پنجعلی: دوست نداریم کوچک شدن پرسپولیس را ببینیم/آیا وزیر فکر نمی‌کند مشورت‌ها نادرست هستند؟

پنجعلی: دوست نداریم کوچک شدن پرسپولیس را ببینیم/آیا وزیر فکر نمی‌کند مشورت‌ها نادرست هستند؟

4060
11:14
29 مرداد 1398
مدیرآکادمی باشگاه پرسپولیس گفت: همانطور که علی پروین گفت یک جای کار می‌لنگد و آن مشورت‌های بی‌جا است.

به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از فارس، محمد پنجعلی مدافع میانی دهه 60 پرسپولیس که در حال حاضر به عنوان مدیر آکادمی این باشگاه مشغول فعالیت است امیدوار است که روزی بتواند از تیم‌های پایه قرمزهای تهران ستاره‌هایی را به تیم بزرگسالان معرفی کند. پیشکسوت پرسپولیس در گفت و گو با خبرنگار ورزشی فارس به تشریح اوضاع و شرایط فعلی این تیم پرداخت و همچنین در تایید صحبت‌های علی پروین، توصیه‌ای هم برای وزیر ورزش داشت.

گفت و گو با ستاره سال‌های دور پرسپولیس به شرح زیر آمده است:

برانکو سه بار قهرمان لیگ برتر شد و از ایران رفت و حالا کالدرون عهده‌دار سرمربیگری پرسپولیس شده، شرایط تیم را با حضور این مربی آرژانتینی چگونه می‌بینید؟ 

برانکو عملکرد خوبی داشت. سوای سال اولی که آمد و از همان زمان هم وقتش را برای شناخت پرسپولیس گذاشته بود، در ادامه سه سال پیاپی توانست تیم را قهرمان کند. او یک مربی حرفه‌ای بود که هم خودش از حضور در پرسپولیس سود برد و هم پرسپولیس با هدایت او سود برد. او سه متوالی بدست آورد که کار هر کسی نیست. در مقابل پرسپولیس هم برای او شرایطی ایجاد کرد که پیشنهادهای بین‌المللی داشته باشد.  

دوران پسابرانکو را چطور می‌بینید؟ آیا پرسپولیس با کالدرون هم به موفقیت می‌رسد؟ 

به نظر من کارشناسی فنی عملکرد کالدرون در شرایط فعلی حرفه‌ای نیست. او هنوز کاری نکرده که بخواهیم درمورد موفقیت یا عدم موفقیتش صحبت کنیم. یک وظیفه اصلی به دوش پیشکسوتان و هواداران است و آن وظیفه حمایت، حمایت و حمایت است. من از پرسپولیسی‌ها عاجزانه می‌خواهم که قضاوت زودهنگام در مورد کالدرون نداشته باشند و از حالا کارشناسی نکنند که او موفق نمی‌شود. این رفتار حرفه‌ای نیست. باید صبر کنیم بازی‌ها شروع شود تا کم‌کم بتوانیم درمورد او قضاوت کنیم. 

اما به نظر می‌رسد که مدیریت پرسپولیس چندان مطلوب نیست. 

من دیروز مصاحبه علی پروین را به دقت خواندم. او درست می‌گوید. پرسپولیس و استقلال یک متولی دارند و آن هم وزارت ورزش است. اگر وزارت به حال این دو باشگاه فکری نکند وضعیت آنها خوب نمی‌شود و پیشرفتی نمی‌کنند. به قول پروین در دو فصل اخیر پول‌های اسپانسر بوده که این دو باشگاه را سر پا نگه داشته اما آیا اسپانسر باید عامل زنده‌ماندن آنها باشد؟ آیا نباید اعتبار این دو باشگاه، جایگاه و موقعیت هر دو تیم بیش از این پیشرفت کند؟ 

آیا قبول دارید که صحبت‌های علی پروین خیلی صریح و غیرمنتظره بود؟ 

بله، همه می‌دانند که او شناسنامه پرسپولیس است. جالب است از روزی که پروین مصاحبه علنی داشته و حرف‌هایش را رک زده عده‌ای می‌گویند چرا او این حرفه‌ها را زده و وقتی هم که صحبت نمی‌کند منتقدان می‌گویند چرا پروین حرف نمی‌زند؟! من یک واقعیت را درمورد صحبت‌های او می‌توانم بگویم. او حرف‌هایش را از سر دلسوزی می‌زند و من می‌دانم که به دنبال پست و مقام نیست. او به دنبال موفقیت پرسپولیس است. پروین و امثال پروین که تعدادشان در این باشگاه بزرگ زیاد است، دوست ندارند کوچک شدن نام باشگاه پرسپولیس را ببینند. آنها دوست ندارند سرخوردگی هواداران را ببینند. ما سال‌ها با گوشت‌ و پوست و استخوانمان برای پرسپولیس بازی کردیم و اگر ضربه‌ای به این باشگاه وارد شود همه ما سرخورده می‌شویم. 

