پرکار ترین باشگاه های اروپایی در فصل نقل و انتقالات تابستانی؛ تازه واردها در صدر

پرکار ترین باشگاه های اروپایی در فصل نقل و انتقالات تابستانی؛ تازه واردها در صدر

14583
22:44
17 تیر 1398
باشگاه های اروپایی با توپ پر وارد بازار نقل و انتقالات شده اند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از اسکواکا، فصل نقل و انتقالات تابستانی 2019 با شدت در جریان است و باشگاه های اروپایی برای گذراندن فصل 20-2019 به بهترین شکل، در حال تقویت ترکیب خود هستند.

برخی باشگاه ها کاملا آگاهانه وارد بازار شده اند و تنها سعی در پر کردن نقاط ضعف خود دارند؛ باشگاه هایی نظیر منچستریونایتد که تاکنون تنها 2 بازیکن را جذب کرده اند. بقیه اما فعالیت بیشتری در بازار داشته اند، جست و جوی های بیشتری انجام داده اند و با خرج پول بیشتر، سعی کرده اند تا به ترکیب خود عمق دهند. 

اسکواکا به 10 باشگاه پرکار فصل نقل و انتقالات در بین 5 لیگ معتبر اروپایی پرداخته است؛ باشگاه هایی که شاید در نگاه اول هرگز انتظار حضور آن ها را در این فهرست نداشته باشید:

10-سویا (7 خرید)

موناس دابور (ردبول سالزبورگ)، دیگو کارلوس (نانت)، جوان جردن (ایبار)، لوک دی‌یونگ (آیندهوون)، جولز کنده (بوردو)، لوکاس اوکامپوس (مارسی)، سرخیو رگیلون (رئال مادرید-قرضی)

با کسب 59 امتیاز و حضور در رده ششم، سویا تنها با دو امتیاز اختلاف سهمیه حضور در لیگ قهرمانان اروپا را از دست داد و بازیکنانی چون کوئینسی پرومس (آژاکس)، پابلو سارابیا (پاریسن‌ژرمن) و لوئیس موریل (آتالانتا) را هم واگذار کرد تا ورودی همه جانبه به بازار نقل و انتقالات الزامی به نظر برسد.

لوکاس اوکامپوس با 11.8 میلیون پوند برای جانشینی پرومس از مارسی خریداری شد و بازیکنانی چون دی‌یونگ و دابور نیز آمده اند تا دیگر جای خالی موریل و سارابیا احساس نشود. سرخیو رگیلون خریدی هوشمندانه به نظر می‌رسید و جوان جردن در حالی با 13.5 میلیون پوند از ایبار به سویا پیوست که شایعات حضور او در آرسنال هم به گوش می‌رسید. آندلسی ها تاکنون 85.4 میلیون پوند در بازار هزینه کرده اند و امیدوارند مونچی در بازگشت به سویا، خریدهایی همانند گذشته انجام داده باشد.

9-آلاوز (7 خرید)

اولیویه وردون (سوشو)، لوکاس پرز (وستهم یونایتد)، رامون میه‌رز (تیگره)، ژئانو فوکس (سوشو)، سائول گارسیا (دپورتیوو لاکرونیا)، لوئیس ریوخا (آلمریا)، پره پونس (ژیرونا)

آلاوز در مقطع پایانی فصل گذشته با افت چشمگیری مواجه شد و در نهایت با 50 امتیاز به کار خود در رده یازدهم پایان داد. اما این تیم به همراه آبلاردو در بسیاری از مقاطع فصل برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا می‌جنگید و یکی از قصه های جذاب فصل گذشته بود. آن ها نیز تاکنون به اندازه سویا بازیکن خریده اند اما کمتر کسی از ال گلوریوسو انتظار جنگیدن دوباره برای حضور در بالای جدول را دارد و دلیل حضور آن ها در بازار کاملا متفاوت به نظر می‌رسد.

لوکاس پرز بزرگ ترین نام در بین خریدهای تیم تحت هدایت آسیر گاریتانو است. او بعد از گذراندن دورانی نسبتا ناکام در فوتبال انگلیس به همراه آرسنال و وستهم، رسما با 2 میلیون پوند به لالیگا بازگشته که برای بازیکنی با تجربه او و کارنامه 17 گل در فصل 16-2015 لالیگا، بسیار معقول به نظر می‌رسد. آلاوز فصل گذشته با 39 گل، سومین خط حمله ضعیف لیگ را در اختیار داشت و در کنار پرز، میه‌رز نیز باید این نقیصه را برطرف کند؛ بازیکنی که فصل گذشته به شکل قرضی در ایسترا کرواسی حضور داشت و در 22 بازی 9 گل به ثمر رساند.

