پس لرزه های وقایع صوفیه؛ استعفای سرمربی بلغارستان

پس لرزه های وقایع صوفیه؛ استعفای سرمربی بلغارستان

3062
19:01
26 مهر 1398
کراسیمیر بالاکوف از سمت خود کناره گیری کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از اسکای اسپورتس کراسیمیر بالاکوف سرمربی تیم ملی بلغارستان به دنبال شکست 6-0 این کشور برابر انگلستان و وقایعی که پس از آن رخ داد، از سمت خود کناره گیری کرد. 

بازی این دو تیم دو بار به دلیل شعارهای نژادپرستانه خطاب به بازیکنان انگلستان (تایرون مینگز، رحیم استرلینگ و مارکوس رشفورد) متوقف شد و علیرغم این توقف، صدای میمون از روی سکوها هرگز قطع نشد. در این بین برخی طرفداران نیز سلام نازی می‌دادند تا جوی متشنج در ورزشگاه واسیل لفسکی ایجاد شود. 

بعد از پایان این مسابقه، کراسیمیر بالاکوف در گفت و گویی با اسکای اسپورتس عنوان کرده بود که بر روی مسابقه تمرکز کرده و توهین و صدای میمون نشنیده است و تنها در صورتی از بازیکنان انگلیس عذرخواهی می‌کند که یوفا این جرم ها را تایید کند. البته او بعدا و به دلیل فشار انتقادها از موضع اولیه خود کوتاه آمد و از بازیکنان انگلیس عذرخواهی کرد. 

روز سه شنبه و به دنبال بروز انتقادات گسترده، بویکو بوریسوف نخست وزیر کشور بلغارستان از بوریسلاو میخاییلوف رئیس اتحادیه فوتبال بلغارستان خواست تا از سمت خود کناره گیری کرده و اعلام کرد تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد، حمایت های مالی از این اتحادیه قطع خواهد شد. تنها ساعاتی بعد میخاییلوف از سمت خود کناره گیری کرد و اکنون اسکای اسپورتس گزارش داده که به دنبال این استعفا، سایر اعضای کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال بلغارستان (BFU) نیز کناره گیری کرده اند.

یوردان لچکوف، ستاره سابق فوتبال بلغارستان و نایب رئیس کنونی اتحادیه فوتبال این کشور اعلام کرده بود که به دلیل ایجاد شائبه های دخالت سیاست در فوتبال، با استعفای میخاییلوف موافقت نخواهد کرد اما میخاییلوف روز جمعه گفت استعفای او ربطی به خواسته نخست وزیر نداشته و این تصمیم را به دلیل "پایان یافتن صبرش" گرفته است.

کراسیمیر بالاکوف 53 ساله که در سال های 1995 و 1997 مرد سال فوتبال این کشور بوده و در جام جهانی خاطره انگیز 1994، در کنار هریستو استویجکوف و یوردان لچکوف از ستارگان این کشور در راه کسب رده چهارم رقابت ها بود، از می 2019 فعالیت خود را به عنوان سرمربی تیم ملی آغاز کرده بود. بلغارستان با 3 تساوی و 4 شکست از 7 بازی، در قعر جدول گروه A رقابت های مقدماتی یورو 2020 قرار گرفته است.

اکنون و در این روزها فوتبال بلعارستان نه رئیس فدراسیونی دارد و نه سرمربی که هدایت تیم ملی این کشور را به عهده داشته باشد. به دنبال استعفای اعضای کمیته اجرایی اتحادیه، برگزاری مسابقات داخلی فوتبال بلغارستان هم با ابهام مواجه شده است.

7712

نظرات کاربران
فرشاد
اینا چرا عشق خدمت ندارن ؟ چرا دو دستی به میز و سمتشون نمیچسبن ؟
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۱:۵۰
پاسخ
1
28
بوفون
دقیقا عین فدراسیون ما که نمیشه بهشون گفت بالای چشمتون ابروست. فدراسیون نشینهای ما حتی نشنیده م یک معذرت خواهی کوچیک هم کرده باشن از این همه وقایعی که تو این چند ساله رخ داده .
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۵:۲۶
پاسخ
1
27