راهکار شما برای حل این معضل چیست؟ 

من اگر جای وزیر بودم از پیشکسوتان پرسپولیس و استقلال بیشتر  استفاده می‌کردم. آن‌ها را دعوت می‌کردم و حرف‌هایشان را می‌شنیدم در یکسال 3 الی 4 بار اعضای هیات مدیره عوض می‌شود یا مدیران عامل جابجا می‌شوند. این چه معنایی دارد؟ آیا وزیر فکر نمی‌کند عده‌ای غیرفوتبالی، غیرپرسپولیسی و غیراستقلالی به او مشورت نادرست می‌دهند؟ آیا اگر مشورت‌ها درست باشد در یک فصل مدیرعامل جابجا می‌شود یا اعضای هیات مدیره اینقدر تغییر می‌کنند؟ همانطور که علی پروین گفت یک جای کار می‌لنگد و آن مشورت‌های بی‌جا است. 

اوضاع و احوال تیم‌های پایه باشگاه پرسپولیس چطور است؟

واقعا وضعیت خوبی نداریم و همه چیز در شرایط سخت است در رده پایه امکانات حرف اول و آخر را می‌زنند که ما از آنها بی‌بهره‌ایم. البته ایرج عرب همه تلاشش را می‌کند اما به هر حال هر مدیرعاملی که به پرسپولیس می‌آید ویترین کارش تیم بزرگسالان است. همه کارها را برای تیم بزرگسالان انجام می‌دهند و اگر به دنبال پول بروند برای تیم بزرگسالان این کار را می‌کنند. امیدوارم شرایط به سمتی برود که از پایه‌ها غافل نشویم و بتوانیم از این رده ستاره‌های خوبی را راهی تیم بزرگسالان کنیم. 

4416

نظرات کاربران
فقط هوادار
منظور شما از استفاده از پیشکسوتان، امثال جعفر کاشانی، استیلی و درخشانه؟ درست میگم؟
۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۶:۵۶
پاسخ
22
28
مژده
سلطان! ولی خیلی ها دوست دارن سرخوردگی سرورشونو ببینن ما دشمن قسم خورده داریم، که پشتش به وزیر و سفیر گرمه پس یه کاری نکنید و نگذارید پرسپولیس سرافکنده شود و نقشه شوم تخم ژاپنی ها عملی!!
۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹:۴۰
پاسخ
59
0
پرسپولیس 99❤️
دو تیم سرخ ابی باید خصوصی بشن تا عملکرد خوبی داشته باشد وزارت ورزش متاسفانه همکاری نمیکنه
۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶:۱۴
پاسخ
2
41
پرسپولیس اعتبار آسیا
پروین دنبال منفعت شخص خود در باشگاه است اگر نبی و کاشانی در هیات مدیره باقی می ماندن و مهره پروین در راس امور قرار میگرفت پروین هیچ مشکلی با وزیر نداشت اما وقتی دید شرایط بر وفق مرادش نیست دست به مصاحبه زد هدف نهایی ایشان و شرکت پیشکسوتان تصاحب بدون هزینه پرسپولیس است رفتن تیم استیل آذین را تشکیل دادن با تمام مهره های پرسپولیس تا بلکه بتوانند هواداران پرسپولیس را روانه این تیم فیک کنن اما وقتی نتوانستند تماشاگری جذب کنن پس بدنبال تصاحب پرسپولیس با ریشه و کهن برآمدن اما باز هم نخواهند توانست به اهداف خود برسن
۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳:۳۳
پاسخ
32
43
طوفان سرخ آسیا
حرف های علی آقا همش واقعی و از روی دلسوزی بود....و بقیه رو نمیدونم ولی حرف های علی پروین واقعیتی تلخ بود..
۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۶:۵۶
پاسخ
27
41
بیچاره هوادار
پیشکسوت برای پرسپولیس کاری نکرده و نخواهد کرد،از مدیریتشون گرفته تا امور فنی،خواهشا تیم را دست هواداران دلسوز بدید،مدیریت این افراد را قبلا تجربه کردیم،از نظر فنی فقط مهدوی کیا
۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۳:۳۵
پاسخ
23
47