8-آینتراخت فرانکفورت (7 خرید)

لوکا یوویچ (خرید از بنفیکا، فروش به رئال مادرید)، فیلیپ کاستیچ (هامبورگ)، دژان یوولیچ (ستاره سرخ بلگراد)، جبرئیل ساو (یانگ بویز)، رودریگو زالازار (اتلتیکو مالانگوئنو)، اریک دورم (هادرزفیلد)، دومینیک کوهر (بایر لورکوزن)

با حضور در نیمه نهایی لیگ اروپا و قرار گرفتن در رده هفتم بوندسلیگا (فاصله ای 4 امتیازی با آخرین جایگاه لیگ قهرمانان اروپا)، فرانکفورت در فصل 19-2018 روزهای خوشی را پشت سر گذاشت. لوکا یوویچ با به ثمر رساندن 25 گل نقشی کلیدی در فصل موفق فرانکفورت داشت. قرارداد قرضی او ابتدا با پرداخت 4.5 میلیون پوند دائمی شد و در ادامه او با 57.7 میلیون پوند به رئال مادرید فروخته شد تا آینتراخت معامله ای پرسود را تجربه کند.

کاستیچ و یوولیچ صرب هر دو برای پر کردن جای خالی یوویچ اضافه شده اند و خرید 9 میلیون پوندی کوهر از لورکوزن در جهت تقویت خط میانی انجام پذیرفته است. دورم نیز با سابقه بازی در دورتموند، بعد از سپری کردن یک فصل در لیگ برتر انگلیس با انتقالی آزاد به بوندسلیگا بازگشته تا پیراهن آینتراخت را به تن کند.

7-آگسبورگ (7 خرید)

فلورین نیدرلشنر (فرایبورگ)، ماروین فریدریش (یونیون برلین)، روبن وارگاس (لوزرن)، نوا سارنرن بازی (هانوفر)، یاگو (اینترناسیونال)، مدس والنتین پدرسون (نوردسیالند)، کارلوس گروئزو (دالاس)

خریدهای تیم پانزدهم فصل قبل بوندسلیگا کاملا با آینده نگری انجام شده است. وارگاس، ستاره تیم ملی زیر 21 ساله های سوئیس با 2.3 میلیون پوند از لوزرن اضافه شده و گروئزوی 24 ساله بعد از گذراندن مقطعی خوب در MLS با قراردادی که ارزش آن اعلام نشده، به بوندسلیگا آمده است.

6-سمپدوریا (7 خرید)

امیل اودرو (یوونتوس)، مورتن تورسبی (هیرنفین)، جولین شابوت (خرونینخن)، فابیو دی‌پائولی (کیه‌وو)، گونزالو مارونی (بوکا جونیورز)، یاکوب یانکتو (اودینزه)، آلکس فراری (بولونیا)

بعد از انجام 28 بازی در فصل 19-2018، قرارداد قرضی یانکتو با پرداخت 13.5 میلیون پوند به اودینزه دائمی شد. مارونی 19 ساله و مستعد هم با قراردادی قرضی از بوکا به ایتالیا آمده تا به تقویت خط میانی کمک کند. امیل اودرو دروازه بان سابق تیم ملی زیر 21 ساله های ایتالیا نیز قرارداد خود را با سمپدوریا دائمی کرده است. او فصل گذشته به شکل قرضی از یوونتوس به سمپدوریا پیوسته بود و البته قرارداد او با پرداخت 17.9 میلیون پوند، در ماه فوریه دائمی شد.

5-پادربورن (8 خرید)

لوکا کیلیان (بوروسیا دورتموند)، استرلی مامبا (کوتبوس)، یانیک هوث (ماینز)، مارسل هیلسنر (هانزاروستوک)، یوهانس دورفلر (اوئردینگن)، ریفت کاپیچ (گراس هاپرز)، کائولی (دویسبورگ)، گریت هولتمن (ماینز)

پادربورن نشان داده که چگونه می‌توان با در اختیار داشتن بودجه ای محدود، برای زندگی در بوندسلیگا آماده شد. پادربورن که فصل گذشته با کسب 57 امتیاز و به عنوان تیم دوم بوندسلیگای دو (پشت سر کلن و با تفاضل گل بهتر نسبت به یونیون برلین) مستقیما به بوندسلیگا رسید، در این پنجره نقل و انتقالاتی 6 بازیکن را به شکل آزاد جذب کرده و هوث (دروازه بان) و کاپیچ (هافبک) نیز با ارقامی نامشخص به این تیم ملحق شده اند.

هنوز مشخص نیست که این خریدها برای نگه داشتن پادربورن در بوندسلیگا کافی هستند یا نه، اما در حال حاضر مهم ترین چالش پیش روی سران این تیم پر کردن جای خالی فیلیپ کلمنت است؛ هافبکی که فصل گذشته 16 گل برای پادربورن به ثمر رساند و اکنون راهی اشتوتگارت شده است.

