقیقه 85 به بعد باشه ؟ ؟ مگه با سپیدرود داریم بازی میکنیم ؟ صد رحمت به طارمی بخدا انتقاد بد نیست کور کورانه حمایت نکنیم این راه لجبازی که برانکو پیش گرفته اصلا عاقبت خوشی نداره
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴:۱۵
پاسخ
92
202
امیر
به نظر می آید تاریخ مصرف برانکو در حال تمام شدن است. با وجود باز شدن پنجره نقل و انتقالات برای پرسپولیس، ایشان نتوانست بازیکنان خوبی را به خدمت بگیرد. حداقل باید منشا را نگه می داشت.
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۳:۲۴
پاسخ
143
209
جی اچ
منشابرای استقلال چکارکرده حالا جزخراب کردن موقعیت؟
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۵:۵۹
46
12
Masood
وقتی بیشتر خرج وزارت ورزش برای استقلال باشه معلومه که برانکو نمیتونه مثل سوگولی پایتخت چارتا چارتا بازیکن خوب بخره، منشا هم موفق باشه ولی بدرد پرسپولیس نمیخورد
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۱:۲۱
171
59