پنالتی‌های لیگ هجدهم به روایت آمار: استقلال ناکام بزرگ پنالتی‌ها، علی علیپور آقای پنالتی

پنالتی‌های لیگ هجدهم به روایت آمار: استقلال ناکام بزرگ پنالتی‌ها، علی علیپور آقای پنالتی

11960
15:48
03 خرداد 1398
با پایان هجدهمین دوره لیگ برتر، پنالتی‌های این دوره از نظر آماری بررسی شده است.

به گزارش وب سایت نود، ضربه پنالتی بهترین فرصتی است که در طول یک بازی برای گلزنی نصیب یک تیم می‌شود. این فصل از رقابتهای لیگ، ۷۳ پنالتی داشت که ۵۰ پنالتی تبدیل به گل شد. در ۶ دوره گذشته‌ در هیچ دوره‌ای تعداد گلی که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده از این دوره کمتر نبوده است. در پایان لیگ هجدهم، پنالتی‌های این دوره از نظر آماری بررسی شده‌اند.
عملکرد تیمها در پنالتی
با پنالتی که در هفته آخر، صنعت نفت مقابل نفت سایپا به دست آورد تمام تیم‌های لیگ صاحب پنالتی شدند. سپیدرود بیشترین سهم را از پنالتی‌های این فصل داشت که ۸ بار صاحب این فرصت شد. پارس جنوبی جم که لیگ هفدهم ضعیف‌ترین تیم در زمینه گل کردن ضربات پنالتی بود، در این فصل این نقطه ضعف را به برگ برنده تبدیل کرد و با گل کردن هر ۷ پنالتی که نصیبش شده بود موفق‌ترین تیم در این زمینه بود. استقلال نقطه مقابل پارس جنوبی لقب گرفت و این تیم بیش از هر تیم دیگری پنالتی از دست داد. آبی‌پوشان برای نخستین بار در تاریخ لیگ برتر در یک فصل ۴ پنالتی به هدر دادند.
فولاد خوزستان با ارتکاب ۹ پنالتی، پنالتی‌ده‌ترین تیم لیگ بود. دیگر تیم اهواز، استقلال خوزستان آماری کاملاً متفاوت داشت و با ارتکاب تنها یک خطای پنالتی، کمتر از هر تیم دیگری متحمل پنالتی شد.سپاهان اصفهان با دریافت گل در هر ۷ پنالتی که مرتکب شده بود ضعیف‌ترین تیم لیگ لقب گرفت. سپیدرود و نفت مسجدسلیمان درخشان‌ترین آمار را در این زمینه داشتند. سپیدرود هیچ کدام از ۴ ضربه پنالتی و نفت مسجدسلیمان هیچ کدام از ۳ ضربه پنالتی که به سمت دروازه‌شان شلیک شد به گل تبدیل نشد.


عملکرد بازیکنان در پنالتی
گل کردن پنالتی می‌تواند نقش به سزایی در بهبود آمار گل‌زنی یک بازیکن داشته باشد. علی علیپور با قرار گرفتن پشت ۶ ضربه پنالتی بیش از هر بازیکن دیگری در این فصل پنالتی زد که از این ۶ ضربه ۴ پنالتی تبدیل به گل شد. این بازیکن در کنار روح الله سیف‌اللهی با گل کردن ۴ پنالتی، رکورددار گل‌زنی از روی نقطه پنالتی بود. البته سیف‌اللهی هر ۴ پنالتی که زد گل شد و از این نظر موفق‌ترین بازیکن لیگ هجدهم محسوب می‌شود. علی علیپور، کی‌روش استنلی، محمد غلامی و وریا غفوری با از دست دادن ۲ پنالتی رکورددار خراب کردن پنالتی بودند. سجاد شهباززاده و فرشید پاداش با گرفتن ۳ پنالتی، پنالتی گیرترین بازیکن و میلاد فخرالدینی با ارتکاب ۳ پنالتی، پنالتی ده‌ترین بازیکن این فصل به شمار می‌آید.
کوروش ملکی دروازه‌بان سپیدرود در برابر هیچ کدام از ۴ پنالتی که تیمش مرتکب شده بود تسلیم نشد و ۳ پنالتی را مهار کرد و یک پنالتی نیز به دیرک دروازه اصابت کرد تا موفق‌ترین دروازه‌بان لیگ در این زمینه باشد. پیام نیازمند هر ۷ پنالتی که مقابل آن قرار گرفته بود تبدیل به گل شد تا ناکام‌ترین دروازه‌بان لیگ در برابر پنالتی لقب گیرد.