4-ماینز (8 خرید)

جی دونگ وون (آگسبورگ)، آرون مارتین (اسپانیول)، اومر هانین (هاپوئل هادرا)، جاناتان مایر (بایرن مونیخ)، سیریل آکونو (مونستر)، ادیمیلسون فرناندز (وستهم یونایتد)، رونائل پیر گابریل (موناکو)، جولیانو مودیکا (وهن ویسبادن)

تیم دوازدهم فصل گذشته بوندسلیگا سعی داشته با انجام 8 خرید، رتبه خود را در جدول ارتقا دهد. فرناندز با 8 میلیون پوند از وستهم خریداری شده و مارتین، مدافع تیم ملی زیر 21 ساله های اسپانیا با پرداخت 5.3 میلیون پوند به اسپانیول، به بوندسلیگا آمده است. جاناتان مایر 19 ساله با پرداخت تنها یک میلیون پوند از بایرن مونیخ به ماینز آمده و در صورت نشان دادن توانایی هایش در خط دفاعی، می‌تواند یکی از برترین خریدهای تابستان لقب گیرد.

3-نوریچ سیتی (8 خرید)

پاتریک رابرتس (منچسترسیتی، قرضی)، دنیل ادس‌هد (راچدیل)، جوزیپ درمیچ (بوروسیا مونشن‌گلادباخ)، آرچی مایر (آبردین)، راب نیزت (آندرلخت)، راکی بوشیری (اوستنده)، رالف فارمن (شالکه)، آیدان فیتزپاتریک (پاتریک تیستل)

قناری ها بعد از 6 فصل به لیگ برتر برگشته اند و برای این بازگشت، خود را با 8 خرید آماده کرده اند. پاتریک رابرتس بعد از گذراندن مقاطعی قرضی در سلتیک و ژیرونا، این بار به تیمی از انگلیس قرض داده شده تا بالاخره بتواند استعداد خود را در لیگ برتر به نمایش بگذارد. جوزیپ درمیچ هم بعد از 4 سال حضور در گلادباخ، با انتقالی آزاد به نوریچ آمده تا برای اولین بار حضور در لیگ برتر را تجربه کند.

2-جنوا (10 خرید)

فیلیپ جاگیلو (لوبین)، استفانو استورارو (یوونتوس)، لوکاس لراگر (بوردو)، لوکا ماتزیتلی (ساسولو)، ماتیا زنارو (ونتزیا)، آندره‌آ فاویلی (یوونتوس)، پاول یاروژینسکی (کیه‌وو)، آندره‌آ پینامونتی (اینترمیلان)، کریستین زاپاتا (آث میلان)، سینان گوموش (گالاتاسرای)

تیم هفدهم فصل قبل سری آ که در هفته پایانی در لیگ ماندنی شد، با دو رقمی کردن تعداد خریدهایش تابستان شلوغی را پشت سر گذاشته است و در این بین بازیکنانی را هم از دو تیم میلانی جذب کرده است. با این حال، نقطه اوج آن ها در این فصل نقل و انتقالات، قطعی کردن خرید استفانو استورارو با 14.8 میلیون پوند از یوونتوس بوده است. این بازیکن 26 ساله در نیمه دوم فصل گذشته به شکل قرضی به جنوا پیوست و تنها 13 روز بعد از این انتقال، بند دائمی شدن قرارداد او فعال شد.

1-یونیون برلین (13 خرید)

مانوئل اشمیدباخ (هانوفر)، فلورین فلکر (هارتبرگ)، یولیوس کاده (هرتابرلین)، موریتز نیکولاس (بوروسیا مونشن‌گلادباخ)، سلیمان عبداللهی (براون‌شوایگ)، مارکوس اینگوارتسن (خنک)، رابرت آندرش (هایدن‌هایم)، آنتونی اوجا (ماینز)، شرالدو بکر (دن‌هاخ)، کوین اشلوتربک (فرایبورگ)، نون سوبوتیچ (سن‌اتین)، کریستین گنتنر (اشتوتگارت)، ماروین فریدریش (آگسبورگ)

تیم تازه صعود کرده به بوندسلیگا (اولین بار در تاریخ خود)، فعال ترین باشگاه بازار نقل و انتقالات در 5 لیگ معتبر اروپایی بوده است. نون سوبوتیچ 30 ساله بعد از یک سال و نیم حضور در فوتبال فرانسه دوباره به بوندسلیگا بازگشته تا تجربه 12 ساله حضور خود در این لیگ را در جهت بقای یونیون برلین به کار گیرد. 

آنتونی اوجا بعد از به ثمر رساندن 4 گل در 22 مسابقه (5 بازی ثابت) با 1.8 میلیون پوند از ماینز به یونیون آمده و گران ترین خرید آن ها تا به این جا بوده است. قرارداد قرضی فریدریش نیز دائمی شده و او بعد از جدایی از آگسبورگ، اکنون رسما بازیکن یونیون برلین است.

7712

نظرات کاربران