60610

نظرات کاربران
Abedi
طرفو حتی با پنالتی هم نتونستن آقای گل کنن پارسالم گفتم علیپور در حد محلات هم نیست چه برسه لیگ برتر
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵:۳۲
پاسخ
255
82
اریا
فرچیپ بقیه اداشو در میارن
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۷:۱۴
پاسخ
29
212
kasra
پلانتی زن فقط امید ابراهیمی
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۲:۲۵
پاسخ
130
80
رضا
چند تا از این پنالتی ها چیپ زده شدند و سر آمد چیپ خراب کنا کی بود!!؟؟ خخ
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۳:۲۸
پاسخ
31
188
سعید
الان استقلالیا موندن تو اینکه بنویسن نقطه پنالتی پرسپولیسی نمیخوایم نمیخوایم یا نه
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۰:۲۵
پاسخ
26
184
محمد جواد سرخ پوش
علی علیپور کیه فقط فرچیپ اسماعیلی
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۸:۱۰
پاسخ
22
189
آنتی آبی
پناتی چیپ زن کی بودی تو!!!!
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۲:۱۳
پاسخ
22
158
6در4 دسته 3 ای
آقا ما هنوز پنالتی فرچیپ و میبینم میخندم خدا خیرش بده چه عیدی بود
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۹:۳۶
پاسخ
19
170
حمید از مشهد
خداییش علیپور پشت ضربه پنالتی قرار میگیره خیالم راحته از گل شدنش.حالا یکی دوتا خراب کردنم که رونالدو و مسی هم خراب میکنن.. من تعجب میکنم بعضی از هوادارا از عملکرد علیپور انتقاد میکنند در حالی که با وجود خستگی مفرط هنوز از بهترینهای پرسپولیس هست .از دوندگی و استارت های انفجاریش خیلی خوشم میاد .یا اینکه دقت کنید اکثر پاس های ارسالی پشت مدافعین حریف رو علیپور با تیزهوشی از آن خود میکنه..توپ یجوریه میگم الان مدافع میگیره اما هربار جادویی علیپور مدافع رو از مسیر توپ خارج میکنه..
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۹:۰۲
پاسخ
21
145
امیر سلیمانی
اگر پنالت هایی که روی بودیمیر بودرو میگرفتن الان این امار عوض میشد
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۸:۵۵
پاسخ
24
129
بابک
بعدش هم پنالتی های روی سید جلال و عالیشاه و شجاع و سیامک و کمال و بشار و بیرانوند رو هم باید میگرفتن. به نظر من در حق پرسپولیس اجحاف شد و هنوز هم میشه. همین دیروز باید یه پنالتی دیگه میگرفتن. خدایی کل مشکل پرسپولیس واسه داوری همش پنالتیه. چون بیش از 40 درصد تاکتیک قرمز پنالتیه. به نظر من 10 درصد هم اوته و 5 درصد هم پرتاب بلند بیرانوند. بقیه اش به جز سانتر از جناحین 17.5 درصدی و شوت از راه دور 9.56 درصدی ، تاکتیک ناب برانکوست
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۶:۳۷
115
25
پرسیلیس تنها تیمی تو دنیا که هتریک کرده
خب برا پرسپولیس بیشترین پنالتی رو گرفتن علیپور دو تا پنالتی خراب کرد ولی انقدر پنالتی براشون گرفتن که اقای گله پنالتی شد پارسالم بیشترین پنالتی رو برا پرسپولیس گرفتن ولی خب مهندسی شده نیس لیگ
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۷:۱۳
پاسخ
133
29
بردیا
دیگه داور براتون چکار کنه شما خودتون پنالتیها را گل نمیکنید بعد با هوچی گری فدراسیون را به طرفداری از پرسپولیس متهم میکنید
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۵:۴۰
پاسخ
14
133
استقلال
علی پور با کمک پنالتی هم آقای گل نشد خخخخخخ
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۲:۰۶
پاسخ
115
30
هتریک قهرمانی کابوس آبیایی
فرشید اسماعیلی با100خراب کردن پنالتی در صدر جدول قرار داره لیگ+حذفی
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸:۳۰
پاسخ
12
107
اشکان
پنالتی بلد نیستن بزنن فدراسیون رو‌مقصر می‌دونن!! داور باید هر بازی سه تا پنالتی براشون می‌گرفت یا حداقل خود داور پنالتی میزد تا بتونن جام بگیرن! این قدر پول بیت المال رو نابود نکنین شیشتقلال جام بگیر نیس که نیس، شیشتقلال فقط متخصص جام چهارجانبه امجدیه هست، شیشتقلال با گواردیولا هم نهایتا سوم میشه که می‌تونن باهاش ستاره متاره بزنن خخخ
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۸:۴۶
پاسخ
16
110